فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,280
لایک لایک:  1,708
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 505 از 642 نخستنخست ... 5405455495503504505506507515555605 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,041 به 5,050 از 6416

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    12522
    میانگین پست در روز
    0.08
    نقل قول نوشته اصلی توسط naz نمایش پست ها
    سلام، خرگوش من چند روزه ادرارشو میخوره و آب نمیخوره! ظرف آبشو عوض کردم آب خنک بزاش ریختم حتا یخ گذاشتم ظرف اب بردم جلوش گفتم شاید جاشو گم کرده (چون توو خونه آزاده) نمیدونم چیکار کنم گاهی وقتی لیسم میزنه متوجه میشم زبونش خشکه ولی آب نمیخوره!
    اون مطلبی که هم یکی از دوستان زحمت کشیدن لینکشو گذاشتن خوندم، تغذیه اش همیشه ینجه و سبزی و سیب و هویج هست هرچند همیشه سبزی فقط با اشتها و زیاد میخوره
    کناره های دیوار خونه رو هم خیییلییی میجوعه سنگ جویدنی داره ولی باید حتمن بگیرم جلوش تا اونو بجوعه دیگه نمیدونم چیکار کنم ������������
    مکمل غذایی از داروخانه دامپزشکی یا پت شاپ براش تهیه کن .
    برای آب هم سبزبجاتش رو که شستی قبل از خشک شدن بهش بده.

کاربر اخراج شده
    تخصص
    کارشناس بهداشت
    حیوان خانگی
    خرگوش ، لاک پشت
    شماره عضویت
    10426
    میانگین پست در روز
    0.37
    نقل قول نوشته اصلی توسط سارا خانوم نمایش پست ها
    سلام.
    میترا جان به دادم برس!
    حجم ادرار پنبه رو طبق گفته شما کنترل کردم،یک هفته ست که ادرار نکرده!
    دونه های مدفوعشم کوچیک شدن،اما خودش خوبه حالش.اشتهاشم تغییر نکرده.
    چیکار کنم؟!
    سارا جان مطمئنی که یک هفته هستش که ادرار و مدفوع نداشته؟بهتر توسط دامپزشک چک بشه ولی فعلا بهش کاهو بده چند برگ ممکنه دچار سنگ شده باشه و شاید هم ادرار میکنه ولی وقتی شما حواس نیست
    ویرایش توسط mitra tz : 20th May 2015 در ساعت 06:56 PM

کاربر اخراج شده
    تخصص
    کارشناس بهداشت
    حیوان خانگی
    خرگوش ، لاک پشت
    شماره عضویت
    10426
    میانگین پست در روز
    0.37
    نقل قول نوشته اصلی توسط naz نمایش پست ها
    سلام، خرگوش من چند روزه ادرارشو میخوره و آب نمیخوره! ظرف آبشو عوض کردم آب خنک بزاش ریختم حتا یخ گذاشتم ظرف اب بردم جلوش گفتم شاید جاشو گم کرده (چون توو خونه آزاده) نمیدونم چیکار کنم گاهی وقتی لیسم میزنه متوجه میشم زبونش خشکه ولی آب نمیخوره!
    اون مطلبی که هم یکی از دوستان زحمت کشیدن لینکشو گذاشتن خوندم، تغذیه اش همیشه ینجه و سبزی و سیب و هویج هست هرچند همیشه سبزی فقط با اشتها و زیاد میخوره
    کناره های دیوار خونه رو هم خیییلییی میجوعه سنگ جویدنی داره ولی باید حتمن بگیرم جلوش تا اونو بجوعه دیگه نمیدونم چیکار کنم ������������
    نازنین جان با توجه به اینکه نیکی رو به تازگی عقیم کردی احتمال قوی توازن فسفر کلسیم بدنش به هم ریخته یکی از دلایل ادرار خواری خرگوش عدم توازن فسفر و کلسیم هستش بهتر با دامپزشک مشورت کنی
    در مورد جویدن دیوار هم علتش معلوم هستش چون توی خونه آزاده همه جای خونه رو محدوده خودش میدونه و چون سنگش نسبت به دیوار کوچیک تره دوسش نداری و احتمالا اصلا نمیبیندش بهتر محدود کنی

کاربر فعال سارا خانوم آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    سارا غلامی
    علایق
    حیوانات،کتاب،پیانو نواختن،خدا
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    10358
    میانگین پست در روز
    0.31
    نقل قول نوشته اصلی توسط mitra tz نمایش پست ها
    سارا جان مطمئنی که یک هفته هستش که ادرار و مدفوع نداشته؟بهتر توسط دامپزشک چک بشه ولی فعلا بهش کاهو بده چند برگ ممکنه دچار سنگ شده باشه و شاید هم ادرار میکنه ولی وقتی شما حواس نیست
    سلام.
    امروز پنبه رو بردم دامپزشکی.
    آقای دکتر معاینه ش کرد.هم دندوناشو،هم مهره های کمرشو و هم مقعدشو.
    خوشبختانه نه دچار سنگ شده نه مشکل دیگه ای داره.سالم سالمه!!!
    دکتر به مثانه ش هم دست زد و گفت خیلی پر نیست.
    این خانوم ناقلا جای ادرارشو عوض کرده ظاهرا و بخاطر گرمای هوا زود تبخیر میشه و من نمیبینم!
    دکتر گفت اگه دو سه روز ادرار نکنه مثانه ش میترکه و کارش تمومه،چه برسه به یک هفته و بیشتر!
    در مورد رژیم غذاییش هم ازم پرسید و همه چیزایی رو که گفتم،هم در این مورد و هم نحوه نگهداری پنبه تایید کرد و از اطلاعات من تعجب کرده بود!(البته همه اطلاعات از شما میترا جان و از بچه های دیگه میهن پت به من رسیده...سپاس)
    خلاصه این پنبه خانوم سالم سالمه ولی دکتر گفت اگه میخوای بیا یه نامه بدم برو بیمارستان دامپزشکی مرکزی کرج که سونو بشه.
    اما خودش گفت که پنبه سالمه و سونو هیچ لزومی نداره.

کاربر اخراج شده
    تخصص
    کارشناس بهداشت
    حیوان خانگی
    خرگوش ، لاک پشت
    شماره عضویت
    10426
    میانگین پست در روز
    0.37
    سلام.
    این خانوم ناقلا جای ادرارشو عوض کرده ظاهرا و بخاطر گرمای هوا زود تبخیر میشه و من نمیبینم!
    دکتر گفت اگه دو سه روز ادرار نکنه مثانه ش میترکه و کارش تمومه،چه برسه به یک هفته و بیشتر!
    در مورد رژیم غذاییش هم ازم پرسید و همه چیزایی رو که گفتم،هم در این مورد و هم نحوه نگهداری پنبه تایید کرد و از اطلاعات من تعجب کرده بود!(البته همه اطلاعات از شما میترا جان و از بچه های دیگه میهن پت به من رسیده...سپاس)
    خلاصه این پنبه خانوم سالم سالمه ولی دکتر گفت اگه میخوای بیا یه نامه بدم برو بیمارستان دامپزشکی مرکزی کرج که سونو بشه.
    خوب خدا رو شکر که دخملی سالمه
    سارا جان منم بیشتر چیزایی که در مورد نگهداری و تغذیه خرگوش یاد گرفتم از همین سایت بوده و دوستای خوبم که در زمینه نگهداری از خرگوش مهارت داشتند و از اینکه تونستم اموخته هام رو در اختیار بقیه دوستان بذارم و براشون مفید بوده واقعا خوشحالم
    و اینکه اگه خواست خودت و علاقت به پنبه نبود مطمئنا اینقدر تو نگهداری پنبه موفق نبودی امیدوارم سال های سال در کنار هم خوشبخت و شاد باشید

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    دینا تاش
    تخصص
    پزشک حامی حیوانات
    شماره عضویت
    12429
    میانگین پست در روز
    0.03
    سلام.
    خرگوشها حیوونای اهلی نیستن بنابراین در محیط هایی خارج از محل زندگیشون یعنی خانه دچار استرس شدید میشن و این استرس بیشترین اثر خودش رو روی سیستم گوارشی خرگوش نشون میده و علاوه بر ایجاد زخم های ریز در دستگاه گوارشی فوقانی وتحتانی در صورتی که این استرس از حد تحمل حیوون فرا تر بره موجب ایجاد عارضه ای به نام malignant bloating (نفخ بدخیم)میشه طبق مقالات موجود تا به حال خرگوشی وجود نداشته از از این عارضه جون سالم بدر ببره به دلیل اینکه امکاناتی که در انسانها برای عارضه ای مشابه این وجود داره مثل قرار دادن سوند معده و جراحی امکان پذیر نیست پس نمیشه نجاتشون داد. اکیدا با توجه به تجربه تلخی که خودم هم داشتم توصیه میکنم از انجام اقدامات تشخیصی مثل رادیوگرافی و خصوصا سونوگرافی که باید موهای شکم خرگوش shave بشه جدا بپرهیزید. که ضرر اون چندین برابر نفعش هست. این وظیفه دامپزشکان محترم هست که این اطلاعات رو در اختیار صاحب خرگوش قرار بدن که متاسفانه حتی متخصصان اگزوتیک هم این رو برای صاحب حیوون توضیح نمیدن احتمالا اطلاع ندارن. خرگوش من به توصیه متخصص حیوانات اگزوتیک یک دفعه رادیوگرافی سر وگردن یک دفعه شکم یک دفعه قفسه سینه و دو دفعه سونوگرافی انجام داد البته در سه بار مراجعه به دو بیمارستان دامپزشکی مختلف. پس از سونوگراف دوم و بازگشت به خونه متوجه شدم معده خرگوش دچار paresis (حالت نیمه فلج) شده وپس از غذا خوردن قادر به دفع مواد غذایی به روده نیست سراسیمه اقدامات درمانی رو شروع کردم متاسفانه نه خودم که پزشک هستم نه هیچ دامپزشکی موفق به نجات خرگوش نشد. وضعیت اسفباری بود معده مثل بالون سفتی شده و وارد قفسه سینه شده و روی ریه وقلب فشار میاورد. از کلیه دامپزشکان میخام این مساله رو در نظر بگیرن که خرگوش حیوونی نیست که بشه مدام براش عکس و آزمایش درخواست کرد. و نتیجه دوم اینکه پس از سه بار رادیو گرافی و دوبار سونو نتیجه خاصی در درمان خرگوش من حاصل نشد چون رادیولوژیست نمیتونست رحم خرگوش رو که مشکل داره ببینه و گفت زیر جراحی باز میکنیم نگاه میکنیم خرگوشا خیلی کم طاقت تر از این حرفا هستن که برای درمانشون اینطوری تصمیم بگیریم. اکیدا از بردن مکرر خرگوش به خارج از خونه مگر در موارد بسیار ضروری خودداری کنین.

کاربر میهن پت narguess آواتار ها
    شماره عضویت
    11876
    میانگین پست در روز
    0.19
    سلام

يعني خرگوش اصلا بيرون نبريم به سفر اينا ميريم ؟

من هميشه مجبورم خرگوشمو با خودم ببرم مسافرت

يه جوجه زرد فروشنده انداخته بود بيرون تا بميره من دلم سوخت برداشتمش
    مريضي قابل انتقال نداره به خرگوشم؟
    خرگوشم حسودي ميكنه ايا؟

سوالاتمو در مورد جوجه زردم كجا مطرح كنم؟

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.73
    عزیزم خرگوشا و بیشتر حیوونا تو مسافرت و جا به جایی دچار استرس میشن و علاقه ای به جا به جایی ندارن...بخصوص تو گرمای تابستون
    امیدوارم دوستان به بقیه سوالاتتون جواب بدن...
    درمورد اون جوجه هم دستتون درد نکنه واقعا لطف بزرگی کردین ... سوالاتتون رو در مورد مرغ و ماکیان در این قسمت بپرسید : مشاوره وگفتگوهای جانبی

کاربر میهن پت narguess آواتار ها
    شماره عضویت
    11876
    میانگین پست در روز
    0.19
    ممنون از جوابتون

من مجبورم با خودم ببرم چون كسي نيست ك نگهداريش كني

در مورد بقيه سوالاتم كسي تونست كمك كنه ممنون ميشم

خواهش ميكنم اين وظيفه انساني همه ادماست

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    12522
    میانگین پست در روز
    0.08
    نقل قول نوشته اصلی توسط narguess نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون

من مجبورم با خودم ببرم چون كسي نيست ك نگهداريش كني

در مورد بقيه سوالاتم كسي تونست كمك كنه ممنون ميشم

خواهش ميكنم اين وظيفه انساني همه ادماست
    جابجایی و مسافرت باعث استرس زیادی در خرگوش شما میشه و استرس زیاد باعث کوتاه شدن عمر خرگوش شما می شه.
    اگر شرایط جوری هست که باید مسافرت کنید با خرگوشتون سعی کنید شرایط راحتی رو براش فراهم کنید در طول سفر.
    و اینکه جابجایی خرگوش بین مناطق آب و هوایی با دما و رطوبت بسیار متفاوت براشش اصلا مناسب نیست و از عمرش کم می کنه.
    در مورد جوجه : کاملا جدا از هم نگه بدارید
    پرندگان تمیز هستند اما خرگوش حساس هست پس میتونه منبع آلودگی و بیماری های عفونی برای خرگوشتون باشه.
    و پرنده ها با نوک زدن به چشم های خرگوش بهشون آسیب می رسونن.
    صدای بال زدنشون خرگوش را می ترسونه
    ناخونه های پای پرنده فوق العاده تیز و پوست خرگوش بی نهایت حساس

پس لطفا جدا نگهدارید.

صفحه 505 از 642 نخستنخست ... 5405455495503504505506507515555605 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 3 مهمان ها)

1. Pink_Floyd

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)