فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  12,265
لایک لایک:  1,701
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 470 از 639 نخستنخست ... 370420460468469470471472480520570 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,691 به 4,700 از 6384

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.04
    یک سال ماه های اول پیوسته اما از ماه ششم هفته ای سه بار از ماه دوازدهم تا همیشه هفته ای یک بار،
    پلت غذای مخصوص جوندگان هست که نوع های مختلفی داره دادنش ضرورتی هم نداره

آره خوبه،بیمارستان ایرانیان هم خوبه اما خب قیمتاشون کمی بالاتر هست.

باشه یه پست کلأ واست مدل قفس میزارم

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    رامین
    علایق
    جک وجونور
    تخصص
    فعلا دانشجو
    شماره عضویت
    11750
    میانگین پست در روز
    0.07
    نقل قول نوشته اصلی توسط Guilas نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مهر ماه بود که زنداییم توی خیابون یه بچه خرگوش پیدا کرد که گذاشته بودن سرراه. آوردش خونه و بهش غذا دادن و خلاصه الان حال عمومیش خوبه و بزرگ شدهو ولی متاسفانه چون دایی و زنداییم هر دو خیلی گرفتار بودن و وقت نداشتن مطالعه کنن ببینن باید چی کار براش کنن همینطوری هویچ و جعفری و از این چیزا بهش دادن. حالا دیروز که خونه شون رفته بودم متوجه شدم که دستای این کوچولو به سمت داخل خم شده. دایی و زنداییم که اصلا متوجه نشده بودن. چون هیچ وقت حیوون نداشتن چه برسه به خرگوش. ولی من توی این سایت دیدم که نرمی استخوان میتونه باشه و باید بهش شربت کلسیم و شیر بدن. بهشو گفتم باید این کارو کنن. حالا چندتا سوال دارم: اولا این کج بودن دستش نرمی استخوانه یا چیز دیگه هم میتونه باشه؟( اشتهاش خدا رو شکر خیلی خوبه و فعالیتشم خوبه. البته توی یه آپارتمان 75 متری جز یه جعب جایی براش نمی مونه)
    سوال دومم اینه که آیا اگه نرمی استخوان باشه با دادن شیر و شربت کلسیم ممکنه دستش دوباره صاف شه یا دیگه کجی دستش خوب نمی شه. آخه داییم خیلی ناراحته و همش میخواد بدونه راهی نیست که دستش خوب بشه؟
    سوال سوم اینکه آیا آپارتمان براش جای مناسبیه؟داییم تمام این چند ماه دنبال جایی براش بود ولی جای مناسبی پیدا نکرد. اونجاهایی که حیاط دارن گربه هم دارن. ما خودمونم چند تا گربه داریم. وگرنه با جون و دل می آوردمش. خلاصه اینکه آیا زندگی تو آپارتمان و دور از نور خورشید می تونه باعث نرمی استخونش شده باشه؟ البته اگه بیماریش اینه.
    ممنون
    با سلام دوست عزیز من در مورد سوال شما تجربه ای رو که دارم بیان میکنم چون من قبلا تو شهرستان کرمانشاه چون خونه حیاط دار داشتیم و علاقه داشتم یه عالمه خرگوش نگه میداشتم. یکی دو مورد از خرگوشهای که دوستانمون از دستفروشها خریده بودن و بعد موقع مریض شدن و درمونده شدن از نگهداریش میاوردن میدادن به من ، این حالتی رو که میگید و شرایطی که این حیون داشته من فکر میکنم و دراصل یقین دارم نرمی استخوان هستش ، نرمی استخوان فقط و فقط روی استخوان تاثیر نمیزاره بلکه حتی اعضا و جوارح داخل بدنش و سیستم ایمنی بدنش رو از داخل داغون میکنه و به همین دلیل بدون مراقبت ویژه حتما تلف میشن .خدارو شکر شما زود فهمیدید و با پیگیری میتونین درمانش کنید ولی کجی دستاش رو دیگه کاری نمیشه کرد و فقط میشه جلو بدتر شدنش رو گرفت.شربت کلسیم ،شیر کم چرب ، ماست کم چرب ( بصورت محلول در کمی اب برای راحتی استفاده)و حتی خود یونجه خشک فوق العاده به درمانش کمک میکنه و باید حتما بطور منظم و در طولانی مدت پیگیر درمانش باشید در مورد خرگوشهای من اونای که این مشکل رو داشتند حدود دو ماهی مرتب به دوا و درمونشون مشغول بودم

کاربر میهن پت می گل آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    می گل
    علایق
    خرگوش. لاک پشت. سنجاب
    تخصص
    حسابداری
    حیوان خانگی
    خرگوش.مرغ مینا و به زودی لاک پشت
    شماره عضویت
    11864
    میانگین پست در روز
    0.12
    یه سوال دارم. کارتن پلاست که میذارید کف قفس بعد دیگه چی بذاریم روش؟ چطوری کارتن پلاست رو برش بدم؟ الان داره ولی فک کنم مناسب نیس. خودم واسه تمیزکردن اذیت میشم. مری جان میشه عکس قفس کوچولوهاتو بذاری؟ کارتن پلاست رو بشوری خراب نمیشه؟ آب ازش رد نمیشه؟

نام و نام خانوادگی
    می گل
    علایق
    خرگوش. لاک پشت. سنجاب
    تخصص
    حسابداری
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11864
    میانگین پست در روز
    0.12
    راستی یه سوال. چرا خرگوش من انقدر ناخناش بلنده با این که بچه س؟ هنوز نمیدونم دختره یا پسربه خاطر همین براش اسم نمیذارم. هر روز نگاه میکنم ببینم میفهمم دختره یا پسر. هنوز که چیزی معلوم نیسناخناش تمام دستامو زخم کرده. یعنی ناخناش همیشه رشد داره؟ بچه م انقدررررررررررر شیطونه که نگو. یه وقتایی که کم میرم پیشش کارتن پلاست رو تیکه تیکه میکنه میریزه زمین. انقدرررررررررررررر سر و صدا میکنه آبرومو میبره

کاربر اخراج شده
    تخصص
    کارشناس بهداشت
    حیوان خانگی
    خرگوش ، لاک پشت
    شماره عضویت
    10426
    میانگین پست در روز
    0.37
    نقل قول نوشته اصلی توسط می گل نمایش پست ها
    یه سوال دارم. کارتن پلاست که میذارید کف قفس بعد دیگه چی بذاریم روش؟ چطوری کارتن پلاست رو برش بدم؟ الان داره ولی فک کنم مناسب نیس. خودم واسه تمیزکردن اذیت میشم. مری جان میشه عکس قفس کوچولوهاتو بذاری؟ کارتن پلاست رو بشوری خراب نمیشه؟ آب ازش رد نمیشه؟
    می گل جان نیازی نیست روی کارتن پلاست چیزی بذاری و تمییز کردنش هم تقریبا راحته مخصوصا اگه خرگوشت جای دستشوییش رو بلد باشه و کارتن پلاست رو به اندازه کف قفست با کاتر یا تیغ موکت بری ببر و بنداز کف قفس واسه بیرون قفست هم به صورت یه جعبه که قفست توش جا بشه درست کن که لبه هاش از اطراف تقریبا بیست سی سانت باشه که عطرافشانی ملوسکت به بیرون تراوش نکنه کارتن پلاست رو هم میشه با اب ولرم کاملا بشوری و مشکلی پیش نمیاد و نم هم نمیده

کاربر اخراج شده
    تخصص
    کارشناس بهداشت
    حیوان خانگی
    خرگوش ، لاک پشت
    شماره عضویت
    10426
    میانگین پست در روز
    0.37
    راستی یه سوال. چرا خرگوش من انقدر ناخناش بلنده با این که بچه س؟ هنوز نمیدونم دختره یا پسربه خاطر همین براش اسم نمیذارم. هر روز نگاه میکنم ببینم میفهمم دختره یا پسر. هنوز که چیزی معلوم نیسناخناش تمام دستامو زخم کرده. یعنی ناخناش همیشه رشد داره؟ بچه م انقدررررررررررر شیطونه که نگو. یه وقتایی که کم میرم پیشش کارتن پلاست رو تیکه تیکه میکنه میریزه زمین. انقدرررررررررررررر سر و صدا میکنه آبرومو میبره
    عزیزم ناخن همه موجودات رشد میکنه
    بله بچه خرگوشا ناخنای تیزی دارند مثلل تیغ تیزه بهترین کار اینه که زیاد به زور بغلش نکنی تا ناخن نکشه من نمیدونم خرگوشت چند وقتشه ولی اگه از سه ماه بیشتره سنش میتونی ببریش دامپزشکی با ناخنگیر مخصوص واسش کوتاه کنه چون ناخن های خرگوش حساسه و اگه کسی بدون مهارت بخواد اینکار رو بکنه ممکنه خدای نکرده حتی انگشت خرگوش بشکنه
    برای تعیین جنسیتش هم دو تا کار میتونی بکنی ببریش دامپزشکی واست تعیین جنسیت کنه یا اینکه یکم صبر کنی و اذیتش نکنی
    راجع به اسمشم میتونی اسمی انتخاب کنی که به هر دو جنس بکار برده بشه
    عزیزم باید خدارو شکر کنی که شیطونی میکنه و کلا خرگوشا از وسایلی که سرو صدا میکنه خوششون میاند دختر من یهو نصفه شب تصمیم میگیره کف قفس رو بکنه چون از صداش خوشش میاد
    راستی فردا از قفسشون واست عکس میذارم که ازش ایده بگیری

نام و نام خانوادگی
    می گل
    علایق
    خرگوش. لاک پشت. سنجاب
    تخصص
    حسابداری
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11864
    میانگین پست در روز
    0.12
    رنگ ادرار خرگوش باید چه رنگی باشه؟ خرگوش من چند روزه ادرارش سفید رنگه. مثله گچ. بعدشم دیگه خیلی کم تو ظرفش دستشویی میکنه. همه جارو جیشی میکنه دیگه موندم چی کنم؟ راستی هر روز به جز یونجه و آب دیگه چی بدم بهش؟ آب خوردنشو هر روز میبینم. انقدرررررررررررر قشنگ میخوره.

نام و نام خانوادگی
    می گل
    علایق
    خرگوش. لاک پشت. سنجاب
    تخصص
    حسابداری
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11864
    میانگین پست در روز
    0.12
    میترسم ادرار کف پاهاشو زخم کنه. میشه برام چند تا مدل قفس بذارید که ادارارش بریزه بره پایین. زیر دست و پاش نباشه؟

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.92
    رنگ ادرار خرگوش باید چه رنگی باشه؟ خرگوش من چند روزه ادرارش سفید رنگه. مثله گچ. بعدشم دیگه خیلی کم تو ظرفش دستشویی میکنه. همه جارو جیشی میکنه دیگه موندم چی کنم؟ راستی هر روز به جز یونجه و آب دیگه چی بدم بهش؟ آب خوردنشو هر روز میبینم. انقدرررررررررررر قشنگ میخوره.
    رنگ ادرار خرگوش از زرد رنگ هست تا قرمز و قهوه ای پررنگ و بستگی به غذاهایی که میخوره ، ولی نباید رنگ ادرارش کامل سفید باشه مثل گچ به مدت طولانی ، ادرارش بو نمیده بویی که تا بحال نمیداده ؟ دقیقا چند روزه ؟ باید جاش و محدود کنی به این شکل که برات عکس میذارم قفسش و درست کن اگر بیرون هم جیش کرد اشکال نداره چون دیگه زیرش کارتن پلاست هستش ، دستمال جیشی هاش و بذار تو ظرفش و محدود کن به این شکل تا دیگه همه جا دستشویی نکنه .. برا بازی فقط مثلا نیم ساعت بیار بیرون سریع ببر تو قفسش تا بدونه جیش بیرون نباید بکنه و کم کم عادت میکنه
    برای رژیم غذاییش هم لطفا اول سنش و بگو ؟ تو همین سایت برای تغذیه خرگوش اطلاعات خیلی خوبی گذاشته شده
    http://mihanpet.ir/forum554.html
    همیشه یونجه در دسترسش باشه از صبح تا غروب .. بعد براش رژیم سبزیجاتش و بگذار ، کمی جعفری و گشنیز و نعناع هم خوبه
    به همراه هویج
    البته من برای باقی موارد که میتونی بهش بدی نظری نمیدم تا سنش و بگی اون لینک هم حتما بخون تا بایدها و نبایدها دستت بیاد عزیزم
    میترسم ادرار کف پاهاشو زخم کنه. میشه برام چند تا مدل قفس بذارید که ادارارش بریزه بره پایین. زیر دست و پاش نباشه؟
    ظرف ادرار برای اینکه پاش به مدفوع و ادرارش نخوره

چند مدل قفس تو نت هم بزنی مدلهای مختلفی هست عزیزم

اگر سنش کم هست حتما پایین قفس رو دور تا دورش و کارتن پلاست بکش مثل من که مثل کارتن کردم جعبه شیرینی لبه هاش و بیار بالاتر خیلی تا سرش گیر نکنه تو سوراخ ها خدای نکرده

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

نام و نام خانوادگی
    می گل
    علایق
    خرگوش. لاک پشت. سنجاب
    تخصص
    حسابداری
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11864
    میانگین پست در روز
    0.12
    خیلی ممنونم ازت پرنیان جان. فروشنده گفته سه هفتشه. الان باید یک ماه و یک هفته ش باشه. ولی به نظرم سنش بیشتره. دقیقا ظرف دستشوییش شکل همینه. من برا وقتی میگم که بیرون ظرفش جیش میکنه.منظورم اون موقع هست که پاهاش زخم نشه. عکس قفس آخری که گذاشتی قفس خرگوش من 4 برابر اونه. همسرم توری مرغ خریده که از بیرون بکشه دور تا دور قفس. به نظرت خوبه؟ برا سقفشم یه تخته سه لا بذارم که موقع نظافتش راحت باشم. این ظرف آب و غذا که تو تصاویر هست از کجا بخرم؟
    راستی پرنیان جان مدل خونه ای هست که جوری ساخته بشه که ادرار و مدفوع بریزه زیر و زیرش حالت کشویی بیاد بیرون برا شست و شو؟ من میخام یه خونه ی خیلی بزرگ بسازم که توش چندتا خرگوش نگه دارم. ولی میخام واقعا اصولی ساخته بشه هم برا زمستون هم تابستون که اذیت نشن و همونطور که گفتم نظافتشم راحت باشه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

صفحه 470 از 639 نخستنخست ... 370420460468469470471472480520570 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)