فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,270
لایک لایک:  1,702
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 514 از 640 نخستنخست ... 14414464504512513514515516524564614 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,131 به 5,140 از 6396

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    مهدی
    شماره عضویت
    12832
    میانگین پست در روز
    0.01
    شکستگی پای خرگوش!!!!کمک لطفا

درود به همه ی دوستان عزیز
    حودا دو هفته پیش یکی از آشنایان یک بچه خرگوش کوچک که تقریبا به اندازه کف دست بود به کودک خردسال ما هدیه داد.
    متاسفانه دو روز پیش فرزندمان روی پای خرگوش پا گذاشت و بعد از آن خرگوش هنگام راه رفتن پای آسیب دیده را کاملا بالا می گیرد و هنگام استراحت طوری روی پهلوی مخالف می خوابد که پای آسیب دیده رو به بالا باشد.مشخصا درد می کشد.
    فردای روزی که این اتفاق افتاد خرگوش را نزد دامپزشک بردیم که ایشان فرمودند احتمالا شکستگی باشد و برای تشخیص دقیق نیاز است گراف تهیه شود که البته در کلینیک ایشان این امکان وجود نداشت و برای ما مقدور نیست تا به جای دیگری مراجعه کنیم.
    اقدامات صورت گرفته در مطب: تزریق مولتی ویتامین و تزریق آرامبخش و همینطور تجویز قطره ویتامین دی و یک قرص ضد درد حل شده در آب که مرتب به حیوان خورانده شده
    سوال: تغییری در وضعیت حیوان ایجاد نشده آیا ممکن است طی روزهای آینده پایش بهبود یابد؟ ما چکاری باید انجام دهیم؟

پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون

کاربر میهن پت *. Barfi .* آواتار ها
    شماره عضویت
    11473
    میانگین پست در روز
    0.05
    سلام دوست جونی ها

سوال من درباره ی کف قفس برفی هست که اول کارتن بود و چون میخورد کارتن پلاست گرفتیم براش . و چون سر بود نمیتونست راه بره روش پارچه میذاشتم که وروجک جمعش می کرد بازم سر میخورد کف قفس . کف قفسش رو کاه گرفتم گذاشتم . نمیدونم چرا دوست نداره کاه رو از همون شب اول شروع کرد به پرت کردن کاه ها به اینور اونور . امروز صبح در کمال ناباوری دیدم جیش کرد روش

برفی از همون اول جای جیشش رو میدونست و دقیق توی ظرفش جیش میکنه . نمیدونم چرا اینطوری میکنه . یعنی از کاه بدش میاد داره این کار رو میکنه

گاهی من 2ساعت توی خونه آزادش میکنم بازی کنه اصلا جیش نمیکنه هیچجا تا بذارمش توی قفسش بره توی ظرفش جیش کنه . از این کارش واقعا تعجب

کردم

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    امیرمحمد میر هاشمی
    شماره عضویت
    12895
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام من یه خرگوش خریدم صاحبش گفت مینیاتوریه در مورد ادرار و مدفوعش میخواستم کمکم کنید دیروز خریدمش امروز دستشویی نکرده هنوز . دیروز خیلی سرحال بود ولی امروز افتاده یه گوشه شایدم خواب باشه ! میخواستم در مورد نگهداریش و غذا هاش کمکم کنید چون صاحبش که البته فروشنده بود نه صاحب گفت که آبم بهش ندید فقط جعفری و یک نوع مکمل . ولی من براش آب گذاشتم و زیادم خورد . اندازه یه کف دسته و خیلی نازه میخوام بدونم قلاده براش ضرر نداره ؟ البته وقتی از قفس میاد بیرون میوفته دنبال من امروز صبح که داشتم نازش میکردم قلبش مثل گلوله بلند بلند میزد . بعد دیگه صدای قلبش نیومد فکر کردم مرد ولی بعد یهو بلند شد . میشه کمکم کنید چون من چیز زیادی در این مورد نمیدونم

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مینا
    علایق
    اشپزی.مینا کاری. خرگوش. همستر.
    تخصص
    دوست داشتن همه چیز و همه کس
    حیوان خانگی
    خرگوش. همستر. جوجه تیغی. ماهی
    شماره عضویت
    10724
    میانگین پست در روز
    0.04
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad82 نمایش پست ها
    سلام من یه خرگوش خریدم صاحبش گفت مینیاتوریه در مورد ادرار و مدفوعش میخواستم کمکم کنید دیروز خریدمش امروز دستشویی نکرده هنوز . دیروز خیلی سرحال بود ولی امروز افتاده یه گوشه شایدم خواب باشه ! میخواستم در مورد نگهداریش و غذا هاش کمکم کنید چون صاحبش که البته فروشنده بود نه صاحب گفت که آبم بهش ندید فقط جعفری و یک نوع مکمل . ولی من براش آب گذاشتم و زیادم خورد . اندازه یه کف دسته و خیلی نازه میخوام بدونم قلاده براش ضرر نداره ؟ البته وقتی از قفس میاد بیرون میوفته دنبال من امروز صبح که داشتم نازش میکردم قلبش مثل گلوله بلند بلند میزد . بعد دیگه صدای قلبش نیومد فکر کردم مرد ولی بعد یهو بلند شد . میشه کمکم کنید چون من چیز زیادی در این مورد نمیدونم
    سلام اقا محمد
    به سایت خوش اومدی.
    منم پارسال مثل شما بودمکاما با خوندنوهمین پیچ پرسش و پاسخ از اول تا همینجا کم کم مشکلاتم رو پشت سر گذاشتم و الان با گل پسری راحت و خوشیم.
    شما هم به نظر من همین کارو بکن.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مینا
    علایق
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10724
    میانگین پست در روز
    0.04
    در ضمن فکر نکنم خرگوشتون مینیاتوری باشه.
    خرگوش شما خیلی بچ6 است و نهایتا یک یا دو هفته داره که باید شیر بخوره.
    یه سوال. شما میتونید وقتی بزرگ میشه تو خونه نگهش دارید؟ اگه نه زودتر واسش یه سرپرست جدید انتخاب کنید که مثل خرگوشای دیگه وقتی بزرگ میشه اواره نشه. خرگوشا خیلی زود به صاحباشون عادت میکنن.
    چند تا توصیه. 1. اصلا اصلا خرگوشتون رو حمام نکنید. خیلی از این اتفاق میترسن.
    2. براش شیر بدون لاکتوز یا کم لاکتوز تهیه کنید و بهش بدید.یعنی باید به خرگوشتون تا یه کم بزرگتر میشه شیر بدید.
    3. اگه میشه کمتر و کمتر بغلش کنید از این کار بدشون میاد.
    و باز هم توصیه میکنم تمام این پست رو از اولین سوالات تا الان بخونید تا بتونید یه خرگوش سالم و شاد داشته باشید

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مینا
    علایق
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10724
    میانگین پست در روز
    0.04
    http://mihanpet.ir/thread22817-2.html

این پیچ رو هم بخونید.
    خیلی از سوالاتون جواب داده میشه

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.74
    دوسته عزیز من جواب سوالاتتون رو از یه تاپیک دیگه کپی کردم براتون میزارم این موارد زیاد هست دوستان بچه خرگوش میخرن به نام خرگوش مینیاتوری و میان اینجا سوال میکنن اینا خرگوش مینیاتوری نیستن اگه 500 هزارتومن خریده باشید ممکنه باشه ...که اونم دامپزشک تشخیص میده ولی به نظره من این خرگوش که شما میگین بچه خرگوشه و به قول دوستمون مطمئن بشید که میتونید نگهش دارین چون بزرگ میشه و اونوقت یهو پشیمون نشین ازینکه نگهش داشتین و طفلک رو واگذار کنید....اگه الان تصمیم بگیرید بهتره...
    "اما بریم سر تغذیه خرگوشتون شیر بدون لاکتوز رو که واسش گرفتید رو فعلا روزی دو قاشق غذاخوری بهش بدید شیر رو ولرم کنید و چند تا دونه شکر در حد چندتا دونه بهش اضافه کنید که طعمش رو بهتر کنه و بخوره فقط خیلی مراقب باش که مزاجش به هم نریزه چند روز بهش دو قاشق شیر دو بار در روز بده و بعد این مقدار رو به سه تا چهار قاشق افزایش بده به مدت دو تا سه هفته بعد دوباره مقدار شیر رو کم کن تا به صفر بره
    بجز شیر بهش جعفری سیب و هویج بده برگای جعفری و ساقه های نازک جعفری رو بهش بده هویج و سیب رو هم برش های نازک بزن و بذار جلوش بیشتر دوست دارند تا خورد شده و رنده شده ریحون هم میتونی بهش بدی بخوره کم کم دامنه سبزیجاتت رو وسیع تر کن هویج و سیب رو هم جدا جدا یک روز درمیون بهش بده حتما حتما براش یونجه خشک بگیر و بهش بده فعلا برگای یونجه رو بهش بده و بزرگتر که شد ساقه ها رو هم با برک قاطی کن و بش بده
    حتما آب دردسترسش باشه"

در مورد قلاده اصلا استفاده نکنید خرگوشا دوست ندارن و اذیت میشن...
    این بخش ها رو هم مطالعه کنید:

اصول نگهداری خرگوش

http://mihanpet.ir/thread29321.html

http://mihanpet.ir/thread17843.html

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    امیرمحمد میر هاشمی
    شماره عضویت
    12895
    میانگین پست در روز
    0.01

q2

ممنونم . در مورد جاش نه هیچ مشکلی ندارم . شیر خشک میتونه بخوره ؟ امروز بهش کاهو دادم خیلی کیف کرد بعدش یه سوال .چرا دستشویی نمیکنه الان یک روز شده

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    ممنونم . در مورد جاش نه هیچ مشکلی ندارم . شیر خشک میتونه بخوره ؟ امروز بهش کاهو دادم خیلی کیف کرد بعدش یه سوال .چرا دستشویی نمیکنه الان یک روز شده
    سلام
    شیرهای بدون لاکتوز و شیر خشک که به هیچ وجه ، باعث میشن خرگوش مزاجش بهم بریزه ودر طرفة العینی جونش و از دست بده
    قبلا این مورد و حتی خود من طبق آموخته دامپزشکان گرامی انجام میدادم اما باید بدونید هیچ چیزی شیر مادر و ترکیبات اون برای بچه خرگوش نمیشه پس از دادن هرگونه شیر اجتناب کنید ، خیلی ها نگران این هستند که چون این بچه خرگوشها از شیر مادر تغذیبه نشدن دچار نرمی و یا پوکی استخوان بشن که برای اون هم راه حل قبل از وقوع این موضوع هست ، شربت های کلسیم و سنگهای جویدنی کلسیم دار و مولتی ویتامین هست که باعث تقویت حیوون میشه البته باید طبق نظر دامپزشک باشه
    اگر میشه از اوضاع تحرکش بگید و اینکه مشکلی نداره ؟ عکس دارید بگذارید تا حدودا تشخیص بدیم چند وقتشه
    این ادرار و مدفوع نکردن هم طبیعی هست یک روز اول برای جابه جایی محیطی هست و نگران کننده نیست اگر طول نکشه
    فعلا در روز سه بار با غذاهایی نظیر هویج رنده شده و سبزی از نوع جعفری خورد شده کم کم و یک بند انگشت نون صنعتی خشک بدون جوش شیرین شروع کنید برای تغذیه ش ، طی یک هفته سیب و یونجه هم به ترکیب غذایی ش اضافه کنید از گل یونجه برگها استفاده کنید بهمراه ساقه چون غذای اصلی خرگوش یونجه ست و باید عادت کنه ، آب در دسترسش باشه بهتره از شیشه مخصوص جوندگان استفاده کنید که نریزه ،به هیچ وجه کاهو رو در این سن ندید باعث اسهال میشه و اونوقت درمان اسهال واقعا سخت هست ، شاید خودش با علاقه میخوره ولی مطمئن باشید صدتا کاهو هم باشه میخوره اما باید طبق اصول تغذیه ش کنید .

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط *. Barfi .* نمایش پست ها
    سلام دوست جونی ها

سوال من درباره ی کف قفس برفی هست که اول کارتن بود و چون میخورد کارتن پلاست گرفتیم براش . و چون سر بود نمیتونست راه بره روش پارچه میذاشتم که وروجک جمعش می کرد بازم سر میخورد کف قفس . کف قفسش رو کاه گرفتم گذاشتم . نمیدونم چرا دوست نداره کاه رو از همون شب اول شروع کرد به پرت کردن کاه ها به اینور اونور . امروز صبح در کمال ناباوری دیدم جیش کرد روش

برفی از همون اول جای جیشش رو میدونست و دقیق توی ظرفش جیش میکنه . نمیدونم چرا اینطوری میکنه . یعنی از کاه بدش میاد داره این کار رو میکنه

گاهی من 2ساعت توی خونه آزادش میکنم بازی کنه اصلا جیش نمیکنه هیچجا تا بذارمش توی قفسش بره توی ظرفش جیش کنه . از این کارش واقعا تعجب

کردم

سلام
    کارتن پلاست براشون مناسب هست درسته لیز هست اما بعد مدتی عادت میکنن که چطور راه برن روش ، یک ظرف شن یا خاک هم براش بگذارید تا بتونه خاک بازی کنه برای ناخنهاش مفید هست
    علت اینکه اون رو کاه ادرار کرده شاید چون نوع بسترش عوض شده اینکارو کرده بهتون توصیه میکنم بستر زیر پاش رو مدام عوض نکنید مثل پارچه و کارتن و ... چون وقتی به این خوبی یاد گرفته جای ادرارش و ممکنه سهوا فراموش کنه یا اشتباه بگیره.

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

صفحه 514 از 640 نخستنخست ... 14414464504512513514515516524564614 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)