فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,270
لایک لایک:  1,702
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 436 از 641 نخستنخست ... 336386426434435436437438446486536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,351 به 4,360 از 6402

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر فعال hannaneh آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    hannaneh
    علایق
    animal
    تخصص
    study
    حیوان خانگی
    خرگوش,خروس لاری,قناری,جوجه,ماهی فایتر,مرغ و خروس,لاکپشت
    شماره عضویت
    10253
    میانگین پست در روز
    1.40
    آها باشه پس زنگ میزنم ممنون
    няf вαяαує иαgσfти zια∂ ∂ям!!:)

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    نقل قول نوشته اصلی توسط mona_gadfly نمایش پست ها
    من دیروز و امروز نتونستم بچمو ببرم دکتر چون تا دیر وقت دانشگاه بودم.. اما همون روز حالش حسابی خوب شد..یکی از اهل منزل شب اشتباها شوفاژو درجشو کم کرد فرداش که میشد امروز دیدم خیلی بدتر شد اصلا هم چیزی نمیخورد تا اینکه گذاشتمش کنار شوفاژ که برم آماده شم برم امتحان بدم..تو همون چند دقیقه دیدم هم تحرکش بیشتر شده هم شروع کرده به غذا خوردن..گفتم شاید مشکلش از سرما بوده باشه..الانم که اومدم خونه دیدم کلی خورده و بدنش خشک خشکه..میخوام نظر شما عزیزانِ جان که این همه لطف کردین هم بدونم که ممکنه از سرما بوده باشه؟ مدفوعشم دیگه شل نیست..فقط یونجه نمیخوره همچنان..
    دوست عزیز به احتمال خیلی خیلی زیاد خرگوش شما دچار مشکلات گوارشی ناشی از تغییرات ناگهانی غذا و غذاهای نامناسب و زمانبندی غلط در دادن وعده ها شده که من به تغییر ناگهانی غذا بیشتر مشکوکم چون به شدت با تغییرات دما حال خرگوش هم در این بیماری دگرگون میشه و سرما بدتر و گرما بهتر میکنه ولی گرما حد داره و اینطور نیست اگر دمارو 45 درجه کنید یک لحظه ای خوب بشه.... سعی کن جای خرگوشت گرم در همون حد نزدیک شوفاژ خوبه اما نه اونقدر نزدیک که خرگوشت زجر بکشه و بلای سرش بیاد مثلا در فاصله نیم متری کفایت میکنه و دیگه اینکه جای اون رو همیشه حشک و تمیز نکه دار تا زمان بهبودی . با مطالعه همین سایت میتونی لیست غذاهای مناسب و زمان مناسب دادنشون رو پیدا کنی و به عزیز دلبندت بدی فقط با تغییر خیلی ملایم مثلا ظرف 4 یا 5 روز به تدریج غذای جدید رو وارد جیره غذایش کن و غذای قدیمش کم کن مثلا روز اول 10 گرم یونجه بده و از غذای قبلیش 20 درصد کم کن فردای اون روز30 گرم یونجه و 40 درصد از غذای قدیمش کم کن و همینطور الی اخر و البته لازم نیست دقت در حد گرم باشه حتی با مشت و یا پیمانه کردن هم امکان پذیره

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    نقل قول نوشته اصلی توسط hannaneh نمایش پست ها
    بعد یه سوال کف پای خرگوشم هردوتا پاش یه قسمت به اندازه ی یه دایره ی کوچیک قرمز بود
    به نظرتون پاش زخمی شده؟
    اخه قبلا هم بود
    حنانه خانم این مشکل خیلی خیلی میتونه خطرناک باشه حتی در این حد که یکی از خرگوشهای که بصورت حمایتی خونه ما هستش رو دکتر بیات جواب کرد و گفت فقط باید یوتانایز بشه!!!!....ببینید که تا چه حد میتونه خطرناک بشه . اون ناحیه ای که شما کف پاهاش دایره قرمز رنگ رو میبینید محل اتصال پنجه پا به پای خرگوش هستش که اکثر پستاندارها این مفصل رو دارن و به اسم مفصل خرگوشی معروفه ، بدلیل راه رفتن روی سنگ و کف سیمی قفس و همزمانی با اغشته شدن با ادرارشون این مشکل بوجود میاد اما مقاومتشون در مقابل این مشکل ریشه ژنتیکی داره یکی سریع در این محیط قرار بگیره دچار میشه یکی ممکنه سالها طول بکشه بتدریج راه رفتنشون سخت میشه و زخم عمیقتر و شدید تر بعد بدلیل اینکه سعی میکنه حیون روی پاهاش فشار نیاره وزنش رو روی دستهاش تکیه میده و زخمهای هم توی دستاش پیدا میشه بعد بدیل سختی در حرکت و بناچار ادرار کردن زیر خودشون تبدیل به زخمهای نمایان و باز میشن و شروع به عفونت و خونریزی میکنن و بعد از ائن رو هم معلومه که چی میشه برفی نازنینرو زمانی که به این مرحله رسید ما متوجه شدیم که دکتر هم جوابش کرد . ولی با هر مشقتی بود اجازه ندادیم بمیره و الان برای خودش داره جفتک میندازه ولی واقعا به سختی درمان شد که فکر کنم کسای که بتونن همچین وقتی رو بزارن خیلی کمه ....حدودا 4 ماه هر روز دومرتبه من میرفتم سراغش تمام زخماشو تمیز میکردم و بطور یکی درمیون یکبار با پماد a+d و وعده بعد رو با محلول گلیسیرین یده زخماش رو مالش میدادم ....و اما شما چکار باید بکنید در ادامه مینویسم......

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    شما در این مرحله اگر اقدام کنید به راحتی و بدون دردسر مشکلتون حل میشه وگرنه که براتون نوشتم چی میشه شما بایستی مرتب قفس خرگوشتون رو تمیز نگه دارید و حتما از بستر برای اون استفاده کنید بسترهای که از خرده چوبهای فشرده شده و خیلی نرم و ملایم هستن میتونه کمک کنه و باید توی لونه اش اینقدر بریزی که پاهاش روی جای تخت و سفت قرار نگیره و ادرار در زیر پوشالها جذب بشه و با پاهاش تماس پیدا نکنه و روزی یکبار کف پاهاش رو با پماد ویتامین a+d خوب چرب کن یکم زمان میبره خوب شدنش ولی ارزشش رو داره کوچولوی نازنینت که اینکار رو براش انجام بدی و به امید خدا زود خوب میشه .

نام و نام خانوادگی
    hannaneh
    علایق
    animal
    تخصص
    study
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10253
    میانگین پست در روز
    1.40
    قفسش رو دیدید؟
    به نظرتون بسترها نمی ریزه؟
    الان زیرش روزنامه گذاشتم
    از وقتی که خریدمش پاهاش این شکلی شده . به نظر خودم بهتره ببرمش دامپزشک برای چکاپ آقای فخری
    چون هم از اونجا بستر خوب بخرم هم یه سری براش مولتی ویتامین خوب بگیرم
    اون پمادی رو که گفتید کجا داره؟
    خیلی میترسم
    درساهم زیاد شده برای همین زیاد وقت نمی کنم به این بچه برسم باید پنجشنبه یا چهارشنبه برم دامپزشکی
    ممنون آقای فخری

کاربر اخراج شده
    تخصص
    کارشناس بهداشت
    حیوان خانگی
    خرگوش ، لاک پشت
    شماره عضویت
    10426
    میانگین پست در روز
    0.37
    قفسش رو دیدید؟
    به نظرتون بسترها نمی ریزه؟
    الان زیرش روزنامه گذاشتم
    از وقتی که خریدمش پاهاش این شکلی شده . به نظر خودم بهتره ببرمش دامپزشک برای چکاپ آقای فخری
    چون هم از اونجا بستر خوب بخرم هم یه سری براش مولتی ویتامین خوب بگیرم
    اون پمادی رو که گفتید کجا داره؟
    خیلی میترسم
    درساهم زیاد شده برای همین زیاد وقت نمی کنم به این بچه برسم باید پنجشنبه یا چهارشنبه برم دامپزشکی
    ممنون آقای فخری
    حنانه جان واسه کف قفسش کارتن پلاست بگیر بنداز کفش بعد بستر بریز روش و حتما حتما خرگوشت رو ببر چکاپ روزنامه هم مناسب نیست چون هم سرب داره هم ارسنیک که تو دراز مدت باعث مسمومیت خرگوشت میشه اگه میخوای کف قفسش رو کاغذ بندازی از کاغذ سفید کاهی و یا کاغذ الگو استفاده کن عزیزم ولی قطر کاغذ زیاد نیست و بازم میله های قفسش باعث میشه پای انجل اذیت بشه پمادی هم که آقای فخری گفتند همه ی داروخانه ها دارند که میتونی تهیه گنی و نیازی به نسخه هم نداره

نام و نام خانوادگی
    hannaneh
    علایق
    animal
    تخصص
    study
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10253
    میانگین پست در روز
    1.40
    باشه اما بستر چی بگیرم؟
    ما که کارتن پلاست فعلا نداریم
    کاه بریزم خوبه؟
    من فعلا باید حواسم به سلامتیش باشه بعد میرم سراغ اینا برای همین مهم هارو بخرم
    چهارشنبه میرم دامپزشکی
    توی کارتن موز فعلا می تونم بزارمش؟

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    afsanehesmaeili
    علایق
    شنا
    تخصص
    مترجم و مدرس زبان انگلیسی
    شماره عضویت
    10897
    میانگین پست در روز
    0.03
    بچه ها کسی از بوشهر هست اینجا؟ میخوام ادرس یه جا که یونجه میفروشن بهم بده. هر پت شاپی سراغ داشتم رفتم نداشت. من چکار کنم اخهههههههههه
    تلفنی جایی هست سفارش بدم؟ چقدره قیمت و چند وقته به دستم میرسه؟

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    سپيده قاسمي
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    10241
    میانگین پست در روز
    0.07
    بچه ها خرگوش من یونجه نمیخوره همچننان حتی مدت زیاذیم تو جاشه لب نمیزنه به محض اینکه میارمش بیرون میدویه دمه آشپزخونه وایمستتی و همش دنبال غذاس نمیدونم دیگهواقعا باید چیکار کنم میترسم دندوناش بذتر شده باشه

کاربر اخراج شده
    تخصص
    کارشناس بهداشت
    حیوان خانگی
    خرگوش ، لاک پشت
    شماره عضویت
    10426
    میانگین پست در روز
    0.37
    باشه اما بستر چی بگیرم؟
    ما که کارتن پلاست فعلا نداریم
    کاه بریزم خوبه؟
    من فعلا باید حواسم به سلامتیش باشه بعد میرم سراغ اینا برای همین مهم هارو بخرم
    چهارشنبه میرم دامپزشکی
    توی کارتن موز فعلا می تونم بزارمش؟
    حنانه جان کاه واسه بستر مناسب نیست چون وقتی با ادرارشون مخلوط میشه بوی وحشتناکی میگیره
    همونطور که اقای فخری گفتند از بسر های اماده چوب فشرده نرم استفاده کن فقط وقتی برای اولین بار واسش میذاری چند روزی تحت نظرش داشته که خدای نکرده به اون نوع بستر خاص حساسیت نداشته باشه
    توی کارتن و جعبه مقوایی هم جای مناسبی برای خرگوش نیست فعلا کف قفسش رو اگه میتونی با پلاستیک کفی کابینت که همه لوازم اشپزخونه فروشی ها دارند بپوشون و روش رو یا کاغذ الگو یا کاغذ کاهی سفید بپوشون تا واسه انجل بری خرید کنی

صفحه 436 از 641 نخستنخست ... 336386426434435436437438446486536 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)