فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  12,265
لایک لایک:  1,701
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 517 از 639 نخستنخست ... 17417467507515516517518519527567617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,161 به 5,170 از 6384

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر جدید desiree آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    sweetberier
    تخصص
    biotechnology student
    حیوان خانگی
    سگ.خرگوش.مرغ عشق.مرغ.بلدرچین
    شماره عضویت
    11541
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام خسته نباشید
    ممنون میشم به سوالام جواب بدید
    1.خرگوشای من هفت ماه و نیم و شش ماهشونه،همیشه یونجه در اختیار دارن،من یکم گیج شدم یسریا میگن همیشه نباید باشه در دسترسشون یسریا میگن باشه!یجا میگن بعد یسال دادنش مضره یجا میگن تا آخر عمر باید باشه!من چ چیزی جاگزین یونجه کنم?کاه یا ساقه برنج خوبه?لطفا راهنمایی کنید
    2.یه برند پلت خوب معرفی کنید بهم لطفا
    3.دوتا خرگوش نر ممکنه باهم خوب بشن?الان ک همو میبینن میپیچن بهم دعوا میگیرن!
    4.چوب چه درختیرو توصیه میکنید تو محوطشون بزارم?
    5.خرگوشا هم ممکنه انگل بکیرن چطور بفهمم انگل داره یا نه?راه درمان چیه?چند درصد ممکنه اصلا مبتلا شن?
    6.اینکه میگن تا قبل یک سال و نیم شدن جفت نیارید چون از اهلی بودن در میاد درسته?چون خرگوشم خیلی رامه حتی تریک بلده و نمیخوام همه یادش بره
    7.بنظرتون اگر کسی کل روز پیش خرگوشش باشه و جوری باشه خرگوشش برای خواب هم پیش صاحبش ریلکس کنه باز احساس تنهایی داره و جفت میخواد?باتوجه ب اینکه من یه سگم دارم ک رابطشون باهم عالیه حتی پیش هم دراز میکشن
    8.خرگوش هرچندوقت به چندوقت چکاپ شه?اصلا لازمه?
    9.فلفل دلمه براشون ضرری نداره?
    ممنون
    انسان قبل از هرچیز باید حیوان خوبی باشد
    ((هربرت اسپنسر
    ))

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    نقل قول نوشته اصلی توسط desiree نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    ممنون میشم به سوالام جواب بدید
    1.خرگوشای من هفت ماه و نیم و شش ماهشونه،همیشه یونجه در اختیار دارن،من یکم گیج شدم یسریا میگن همیشه نباید باشه در دسترسشون یسریا میگن باشه!یجا میگن بعد یسال دادنش مضره یجا میگن تا آخر عمر باید باشه!من چ چیزی جاگزین یونجه کنم?کاه یا ساقه برنج خوبه?لطفا راهنمایی کنید
    2.یه برند پلت خوب معرفی کنید بهم لطفا
    3.دوتا خرگوش نر ممکنه باهم خوب بشن?الان ک همو میبینن میپیچن بهم دعوا میگیرن!
    4.چوب چه درختیرو توصیه میکنید تو محوطشون بزارم?
    5.خرگوشا هم ممکنه انگل بکیرن چطور بفهمم انگل داره یا نه?راه درمان چیه?چند درصد ممکنه اصلا مبتلا شن?
    6.اینکه میگن تا قبل یک سال و نیم شدن جفت نیارید چون از اهلی بودن در میاد درسته?چون خرگوشم خیلی رامه حتی تریک بلده و نمیخوام همه یادش بره
    7.بنظرتون اگر کسی کل روز پیش خرگوشش باشه و جوری باشه خرگوشش برای خواب هم پیش صاحبش ریلکس کنه باز احساس تنهایی داره و جفت میخواد?باتوجه ب اینکه من یه سگم دارم ک رابطشون باهم عالیه حتی پیش هم دراز میکشن
    8.خرگوش هرچندوقت به چندوقت چکاپ شه?اصلا لازمه?
    9.فلفل دلمه براشون ضرری نداره?
    ممنون
    سلام و درود خدمت شما دوست بزرگوار
    ۱) همیشه یونجه باید در اختیار خرگوش باشه و هیچ ضرری نداره خرگوش هر موقع بخواد استفاده میکنه وگرنه بیمیل میشه غذای دیگه رو مصرف میکنه
    میتونید گندم و ارزن بکارید در زمین و از ساقه و جوانه هاش بدید استفاده کنن خیلی سریع رشد میکنه
    نیلوفر که در بعضی نقاط گل شیپوری بهش میگن هم برگش هم ساقه ش خیلی دوست دارن ضرری هم نداره
    علوفه خشک هم دوست دارن
    من معتقدم حیوان در طبیعت خیلی بیشتر از ما انسانها درکش میرسه چه چیزی و مصرف کنه یا نکنه مثلا خرگوشهای من طرف انار یا نارنج نمیرن بالعکس عاشق ساقه های خشک و علوفه های خشک هستن و برگ مو و یاس
    کاه رو اصلا نمیخورن و مفید نیست و ساقه و یا سبوس برنج هم ندید بهترین چیز یونجه و همون علوفه های خشک در طبیعت هست یا چیزهایی که نام بردم

۲) برند های معتبر فلامینگو ، ویتاکرافت و رودی خوب هست البته ممکنه به ذائقه خرگوشتون خوش نیاد یک نوع برند
    هیچ وقت پلت باز نخرید و فله
    تاریخ انقضای اکثر پلت های ایران گذشته است اولین اقدام نگاه کردن تاریخ انقضا باشه

۳) دو تا خرگوش نر اگر از بچگی پیش هم باشن بله امکانش زیاد هست اما هر چقدر جدا نگهداری بشن و میونشون حصار باشه یا با اولین دعوا ها دیگه ترس وجودتون و بگیره که هم و میکشن نه اصلا سازگار نمیشن ، بعضی نژادها سلطه طلب هستن نژاد وودی توی به جرأت میتونم بگم با هیچ نری نمیسازه و تجاوز خرگوش رو به قلمروش مساوی با مرگ خرگوش مقابل تلقی میکنه
    بهترین راه تعبیه یک قفس مشترک هست که میونش یک حصار توری باشه هم و ببینن و در روز تحت نظر خودتون بیرون بیاریدشون و بگذارید بازی کنن ، یکی دو تا تو سر هم زدن فوری جیغ و داد نکنین یا نگران نشید بگذارید راه بیان با هم ، اگر دیدید دعوا بالا گرفت به همون قفس توضیح دادم منتقل کنید
    اگر میخواید دو تا خرگوش ها با هم بسازن هیچ وقت قلمرو جدا جدا درست نکنید چون مالک شدن یک قلمرو و تصاحب اون یعنی جنگیدن با ورود هر مهاجم دیگه و بدتر کردن قضیه
    اگر میبینید سر غذا دعوا میکنن از هر چیز دو تا دو تا بگذارید تا رقابت ایجاد نشه
    خیلی راحت با رعایت موارد بالا میتونید بهم عادتشون بدید
    البته بدونید خرگوش های نر خیلی تهاجمی تر هستن مخصوصا دوران بلوغشون اما میشه کنترلشون کرد

۴) چوب درخت مو یا انگور ، سیب ، توت شاتون و یاس همه خشک شده باشه
    به هیچ وجه درخت گردو رو نذارید گاز سمی داره

۵) اگر سبزیجات و میوه جات شسته بدید اصلا امکان نداره مبتلا بشن
    انگل ها از مدفوع و دفع و گاهی کرم های دفع شده مشخص میشه اگر بهداشت غذایی خرگوشتون و رعایت میکنید خیالتون راحت از این موضوع .

۶) اهلی بودن اگر منظورتون رام و دستی بودن هست که تا اندازه ای بله ، بیشتر وابسته جفتش میشه و کمتر دوست داره وقتش و با شما بگذرونه اما بی مهر نمیشه یا فراموشتون کنه بیشتر با جفتش گذران وقت میکنه

۷) خرگوشها موجودات اجتماعی هستن و مسلما هم زبون خود آدم یک چیز دیگه ست اما اینطور که میگید نیاز نداره به نظر من البته به جز زمان بلوغ و نیاز جنسی که حیوان نر مخصوصا پرخاشگر میشه خیلی و یا باید عقیم باشه یا جفت داشته باشه

۸) در صورت بروز مشکل در دفع ، اشتها ، تغییرات دمایی بدن نیاز به دامپزشک هست وگرنه هر شش ماه برای کوتاهی ناخن ها و چکاپ دندان کافیست

۹) فلفل دلمه در هفته چند قاچ هیچ ضرری نداره و خوب هم هست اما در حد چند قاچ

با آرزوی سلامتی و تندرستی برای شما و خرگوشهای خوشکلتون

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت narguess آواتار ها
    شماره عضویت
    11876
    میانگین پست در روز
    0.20
    سلام دوستان

خوبيد؟

پوست سبز روي فندق تازه ضرر داره براي خرگوش؟؟

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    نقل قول نوشته اصلی توسط narguess نمایش پست ها
    سلام دوستان

خوبيد؟

پوست سبز روي فندق تازه ضرر داره براي خرگوش؟؟
    سلام
    مرسی خانمی
    ایشالله که شما هم خوب باشی
    بله کلا پوست تازه میوه ها مخصوصا این مدلی برا خرگوش خوب نیست اما مغز خامش و بدید براش لذیذ هست برا حالت تنوع و تشویقی

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت ali.na آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    علی نامجو
    علایق
    آشپزی...سینما...موسیقی
    تخصص
    علافی
    حیوان خانگی
    فعلا خرگوش
    شماره عضویت
    12902
    میانگین پست در روز
    0.15
    سلام به همه دوستای گلم من یه زغال خانم خشگل دارم خیلی نازه امروز از صبح نبودم پیشش خواهرم بههش رسیده الان که اومدم دیدم عین همیشه گوشه اتاقم wcکرده بعد همه چیز طبییعیه فقط در انتها اسهال بود یعنی یه تیکه اسهال بود علتش چیه ؟چیکار باید بکنم الان براش یونجه ریختم عین یه گاو داره میخوره.با تشکر از همه........../

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.na نمایش پست ها
    سلام به همه دوستای گلم من یه زغال خانم خشگل دارم خیلی نازه امروز از صبح نبودم پیشش خواهرم بههش رسیده الان که اومدم دیدم عین همیشه گوشه اتاقم wcکرده بعد همه چیز طبییعیه فقط در انتها اسهال بود یعنی یه تیکه اسهال بود علتش چیه ؟چیکار باید بکنم الان براش یونجه ریختم عین یه گاو داره میخوره.با تشکر از همه........../
    سلام و درود خدمت شما
    زغال خانم گلتون و خدا حفظش کنه یاد مگی انداخت من و کلی اشک ریختم
    و در مورد موضوعی که گفتید اگر فقط یک تیکه بوده و نرم یعنی مثل آدامس جویده شده اون اسهال نیست سبزی زیاد خورده و باعث شده ویتامین هایی که باید جویده میشده و خورده دفع کنه این شکل
    میدونید که خرگوش دو نوع مدفوع داره یکی دفع مواد زائد و دیگری ویتامین چون نمیتونه بدن خرگوش ویتامین ها رو به طور مستقیم جذب کنه تبدیل به مدفوع خوراکی میشه و خودش میخوره
    وقتی سبزی زیاد میخورن این شکلی میشن دقیقا عینه مگی من
    میزان سبزی رو رو قاعده و تنظیم شده و روزانه مثلا سه بار بوده دو بار بدید
    هر بار اینطور شد سبزی ندید مخصوصا خیار
    اسهال آبکی هست و دم مقعدش بو میگیره و کثیف میشه و اصلا چسبونکی نیست
    در نهایت ماشالله به بچه تون بگید نوش جونش انشالله سالهای سال کنار خودتون سرحال زندگی کنه

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    شماره عضویت
    12998
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام ممنونم و سپاسگذار از اینکه وقت گذاشتید و جواب دادید من زیاد با این تایپیک ها آشنایی ندارم واسه همین اگه مطلبی رو در جای خودش نذاشتم عذر میخوام
    خیلی ناراحت و دپرسم و بغض گلومو گرفته متاسفانه خرگوشم کارن امروز به طور ناگهانی بعد از اون علائم ک ذکر کردم( در تایپیک قبل ) اسهال شدید و غیر قابل کنترل گرفت و تمام اشتهاش رو از دست داد و ببحال افتاد تا برسونمش دام پزشکی مرد اون سوالاتی ک فرمودید اول اینکه ترشحاتش کمو بیش ادامه داشت دوم مدفوعش چند تا چند تا به هم چسبیده بود و کمی نرم بود سوم مدفوعش یه مشت میشد چهارم ادرارش به رنگ زرد مایل به کرم و بوی زننده ایی پیدا کرده بود و روی پاهاش نمیتونست درست وایسه شکمش قارو قور میکرد و موج داشت و فکر کنم دندونای عقبش بلند شده بود خلاصه نفهمیدم یه دفعه چش شد ک مرد

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ebi نمایش پست ها
    سلام ممنونم و سپاسگذار از اینکه وقت گذاشتید و جواب دادید من زیاد با این تایپیک ها آشنایی ندارم واسه همین اگه مطلبی رو در جای خودش نذاشتم عذر میخوام
    خیلی ناراحت و دپرسم و بغض گلومو گرفته متاسفانه خرگوشم کارن امروز به طور ناگهانی بعد از اون علائم ک ذکر کردم( در تایپیک قبل ) اسهال شدید و غیر قابل کنترل گرفت و تمام اشتهاش رو از دست داد و ببحال افتاد تا برسونمش دام پزشکی مرد اون سوالاتی ک فرمودید اول اینکه ترشحاتش کمو بیش ادامه داشت دوم مدفوعش چند تا چند تا به هم چسبیده بود و کمی نرم بود سوم مدفوعش یه مشت میشد چهارم ادرارش به رنگ زرد مایل به کرم و بوی زننده ایی پیدا کرده بود و روی پاهاش نمیتونست درست وایسه شکمش قارو قور میکرد و موج داشت و فکر کنم دندونای عقبش بلند شده بود خلاصه نفهمیدم یه دفعه چش شد ک مرد

واقعا متأسفم نمیدونم چی بگم واقعا سخت هست
    دلایل مرگ خرگوش شما با توجه به تفاسیری که گفتید :

تغذیه نادرست و رژیم غذایی غلط که باعث موارد زیر شده بود :
    ۱)اسهال = بوی بد مقعد و کثیف شدن دور مقعد
    ۲) عفونت معده و البته عفونت ناشی از اسهال ترشحات و بوی بد ادرار هم برای همین مورد بوده و همچنین اسهال بد ناگهانی که البته به نظرم شما دیر متوجه شدید
    ۳) رشد بیش از حد دندان ها اونطور که خودتون گفتید البته اگر بالغ بوده باشه در بچه های منظورم خرگوش های زیر ۳ ماه این رایج نیست
    ۴) نفخ معده = قار و قور شکم و مدفوع چند تا چند تا چسبیده

و مورد دیگه کاش همون صبح که مطرح کرده بودید میفرمودید چون باید بهش سرم خوراکی میدادید و شربت مترونیدازول و اگر علائم و میدونستم دقیق شاید زودتر میشد به دادش رسید
    در هر حال واقعا متأسفم و مطمئنا جاش پیش خدا راحت و امنه

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت ali.na آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    علی نامجو
    علایق
    آشپزی...سینما...موسیقی
    تخصص
    علافی
    حیوان خانگی
    فعلا خرگوش
    شماره عضویت
    12902
    میانگین پست در روز
    0.15
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام و درود خدمت شما
    زغال خانم گلتون و خدا حفظش کنه یاد مگی انداخت من و کلی اشک ریختم
    و در مورد موضوعی که گفتید اگر فقط یک تیکه بوده و نرم یعنی مثل آدامس جویده شده اون اسهال نیست سبزی زیاد خورده و باعث شده ویتامین هایی که باید جویده میشده و خورده دفع کنه این شکل
    میدونید که خرگوش دو نوع مدفوع داره یکی دفع مواد زائد و دیگری ویتامین چون نمیتونه بدن خرگوش ویتامین ها رو به طور مستقیم جذب کنه تبدیل به مدفوع خوراکی میشه و خودش میخوره
    وقتی سبزی زیاد میخورن این شکلی میشن دقیقا عینه مگی من
    میزان سبزی رو رو قاعده و تنظیم شده و روزانه مثلا سه بار بوده دو بار بدید
    هر بار اینطور شد سبزی ندید مخصوصا خیار
    اسهال آبکی هست و دم مقعدش بو میگیره و کثیف میشه و اصلا چسبونکی نیست
    در نهایت ماشالله به بچه تون بگید نوش جونش انشالله سالهای سال کنار خودتون سرحال زندگی کنه
    خیلی ممنون از شما پرنیان خانوم که به فکر بودید بله الان خوب شده فقط یونجه بهش دادم دقیقا همین جوری بود فقط یه سوال الان چند دفعه هست که راه میره سه تا عطسه میکنه (هووف هووف) چی کار کنم زیاد نستش بعدشم فقط گوشه اتاقم wc میکنه رو پارکت و فرش اینو چه جوری از سرش بندازم خیلی ممنون.

کاربر جدید
    شماره عضویت
    12998
    میانگین پست در روز
    0.01
    عذاب وجدان دارم فکر نمیکردم یه دفعه اینجوری بشه ممنون که جواب دادید

صفحه 517 از 639 نخستنخست ... 17417467507515516517518519527567617 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 1 مهمان ها)

1. sasa

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)