فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,268
لایک لایک:  1,701
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 47 از 639 نخستنخست ... 3745464748495797147547 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 461 به 470 از 6387

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    دوستاي عزيزم خواهشا و لطفا دعوا و نفرين و اينجور چيزها رو بزاريد كنار ، چون اينجا هدف همه ما يه چيز ديگه هستش و اينجور تيكه پروني ها جز رنجش خاطر و شكستن دل همديگه و دور شدن از هدف اصليمون هيچ ثمر ديگه اي نداره .....پس لطفا و خواهشا در مورد مطالبي كه مينويسيد حتما قبلش فكر و تامل كنيد كه يك وقت خداي نكرده باعث رنجش همديگه نشيم.....
    ببينيد برتي باني خانم شما چقدر خرگوشتون رو دوست داريد و عاشقش هستيد اگر خداي نكرده خداي نكرده زبونم لال از دستش بديد چقدر داغون ميشيد؟؟؟؟ حالا يكنفر بياد و اينطوري با شما حرف بزنه چقدر ناراحت ميشيد؟؟؟؟؟ اقا سجاد هم همين چند روز پيش خرگوش كوچولوش رو كه خيلي هم دوستش داشت از دست داده واسه همين هم خيلي ناراحت شده و الي اخر........

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sajad نمایش پست ها
    متاسفم برات برتی بانی مگه من از قصد این کار رو کردم.برا خودت اتفاق بیفته یکبار انشاءالله یکبارتا بدونی...فقط دلم برا خرگوشت میسوزه
    زبونت رو خرگوشت بخوره الهی خدا نکنه الهی من بمیرم اون چیزیش نشه

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.03
    آخی سجاد جون من فکر کردم اون یکی دیگه بوده

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.03
    نحوه بر قراری ارتباط در خرگوش ها

ضربه زدنزمانی که یک خرگوش به وسیله پاهای عقبی خود به زمین ضربه میزند صدای نسبتا بلندی تولید میشود که توانایی تولید آن، از یک خرگوش بعید به نظر میرسد. خرگوش ها به این روش به همنوعان خود اطلاع میدهند که خطری در کمین است و گاهی این صدا نشانه ی رنجش خرگوش است.ترجمه : «من عصبی هستم و ترسیده ام.» یا «من از تو ناراحت هستم.»دندان ساییدندندان ساییدن آرام و ملایم در یک خرگوش آرام نشانه ای از رضایت است. (چیزی شبیه به خر خر کردن گربه ها در هنگام نوازش) در طرف مقابل، اگر ساییدن دندان ها حالتی شدید و محکم داشته باشد نشانه ای از درد یا ناراحتی است و معمولا در این زمان خرگوش ها به حالت عصبی و قوز کرده در می آیند.ترجمه : دندان ساییدن ملایم : «همه چیز خیلی خوب است.دندان ساییدن محکم : «من درد شدیدی دارم و احساس خوبی ندارم» (همچنین بدین معنی است که باید به سرعت به یک دامپزشک متخصص مراجعه کنید.)مالیدن چانهممکن است شما خرگوش خود را در حالتی مشاهده کنید که چانه خود را به وسایل مختلف و یا حتی برخی از افراد میمالد. خرگوش ها بر چانه خود دارای غده های بوداری هستند که برای علامت گذاری قلمرو و وسایل خود از آن استفاده میکنند. این بو به وسیله انسان قابل تشخیص نیست اما به وضوح توسط خرگوش ها دیگر دریافت میشود.ترجمه : «این متعلق به من است.»پرش های بازیگوشانهاینگونه پرش ها به شکل پریدن های آکروباتیک منحصر به فرد بوده و با پیچش های خاص بدن یا ضربه زدن با پا همراه است. خرگوش ها از این حرکات برای بیان اوج خوشحالی و بازیگوشی خود استفاده میکنند.ترجمه : «زندگی بسیار خوب است! من خیلی خوشحالم!»لیس زدنخرگوشی که شما را لیس میزند در حقیقت شما را به طور کامل پذیرفته و در حال نشان دادن عواطف مهربانانه خود به شماست.ترجمه : «من تو را دوست دارم.»چرخیدن در اطراف پای شماخرگوشی که به دنبال شما دویده و در اطراف پای شما جست و خیز میکند شاید تنها در صدد جلب توجه شماست اما به احتمال بیشتر به بلوغ جنسی رسیده و در حال جلب توجه جنسی از شماست. (بخصوص اگر این حرکات همراه با تولید صدایی شبیه بوق باشد.)ترجمه : معمولا به معنی «من عاشق تو هستم.» است و این زمانی است که شما باید در جهت عقیم سازی خرگوش خود اقدام کنید. گاهی نیز به معنی «من اینجا هستم. بیا با هم بازی کنیم.»خرگوش صافزمانی که یک خرگوش بر روی شکم خود بر روی زمین بخوابد به طوری که گوش هایش را هم تا حد امکان صاف قرار دهید، نشان دهنده این است که این حیوان ترسیده و تلاش میکند که خود را در محیط اطراف پنهان سازد. (نکته : یک خرگوش در شرایط راحتی کامل هم ممکن است به صورت صاف بخوابد اما در این زمان، زبان بدن متفاوتی خواهد داشت به شکلی که عضلات خود را در حالت راحتی قرار میدهد.)ترجمه : «من ترسیده ام!»افتادنیک خرگوش که از وضعیت خود راضی است و نشسته و یا در حال تمیز کردن خود است ممکن است ناگهان از پهلو سقوط کرده و در همان حالت باقی بماند. صاحبان خرگوش ها اغلب در این شرایط گمان میکنند که اتفاق ناگواری رخ داده است اما در واقع این حرکت، نشانه ای از اوج راحتی و آسایش در خرگوش است.ترجمه : «من در اوج راحتی هستم.»حمله ناگهانییک حرکت سریع به سمت شما با سری بالا، دم به سمت بالا و گوش های خوابیده به سمت عقب از سوی خرگوش نشانه ی یک تهدید بسیار جدی است.ترجمه : «من از این کار (یا از تو) خوشم نمی آید. دور شو!»صداها و اصواتخرگوش ها توانایی تولید صداهایی را دارند که برای برقراری ارتباط از آنها استفاده میکنند و با این کار، اغلب صاحبان خود را غافلگیر میکنند. در اینجا معنی صداهای اصلی خرگوش ها آمده است :شیهه کوتاه یا نالیدن : ناراحتی یا آزار ملایمخرخر کردن، غرغر کردن و هیس هیس کردن : تمامی این صداها نشان دهنده درجات مختلفی از عصبانیت، اضطراب یا احساس خطر هستند. ممکن است هریک از این صداها با یک حمله ناگهانی دنبال شود.خرخر (شبیه به صدای غاز یا خوک) : خرگوش ها به وسیله این صدا تمایل جنسی خود را نشان میدهند. اگر خرگوش شما در حال دویدن و جست و خیز در اطراف پای شما و تولید چنین صداهایی است زمان مراجعه به دامپزشک و عقیم سازی خرگوش تان فرا رسیده است.جیغ زدن : نشان دهنده اوج درد یا ترس در خرگوش است. هرگز این صدا را نادیده نگیرید، شرایط خرگوش خود را بازبینی کنید و در صورتی که هیچ دلیل مشخصی برای ترس خرگوش خود نمیبینید خرگوش را به یک دامپزشک متخصص نشان دهید.مسلما زبان بردن خرگوش ها بسیار پیچیده تر از چیزی است که در این مقاله کوچک جای بگیرد. خرگوش ها اطلاعات زیادی را به وسیله موقعیت بدن و حرکات خود به اطرافیان نشان میدهند و یک نگهدارنده با تجربه میتوانید علائم بدن خرگوش خود را به خوبی دریافت کند.مترجم : محمد مسعود کشوری

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطیما
    شماره عضویت
    4094
    میانگین پست در روز
    0.09
    بچه ها؟!خرگوشم الان منو با یه ماده خرگوش اشتباه گرفت و...اولش فکر کردم ضربه مغزی شده داره خل بازی در میاره ولی بعدش فهمیدم قضیه چیه!تازشم کلی گازم گرفت
    داشتیم بازی می کردیم که یهو حالش بد شدو حمله ور شد،متاسفانه نمیشه کامل تعریف کنم.با اینکه تاحالا زیاد خرگوش داشتم ولی این اولین باری بود که همچین چیزیو میدیدم بنظرتون عادیه؟یعنی براتون اتفاق افتاده؟الان من چکار کنم امنیت دارم پیشش یا نه؟!{روبروم نشسته یجورایی نگاه میکنه}

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطیما
    شماره عضویت
    4094
    میانگین پست در روز
    0.09
    واااااااییییی دیدید گفتم یجورایی نگاه میکنه؟!دوباره همون کارو میکنهچکار کنم از دستش؟تو این 1 ساعته 3یار اتاقمو تی کشیدم حالا این مهم نیست تا صبح خدا میدونه چی میشه

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    خيالتون راحت باشه مشكلي نيست و براي من و خيلي ديگه از بچه ها اين مسله پيش اومده و معمولا بهترين كار اينه كه حواسشو كلا پرت كنيم مثلا يك غذاي خوشمزه كه دوست داره براش بزاريم و يا اينكه اگر جواب نداد برش گردونيم تو قفسش تا فراموش كنه

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطیما
    شماره عضویت
    4094
    میانگین پست در روز
    0.09
    حواسش پرت نمیشدا!!به هر حال مرسی

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.03
    چگونه خرگوش را برداشته و در دست خود نگاه داریم؟

بسیاری از خرگوش ها علاقه ای به برداشته شدن ندارند اما زمان هایی وجود دارد که شما نیاز به برداشتن خرگوش خود دارید. متاسفانه خرگوش ها در صورتی که در زمان برداشته شدن تلاش و تقلای زیادی برای آزاد شدن کنند میتوانند به شدت به خود آسیب بزنند بنابراین بسیار مهم است که آنها را با دقت برداشته و پاهای جلو و عقب آنها را به طول کامل تحت حمایت خود داشته باشید تا نتوانند چرخیده یا با پاهای عقب خود ضربه بزنند و قسمت های عقبی بدن خود را دچار آسیب کنند.
    خرگوش های کوچکسعی کنید خرگوش های کوچک را از جلو بردارید. یک دست را زیر سینه و دست دیگر را زیر پاهای عقب حیوان بگذارید. خرگوش را به سمت خود بردارید و اجازه دهید که خرگوش، سینه و دستان خود را بر روی سینه شما قرار دهد. قرار داشتن در مجاورت بدن شما احساس امنیت خوبی را به خرگوش شما خواهد داد. این نکته در کتاب نگهداری از خرگوش خانگی، نوشته Marilyn Harriman نیز ذکر شده است.

خرگوش های بزرگ

اغلب بهتر و ساده تر است که خرگوش های بزرگ را از قسمت پشت بردارید. پشت خرگوش قرار گرفته و یک دست خود را زیر سینه خرگوش و دست دیگر را زیر کفل حیوان قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که قسمت عقبی بدن خرگوش کاملا تحت حمایت شما باشد. به محض اینکه خرگوش را بلند کردید آن را به بدن خود نزدیک کرده و احساس امنیت را در او ایجاد کنید اما سعی کنید که سر خرگوش اندکی بالاتر از قسمت پشتی بدن آن قرار گیرد.

قرار دادن مجدد خرگوش روی زمین

زمانی که میخواهید خرگوش را مجددا در محل قبلی خود بگذارید باید دقت کنید زیرا معمولا در زمانی که سعی در پایین گذاشتن خرگوش دارید این حیوان تلاش خواهد کرد که خود را از دستان شما رها کند. اگر این اتفاق رخ داد تلاش کنید که خرگوش را از لگد زدن بازدارید و تا حد امکان به سرعت او را به زمین برسانید تا در صورتی که خرگوش تصمیم به پریدن داشت از ارتفاع کمتری به پایین سقوط کند.

تذکر : تکرار و تمرین، کار را برای شما ساده خواهد کرد

همانطور که پیش از این اشاره شد، خرگوش ها با اینکه حیواناتی دوست داشتنی هستند، گاهی اوقات تمایلی به برداشته شدن ندارند. از آنجا که زمان هایی پیش می آید که شما ملزم به برداشتن خرگوش خود میشوید (به عنوان مثال مراجعه به دامپزشک) بهتر است که برداشتن و نگه داشتن خرگوش را تمرین کنید. اگر شما بتوانید به خرگوش خود بیاموزید که برداشته شدن یک تجربه خوشایند است کار را برای خود و خرگوش تان بسیار ساده تر خواهید کرد. سعی کنید روزی یک یا دو بار خرگوش خود را برداشته، از زمین بلند کنید، او را مدت کوتاهی نگاه داشته و مجددا به محل خود بازگردانید و سپس یک خوراکی تشویقی به او بدهید. بدین شکل خرگوش شما درمی یابد که برداشته شدن یک تهدید نیست بلکه آن را شروع دریافت یک تشویقی خوشمزه تشخیص خواهد داد.

مترجم : محمد مسعود کشوری

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    یک تجربه خیلی جالب رو براتون میگم و اونم اینه وقتی که میخاین خرگوش رو بزارین زمین یا بزارین تو قفس و یا اینکه جای که دوست نداره میبرینش بشدت تقلا میکنه و من راه حلی رو که پیدا کردم که خیلی خوب هم جواب میده البته با رعایت کمال احتیاط در نگه داشتن خرگوش با دو دست اینه که با دست چشماش رو بگیریم که نبینه کجا میبریمش و من همیشه جواب گرفتم

صفحه 47 از 639 نخستنخست ... 3745464748495797147547 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 1 مهمان ها)

1. sasa

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)