فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,280
لایک لایک:  1,708
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 490 از 642 نخستنخست ... 390440480488489490491492500540590 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,891 به 4,900 از 6416

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر فعال apam آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پريچهر طهماسبي
    علایق
    پرورش گل و گياه، سبزيجات
    تخصص
    حسابدار
    حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    8075
    میانگین پست در روز
    0.27
    نقل قول نوشته اصلی توسط apam نمایش پست ها
    ديروز ادرار و مدفوعش معمولي بود روز قبل خيلي سر حال بود و تا صبح توي حياط خلوت بود و غذا خوب خورده بود ولي از ديروز صبح كه رفت توي لونه اصلا آب و غذا نخورد بعد از ظهر كه به زور بيرون آوردمش با دست بهش كمي سبزي خشك و يك تكه كوچك هويج خشك و كمي كاهو دادم اما كم خورد يونجه اصلا نخورد بعد كه مدفوع و ادرار كرد ريز ولي معمولي بود امروز هم اصلا بيرون نيومد و هيچ هم نميخوره اما جعبه اش رو و ديوار رو گاز ميزنه. غذاش هميشه يونجه، سبزي خشك، كمي كاهو و يك تكه هويج خشك و گاهي يك تكه سيب هست چيز ديگه اي بهش نميدم هفته اي يكبار هم جو پرك. هر غذايي كه به سمتش ميبرم با دندوناش ظرف رو بيرون مينداره يا با پوزه اش پرت ميكنه. الان آوردمش توي خونه. فكر كردم شايد سرما خورده باشه.
    يه موضوع ديگه هم هست شايد لازم باشه بگم. توي زمستون ريزش مو داشت و اواخر زمستون تموم شد. يك هفته قبل متوجه شدم موهاي پشتش سمت دم و پاهاش به شدت ميريزه. وقتي دست ميزدم تكه تكه ميريخت. كمي هم كم اشتها شده بود ولي غذا مي خورد. سرحال هم بود.

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    ديروز ادرار و مدفوعش معمولي بود روز قبل خيلي سر حال بود و تا صبح توي حياط خلوت بود و غذا خوب خورده بود ولي از ديروز صبح كه رفت توي لونه اصلا آب و غذا نخورد بعد از ظهر كه به زور بيرون آوردمش با دست بهش كمي سبزي خشك و يك تكه كوچك هويج خشك و كمي كاهو دادم اما كم خورد يونجه اصلا نخورد بعد كه مدفوع و ادرار كرد ريز ولي معمولي بود امروز هم اصلا بيرون نيومد و هيچ هم نميخوره اما جعبه اش رو و ديوار رو گاز ميزنه. غذاش هميشه يونجه، سبزي خشك، كمي كاهو و يك تكه هويج خشك و گاهي يك تكه سيب هست چيز ديگه اي بهش نميدم هفته اي يكبار هم جو پرك. هر غذايي كه به سمتش ميبرم با دندوناش ظرف رو بيرون مينداره يا با پوزه اش پرت ميكنه. الان آوردمش توي خونه. فكر كردم شايد سرما خورده باشه.
    يه موضوع ديگه هم هست شايد لازم باشه بگم. توي زمستون ريزش مو داشت و اواخر زمستون تموم شد. يك هفته قبل متوجه شدم موهاي پشتش سمت دم و پاهاش به شدت ميريزه. وقتي دست ميزدم تكه تكه ميريخت. كمي هم كم اشتها شده بود ولي غذا مي خورد. سرحال هم بود.

خب با توجه به تفاسیری که درمورد احوال عمومی ش گفتید دو مورد هست
    مدفوع ریز و کم اشتها شدن و عصبانی بودنش به علت نفخ روده ش هست ، آیا دلش هم صدا میده مثل قار و قوری که آدمها گرسنه هستن ؟ فعلا بهش غذای سبزی مثل کاهو و نفاخ کلم و یا چیز دیگه ای ندید
    مایعات باید بخوره زیاد
    و اینکه یونجه براش بگذارید و خیلی کم به اندازه نیم سی سی با سورنگ بهش روغن زیتون بدید این براش ضرری نداره که هیچ مفید هم هست و باعث میشه گازهای معده ش خارج بشه و دوباره اشتهاش برگرده و مدفوعش نرمال بشه
    قسمتی از بی اشتهایی ش هم بر میگرده به دوران موریزی ش که بعد از گذران این دوره خوب میشه انشالله
    اما مایعات رو حتما سعی کنید بهش بدید
    همون ٱب ادرارش رو زیاد میکنه و خوبه براش
    اگر میگذاره شکمش و با دست به صورت دایره وار ماساژ بدید
    غذا هم یونجه خشک ، سیب و مقداری کم جعفری میتونید بدید و یا یک ذره غذای مورد علاقه ش البته اگر نفاخ نباشه

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پريچهر طهماسبي
    علایق
    پرورش گل و گياه، سبزيجات
    تخصص
    حسابدار
    حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    8075
    میانگین پست در روز
    0.27
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    خب با توجه به تفاسیری که درمورد احوال عمومی ش گفتید دو مورد هست
    مدفوع ریز و کم اشتها شدن و عصبانی بودنش به علت نفخ روده ش هست ، آیا دلش هم صدا میده مثل قار و قوری که آدمها گرسنه هستن ؟ فعلا بهش غذای سبزی مثل کاهو و نفاخ کلم و یا چیز دیگه ای ندید
    مایعات باید بخوره زیاد
    و اینکه یونجه براش بگذارید و خیلی کم به اندازه نیم سی سی با سورنگ بهش روغن زیتون بدید این براش ضرری نداره که هیچ مفید هم هست و باعث میشه گازهای معده ش خارج بشه و دوباره اشتهاش برگرده و مدفوعش نرمال بشه
    قسمتی از بی اشتهایی ش هم بر میگرده به دوران موریزی ش که بعد از گذران این دوره خوب میشه انشالله
    اما مایعات رو حتما سعی کنید بهش بدید
    همون ٱب ادرارش رو زیاد میکنه و خوبه براش
    اگر میگذاره شکمش و با دست به صورت دایره وار ماساژ بدید
    غذا هم یونجه خشک ، سیب و مقداری کم جعفری میتونید بدید و یا یک ذره غذای مورد علاقه ش البته اگر نفاخ نباشه
    شكمش صدا نميده از ديشب كه توي خونه است نشنيدم. ديشب بعد از چند ساعتي كه توي خونه بود مقدار خيلي كم سبزي و يونجه خورد البته خيلي كم. ولي آب زياد مي خوره.

نام و نام خانوادگی
    پريچهر طهماسبي
    علایق
    پرورش گل و گياه، سبزيجات
    تخصص
    حسابدار
    حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    8075
    میانگین پست در روز
    0.27
    شكمش صدا نميده از ديشب كه توي خونه است نشنيدم. ديشب بعد از چند ساعتي كه توي خونه بود مقدار خيلي كم سبزي و يونجه خورد البته خيلي كم. ولي آب زياد مي خوره.
    كارهايي كه گفتيد انجام دادم شكمش رو هم ماساژ دادم. سبزي فقط خشك شده دارم كه مخلوط سبزيها هست امروز نمي تونم جعفري بخرم مغازه ها بسته است. اشكالي نداره از همون ها بدم؟ غذاي مورد علاقه اش هويج هست و سيب. هويج مي تونم بدم هم خشك شده دارم هم تازه؟

نام و نام خانوادگی
    پريچهر طهماسبي
    علایق
    پرورش گل و گياه، سبزيجات
    تخصص
    حسابدار
    حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    8075
    میانگین پست در روز
    0.27
    كارهايي كه گفتيد انجام دادم شكمش رو هم ماساژ دادم. سبزي فقط خشك شده دارم كه مخلوط سبزيها هست امروز نمي تونم جعفري بخرم مغازه ها بسته است. اشكالي نداره از همون ها بدم؟ غذاي مورد علاقه اش هويج هست و سيب. هويج مي تونم بدم هم خشك شده دارم هم تازه؟
    الان هفت و نيم بعداز ظهره. ملوس كمي بهتر از ديروزه. كسل نيست و از لونه بيرونه ولي هيچ تمايلي به خوردن مثل هميشه نداره. سيب كه خيلي دوست داره بهش دادم ولي نخورد. ديگه نميذاره به شكمش دست بزنم.فكر مي كنيد چقدر طول بكشه تا خوب بشه؟ كار ديگه اي هست كه بايد بكنم يا نه؟ ادرارش معموليه و مدفوعشم خيلي كم و ريزه ولي خشك هست. منظورم اينه كه اسهال نيست. مي تونم بهش كرفس بدم دوست داره؟

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    الان هفت و نيم بعداز ظهره. ملوس كمي بهتر از ديروزه. كسل نيست و از لونه بيرونه ولي هيچ تمايلي به خوردن مثل هميشه نداره. سيب كه خيلي دوست داره بهش دادم ولي نخورد. ديگه نميذاره به شكمش دست بزنم.فكر مي كنيد چقدر طول بكشه تا خوب بشه؟ كار ديگه اي هست كه بايد بكنم يا نه؟ ادرارش معموليه و مدفوعشم خيلي كم و ريزه ولي خشك هست. منظورم اينه كه اسهال نيست. مي تونم بهش كرفس بدم دوست داره؟

بهش یک یا دو برگ کاهو بدید
    اگر تا فردا این جوابها نتیجه نداد ببرید دامپزشک نشون بدید
    ولی اگر روغن زیتون دادید صبر کنید کاهو هم بدید ایشالله به حق مهربونی خدا تا فردا خوب میشه
    من هم خرگوشم همین بود و نفخ بدی کرده بود به خاطر تغییر رژیم غذایی ناگهانی حتی من خیلی کم بهش پلت دادم ، ولی بعد سه روز خوب شد
    اما شما تا شنبه اگر خوب نشد ببرید دامپزشکی
    معمولا برا اشتها یک آمپول میزنن که اصلا خوب نیست این و روی چند مورد دیدم که میگم
    امیدوارم زودتر خوب بشه

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پريچهر طهماسبي
    علایق
    پرورش گل و گياه، سبزيجات
    تخصص
    حسابدار
    حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    8075
    میانگین پست در روز
    0.27
    بهش یک یا دو برگ کاهو بدید
    اگر تا فردا این جوابها نتیجه نداد ببرید دامپزشک نشون بدید
    ولی اگر روغن زیتون دادید صبر کنید کاهو هم بدید ایشالله به حق مهربونی خدا تا فردا خوب میشه
    من هم خرگوشم همین بود و نفخ بدی کرده بود به خاطر تغییر رژیم غذایی ناگهانی حتی من خیلی کم بهش پلت دادم ، ولی بعد سه روز خوب شد
    اما شما تا شنبه اگر خوب نشد ببرید دامپزشکی
    معمولا برا اشتها یک آمپول میزنن که اصلا خوب نیست این و روی چند مورد دیدم که میگم
    امیدوارم زودتر خوب بشه
    هر چي براش ميبرم با علاقه مياد جلو اما نمي تونه بخوره. خيلي داره زجر ميكشه. كاملا مشخصه كه گرسنه است. الان بهش كاهو دادم. فردا هم كه دامپزشكي ها تعطيله. واقعيتش اصلا به دامپزشك هاي اينجا اطمينان ندارم همه نوع حيوون رو درمان مي كنن. من تجربه خوبي ازشون ندارم اصلا دامپزشكي كه فقط جوندگان رو درمان كنه نميشناسم. فكر مي كنيد اگه تا يكي دو روز ديگه صبر كنم اتفاق بدي براش نميفته؟ ببخشيد اينقدر سوال مي كنم خيلي نگرانم. صبر منم تموم شده ميترسم از دستش بدم. هويج تازه براش بد نيست بهش بدم؟

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    هر چي براش ميبرم با علاقه مياد جلو اما نمي تونه بخوره. خيلي داره زجر ميكشه. كاملا مشخصه كه گرسنه است. الان بهش كاهو دادم. فردا هم كه دامپزشكي ها تعطيله. واقعيتش اصلا به دامپزشك هاي اينجا اطمينان ندارم همه نوع حيوون رو درمان مي كنن. من تجربه خوبي ازشون ندارم اصلا دامپزشكي كه فقط جوندگان رو درمان كنه نميشناسم. فكر مي كنيد اگه تا يكي دو روز ديگه صبر كنم اتفاق بدي براش نميفته؟ ببخشيد اينقدر سوال مي كنم خيلي نگرانم. صبر منم تموم شده ميترسم از دستش بدم. هويج تازه براش بد نيست بهش بدم؟

ببین دوست عزیزم
    تو متن کامنت های قبلی ت نخوردن غذا رو بیان کردی
    اگر واقعا نمیتونه بخوره یعنی مشکل بلع داره که باید حتما معاینه بشه
    من الان شماره صدتا دامپزشک هم بدم متأسفانه هیچ کدوم نمیتونن نظری بدن مگر اینکه معاینه حضوری کنن
    شما شمال بودی کدوم شهر میشه بگی لطفا ؟

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    پريچهر طهماسبي
    علایق
    پرورش گل و گياه، سبزيجات
    تخصص
    حسابدار
    حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    8075
    میانگین پست در روز
    0.27
    ببین دوست عزیزم
    تو متن کامنت های قبلی ت نخوردن غذا رو بیان کردی
    اگر واقعا نمیتونه بخوره یعنی مشکل بلع داره که باید حتما معاینه بشه
    من الان شماره صدتا دامپزشک هم بدم متأسفانه هیچ کدوم نمیتونن نظری بدن مگر اینکه معاینه حضوری کنن
    شما شمال بودی کدوم شهر میشه بگی لطفا ؟
    من مشهد هستم. الان كاهو دادم داره ميخوره سبزي خشك كه ميدم خيلي كم ميخوره اما بعضي چيزا مثل سيب يا يونجه رو پس ميزنه من از گرسنگي كشيدنش ميترسم. آخه در حالت عادي خيلي پرخور بود. دوباره مدفوع كرده همونطور ريز و سياه و به مقدار كم. ديروز كه به شكمش دست زدم سفت بود اما امروز نميزاره دست بزنم. گاز ميگيره. چشماش بي حاله كاملا متوجه هستم كه داره درد ميكشه. چوب جارو رو هم ميجوه و ميخوره حتي چوب جعبه اي رو كه توش ميخوابه هم ميجوه و ميخوره.

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    من مشهد هستم. الان كاهو دادم داره ميخوره سبزي خشك كه ميدم خيلي كم ميخوره اما بعضي چيزا مثل سيب يا يونجه رو پس ميزنه من از گرسنگي كشيدنش ميترسم. آخه در حالت عادي خيلي پرخور بود. دوباره مدفوع كرده همونطور ريز و سياه. ديروز كه به شكمش دست زدم سفت بود اما امروز نميزاره دست بزنم. گاز ميگيره. چشماش بي حاله كاملا متوجه هستم كه داره درد ميكشه.

دقیقا شده عین ه همون حالت نفخ شکم
    اون سفتی بدنش هم برا همین هست شکمش سفت هست ، و باید مقدار مدفوعش هم کم شده باشه
    این محلول هم حدود ساعت ۱۰ شروع کن بهش بده و من برات پیدا میکنم یک دکتر خوب مشهد بهت میگم ایشالله امشب بتونم با پرس و جو جواب بگیرم
    هر نیم ساعت به تعداد دفعات شش بار
    هر دفعه ده قطره آب ، یک قطره سرکه
    بهش بده اگر تونستی شکمش و ماساژ بده اگر نه که هیچ
    همه دفعاتش و بده امیدوارم تا صبح دفع کنه گاز تو شکمش و انشالله
    نگران نباش براش هفت قل بخون ، من هم خوندم ، خدا رو به مهربونیش قسم دادم این بچه رو راحت بکنه و زود خوب بشه

ای اشرف مخلوقات

صفحه 490 از 642 نخستنخست ... 390440480488489490491492500540590 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)