فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,268
لایک لایک:  1,701
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 530 از 639 نخستنخست ... 30430480520528529530531532540580630 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,291 به 5,300 از 6389

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر میهن پت ali.na آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    علی نامجو
    علایق
    آشپزی...سینما...موسیقی
    تخصص
    علافی
    حیوان خانگی
    فعلا خرگوش
    شماره عضویت
    12902
    میانگین پست در روز
    0.15
    سلام مجدد ببخشید من میخوام برم شمال حدودا 10 ......12 روز بعد ویلای ما نزدیک شالیزاره و توش مار زیاد هست میخواستم ببینم میتونم خرگوشامو تو حیاط ازاد بزارم البته در طول روز; و شبا هم تو یه سبد بزارمشون یا این که نمیشه؟خیلی ممنون

کاربر جدید coquet آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    ari coquet
    حیوان خانگی
    خرگوش-همستر-مرغ عشق-ماهی-لاک پشت
    شماره عضویت
    6119
    میانگین پست در روز
    0.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام
    روزنامه مناسب نیست کارتن پلاست بگیرید براش و بعد که دستش خوب شد براش یک ظرف شن بگذارید تا خاک بازی کنه ، شن رو بشورید تو آفتاب خشک بشه و بگذارید
    الان هم به نظرم برای چکاپ دوباره به دامپزشک ببرید که دستش و ببینه حتما مجدد ولی اصلا نگذارید روی ادرارش بمونه
    تغذیه ش خوبه اما کامل نیست در تالار خرگوش ها لیست کامل غذاها رو بخونید حتما لطفا باید میوه جات بیشتر و سبزیجات مجاز دیگه هم بیارید داخل رژیمش تا همه ویتامینها بهش برسه مشکلی نداشته باشه و هم بدخوراک نشه
    علت لاغریش هم میتونه همین باشه شاید
    لیست غذاهایی که میدید همه همین هایی بود که گفتید ؟ اگر آره که یک لیست بدم خدمتتون ؟
    همه جا دستشویی میکنه نمیدونم چه کار کنم دستشو نزاره..براش چای دستشویی گرفتم و یه تیکه کاغذ آغشته به ادرارشم گذاشتم اما تنها جایی که دستشویی نمیکنه همونجاست..
    سبزیجاتم جعفری بروکلی ریحون دادم بهش.اما اغلب همون غذا ها رو میخوره...
    اگه لیست غذا بدید که عالی میشه.

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.na نمایش پست ها
    سلام مجدد ببخشید من میخوام برم شمال حدودا 10 ......12 روز بعد ویلای ما نزدیک شالیزاره و توش مار زیاد هست میخواستم ببینم میتونم خرگوشامو تو حیاط ازاد بزارم البته در طول روز; و شبا هم تو یه سبد بزارمشون یا این که نمیشه؟خیلی ممنون
    سلام
    برای پرسش سوالاتون نیاز به عذرخواهی نیست دوست خوبم
    تو حیاط آزاد نذار یکجا که نزدیک محوطه ویلاتون هست یعنی درب ورودی براشون جایی درست کن و بگذار باشن ، بذارید صفا کنن فقط حواستون بهشون باشه اگر میخواید حتی برید بیرون و نیستید حتما داخل اتاقک بگذارید یا همون سبدشون
    اما اگر یک لونه امن بسازی روزها اونجا باشن که کفش سیمان یا منظورم موزاییک یا بتن یعنی همش رو خاک نباشه که زمین و بکنن و فرار کنن خیلی خوبه
    مار والا از آدم میترسه فرار میکنه طفلی کاری نداره اما احتیاط شرط عقله میتونی تو محیط ایوان روزها بگذاریشون که دور تا دورشون فنس باشه بعد چند ساعت که خودت هستی ببری خاکبازی کنن
    به هر حال سرکشی مدام شرط عقل هست اما من جای شما بودم داخل منزل یک اتاقی و میگذاشتم براشون بعد طی روز میبردم زیر نظر خودم بچرخن

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط coquet نمایش پست ها
    همه جا دستشویی میکنه نمیدونم چه کار کنم دستشو نزاره..براش چای دستشویی گرفتم و یه تیکه کاغذ آغشته به ادرارشم گذاشتم اما تنها جایی که دستشویی نمیکنه همونجاست..
    سبزیجاتم جعفری بروکلی ریحون دادم بهش.اما اغلب همون غذا ها رو میخوره...
    اگه لیست غذا بدید که عالی میشه.
    خب باید با صبر و حوصله بهش آموزش بدید نمیدونم چند وقتش هست ولی خرگوش موجود تمیزی هست و خودش علاقه به این داره که دستشویی ش و یکجا انجام بده اما گاهی موارد پیش میاد یا حوصله نداره یا فراموش میکنه و به غیر از ظرف جای دیگه انجام میده
    این نکات و رعایت بفرمایید چون هر کدوم از اینها نباشه باعث میشه تو ظرفش ادرار نکنه :

ظرفی که براش گذاشتید و انتخاب کردید باید از لحاظ سایز مناسبش باشه و قشنگ کل بدنش جا بشه چون خرگوش ها عادت دارن موقع ادرار کردن کمی به سمت عقب برن و اگر ظرفش تنگ باشه اون تو ادرار نمیکنه

تا دو روز ، تعداد روزها بستگی به صبر و حوصله خودش و شما و هوش و سنش داره .. تا دو روز باید هر یک ربع تا نیم ساعت بگذاریدش تو ظرفش کنارش چند دقیقه باشید که از ظرف بیرون نیاد و باهاش حرف بزنید و نوازشش کنید تا بفهمه جای جیشش هست

هر جایی جیش کرد باید سریع تمیز کنید و نگذارید بوی ادرار بگیره کف قفسش چون خرگوشها با حس بویایی شون مکان ادرارشون و پیدا میکنن و اگر همه جا بوی ادرارشون و بده میزان خطا بالا میره ، جدا از اون باید سریع تمیز کنید علت قارچ ش هم شاید همین باشه و الان که قارچ داره خیلی براش ضرر داره و وسعت پیدا میکنه و انتقال پیدا میکنه به دست و پاهای دیگه ش

توی ظرف ادرارش بستر چی هست ؟ هر بستری هست حالا مثل روزنامه یا پوشال چوب یا خاک گربه عوضش کنید با یک مورد دیگه ، یک خرگوش از پوشال چوب خوشش میاد ، یک خرگوش تو خاک جیش میکنه ، یک خرگوش بستر روزنامه و یا غیره
    معمولا تو خاک خیلی علاقه دارن و جیش میکنن اون تو

هر بستری انتخاب کردید اصلا نگذارید دست و پاهاش تماس داشته باشه باهاش مخصوصا در این برهه زمان که قارچ داره ظرف ادرارش رو به این شکل درست کنید

اینهم لینک رژیم مناسب برای خرگوش تون ، تمام تاپیکهاش و بخونید چون پر از مطالب مفید هست و هر چیزی که مفید هست و میتونید در رژیم غذایی ش بیارید کم کم البته تا معده ش عادت کنه
    فراموش نکنید که ۸۰ درصد رژیم غذایی خرگوش یونجه خشک و علوفه خشک هست و پلت های آماده موجود که باید نسبت به وزنش در هفته سه بار این پلت ها رو بدید چون باعث چاقی و تجمع فیبر اضافی در کلیه ها میشه
    http://mihanpet.ir/forum554.html

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    علی نامجو
    علایق
    آشپزی...سینما...موسیقی
    تخصص
    علافی
    حیوان خانگی
    فعلا خرگوش
    شماره عضویت
    12902
    میانگین پست در روز
    0.15
    با عرض معذرت از دامپزشکای با سواد بالای 99% دامپزشکای ایران کاملا بی سوادن این دومین مطبی بود که خرگوشمو بردم ولی با کلاشی مطلق مواجه شدم خرگوشمو بردم برای چکاب دوره ایش اقای دکتر که روی صندلیش نشسته بود و به خودش زحمت نمیداد تکون بخوره و در حال معامله سگ بود یه دانشجوی سال 2 و یا 3 اونجا نشسته بود برای معاینه اولین سوالش این بود که خرگوشتون ضدانگل خورده یا نه منم الکی گفتم که اره بعد شروع کرد به تبلیغات که سنگ معدنی خیلی عالیه قطره مولتی ویتامین که گفتم بابا سنگ داره ولی یه دفعه هم استفاده نکرده قطره رو هم دوست نداره و منم بهش میوه های تازه مختلف و سبزیجات تمیز میدم بعد با نام و یاد خدا شروع کرد به معاینه :ضربان قلبش بالاست دمای بدنش بالاست و ناخناشم خیلی بلندن.گفتم ناخناشو خودم کوتاه نمیکنم که بتونه از خودش دفاع کنه بعد گفتم جفتگیری کرده احتمال داره حامله باشه؟گفت که اهاااااااااااااا احتمالش خیلی بالاس اما برای 100% باید عکس بگیری 2 مدل عکس داریم اولیش 80تومان و دومی150 که گفتم نه البته شانس اوردم داشتم خر میشدم که پولو بدم بعد که اومدم پیش خود دکتر گفتم اقای دکتر چی کار کنم؟برگشته میگه حاملگی خرگوش تنها چیزیه که تا 29 روز معلوم نمیشه بعد من ازش پرسیدم طول حاملگیش چه قدره برگشته مرتیکه میگه 60 تا67 روز یعنی دلم میخواست بزنم توی گوشش فقط بهش گفتم اون حاملگیه سگه نه خرگوش.ببخشید حالا اگه حامله باشه من ببرمش شمال چی چون طبق روز شماریه من 1 اول شهریور شمارش شروع شده و ما تا 6 مهر قراره شمال باشیم؟کمک کنید که کدومش برای دخترم بهتره مرسی و ببخشید که سرتونو درد اوردم.

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    با عرض معذرت از دامپزشکای با سواد بالای 99% دامپزشکای ایران کاملا بی سوادن این دومین مطبی بود که خرگوشمو بردم ولی با کلاشی مطلق مواجه شدم خرگوشمو بردم برای چکاب دوره ایش اقای دکتر که روی صندلیش نشسته بود و به خودش زحمت نمیداد تکون بخوره و در حال معامله سگ بود یه دانشجوی سال 2 و یا 3 اونجا نشسته بود برای معاینه اولین سوالش این بود که خرگوشتون ضدانگل خورده یا نه منم الکی گفتم که اره بعد شروع کرد به تبلیغات که سنگ معدنی خیلی عالیه قطره مولتی ویتامین که گفتم بابا سنگ داره ولی یه دفعه هم استفاده نکرده قطره رو هم دوست نداره و منم بهش میوه های تازه مختلف و سبزیجات تمیز میدم بعد با نام و یاد خدا شروع کرد به معاینه :ضربان قلبش بالاست دمای بدنش بالاست و ناخناشم خیلی بلندن.گفتم ناخناشو خودم کوتاه نمیکنم که بتونه از خودش دفاع کنه بعد گفتم جفتگیری کرده احتمال داره حامله باشه؟گفت که اهاااااااااااااا احتمالش خیلی بالاس اما برای 100% باید عکس بگیری 2 مدل عکس داریم اولیش 80تومان و دومی150 که گفتم نه البته شانس اوردم داشتم خر میشدم که پولو بدم بعد که اومدم پیش خود دکتر گفتم اقای دکتر چی کار کنم؟برگشته میگه حاملگی خرگوش تنها چیزیه که تا 29 روز معلوم نمیشه بعد من ازش پرسیدم طول حاملگیش چه قدره برگشته مرتیکه میگه 60 تا67 روز یعنی دلم میخواست بزنم توی گوشش فقط بهش گفتم اون حاملگیه سگه نه خرگوش.ببخشید حالا اگه حامله باشه من ببرمش شمال چی چون طبق روز شماریه من 1 اول شهریور شمارش شروع شده و ما تا 6 مهر قراره شمال باشیم؟کمک کنید که کدومش برای دخترم بهتره مرسی و ببخشید که سرتونو درد اوردم.
    خب با اجازتون من یک دعوا بگیرم اول کاری با شما
    شما که برای ریز ریز مطالبتون سوال میپرسید چرا برای این سوال نپرسیدید که دامپزشک خوب معرفی کنم
    و شما که اینقدر بهش علاقه دارید و در قبال پت تون انقدر مسئول هستید چرا یکساعت وقت نمیذارید جای معتبر ببرید
    حرف گوش کن علی آقا یا ببر فردا چهارشنبه دانشگاه تهران پیش دکتر رستمی یا ببر بیمارستان ایرانیان خودت و خلاص کن بذار خیالت راحت بشه
    و نکته آخر تو تمام مطالبی که دکتر محترم سرگرم مشاعره بودن و گفتن یک نکته درسته هااا
    اونم سنگ مینرال و جویدنی هست اگر نمیخوره حتما طعم های دیگش رو براش بگیر ولی خیلی براشون نیازه چون تو طبیعت که نیستن بتونن برای کوتاهی دندونشون اقدام کنن
    برای ناخنهاش هم کار بسیار بسیار اشتباهی کردی نگرفتی خودتون وارد نیستید و ممکنه رگ خونی ش رو بزنید حتما بردی دامپزشک کوتاه کنید هر شش ماه باید کوتاه بشه یا سه ماه
    خرگوش سگ نیست که در حال نگهبانی باشه و نیاز به دعوا و دفاع کردن داشته باشه نمیدونم دفاع در برابر چی منظورت بوده علی آقا ، اما خرگوشها خودشون در طبیعت با کندن زمین و چاله کندن ناخنهاشون و کوتاه میکنن و بلند شدن یعنی مساوی با شکستن از ته و تاثیر گذاشتن روی راه رفتنشون ، حتما کوتاه کن در اولین فرصت

نکته آخر : در این دوره ، چون نگهداری حیوان زیاد شده و عده ای هم فقط برای تجملات نگه میدارن ، انواع و اقسام کلینیک ها و دامپزشک ها با تخصص های مختلف زیاد شده ، واقعا با علم و با سواد و مرتبط با پتتون و باید انتخاب کنید تا خدای نکرده آسیب نزنه به پت شما (این نکته برای کاربران دیگه بود خدا رو شکر شما حواستون در مواردی بود )

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    علی نامجو
    علایق
    آشپزی...سینما...موسیقی
    تخصص
    علافی
    حیوان خانگی
    فعلا خرگوش
    شماره عضویت
    12902
    میانگین پست در روز
    0.15
    خب با اجازتون من یک دعوا بگیرم اول کاری با شما
    شما که برای ریز ریز مطالبتون سوال میپرسید چرا برای این سوال نپرسیدید که دامپزشک خوب معرفی کنم
    و شما که اینقدر بهش علاقه دارید و در قبال پت تون انقدر مسئول هستید چرا یکساعت وقت نمیذارید جای معتبر ببرید
    حرف گوش کن علی آقا یا ببر فردا چهارشنبه دانشگاه تهران پیش دکتر رستمی یا ببر بیمارستان ایرانیان خودت و خلاص کن بذار خیالت راحت بشه
    و نکته آخر تو تمام مطالبی که دکتر محترم سرگرم مشاعره بودن و گفتن یک نکته درسته هااا
    اونم سنگ مینرال و جویدنی هست اگر نمیخوره حتما طعم های دیگش رو براش بگیر ولی خیلی براشون نیازه چون تو طبیعت که نیستن بتونن برای کوتاهی دندونشون اقدام کنن
    برای ناخنهاش هم کار بسیار بسیار اشتباهی کردی نگرفتی خودتون وارد نیستید و ممکنه رگ خونی ش رو بزنید حتما بردی دامپزشک کوتاه کنید هر شش ماه باید کوتاه بشه یا سه ماه
    خرگوش سگ نیست که در حال نگهبانی باشه و نیاز به دعوا و دفاع کردن داشته باشه نمیدونم دفاع در برابر چی منظورت بوده علی آقا ، اما خرگوشها خودشون در طبیعت با کندن زمین و چاله کندن ناخنهاشون و کوتاه میکنن و بلند شدن یعنی مساوی با شکستن از ته و تاثیر گذاشتن روی راه رفتنشون ، حتما کوتاه کن در اولین فرصت

نکته آخر : در این دوره ، چون نگهداری حیوان زیاد شده و عده ای هم فقط برای تجملات نگه میدارن ، انواع و اقسام کلینیک ها و دامپزشک ها با تخصص های مختلف زیاد شده ، واقعا با علم و با سواد و مرتبط با پتتون و باید انتخاب کنید تا خدای نکرده آسیب نزنه به پت شما (این نکته برای کاربران دیگه بود خدا رو شکر شما حواستون در مواردی بود )
    اخه ببینید میگم 1 در هزار یه وقت گربه بهش حمله کرد ما تو خونه گربه نداریم یه وقتی تو پارک مثلا بتونه 2 تاتا پنجه بکشه بهش تا من برسم پیشش بعد حق با شماست هی تنبلی میکنم ببرمش ولی 100% فردا میبرمش خیلی ممنون اگه حامله بود میتونم ببرمش شمال یا نه مرسی.

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    اخه ببینید میگم 1 در هزار یه وقت گربه بهش حمله کرد ما تو خونه گربه نداریم یه وقتی تو پارک مثلا بتونه 2 تاتا پنجه بکشه بهش تا من برسم پیشش بعد حق با شماست هی تنبلی میکنم ببرمش ولی 100% فردا میبرمش خیلی ممنون اگه حامله بود میتونم ببرمش شمال یا نه مرسی.
    دوست من خرگوش با ناخن هاش حمله نمیکنه و با پرش و با لگد های پاهاش دفاع میکنه اونم در برابر هم نوع خودش ، اگر گربه و امثالهم ببینه فقط فرار میکنه گربه و مثل اون بلدن چجور شکار کنن از ناخن خرگوش نمیترسن تازه حیوون خودش میفهمه زورش نمیرسه فرار میکنه چون دوی گربه به خرگوش نمیرسه و بعد هم ناخنهاش و از ته نمیگیرن که ، فقط سرش رو کمی کوتاه میکنن
    اگر تو راه فقط داخل باکس بذاری و استرس بهش ندی ، اونجا هم داخل اتاق بذاری یا همونطور که توضیح دادم میتونی ببری ولی حواست باشه هر چیزی رو نخوره ها
    اگر رفتی سونوگرافی ما رو بی خبر نذار

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    علی نامجو
    علایق
    آشپزی...سینما...موسیقی
    تخصص
    علافی
    حیوان خانگی
    فعلا خرگوش
    شماره عضویت
    12902
    میانگین پست در روز
    0.15
    دوست من خرگوش با ناخن هاش حمله نمیکنه و با پرش و با لگد های پاهاش دفاع میکنه اونم در برابر هم نوع خودش ، اگر گربه و امثالهم ببینه فقط فرار میکنه گربه و مثل اون بلدن چجور شکار کنن از ناخن خرگوش نمیترسن تازه حیوون خودش میفهمه زورش نمیرسه فرار میکنه چون دوی گربه به خرگوش نمیرسه و بعد هم ناخنهاش و از ته نمیگیرن که ، فقط سرش رو کمی کوتاه میکنن
    اگر تو راه فقط داخل باکس بذاری و استرس بهش ندی ، اونجا هم داخل اتاق بذاری یا همونطور که توضیح دادم میتونی ببری ولی حواست باشه هر چیزی رو نخوره ها
    اگر رفتی سونوگرافی ما رو بی خبر نذار
    دکتر رستمی سونو انجام میده؟بعد هزینش حدودا چه قدره؟

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    دکتر رستمی سونو انجام میده؟بعد هزینش حدودا چه قدره؟
    خود دکتر که انجام نمیده یک بخش داره اونا انجام میدن
    از ۳۰ تومن تا ۵۰
    برا من ۵۰ شد

ای اشرف مخلوقات

صفحه 530 از 639 نخستنخست ... 30430480520528529530531532540580630 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)