فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  12,265
لایک لایک:  1,701
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 44 از 639 نخستنخست ... 3442434445465494144544 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 431 به 440 از 6384

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    من الان نزدیک 8 ماه میشه که عسلم مرده ..... هر روز هم به یادشم اینو واقعا میگم شاید خیلی ها هم فکر کنن که دیونم ولی واقعا نمیتونم فراموشش کنم تنها چیزی که ارومم میکنه وقتی هستش که میام خونه و خرگوشم(شیرین) رو بقل میکنم و یا وقتی که اینجا کسی با حیونش مشکل داره و یا خرگوشی تو دردسر افتاده و یکجوری بهش کمک میکنم و یا راهنمایش میکنم احساس میکنم که قلبم اروم میشه ....دوست من اگر واقعا دلتنگی عزیتتون میکنه من تو صحبتام راه حلش رو براتون گفتم

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطیما
    شماره عضویت
    4094
    میانگین پست در روز
    0.09
    کاملا میفهم الهی شیرینووو همیشه براتون بمونه،حالا میشه به من کمک کنید؟بینی نانا همیشه خیسه ولی مشکلی تو تنفسش نداره ترشحش زرد نیست فخ فخم نمیکنه فقط یه کوچولو خیسه دکترا میگن سالمه ولی بعید میدونم

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    چشم دوست من ... اما من اول نياز دارم اطلاعات دقيقي داشته باشم : سن خرگوشتون ، از كجا و در چه شرايطي گرفتيد؟ايا بهش مكمل و شير از بچگي داديد يا نه؟ و رژيم دقيق غذايش و بعلاوه تمام عوارض و نشانه هاي كه ممكنه حتي براي شما مشكل دار به نظر نياد رو برام حتما بفرستيد و بنويسيد من دكتر نيستم ولي اينقدر خرگوش داشتم و با اينجور افراد در ارتباط بودم كه اطلاعات خوبي بدست اوردم...و يك سري كتابها و مقالات خوب در مورد بيماريهاي خرگوشها ئجمع اوري كردم كه ميتونه كمك كنه ...شما اطلاعاتي رو كه گفتم براي من بنويسيد ممنون

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطیما
    شماره عضویت
    4094
    میانگین پست در روز
    0.09
    ناناالان 9 ماهشه از جایی گرفتم که شرایط بدی داشت و کنار چندتا خرگوش مرده بود،وقتی گرفتمش بردم پیش دامپزشک و بعد کلی معاینه گفت حالش خوبه سن شیر خوردنش گذشته بود برای همین مثه همه خرگوشای قبلیم روزی 1 گرم کلسیم بهش دادم نانا همه نوع غذای مخصوص جوندگان،یونجه،جعفری،گشنیز ،کلم بروکلی،گوجه،خیار میخوره و زیر نظر دکترش هر 2 هفته یه مقدار سینه مرغ بدون ادویه میخوره{گوشت دوست داشت ولی چون گوشت قرمز و ادویه مریضشون میکنه سینه مرغ میدم بهش}تنها نشانش اینه که فقط کنار بینیش یکم مرطوبه ولی میگم ابریزش نداره ترشحاش زرد نیست مشکل تنفس نداره

کاربر میهن پت Sajad آواتار ها
    حیوان خانگی
    Rabbit
    شماره عضویت
    918
    میانگین پست در روز
    0.14
    ممنون.حالا اگه خرگوش گرفتم از ابتدا دقیقا چه چیزهایی باید بهش بدم و بی زحمت بگید از کدوم محال ها میشه تهیه کرد؟(یعنی تو چه جور مغازه هایی موجوده)

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    5397
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلام.خرگوش من دو روزه خیلی کم تحرک شده اصلا بازی نمی کنه غذاشم کم شده.مثه افسرده ها همش می خوابه.من خیلی نگرانشم توروخدا کمک کنید
    موهاشم خیلی ریزش پیداکرده .
    دو شب پیش نصفه شب یهو بیتاب شد انگار از ی چیزی ترسیده بود از فرداش اینطورری بیحال شد من چکار کنم؟ یعنی مریض شده؟
    غذا بهش جعفری میدم گاهی سبزی های دیگه یا هویج و کاهو میذم بعضی وقتا هم جوپرک جون خیلی دوس داره
    البته تو این دو روز فقط جعفری خورده خیلی کم

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطیما
    شماره عضویت
    4094
    میانگین پست در روز
    0.09
    خرگوشا وقتی سن شیر خوردنشون میگذره میارنشون برای فروش با این حال شیرو امتحان کن ببین میخوره یا نه،از دکتر باید پودر کلسیم بگیری و روزانه بهش بدی و حداقل 2ساعت در معرض آفتاب مستقیم باشه که جذب بشه{سایه بون بذار براش که اگه خواست بره زیر سایه} از اول عادتش بده به آب خوردن و سبزیجاتی که بهش میدی دقت کن تمیز باشه،یونجه هم بده و اگه خواستی از یه سری غذاهای مکمل استفاده کن
    یونجه و... در پت شاپ و بعضی از دامپزشکی ها پیدا میشه
    تا زمانیکه کوچیکه هویجو رنده کن بده بخوله

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطیما
    شماره عضویت
    4094
    میانگین پست در روز
    0.09
    خرگوشا یه دوره ریزش مو دارن زمانی این ریزش خطر محسوب میشه مه موهاش زمینو فرش کنه تو دوره ریزش یکم بی حالو پرخاشگر میشن
    اگرم افتاب دریافت نکنن اینجوری میشن
    موهاش بهم ریخته نشده یا حالت چشماش عوض نشده؟یه وقتایی صدا درنمیاره؟ممکنه مریضه یا درد داره
    افسردگی تو این فصل تا جاییکه میدونم آتیپیکه یعنی اشتها زیاد میشه که شما میگی کم شده

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    ببينيد نسيم خانم به احتمال 99 درصد خرگوش شما هنوز بچه هست و الان هم داره علائم مربوط به شروع بيماري نرمي استخوان كه مربوط به زود از شير گرفتن هستش رو از خودش نشون ميده همش يك گوشه گلوله ميشه و ميخابه تقريبا همش ثابت يجا نشسته غذا عموما نميخوره.....اين حالت وقتي اتفاق ميافته معمولا بعد از سه روز تا يكهفته منجر به مرگ خرگوش ميشه و اوناي هم كه زنده ميمونن معمولا يا معلول ميشن يا دست يا پاهاشون كج ميشه..... تمام اينها به سادگي هرچه تمامتر و با خوروندن شير حل ميشه . كه در ذيل روش و نوع معجوني كه بايد بديد و روش خوروندن شير رو براتون مينويسم :

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    براي درست كردن محلول خوراكي مورد نظر به اندازه يك نعلبكي شير كه ولرم باشه فقط و فقط يكم گرم باشه كافيه بعد ميتونيد به اندازه يك سوم قاشق چاي خوري توي اون عسل حل كنيد و بعد براي اين يك نعلبكي شير دو قطر از شربت كلسيم مينور و يا شربت كلسيم منيزيم خردسالان حل كنيد.....حالا براي خوروندن به خرگوشتون اونو جلوش ميزاريد كه بعضي ها ميخورن ولي اكثرن نميخورن و بايد بهش بديد ...براي اينكار يا ميتونيد با سرنگ بهش بديد بدين صورت كه خيلي خيلي با دقت و احتياط اونرو به صورتي در دست ميگيريد كه صورتش روبه بالا باشه و پشت و كمرش تو دست شما و بعد به ارامي و با احتياط يك قطره يك قطره و اونم طوري كه به دهان و دندوناش اسيب نزند بهش ميديد. اين روش به دقت و مهارت و حوصله نياز داره كه اگر ميدونيد نميتونيد اينكارو نكنيد روش ديگه كه خطري نداره و ليوقت گير هسستش اينه كه مرتب يك و يا دو انگشتتون رو كه بهم چسبونديد توي شير ميزنيد و ميزنيد و يا ميكشيد در دهن خرگوشتون اينطور ي يا شروع ميكنه به ليس زدن انگشتتون و خوردن شير و يا حتي اگر اين كارو نكنه وقتي انگشت شما ميخوره در دهنش و شيري ميشه مجبور ميشه بليستش و بخورتش ...يك نلبكي شي رو ميتونيد در سه وعده در يك روز بهش بديد و كفايت ميكنه . اما در مورد بقيه غذاي كه بهش ميديد ترجيها و تدريجاكاهو غذاهاي ابكي رو حذف كنيد و غذاي اصلي رو يونجه خشك قرار بديد و مقدار كمي هم مثلا جعفري و هويج بهش بديد . جو پرك هم به مقدار كم عيبي نداره
    ویرایش توسط alirezafakhri : 26th January 2013 در ساعت 02:07 PM

صفحه 44 از 639 نخستنخست ... 3442434445465494144544 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 1 مهمان ها)

1. sasa

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)