فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,280
لایک لایک:  1,709
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 503 از 642 نخستنخست ... 3403453493501502503504505513553603 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,021 به 5,030 از 6416

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر اخراج شده
    تخصص
    کارشناس بهداشت
    حیوان خانگی
    خرگوش ، لاک پشت
    شماره عضویت
    10426
    میانگین پست در روز
    0.37
    نقل قول نوشته اصلی توسط *. Barfi .* نمایش پست ها
    برفی دوباره دستشویی حالت لزجی و پاستیلی پیدا کرده

صبح بهش سبزی ندادم. سیب دادم . اما بچم منتظره بهش سبزی بدم

چیکارش کنم هرچند وقت یه باراینطوری میشه
    برفی جان چند وقتشه؟ و چه مدت اینجوریه؟رژیم غذایی رو وام بگو چرا هست و مورد محل نگهداری و زندگیش هم واسم توضیح بده تا بتونم بهتر کمکت کنم

کاربر میهن پت *. Barfi .* آواتار ها
    شماره عضویت
    11473
    میانگین پست در روز
    0.05
    برفی تقریبا 7ماهش هست و نر.

غذاش هم سبزیجات . میوه . جوی پرک . گندم بو داده . گاهی هم جو با پوست و گندم با پوست میدم بهش

قفس از این قفسه کتابی هاست . ظرف دستشوییش هم پوشال داره . ظرف اب هم داره

هفته قبل اینطوری شد . یکی دو روز بهش سبزی ندادم بهتر شد .بهش برگ آویشن خشک و پونه دادم خوب شد

درصدد تهیه یونجه هستم براش . اما فعلا فقط میتونم بهش سبزی بدم

کاربر میهن پت narguess آواتار ها
    شماره عضویت
    11876
    میانگین پست در روز
    0.19
    سلام

خوبيد؟

دخترم تازگيا اخلاق هاي بد پيدا كرده بيرون از قفسش و داخل خونه ادرار ميكنه و شروع ميكنه ادرارشو ليس ميزنه تاحالا سه بار مچشو گرفتم
    به نظرتون چرا ؟
    از گندم بدش اومده و يه مدتي ديگه نميخوره كه امروز به سختي حاضر شد بخوره
    آب هميشه داره ، روزي يه تيكه سيب ميخوره، توو هفته گوجه ميخوره چند بار ، يونجه هميشه داره، سبزي هر روز سه مشت ميخوره ، تشويقيم هر از گاهي بهش ميدم.
    موز دوست نداره اصلا نميخوره
    خرما براش ضرر داره؟تشويقي همون پلته؟ يه مارك خوب معرفي كنيد

شرمنده سوالاتم زياد شد من هميشه زحمتتون ميدم
    خيلي ممنون

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    دینا تاش
    تخصص
    پزشک حامی حیوانات
    شماره عضویت
    12429
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط *. Barfi .* نمایش پست ها
    برفی تقریبا 7ماهش هست و نر.

غذاش هم سبزیجات . میوه . جوی پرک . گندم بو داده . گاهی هم جو با پوست و گندم با پوست میدم بهش

قفس از این قفسه کتابی هاست . ظرف دستشوییش هم پوشال داره . ظرف اب هم داره

هفته قبل اینطوری شد . یکی دو روز بهش سبزی ندادم بهتر شد .بهش برگ آویشن خشک و پونه دادم خوب شد

درصدد تهیه یونجه هستم براش . اما فعلا فقط میتونم بهش سبزی بدم
    آیا منظور از لزج وپاستیلی یعنی موکوس شفاف یا سفید رنگ در مدفوعش هست؟؟ اگه اینطوریه نشانه التهاب در دیواره روده هست. آیا وقتی شکم رو لمس میکنین سفته؟ با انگشت چند ضربه آروم بزنین به کنار شکم اگه مثل طبل تو خالی صدا داد یعنی شکم پر گاز هست و حیوون نفخ کرده. شکم سر وصدا نداره طوری که بشنوید؟؟اگه اینطوریه بهتره مواد نشاسته ای مثل گندم و جو رو فعلا حذف کنین چون عامل اصلی تولید گاز هستن مواد قندی مثل سیب که در انسان شکم رو میبنده در خرگوش به علت قند بالا توکید نفخ و اسهال میکنه سبزیجات که در انسان حالت رونده داره و شکم رو شل میکنه در خرگوش فلور نرمال روده رو تنظیم میکنه و باعث نرمال شدن شکل مدفوع میشه. مواد قندی و نشاسته ای رو در قدم اول حذف کنین. و اطلاعات رو کامل کنین

کاربر میهن پت *. Barfi .* آواتار ها
    شماره عضویت
    11473
    میانگین پست در روز
    0.05
    نقل قول نوشته اصلی توسط dia نمایش پست ها
    آیا منظور از لزج وپاستیلی یعنی موکوس شفاف یا سفید رنگ در مدفوعش هست؟؟ اگه اینطوریه نشانه التهاب در دیواره روده هست. آیا وقتی شکم رو لمس میکنین سفته؟ با انگشت چند ضربه آروم بزنین به کنار شکم اگه مثل طبل تو خالی صدا داد یعنی شکم پر گاز هست و حیوون نفخ کرده. شکم سر وصدا نداره طوری که بشنوید؟؟اگه اینطوریه بهتره مواد نشاسته ای مثل گندم و جو رو فعلا حذف کنین چون عامل اصلی تولید گاز هستن مواد قندی مثل سیب که در انسان شکم رو میبنده در خرگوش به علت قند بالا توکید نفخ و اسهال میکنه سبزیجات که در انسان حالت رونده داره و شکم رو شل میکنه در خرگوش فلور نرمال روده رو تنظیم میکنه و باعث نرمال شدن شکل مدفوع میشه. مواد قندی و نشاسته ای رو در قدم اول حذف کنین. و اطلاعات رو کامل کنین
    بله مدفوعش همون حالت شفاف داشت . سبزی رو که قطع کردم بهتر شد. عصر براش یونجه تهیه کردم . با اشتها داره میخوره

الان دیگه مدفوعش اون حالت رو نداره.

یعنی بهش سیب ندم؟

سبزی هم ندم؟

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    دینا تاش
    تخصص
    پزشک حامی حیوانات
    شماره عضویت
    12429
    میانگین پست در روز
    0.03
    سیب و مواد نشاسته ای مثل گندم و جو رو فعلا ندین. یونجه و آب فراوون در اختیارش بذارین. سبزی در حد کم میتونین بدین ولی شسته باشه که باکتری اضافه وارد روده نشه. اگه دوباره اون حالت مدفوع تکرار شد اطلاع بدین چون میتونه به علت عفونت باشه که باید آنتی بیوتیک بگیره یا به علت استاز در دستگاه گوارش که اون هم علل و درمان خودشو داره.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    nazanin hosseini
    شماره عضویت
    12457
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام دوستان من خرگوش ماده مو دیروز عصر عقیم کردم فراموش کردم از دکتر بپرسم کی و چه غذایی بهش بدم فقط گفت حاش محدوپد باشه تا بهوش بیاد و اب بده
    من خیلی ناراحتم خیلی اروم شده و نمیدونم باید از حاش بیارمش بیرون یا اینکه از کی شروع کنم غذا بدم بهش لطفن کمکم کنید

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    دینا تاش
    تخصص
    پزشک حامی حیوانات
    شماره عضویت
    12429
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط naz نمایش پست ها
    سلام دوستان من خرگوش ماده مو دیروز عصر عقیم کردم فراموش کردم از دکتر بپرسم کی و چه غذایی بهش بدم فقط گفت حاش محدوپد باشه تا بهوش بیاد و اب بده
    من خیلی ناراحتم خیلی اروم شده و نمیدونم باید از حاش بیارمش بیرون یا اینکه از کی شروع کنم غذا بدم بهش لطفن کمکم کنید
    غذا دادنو از وقتی که کاملا هوشیار شد باید شروع کنین طبیعتا بعد از جراحی خودش غذا نمیخوره. در امریکا ترکیباتی به نام critical care هست که به صاحب خرگوش میدن در آب حل میکنه و با سرنگ از گوشه دهان به حیوون میده. اینجا شما باید زحمت بکشین آب سبزیجات رو بگیرین با سرنگ خیلی آروم از گوشه دهان بریزین روی زبونش که خودش بخوره. بهتره یک نفر نگه داره یکی بهش بده. اگه خدای نکرده وارد مجرای تنفسیش کنین امکان داره خفه بشه یا در دراز مدت ریه هاش عفونت بکنه پس احتیاط کنین. جعفری و گشنیز و هویج رو با دستگاه آبمیوه گیری میشه آبشو گرفت. یه راه دیگه اینه که یونجه خشک رو ۲_۳ ساعت بذارین تو آب خیس بخوره یه آبی از خودش پس میده که خرگوش طعمشو دوست داره معمولا. به این آب میتونین کمی غذای بچه با طعم میوه یا سبزیجات اضافه کنین که کالری بیشتری بهش برسه دقت کنین غذای بچه رو زیاد نریزین چون توش گندم وشکر داره ممکنه باعث نفخ بشه کمی بریزین طوری که آب هنوز رقیق باشه. راه حل دیگه اینه که ORS انسانی رو با ۴ لیوان آب جوشیده سرد شده مخلوط کنین هر دفعه کمی با سرنگ بهش بدین و ما بقی رو برای دفعه بعد در یخچال نگه داری کنین. پیشنهاد میکنم بعد از عمل ابتدا با ORS که رقیق تره شروع کنین بعد برسین به غذا. اگه دیدین بنا به دلایلی نمیتونین با سرنگ بهش غذا بدین ببرین همون دامپزشک سرم زیر پوستی رینگر لاکتات بزنه بهش میتونه یه آمپول ب کمپلکس هم بریزه توش که اشتهاش باز شه. برای یه خرگوش ۲_۳ کیلو گرم دو تا ۳۵ سی سی از دو جای مختلف پوست کفایت میکنه. اگه تا ۶_۷ ساعت پس از هوشیار شدنش مایع بهش نرسونین امکان داره حرکات رودش کند بشه و عواقبی مثل رشد باکتری در اونجا و تولید گاز در روده، استاز روده و انسداد روده پیش بیاد پس بهتره جلوشو بگیرین. یکی از عوارض عقیم کردن حیوان ماده چون شکم رو باز میکنن همین بهم خوردن پریستالسیسم یا حرکات نرمال روده هست که با مایع درمانی درست کم کم به وضع نرمال برمیگرده. اگه سوالی هست مطرح کنین.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    دینا تاش
    تخصص
    پزشک حامی حیوانات
    شماره عضویت
    12429
    میانگین پست در روز
    0.03
    همچنین آب به تنهایی اگر بهش بدین در حجم زیاد تنظیم سدیم پتاسیم و الکترولیت هارو بهم میزنه گزینه بهتر از آب ors هست.

کاربر میهن پت مهری مهر آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهری
    علایق
    همه حیوانات-ورزش-طبیعت
    تخصص
    مترجم- ,والیبال
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    11875
    میانگین پست در روز
    0.09
    سلام من دو تا پسر دارم یکی 9 ماهه و یکی هفت ماهه. میخاستم بپرسم آیا کسی خرگوش ماده داره که بخاد جفت گیری کنه ؟!!

صفحه 503 از 642 نخستنخست ... 3403453493501502503504505513553603 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)