فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,275
لایک لایک:  1,703
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 457 از 641 نخستنخست ... 357407447455456457458459467507557 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,561 به 4,570 از 6404

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط nazims نمایش پست ها
    مرسیی از لطفتت عزیزمم :)
    من دیروز صب متوجه شدم ولی ممکنه از شبش که خاب بودم یا صبح خیلی زود شده
    میزانش خیلی شدیده جایی که بخابیه زیرش کلی کثیف میشه کاملن شله
    قبل اسهال یکی دو روز فقط جعفری و هویج و نون و یکم سویا خورده ودم یکمم ترب سفید اون روز غروب براش ینجه خریدم که خورد و فردا صب دیدم اسهال شده
    دیروزم فقط ینجه و اب و یه دفه یکم خرما یکم موز دادم نون یکم دادم امروز صب یکم ماست و نمک و نعنا مخلوط کردم خورد یکمم هویج و یه مقدار کمی جعفری یه دونه ام سنجد و اب سیب
    ببین سویا خودش عامل اسهال تو بعضی از خرگوش ها

ترب اصلأ نده بهیچ وجه خوب نیست

خیلی مهم که رژیم غذایی خرگوشت منظم باشه

سنجد رو دیگه نده

از صبح تا غروب غذاهای خشک بده همیشه

کته رو کم خورده خوبه زیاد نده

به اندازه چهار انگشت نون جو یا سنگک خشک بده

الان مزاجش بهم ریخته مهم هست یه رژیم غذایی درست

و ساده

یعنی یذره از این یذره از اون نده

بجز ماست و کته اونم کم دیگه چیزی به رژیمش اضافه نکن

و همیشه ساعت های غذاییش مرتب باشه

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مینا
    علایق
    اشپزی.مینا کاری. خرگوش. همستر.
    تخصص
    دوست داشتن همه چیز و همه کس
    حیوان خانگی
    خرگوش. همستر. جوجه تیغی. ماهی
    شماره عضویت
    10724
    میانگین پست در روز
    0.04
    نقل قول نوشته اصلی توسط berti bani نمایش پست ها
    ۱.عزیزم الان واسش پودر یا قطره کلسیم تهیه کن از همون کلنیکی که گفتم و بهش بده.

۲.یونجه تر اصلأ نباید از اول هم میدادی

الان اگر نمی خوره و هزینش واست مهم نیست زیاد از پرشین پت واسش یونجه طعم دار تهیه کن،(مگر جیره سبزیجاتش چقدر هست روزانه؟)

۳.فکر کنم پتو رو جمع کنی بهتر باشه کف قفسش رو بستری بنداز که روزی یکدفعه قابل تعویض باشه مثل کاغذ کاهی یا کاغذ الگو و بهترین چیز کارتن پلاست هست.خیلی بهداشتی تر هست اما حولش رو اگر مرتب بشوری آفتاب کنی مشکلی نداره.

۴.نه اگر میخوره هفته ای سه بار بده خیلی خوبه.

۵.ببین من خودم موافق سرامیک نیستم
    اگر با برنامه میاریش بیرون یه کاری بکن یدونه از این رو فرشی ها بگیر پهن کن بیارش بیرون روش بازی کنه ،وقتی پهن باشه چون سرامیک لیز ترجیح میده رو ،روفرشی بازی کنه یه چند تا دور هم بره رو سرامیک مشکلی نیست.

۶.ببین دکتر ستاری فوق العاده وارد و دلسوزن اصلأ شکی نکن
    با توصیه های ایشون جلو بری هیچ مشکلی پیش نمی یاد.
    ببین تا شش ماهگی نگرانی هات طبیعی هست منم وقتی برتی رو آورده بودم همش نگران بودم،اما کم کم با هم بزرگ شدیم و با هم به آرامش رسیدیم چون بیشتر راجبش یاد گرفتم.خلقیاتش،عاداتش دستم اومد،بزار واست مثال بزنم شاید اگر یک خرگوش از صبح ساعت نه تا هشت شب بخوابه سریع خانوادش نگرانش بشن اما برتی من اینجوریه و من میدونم این برنامه روزانش هست،پس سعی کن با توصیه های دکتر ستاری پیش بری و با آرامش مراقبش باشی.

احساست رو درک می کنم اینا جوونه های عمیق ترین احساس رندگیت...همیشه عشق با دلهره شروع میشه و یک روزی این حست آرامبخش ترین احساس دنیا می شه
    سلام
    جیره سبزیجاتش یک چهارم سیب- 50 گرم شوید و جعفری و گشنیز- گاهی وقتام یه حبه هویج اما بیشتر نه.هر روز هم یه تیکه یه سانتی متر مربع نون خشک به عنوان سلام اول صبح که باهاش دارم. روزایی که نون خشک نمیدمش حتی همون یه ذره رو اقا قهر میکنن.
    راستی واسه کف قفسش چی بدارم
    قفسش از این کتابخونه مشبکاست 1.3*2 متره.
    ظرف غذا هم نداره یعنی همیشه همیشه همیشه واسه خوردن غذاش همه رو از طرفش میکشه بیرون بعد میل میکنن منم طرفشو برداشتم غذاشو میذارم جایی که خودش دوست داره و اونجا میخوره.
    اون جایی هم که بازی میکنه یه واحد 100 متری خالیه که مال خودمونه اما خالیه منم سالنش رو پاکسازی کردم و ایمن تا اونجا بازی کنه. هرچند روز یه بارم میارمش تو اتاق خوابمون. البته اگه شوهرم بفهمه 2 تامون رو طلاق میده
    اگه بدونی چه بپربپری رو تختمون میکنه

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مینا
    علایق
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10724
    میانگین پست در روز
    0.04
    راستی گل پسرم شروع کرده یونجه خشک خوردن اما خیلی کم
    داداشم برام از دوستاش یونجه خوب و امسال خشک شده اورده . فقط یه مشکل داره اکثرش چوب یونجه است یعنی برگ هم داره ها اما خیلی خرد شده یعنی میشه گفت برگ یونجه اش پودر شده. از اون خرده ها بهش بدم یا فقط چوباشو بذارم واسش

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    مینا جان کف قفسش رو حتمن کارتن پلاست بزار

حتی دیواره ها که سرش رو نکنه تو

یونجه هم چوب و برگ رو قاطی کن بهش بدن

یک تاپیک قشنگ هم برای گل پسرت بزن معرفیش کنید

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مینا
    علایق
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10724
    میانگین پست در روز
    0.04
    سلام
    من ناراحتم زیاد.
    دیشب پسری رو بردم دامپزشکی
    اولا تو راه خیلی ترسیده بود هرچند من همه ضوابط رو رعایت کردم و خودش هم تا ماشین خاموش میشد بپر بپر بازی میکرد اما باز خیلی ترسید.
    فقط ناخناش کوتاه شد و سنگ هم نداشتن و پلت هم نبود
    بعد هم گفتن باید برم از دندوناش عکس بگیرم. چون جایی که عکس میگرفت خیلی دور بود و اینقد این پسر ترسیده بود زود برگشتیم خونه.
    بچه ها دکترش گفت اگه یونجه نخورد اشکال نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! داشتم شاخ در میاوردم اما خیلی قاطع گفت بهش نون خشک وسبزی خشک بده.
    نمیدونم حالا واسه عکس دندونش چی کار کنم خیلی از خیابون و جای شلوغ میترسه.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مینا
    علایق
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10724
    میانگین پست در روز
    0.04
    بچه ها مشکل دندون خرگوش از چه سنی میتونه شروع بشه؟؟؟؟؟
    اخه دیشب دکترش میگفت اگه مشکل داشته باشه نمیشه واسش کاری کرد.
    میترسم ببرمش عکس دندون بگدرم از دیشب فقط گریه کردم

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    عزیزم سن خرگوشت رو بگو؟

بعد عکسبرداری رو حتمن انجام بده

یونجه حتمن بده

چیزهایی که دندوناشون رو درگیر می کنه

مثل سویا ،پلت،...

سنگ رو هم از تو نت سفارش بده

یه مقاله تو سایت راجب دندون بود پیدا می کنم لینکش رو میزارم

اما حتمن عکس رو تهیه کن

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    مروزه بیماری های دندانی در خرگوش ها عوارضی شناخته شده اند و به عنوان عواملی در سایر اختلالات تشخیص داده شده اند. بنابراین شناخت این نوع بیماری ها و فیزیولوژی دندان ها امری مهم هم برای دامپزشکانی که با خرگوش ها سر و کار دارند است هم برای صاحبان این حیوانات.

خرگوش ها گیاهخوار هستند، و معمولا رژیم غذاییشان را طیفی از سبزیجات و گیاهان زبر و خشک را تشکیل می دهد.
    نکته ای که در مورد خرگوش ها خاص است این است که دندان های آنها ریشه باز است. یعنی دندانها تا پایان عمر توانایی رشد را دارند. یک خرگوش سالم که از رژیم غذایی درستی برخوردار باشد می تواند در حین جویدن غذا دندانهایش را هم کوتاه کند.

علائم بیماری های دندانی

نشانه های بیماریهای دندانی بسیار زیاد هستند و در برخی موارد ممکن غیر قابل تشخیص باشند. علائم اولیه ممکن است واضح نباشند و به سرعت صاحب حیوان را متوجه خود نکنند. در این حالت، خرگوش عادات غذایی خود را تغییر داده، از خوردن غذاهایی که جویدنشان سخت است دوری می کند و یا غذا را از دهان خود می اندازد. یا ممکن است در این دوره مقداری وزن خود را از دست بدهند یا پس از شانه کشی، هنوز هم نامرتب باشند.این حالت مخصوصا زمانی رخ میدهد که دندانهای پیشین بیش از حد رشد کرده باشند. علائم پیشرفته تر می تواند بزاق بیش از حد، کمبود اشتها، بوی بد نفس و از دادن مقدار زیادی وزن باشد. همچنین ممکن است حیوان به بیماری های دیگری از قبیل کار نکردن دستگاه گوارش، آبسه و آلوده شدن ناحیه ی چشم دچار شوند.

دلایل بیماری های دندانی

عمده ترین دلایل بیماریهای دندانی مریوط به ژنتیک و تغذیه ی حیوان می شوند. استعداد های ژنتیکی بسیار شایع است. متاسفانه با وجود تولید مثل در میان هم نژاد ها، خرگوش هایی متولد می شوند که مستعد این بیماری ها هستند. این مورد بیشتر هنگامی دیده می شود که دندانهای پیشین رشد بیش از حد داشته باشند و در انتها حالتی حلقه مانند پیدا کنند و به هم نرسند. این خرگوشها نیاز دارند که دندانهای پیشینشان هر 1-2 ماه یکبار کوتاه یا خارج شود. برخی خرگوش ها با جمجه هایی دراز متولد می شوند که خود می تواند منجر به انسداد دندانها شود. مطلب قابل توجه دیگر تغذیه است. بیشتر خرگوش ها از طیفی از پلت ها تغذیه می کنند. از آنجایی که این پلت ها حاوی مواد مغذی هستند و ساییده شده اند، نیاز به جویدن را در حیوان کاهش می دهند. دندانهای آسیا با رشد حیوان شروع به حلقوی شدن می کنند. با کمتر شدن سایش غذا که نتیجه ی کم شدن میزان جویدن است، آسیاهای پایینی به سمت زبان متمایل می شوند و آسیاهای بالایی به سمت گونه ها رشد می کنند. این تغییرات زمان گیر هستند و می توانند باعث بوجود آمدن عارضه های ثانویه از جمله از دست دادن ناگهانی اشتها و عفونت شوند. خراب شدن کیفیت دندانها، عفونت و ازدیاد طول ریشه از دیگر بیماریهای دندانی محسوب می شوند. مشکلات استخوانی،ژنتیک و
    تغذیه از عوامل این بیماری ها محسوب می شوند.

تشخیص

از آنجایی که بیماری های دندانی از اهمیت فراوانی در خرگوش ها برخوردار است، امتحان بیماریهای دندانی باید جدا از سایر بخش های فیزولوژی گرفته شود. به عنوان بخشی از امتحان،دامپزشک ابتدا وضعیت عمومی، وضعیت پوست، ترشحات چشمی، را چک کرده، تورم زیر استخوان فک و رنگ بزاق که همه به بیماری های دندانی مربوط هستند. چک کردن دندان های پیشین بوسیله ی بلند کردن لبها و بررسی طول و چفت شدگی آنها انجام می شود.

اطراف گونه ها نیز برای بررسی وجود هر گونه شی تیزی بررسی می شود. دامپزشک ممکن است بخواهد با یک آینه ی طبی و یا اتوسکوپ وضعیت دندان های آسیا را هم مشاهده کند. اغلب دامپزشک موفق به پیدا کردن برجستگی هایی در این نواحی می شود و امتحان دندانی دقیق تر و پر کردن دندان های آسیا را پیشنهاد می کند.

امتحان دندانی تحت بیهوشی می تواند به راحتی بعد از یک آزمایش خون انجام شود. حیوان به صورت کامل چک می شود تا از آمادگی وی برای بیهوشی اطمینان حاصل شود. عوامل بیهوشی به مسائلی از قبیل سن و سلامت حیوان، مدت بیهوشی و مقدار مشکل بودن عمل بستگی دارد. داروهای ضد درد هم تزریق می شوند تا هم از استرس حیوان بکاهند و هم بازگشت وی از بیهوشی را راحتتر کنند. وسایل پیشرفته ای برای بررسی وضعیت دهان حیوان وجود دارند. از قبیل: باز کننده ی گونه ها، آینه ی مخصوص طبی و منبع نور مخصوص. الماس های برنده ی مخصوص و دریل دندانپزشکی برای از بین بردن برجستگی های بوجود آمده روی دندان ها و پر کردنشان استفاده می شوند.
    در سال های اخیر، وسیله ای برای تشخیص میزان بیماری بوسیله ی رادیوگرافی ساخته شده است. در حین بیهوشی، ممکن است نیاز به عکس گرفتن از ناحیه ی ریشه ها به کمک اشعه ی ایکس ری برای تشخیص ازدیاد طول و آبسه وجود داشته باشد.

درمان

درمان این نوع بیماری ها به مقدار پیشرفت بیماری در خلل دچار شدن حیوان به این عارضه بستگی دارد. در تمامی موارد، خرگوش هایی که به بی اشتهایی، کم کاری دستگاه گوارش و یا عفونت شدید دچار هستند، باید در ابتدا تثبیت شوند. کنترل مایعات بدن، دمای بدن، داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک ها ممکن است در کنار تهیه ی رژیم غذایی مناسب قدم های اولیه ی درمان باشند. به محض اینکه حیوان تثبیت شد، می تواند برای انجام عمل بیهوش شود.

برای دندانهای پیشی که زیادی رشد کرده اند یک دریل دندانپزشکی لازم است که بتوان کوتاهشان کرد. این مشکلی مزمن است و ممکن است در آینده باز هم نیاز به کوتاه کردن دندان ها باشد. برای برخی خرگوشها، بهترین کار خارج کردن دندانهاست.

خارج کردن دندانها عملی مهم و مشکل است و باید تحت بیهوشی حیوان انجام شود. دو دندان پیش بالایی و دو دندان پیش پایینی بوسیله ی ابزار مخصوص خارج می شوند. پس از عمل، خرگوش ها بر روی برنامه ای دارویی شامل آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد درد و برنامه ای غذایی شامل خوراکی های نرم مرخص می شوند. خوشبختانه خرگوش ها قادرند که به کمک لبهایشان غذاها را تا حدی تجزیه کنند و به این حالت به کمک نگهداری مناسب بعد از چند روز عادت می کنند.

مسدود شدن کانال های اشکی مشکل بزرگ دیگری در خرگوش هایی است که ریشه ی دندانهایشان رشد کرده است. قسمت بالای ریشه به کانال اشکها بسیار نزدیک است در نتیجه التهاب و ازدیاد طول ریشه ها براحتی می تواند موجب مسدود شدن این کانال ها شود. در این حالت، صاحب حیوان متوجه ترشح اشک و گاهی چرک از چشم حیوان می شود. برای حل این مشکل در ابتدا باید به کمک اشعه ی ایکس از آن ناحیه عکس برداری شود.

یک راه دیگر برای تست کردن این ناحیه این است که مقداری محلول فلئورسین در چشم ها ریخته شود و سپس به کمک یک لامپ uv مقدار پیشرفت ریشه ها را مشاهده کرد. درمان این عارضه بسیار مشکل است. ممکن است هنگامی که حیوان بیدار و یا بیهوش است مجرای اشک قرمز شود. اغلب دامپزشک مجبور است برای جلوگیری از عفونت از آنتی بیوتیک استفاده کند. صاحب حیوان موظف است که ناحیه ی زیر چشم را خشک و تمیز نگه دارد تا از عفونت های بعدی جلوگیری شود.
    برای درمان دندان های آسیایی که زیاد رشد کرده اند، اغلب از یک دریل و فرز دندانپزشکی استفاده می شود تا بتوان دندان را به حالت اولیه برگرداند. عفونت های ریشه ای دندان های آسیا هم معمول است که اغلب به آبسه و عفونت در استخوان های اطراف منجر می شود. در صورت بوجود آمدن آبسه، عمل جراحی برای خارج کردن آبسه و کپسول لازم است. سایر استخوان هایی که در این ناحیه دچار عفونت شده اند نیز باید بررسی شوند. می توان مقداری آنتی بیوتیک در ناحیه ی آبسه قرار داد تا از عفونت جلوگیری شود. گاهی خارج کردن دندان آسیا و ناحیه ی ملتهب نیاز می شود.

پیش گیری

متاسفانه اغلب بیماری های دندانی در خرگوش ها مزمن هستند. چکاپ ها و پر کردن دندان ها باید روی برنامه ای منظم انجام شود و عفونت ها بی درنگ درمان شوند. بهترین راه برای پیشگیری از ابتلای حیوان به این نوع بیماری ها این است که اطمینان حاصل شود که خرگوش از رژیم غذایی مناسبی شامل علوفه خشک با کیفیت و علوفه برگدار تغذیه می کند. از قرار دادن پلت در رژیم اصلی حیوان اجتناب کنید.
    مراقب علائم این بیماری ها باشید و درصورت مشاهده به سرعت با دامپزشک تماس حاصل کنید. چکاپ سالانه ی وضعیت حیوان و دندانهایش لازم است چراکه در تشخیص زود هنگام این عوارض کمک زیادی می کند و یکی از بهترین پیش گیری ها محسوب می شود.
    ویرایش توسط berti bani : 9th February 2015 در ساعت 11:17 PM

کاربر میهن پت *. Barfi .* آواتار ها
    شماره عضویت
    11473
    میانگین پست در روز
    0.05
    سلام دوستان

برفی چند روزی بود خیلی مریض بود . تب داشت و بی حال میخوابید ..

با یه دامپزشک مشورت کردم و با داروهای گیاهی حالش خوب شد . تبش قطع شد و دیگه بی حال نیستش از چشمهاش و حرکاتش پیداس که حالش خوبه

غذاش رو میخوره مشکل نداره

فقط مشکلی که داره اینه که بازی نمیکنه

دو یا سه جست میزنه بعد میخوابه !!!

با همون دامپزشک مشورت کردم گفتن که از نظر جسمی مشکل نداره داره دوران نقاحتش رو طی میکنه

اما این بازی نکردنش منو نگران میکنه

دست و پاهاش درد نمیکنه

این چند روز انقدر هی دست زدم به دست و پاش دیگه عصر کلافه شد گازم گرفت

حالا شما دوستان تجربه خاصی دارید در این زمینه؟

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.73
    نقل قول نوشته اصلی توسط mina. نمایش پست ها
    سلام
    من ناراحتم زیاد.
    دیشب پسری رو بردم دامپزشکی
    اولا تو راه خیلی ترسیده بود هرچند من همه ضوابط رو رعایت کردم و خودش هم تا ماشین خاموش میشد بپر بپر بازی میکرد اما باز خیلی ترسید.
    فقط ناخناش کوتاه شد و سنگ هم نداشتن و پلت هم نبود
    بعد هم گفتن باید برم از دندوناش عکس بگیرم. چون جایی که عکس میگرفت خیلی دور بود و اینقد این پسر ترسیده بود زود برگشتیم خونه.
    بچه ها دکترش گفت اگه یونجه نخورد اشکال نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! داشتم شاخ در میاوردم اما خیلی قاطع گفت بهش نون خشک وسبزی خشک بده.
    نمیدونم حالا واسه عکس دندونش چی کار کنم خیلی از خیابون و جای شلوغ میترسه.

دوسته عزیز اصفهان هستید؟کدوم کلینیک بردین خرگوشتون رو؟یونجه برای خرگوش حیاتی هست
    کجا گفتن واسه عکس دندون برید که دور بود؟
    اگه اونجا سنگ و پلت نداشتن بقیه پت شاپا سر بزنید تقریبا تمام کلینیک ها ی دامپزشکی تو اصفهان پت شاپ هم دارن و یک پت شاپ هم سر چهاراه حکیم نظامی توی خیایان نظر هست

صفحه 457 از 641 نخستنخست ... 357407447455456457458459467507557 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)