فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,268
لایک لایک:  1,701
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 525 از 639 نخستنخست ... 25425475515523524525526527535575625 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,241 به 5,250 از 6387

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط coquet نمایش پست ها
    سلام دیروز متوجه شدم که زیر دست خرگوشم این جوری شده.مشکلش چیه؟
    [IMG][/IMG]

سلام
    خرگوشتون در خانه و روی فرش هست یا موکت ؟
    عکس خیلی واضح نبود موهاش ریخته ، کچلی داره یا کم پشتی و اینکه فقط همین ناحیه از بدنش هست ؟
    التهاب پوستی یا قرمزی نداره ؟

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.na نمایش پست ها
    مرسی نه هر دو قابلیت باروری دارن این الان حامله میشه یا این که میتونه کاذب باشه؟ببرمش 4شنبه پیش دکتر رستمی تشخیص میده یا زوده؟ بله فکرشو کردم جاشو دارم.و همینطور از وقتی جفتگیری کردن این ذوغال خانوم ما تنبل شده.بعد چه جوری ازش نگهداری کنم؟خودم میتونم بفهمم حاملست ممنون.

دوست من ، ببخش کمی راحت تر صحبت میکنم با شما
    ببینید خیلی ها تصور میکنن خرگوش جفت گیری ش القایی هست و اگر آماده باشه باردار میشه اما تجربه خلاف این و ثابت کرده
    باید کمی صبر کنید الان زوده ولی احتمال بارداری ۹۰ درصد هست ، ولی میدونید بعد از زایمان دوباره میتونه بیست تا ۷۲ ساعت بعد حامله بشه و این یعنی فشار جسمی دو برابر رو ماده !
    میدونید از ۶ تا ۱۲ تا بچه میاره موارد استثنا هم هست دو تا سه تا اما همونطور گفتم قابل تعمیم به همه نیست
    تنبل نشده یک حالت خسته ست ، باید بیشتر تقویتش کنید تا بدنش قوی باشه تالار خرگوشها درباره زایمان و تغذیه خرگوش مطالب زیادی داره مطالعه بفرمایید لطفا
    خودتون میتونید بفهمید اما الان نه ، تنها نشانه ی اوایل بارداری خشن شدن و بدخلق شدنش هست
    زمان بارداری خرگوش ۳۰ روز هست و معمولا از روزهای ۲۰-۲۵ شما متوجه موضوع میشید با توجه به علائمش مثل لانه سازی ، بیشتر خوابیدن ، قلمبه شدن پهلوها ، موهای بدنش و کندن و غیره
    ببخشید این و میگم نمیخوام زود قضاوت کنم و خدا به سر شاهده که فقط نگرانم چون در روز صد هزار مورد میبینم
    شما اون خرگوش به قول خودتون ۱۵ سانتی و نتونستید نگه دارید یا تابحال ۹ خرگوشس حمایتی داشتید که دیگه پیشتون نیستن ، تروبخدا فکر همه جاش و بکنید بچه ها بیان شاید ۶ تا باشن بزرگ میشن باز مادر حامله میشه اونا حامله میشن اینهمه خرگوش آوارهههه وای خدای من ، هیچ کسی دلسوز نیست مثل خودتون الان حتی واگذاری هم دیگه نمیشه انجام داد همه مریض هستن و روانی دنبال آزار و منفعت مادی خودشون ، به عینه دیدم ، به عنوان خواهر کوچکترتون از من قبول کنید و در تصمیمتون تجدید نظر کنید
    موفق باشید

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    شماره عضویت
    11779
    میانگین پست در روز
    0.03
    کسایی که خرگوش دارن ، می خواستم بهشون یه نکته مهم را یادآوری کنم که اصلا به خرگوششون نون و ماکارونی و چیزای خمیری و نشاسته ای ندن مخصوصا اگه نونی باگندم بدون سبوس تهیه شده . اگه خرگوشتون چند روز غذا نخورد و دستشوییش هم به صورت گلوله های چسبیده به هم در امد اینو بدونین که این بلا به خاطر نون سرش اومده حتما باید به اون روغن کرچک خوراکی یا روغن زیتون بدین سعی کنین فقط غذای خشک بخوره مخصوصا یونجه خشک که مخصوص خرگوش تهیه شده باشه اگه دیدین بعد از یکی دو روز اشتهاش باز نشد و نرمال نشد حتما باید با پارافین مایع تنقیه بشه و این کار باید توسط دامپزشک انجام بشه تا خمیر نون بتونه از تو روده اش خارج بشه . خرگوش من نزدیک بود بمیره هیچ دامپزشکی هم تشخیص نمی داد علتشو تا اینکه این تجربه یکی از افرادی که خرگوش خودش دچار این حالت شده بود . از علایم این حالت خرگوش کز می کنه و اشتهاش خیلی کم می شه شکمش نفخ می کنه و صدا داره شکمش . خواهشا اگه خرگوشاتون را دوست دارید اصلا نون و بسکوییت ندین یا اینکه در مقدارش خیلی دقت کنین خرگوشا خیلی دوست دارن نون و بیسکویت بخورن و این جوری بلا سرشون می اد

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط سلوت نمایش پست ها
    کسایی که خرگوش دارن ، می خواستم بهشون یه نکته مهم را یادآوری کنم که اصلا به خرگوششون نون و ماکارونی و چیزای خمیری و نشاسته ای ندن مخصوصا اگه نونی باگندم بدون سبوس تهیه شده . اگه خرگوشتون چند روز غذا نخورد و دستشوییش هم به صورت گلوله های چسبیده به هم در امد اینو بدونین که این بلا به خاطر نون سرش اومده حتما باید به اون روغن کرچک خوراکی یا روغن زیتون بدین سعی کنین فقط غذای خشک بخوره مخصوصا یونجه خشک که مخصوص خرگوش تهیه شده باشه اگه دیدین بعد از یکی دو روز اشتهاش باز نشد و نرمال نشد حتما باید با پارافین مایع تنقیه بشه و این کار باید توسط دامپزشک انجام بشه تا خمیر نون بتونه از تو روده اش خارج بشه . خرگوش من نزدیک بود بمیره هیچ دامپزشکی هم تشخیص نمی داد علتشو تا اینکه این تجربه یکی از افرادی که خرگوش خودش دچار این حالت شده بود . از علایم این حالت خرگوش کز می کنه و اشتهاش خیلی کم می شه شکمش نفخ می کنه و صدا داره شکمش . خواهشا اگه خرگوشاتون را دوست دارید اصلا نون و بسکوییت ندین یا اینکه در مقدارش خیلی دقت کنین خرگوشا خیلی دوست دارن نون و بیسکویت بخورن و این جوری بلا سرشون می اد

دوست عزیز ممنون بابت اطلاع رسانی تون بله کاملا صحیح هست که نون های مخمر دار و بیسکوئیت نباید بخوره
    فقط یادآوری میکنم یکی از علل بی اشتهایی و چسبیده بودن مدفوع دادن نون هست نون مخمر دار
    معمولا شخصا تنقیه توسط دامپزشک و رد میکنم البته اونم بخاطر بی تجربگی شون
    کلینیک های معتبر معمولا خودشون باید علت رو متوجه بشن
    راه دیگه هم هست که استفاده از محلول یک به ده آب و سرکه است که اگر مشکل دار بود خرگوش کاربران و همین مشکل و داشت ما میگیم بهشون
    هر نوع تغییری در سایز مدفوع و شکلش خبر از یک مشکل در گوارش و تغذیه اشتباه هست
    نون مجازی که در هفته میشه دو بار به خرگوش داد اونم به اندازه هر بار کف دست
    نان خشک بدون سبوس صنعتی بسته بندی
    در مواقعی که رژیم غذایی نرمال و عالی باشه نشانه بیماری داخلی

ممنون از توضیحاتتون دوست گرامی
    موفق باشید

ای اشرف مخلوقات

کاربر فعال
    نام و نام خانوادگی
    نوروزی
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    10620
    میانگین پست در روز
    0.31
    سلام دوستان
    دلم برای اینجا تنگ شده بود
    همه به همراه فرشته های نازتون خوبید؟

کاربر فعال بابک آژیده آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بابک آژیده
    علایق
    سفر
    تخصص
    فضانورد
    حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2
    میانگین پست در روز
    0.20
    نقل قول نوشته اصلی توسط نوروزی نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دلم برای اینجا تنگ شده بود
    همه به همراه فرشته های نازتون خوبید؟
    سلام، خب چرا میرید که دلتون تنگ بشه! دل میهن پت هم برای کاربراش تنگ میشه معمولا...امیدوارم هر روز سر بزنید و فعالیت کنید در میهن پت کبیر

کاربر میهن پت ali.na آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    علی نامجو
    علایق
    آشپزی...سینما...موسیقی
    تخصص
    علافی
    حیوان خانگی
    فعلا خرگوش
    شماره عضویت
    12902
    میانگین پست در روز
    0.15
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    دوست من ، ببخش کمی راحت تر صحبت میکنم با شما
    ببینید خیلی ها تصور میکنن خرگوش جفت گیری ش القایی هست و اگر آماده باشه باردار میشه اما تجربه خلاف این و ثابت کرده
    باید کمی صبر کنید الان زوده ولی احتمال بارداری ۹۰ درصد هست ، ولی میدونید بعد از زایمان دوباره میتونه بیست تا ۷۲ ساعت بعد حامله بشه و این یعنی فشار جسمی دو برابر رو ماده !
    میدونید از ۶ تا ۱۲ تا بچه میاره موارد استثنا هم هست دو تا سه تا اما همونطور گفتم قابل تعمیم به همه نیست
    تنبل نشده یک حالت خسته ست ، باید بیشتر تقویتش کنید تا بدنش قوی باشه تالار خرگوشها درباره زایمان و تغذیه خرگوش مطالب زیادی داره مطالعه بفرمایید لطفا
    خودتون میتونید بفهمید اما الان نه ، تنها نشانه ی اوایل بارداری خشن شدن و بدخلق شدنش هست
    زمان بارداری خرگوش ۳۰ روز هست و معمولا از روزهای ۲۰-۲۵ شما متوجه موضوع میشید با توجه به علائمش مثل لانه سازی ، بیشتر خوابیدن ، قلمبه شدن پهلوها ، موهای بدنش و کندن و غیره
    ببخشید این و میگم نمیخوام زود قضاوت کنم و خدا به سر شاهده که فقط نگرانم چون در روز صد هزار مورد میبینم
    شما اون خرگوش به قول خودتون ۱۵ سانتی و نتونستید نگه دارید یا تابحال ۹ خرگوشس حمایتی داشتید که دیگه پیشتون نیستن ، تروبخدا فکر همه جاش و بکنید بچه ها بیان شاید ۶ تا باشن بزرگ میشن باز مادر حامله میشه اونا حامله میشن اینهمه خرگوش آوارهههه وای خدای من ، هیچ کسی دلسوز نیست مثل خودتون الان حتی واگذاری هم دیگه نمیشه انجام داد همه مریض هستن و روانی دنبال آزار و منفعت مادی خودشون ، به عینه دیدم ، به عنوان خواهر کوچکترتون از من قبول کنید و در تصمیمتون تجدید نظر کنید
    موفق باشید
    خیلی ممنون از این که این قدر شما به فکر حیوانات هستید و واقعا ادم از این قضیه به وجد می اد ببنین دقیقا به خاطر این که 72 ساعت بعد از زایمان دوباره قابلیت جفتگیری و حامله شدن داره من براش جفت نگرفتم یکی از دوستام یه خرگوش نر داشت اورد یه روز با هم بودن بعد هم بعد هم این که این خشن نشده اصلا فقط شکمو شده تا یونجه براش میزارم میره سمت یونجه و شروع میکنه به خوردن خیلی خیلی تنبل شده همش روی سبد دسشوییش میخوابه و لم میده بعد هم من اون قسمت تغذیه رو که فرموده بودین مطالعه کردم همه غذاهاش طبق همون برنامه ها بوده و هست فقط از الان شیر و زرده تخم مرغ و عسل باید بدم؟ بعد هم ببینید اون خرگوش 15 سانتی متری قضیش فرق میکنه من از روی حس ترحم اوردمش و یکم بهش رسیدم و به یه صاحب خوب سپردمش اون هم مریض بود که درمان شد و هم بهش حمله میشد و هم طبق گفته شما اون بیچاره سوئتقضیه داشت و در اخر خیلی ممنون فقط دو تا چیز دیگه احساس میکنم یه کوچولو سینه های خرگوشم بزرگتر شده و شکمش هم بین دو تا پاش یه کوچولو بزرگ شده اینا میتونه نشانه باشه و یا این که توهمه؟خیلی ممنون فقط اگر که مراقبت خاصی میخواد و یا این که غذای تقویتی خاص ممنون میشم بگید.

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.na نمایش پست ها
    خیلی ممنون از این که این قدر شما به فکر حیوانات هستید و واقعا ادم از این قضیه به وجد می اد ببنین دقیقا به خاطر این که 72 ساعت بعد از زایمان دوباره قابلیت جفتگیری و حامله شدن داره من براش جفت نگرفتم یکی از دوستام یه خرگوش نر داشت اورد یه روز با هم بودن بعد هم بعد هم این که این خشن نشده اصلا فقط شکمو شده تا یونجه براش میزارم میره سمت یونجه و شروع میکنه به خوردن خیلی خیلی تنبل شده همش روی سبد دسشوییش میخوابه و لم میده بعد هم من اون قسمت تغذیه رو که فرموده بودین مطالعه کردم همه غذاهاش طبق همون برنامه ها بوده و هست فقط از الان شیر و زرده تخم مرغ و عسل باید بدم؟ بعد هم ببینید اون خرگوش 15 سانتی متری قضیش فرق میکنه من از روی حس ترحم اوردمش و یکم بهش رسیدم و به یه صاحب خوب سپردمش اون هم مریض بود که درمان شد و هم بهش حمله میشد و هم طبق گفته شما اون بیچاره سوئتقضیه داشت و در اخر خیلی ممنون فقط دو تا چیز دیگه احساس میکنم یه کوچولو سینه های خرگوشم بزرگتر شده و شکمش هم بین دو تا پاش یه کوچولو بزرگ شده اینا میتونه نشانه باشه و یا این که توهمه؟خیلی ممنون فقط اگر که مراقبت خاصی میخواد و یا این که غذای تقویتی خاص ممنون میشم بگید.

خب با توجه به تفاسیر شما ،در اینصورت بعد از اینکه زایمان کرد و دوره شیر دهی تموم شد معمولا یک الی دو ماه هست و مادر خودش دیگه شیر نمیده به بچه ها ، بعد سه ماه عقیمش کنید چون مبتلا به بیماریهای خاصی مثل آبسه سینه و یا عفونت رحم میشن خدای نکرده ....این و بهتون بگم تا خیالتون راحت بشه خرگوش شما ۹۰-۹۵ ٪ حامله هست مطمئن باشید
    این نشانه شکمو شدنش و تنبل شدنش دقیقا صحه رو حرف من میگذاره اشتهاشون بیشتر میشه اما زمانی به اوج خودش میرسه که زایمان کنه و بخواد شیر بده که باید مراقبتتون دو چندان بشه
    الان اگر طبق همون اصول تغذیه خرگوش پیش میرید عالیه فقط در هفته سه برگ الی پنج برگ کاهو بهش بدید در هفته سه الی پنج برگ
    میوه هایی مثل گلابی ، به ، شلیل ، و موز هر کدوم در هفته بصورت تقویتی بدید اگر دوست داشت بخوره
    فقط موز کم تر بدید که اسهال نشه
    اصلا و تحت هیچ شرایطی بهش عسل و زرده تخم مرغ و شیر ندید حتی خیلی ها مواقعی که تعداد بچه خرگوشها زیاد هست اقدام به تغذیه دستی میکنن که کاملا غلط هست و بیشتر موجب مرگ بچه ها میشن
    بزرگ شدن شکم و اینها الان خیلی زوده و درکتون میکنم الان هر آن منتظر خبری هستید و نشانه ای
    اما از روزهای ۱۵ تا ۲۰ ، پهلوهای خرگوش کاملا باد کرده و اگر کمی دقت کنید متوجه این امر میشید
    روزی که جفت گیری کردن رو بنویسید ، روزی که از پیش هم جدا شدن هم بنویسید ، از دو روز بعد جدا شدن از هم محاسبه کنید سی روز بعد زمان احتمالی زایمانش میشه
    اصلا بهش استرس وارد نکنید بغلش نکنید
    دستتون و زیر شکمش نبرید فقط نوازش گوشها و سرش موجب آرامشش میشه
    خشن شدنش هم کم کم متوجه میشید که دستتون و گاز میگیره یا به طرفتون هجوم میاره
    فعلا همین موارد و رعایت بفرمایید
    فقط برای یک لونه تعبیه کنید یک لونه ترجیحا تا آخر زایمانش جابه جا نشه و تاریک باشه البته جوری که شما بتونید زمانی که بچه ها بدنیا اومدن ببینیدشون و زیر نظر بگیربد
    کارتن نذارید چون خیس یا جویده میشه توسط مادر سر دلش میمونه
    سبد پلاستیکی یا چیز ی دیگه که مثل تونل باشه بره توش و از یک سوراخ برگرده
    نمیدونم محل نگهداریش کجاست ولی حتما اینکارو با توجه به شرایطتون انجام بدید و منتظر نی نی های قد و نیم قدش باشید
    هر علامت دیگه یا مورد خاصی بود بگید من معمولا آخر شب ها سایت میام

ای اشرف مخلوقات

کاربر فعال
    نام و نام خانوادگی
    نوروزی
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    10620
    میانگین پست در روز
    0.31
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام، خب چرا میرید که دلتون تنگ بشه! دل میهن پت هم برای کاربراش تنگ میشه معمولا...امیدوارم هر روز سر بزنید و فعالیت کنید در میهن پت کبیر

به قول معروف دوریه اجباری بود
    هفته پیش پنبه يه سالشه شد
    با کمک بچه های میهن پت تونستم این پسر خوشگل و مهربون رو بزرگ کنم ممنونم از کمک همگی شما

کاربر میهن پت ali.na آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    علی نامجو
    علایق
    آشپزی...سینما...موسیقی
    تخصص
    علافی
    حیوان خانگی
    فعلا خرگوش
    شماره عضویت
    12902
    میانگین پست در روز
    0.15
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    خب با توجه به تفاسیر شما ،در اینصورت بعد از اینکه زایمان کرد و دوره شیر دهی تموم شد معمولا یک الی دو ماه هست و مادر خودش دیگه شیر نمیده به بچه ها ، بعد سه ماه عقیمش کنید چون مبتلا به بیماریهای خاصی مثل آبسه سینه و یا عفونت رحم میشن خدای نکرده ....این و بهتون بگم تا خیالتون راحت بشه خرگوش شما ۹۰-۹۵ ٪ حامله هست مطمئن باشید
    این نشانه شکمو شدنش و تنبل شدنش دقیقا صحه رو حرف من میگذاره اشتهاشون بیشتر میشه اما زمانی به اوج خودش میرسه که زایمان کنه و بخواد شیر بده که باید مراقبتتون دو چندان بشه
    الان اگر طبق همون اصول تغذیه خرگوش پیش میرید عالیه فقط در هفته سه برگ الی پنج برگ کاهو بهش بدید در هفته سه الی پنج برگ
    میوه هایی مثل گلابی ، به ، شلیل ، و موز هر کدوم در هفته بصورت تقویتی بدید اگر دوست داشت بخوره
    فقط موز کم تر بدید که اسهال نشه
    اصلا و تحت هیچ شرایطی بهش عسل و زرده تخم مرغ و شیر ندید حتی خیلی ها مواقعی که تعداد بچه خرگوشها زیاد هست اقدام به تغذیه دستی میکنن که کاملا غلط هست و بیشتر موجب مرگ بچه ها میشن
    بزرگ شدن شکم و اینها الان خیلی زوده و درکتون میکنم الان هر آن منتظر خبری هستید و نشانه ای
    اما از روزهای ۱۵ تا ۲۰ ، پهلوهای خرگوش کاملا باد کرده و اگر کمی دقت کنید متوجه این امر میشید
    روزی که جفت گیری کردن رو بنویسید ، روزی که از پیش هم جدا شدن هم بنویسید ، از دو روز بعد جدا شدن از هم محاسبه کنید سی روز بعد زمان احتمالی زایمانش میشه
    اصلا بهش استرس وارد نکنید بغلش نکنید
    دستتون و زیر شکمش نبرید فقط نوازش گوشها و سرش موجب آرامشش میشه
    خشن شدنش هم کم کم متوجه میشید که دستتون و گاز میگیره یا به طرفتون هجوم میاره
    فعلا همین موارد و رعایت بفرمایید
    فقط برای یک لونه تعبیه کنید یک لونه ترجیحا تا آخر زایمانش جابه جا نشه و تاریک باشه البته جوری که شما بتونید زمانی که بچه ها بدنیا اومدن ببینیدشون و زیر نظر بگیربد
    کارتن نذارید چون خیس یا جویده میشه توسط مادر سر دلش میمونه
    سبد پلاستیکی یا چیز ی دیگه که مثل تونل باشه بره توش و از یک سوراخ برگرده
    نمیدونم محل نگهداریش کجاست ولی حتما اینکارو با توجه به شرایطتون انجام بدید و منتظر نی نی های قد و نیم قدش باشید
    هر علامت دیگه یا مورد خاصی بود بگید من معمولا آخر شب ها سایت میام
    خیلی ممنون حتما این کارا رو میکنم عاشق شلیل و موز مخصوصا و الو سیاه هستش البته اگر مبنای خشونت رو به گازز گرفتن باشه دیشب پرید رو تختم رفتم بغلش نشستم کمرم رو گاز گرفت که فکر کردم معنیش اینه که میخواد رد شه و بره بعد هم که این از پنجشنبه ساعت 5pmبا هم بودن تا جمعه همین موقع مرسی از راهنماییتون احتمال داره که کاذب باشه حاملگیش؟

صفحه 525 از 639 نخستنخست ... 25425475515523524525526527535575625 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 1 مهمان ها)

1. sasa

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)