فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,275
لایک لایک:  1,703
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 515 از 641 نخستنخست ... 15415465505513514515516517525565615 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,141 به 5,150 از 6404

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi9384 نمایش پست ها
    شکستگی پای خرگوش!!!!کمک لطفا

درود به همه ی دوستان عزیز
    حودا دو هفته پیش یکی از آشنایان یک بچه خرگوش کوچک که تقریبا به اندازه کف دست بود به کودک خردسال ما هدیه داد.
    متاسفانه دو روز پیش فرزندمان روی پای خرگوش پا گذاشت و بعد از آن خرگوش هنگام راه رفتن پای آسیب دیده را کاملا بالا می گیرد و هنگام استراحت طوری روی پهلوی مخالف می خوابد که پای آسیب دیده رو به بالا باشد.مشخصا درد می کشد.
    فردای روزی که این اتفاق افتاد خرگوش را نزد دامپزشک بردیم که ایشان فرمودند احتمالا شکستگی باشد و برای تشخیص دقیق نیاز است گراف تهیه شود که البته در کلینیک ایشان این امکان وجود نداشت و برای ما مقدور نیست تا به جای دیگری مراجعه کنیم.
    اقدامات صورت گرفته در مطب: تزریق مولتی ویتامین و تزریق آرامبخش و همینطور تجویز قطره ویتامین دی و یک قرص ضد درد حل شده در آب که مرتب به حیوان خورانده شده
    سوال: تغییری در وضعیت حیوان ایجاد نشده آیا ممکن است طی روزهای آینده پایش بهبود یابد؟ ما چکاری باید انجام دهیم؟

پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون
    سلام
    دو هفته گذشته و مسلما یک ضرب دیدگی کوچک نبوده که خود بخود خوب بشه و درمانهای که توسط پزشک انجام شده همه مسکن بوده و اصلا راه درمانی اصلی نبوده ، خرگوش آناتومی ظریفی داره و خیلی سریع شکستگی استخوان پیدا میکنه ، همانطور که خودتون گفتید از حالتهاش مشخصه که درد داره پس از اونجا که مسئولیت این مخلوق خدا بعهده شماست با یک گرافی ساده و عکس مشخص میشه این طفل معصوم چه مشکلی داره و برطرف میشه توسط دامپزشک ، درد شکستگی در انسان با این جثه طاقت فرساست در خرگوش که جای خود دارد .

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط mina. نمایش پست ها
    سلام.به بچه های خوب سایت. و مخصواصا شما کاربر عزیز. شوید.
    خدا رو شکر بهتره.
    من خودم تنها چیزی که به ذهنم رسید و خیلی نگرانم کرد نرمی استخوان بود و از همون روز دارم روزی سه وعده کم. در حد 2 سی سی. بهش شیر و شربت کلسیم میدم.
    الان شده همون جیگمل خان شیطون. راستی زخم پاهاش هم خوب شده.
    فقط یه چیزی، از پریشب اشتهاش باز شده و مخوره و دیروز عصر هم بازی کردنش خوب شده تا امروز دفع مدفوع نداشت و امروز هم مدفوعش مثل همیشه نبود.
    به نظرتون این حالش مربوط به این تغییر حالت چند روز پیشش میتونه باشه؟
    راستی ببه واسطه یکی از دوستام از دامپزشکای دانشگاه اصفهان پرسیدم و اونا هم با صبوری جوابمو دادن.
    از همگی ممنون. بازم واسه گل پسرم دعا کنید که سالم و شاد باشه.
    مرسی
    سلام
    اگر بعد از دادن شیر وضعیت دفعش مشکلی نداره و اسهال نداره ادامه بدید وگرنه همون شربت کلسیم با توجه به جثه ش و تجویز پزشک کافیه .

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط naz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خرگوشم نیکی ماده اس و یه سالشه خیلی عصبی شده چند وقته انقد به همه حمله میکرد بردمش عقیمش کردم ولی الانم همچنان تا یکی میخاد نازش کنه حمله میکنه یا وسطای ناز کردن یهو برمیگرده گاز میگیره بعضی وقتا منم که نازش میکنم یهو گازم میگیره در حالیکه قبلا منو گاز نمیگرفت، البته بقیه رو خیلی شدیدتر و عمیق تر گاز میگیره
    حس میکنم از چیزی عصبیه ولی نمیدونم چی چون قبلا خیلی اروم و مهربون بود
    الان چند روزه همش میخابه خیلی کم میدوعه و بازی میکنه
    یچیزه دیگه اینکه مو ریزیش چند روزه خیلی شدید تر شده طبیعیه؟ نفساشون بخاطر گرما تند شده؟
    مرسی از راهنماییتون
    سلام نازنین جان و عذر تقصیر بابت اینکه یک مدت بنا به مشکلی که داشتم نتونستم جواب بدم
    اگر میتونی از وضع جدیدش بیشتر توضیح بده حالت جفتگیری رو نداره دیگه ؟
    این حالت گاز گرفتن ناگهانی رو بعضی خرگوش ها دارن و طبیعی هست مثلا من اگر بخوام دست بکشم رو چشم یکی از خرگوشام نازش کنم سریع دستم و گاز میگیره
    یک دلیل دیگه ش هم میتونه از بی حوصلگی و افسردگی باشه ، جای خاصی از بدنش و ناز میکنید گاز میگیره یا همیشه فرقی نداره ؟
    موریزیش برای فصل ریزش مو هاش هست شدت گرفته از لحاظ ویتامین و تغذیه کمبودی نداره وقتی دکتر دیدش ؟
    تند تند نفس کشیدن هم برای گرما و تطبیق با دمای محیط هست
    لطفا ایمیل ت رو برام بفرست تو پیام خصوصی تا عکس قفسی که باید میفرستادم و توضیحات و زودتر برات بفرستم تا فعلا تو حیاط ببریش کمی حال و هواش عوض بشه بعدا درباره جفت عقیم شده هم باهات صحبت کنم تونستی شماره تماست رو هم لطفا پیام خصوصی کن باز هم شرمنده ت هستم بابت این مدت..

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    امیرمحمد میر هاشمی
    شماره عضویت
    12895
    میانگین پست در روز
    0.01
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام
    شیرهای بدون لاکتوز و شیر خشک که به هیچ وجه ، باعث میشن خرگوش مزاجش بهم بریزه ودر طرفة العینی جونش و از دست بده
    قبلا این مورد و حتی خود من طبق آموخته دامپزشکان گرامی انجام میدادم اما باید بدونید هیچ چیزی شیر مادر و ترکیبات اون برای بچه خرگوش نمیشه پس از دادن هرگونه شیر اجتناب کنید ، خیلی ها نگران این هستند که چون این بچه خرگوشها از شیر مادر تغذیبه نشدن دچار نرمی و یا پوکی استخوان بشن که برای اون هم راه حل قبل از وقوع این موضوع هست ، شربت های کلسیم و سنگهای جویدنی کلسیم دار و مولتی ویتامین هست که باعث تقویت حیوون میشه البته باید طبق نظر دامپزشک باشه
    اگر میشه از اوضاع تحرکش بگید و اینکه مشکلی نداره ؟ عکس دارید بگذارید تا حدودا تشخیص بدیم چند وقتشه
    این ادرار و مدفوع نکردن هم طبیعی هست یک روز اول برای جابه جایی محیطی هست و نگران کننده نیست اگر طول نکشه
    فعلا در روز سه بار با غذاهایی نظیر هویج رنده شده و سبزی از نوع جعفری خورد شده کم کم و یک بند انگشت نون صنعتی خشک بدون جوش شیرین شروع کنید برای تغذیه ش ، طی یک هفته سیب و یونجه هم به ترکیب غذایی ش اضافه کنید از گل یونجه برگها استفاده کنید بهمراه ساقه چون غذای اصلی خرگوش یونجه ست و باید عادت کنه ، آب در دسترسش باشه بهتره از شیشه مخصوص جوندگان استفاده کنید که نریزه ،به هیچ وجه کاهو رو در این سن ندید باعث اسهال میشه و اونوقت درمان اسهال واقعا سخت هست ، شاید خودش با علاقه میخوره ولی مطمئن باشید صدتا کاهو هم باشه میخوره اما باید طبق اصول تغذیه ش کنید .
    تحرکش متوسطه یعنی کلا شیر ندم ؟

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad82 نمایش پست ها
    تحرکش متوسطه یعنی کلا شیر ندم ؟
    تحرکش متوسطه دقیقا متوجه نشدم ، در این سن بچه خرگوش ها خیلی بیشتر استراحت میکنن و میخوابن و این امری طبیعی هست اما منظورم تودخونه دویدن ، فضولی کردن ، راه رفتنهاش هست که به راحتی انجام میشه ، فرم استخوان دست هاش و نگاه کنید بدفرم یا کج نباشه همه اینها رو زیر نظر بگیرید
    والا اگر نظر من رو بخواید کاملا با شیر مخالف هستم چون این شیر هیچ نوع ترکیبات شیر مادرشون و نداره و فقط اسهالشون میکنه با همون ترکیب مواد غذایی آغاز کنید و کم کم تا راه بیوفته همه رو با هم بهش ندید چون معده ش تحمل ظرفیت جدید مواد غذایی در یک زمان کم رو نداره ... تحرکش و تمام این موارد که گفتم در نظر بگیرید اجازه بدید کمی بزرگتر بشه تا بتونیم بهش مولتی ویتامین یا شربت کلسیم بدیم برای جلوگیری از نرمی استخوانش اما الان که سالم و سرحال هست نمیخواد .

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    امیرمحمد میر هاشمی
    شماره عضویت
    12895
    میانگین پست در روز
    0.01
    تحرکش متوسطه دقیقا متوجه نشدم ، در این سن بچه خرگوش ها خیلی بیشتر استراحت میکنن و میخوابن و این امری طبیعی هست اما منظورم تودخونه دویدن ، فضولی کردن ، راه رفتنهاش هست که به راحتی انجام میشه ، فرم استخوان دست هاش و نگاه کنید بدفرم یا کج نباشه همه اینها رو زیر نظر بگیرید
    والا اگر نظر من رو بخواید کاملا با شیر مخالف هستم چون این شیر هیچ نوع ترکیبات شیر مادرشون و نداره و فقط اسهالشون میکنه با همون ترکیب مواد غذایی آغاز کنید و کم کم تا راه بیوفته همه رو با هم بهش ندید چون معده ش تحمل ظرفیت جدید مواد غذایی در یک زمان کم رو نداره ... تحرکش و تمام این موارد که گفتم در نظر بگیرید اجازه بدید کمی بزرگتر بشه تا بتونیم بهش مولتی ویتامین یا شربت کلسیم بدیم برای جلوگیری از نرمی استخوانش اما الان که سالم و سرحال هست نمیخواد .
    ببخشید من دیروز و پریروز فقط بهش جعفری دادم و مکملش الان هیچکودومو نمیخوره از دیشب هیچی نخورده . این عین توپ بیشتر میشینه و سعی میکنه بخوابه اما نمیخابه جکار کنم ؟

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    ببخشید من دیروز و پریروز فقط بهش جعفری دادم و مکملش الان هیچکودومو نمیخوره از دیشب هیچی نخورده . این عین توپ بیشتر میشینه و سعی میکنه بخوابه اما نمیخابه جکار کنم ؟
    خب فقط جعفری که درست نیست دقیقا مثل زیر عمل کنید لطفا
    در یک ظرف
    هویج رنده شده رنده ریز
    جعفری خورد شده ریز با چاقو ریز کنید
    و سیب یک قاچ رنده شده ریز
    و گل یونجه به همراه ساقه های کوتاه
    براش بگذارید
    مکمل ش و نمیدونم دکتر داده یا نه ولی فعلا بهش ندید تا به خوراک بیوفته
    آب هم براش بگذارید
    مدفوع داشته ؟ ادرار چی ؟ طبیعی بوده ؟
    سعی کنید بهش حس اعتماد رو منتقل کنید معمولا این طفلی ها هنوز تو یاد مادرشون هستن و این محیط جداگانه ترسناک هست براش
    آروم آروم روی انگشتتون رو هویج با غذاهاش و بگذارید ببرید جلو بینی ش و دهانش بگذارید بوی غذا رو متوجه بشه
    فعلا از محیط قفسش زیاد بیرون نیارید تا به شما عادت بکنه
    اینکه یه گوشه مچاله میشه مثل توپ عادی هست چون تا ۱۵ روزگی همینن ، ولی باید به اشتها و مدفوعش دقت کنید غذا بیوفته خیالمون راحت میشه

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    امیرمحمد میر هاشمی
    شماره عضویت
    12895
    میانگین پست در روز
    0.01
    خب فقط جعفری که درست نیست دقیقا مثل زیر عمل کنید لطفا
    در یک ظرف
    هویج رنده شده رنده ریز
    جعفری خورد شده ریز با چاقو ریز کنید
    و سیب یک قاچ رنده شده ریز
    و گل یونجه به همراه ساقه های کوتاه
    براش بگذارید
    مکمل ش و نمیدونم دکتر داده یا نه ولی فعلا بهش ندید تا به خوراک بیوفته
    آب هم براش بگذارید
    مدفوع داشته ؟ ادرار چی ؟ طبیعی بوده ؟
    سعی کنید بهش حس اعتماد رو منتقل کنید معمولا این طفلی ها هنوز تو یاد مادرشون هستن و این محیط جداگانه ترسناک هست براش
    آروم آروم روی انگشتتون رو هویج با غذاهاش و بگذارید ببرید جلو بینی ش و دهانش بگذارید بوی غذا رو متوجه بشه
    فعلا از محیط قفسش زیاد بیرون نیارید تا به شما عادت بکنه
    اینکه یه گوشه مچاله میشه مثل توپ عادی هست چون تا ۱۵ روزگی همینن ، ولی باید به اشتها و مدفوعش دقت کنید غذا بیوفته خیالمون راحت میشه
    دیروز ادرار کرد ولی مدفوع نه خوب چطوری بهش بدم تا مزاجش بهم نخوره

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    دیروز ادرار کرد ولی مدفوع نه خوب چطوری بهش بدم تا مزاجش بهم نخوره
    من کاملا با شیرهای اینچنینی برای خرگوش ها مخالف هستم چون اصلا جای شیر مادر رو نمیگیره
    رژیم غذایی که باید بهش بدید رو خدمتتون عرض کردم
    اینجور که معلوم هست دو سه روزه مدفوع نداشته اگر همچین چیزی هست یک برگ کوچک کاهو الان و یکی آخر شب بهش بدین تا اگر چیزی مونده سر دلش دفع کنه
    شکمش صدای قار و قور نمیده موج نداره ؟گوشتون و بچسبونید به شکمش متوجه میشید
    لطفا طبق همین روال فعلا پیش برید و ما رو بی خبر نگذارید

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت *. Barfi .* آواتار ها
    شماره عضویت
    11473
    میانگین پست در روز
    0.05
    ممنون سیسیل جون

برفی فکر کنم قاطی کرده !! دیروز کاه ها رو برداشتیم از کف قفسش . صبح پاشدم دیدم وای خدا همه جا جیش کرده . حتی توی ظرف غذاش

توی این چند ماه اصلا بی سابقه بود کارش . به نظرتون درست میشه این کارش؟ چون واقعا اذیت میشم . قفسش توی خونه س بو میگیره خونه

صفحه 515 از 641 نخستنخست ... 15415465505513514515516517525565615 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)