فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,268
لایک لایک:  1,701
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 419 از 639 نخستنخست ... 319369409417418419420421429469519 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,181 به 4,190 از 6387

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط nazims نمایش پست ها
    سلام من برای خرگوشم پلت خریدم تا حالا بهش ندادم و اینجت خوندم که چون کلسیم زیاد داره ممکنه باعثه رسوب در کلیه شه یا اینکه اگه اب در دسترسه خرگوشتون نباشه کشنده اس!! من چیکار کنم چجوری بدم بهش? چقد بدم?
    خرگوشه من گاهی وقتا لج میکنه وقتی میزارمش توو قفس و ظرف ابشو برعکس نیکنه میترسم تشنه بمونه!
    سلام دوست عزیز
    خب اولا پلت رو یک دفعه به رژیم غذایی ش اضافه نکن
    من در کل با غذای صنعتی مخالفم اما مثلا میتونی در روز با چند تا دونه سه چهار دونه شروع کنی هفته اول اگر استقبال شد هفته دوم بکنیش ده تا دونه هر دو روز در میون
    اما اگر از من میشنوی کمتر بده مثلا من خودم گه گاهی میدم بهشون

بله آب همیشه باید در دسترس شون باشه یا از شیشه تیوپی از این آویزها که پت شاپ ها دارن بخر یا از پرنده فروشی ظرف غذای طوطی بگیر پشتش آویز داره براش به دیواره قفس نصب کن اما بذار همیشه در دسترسش باشه ، چون کم کم اما آب خیلی احتیاجش هست ، وقتی یونجه میخورن خیلی تشنه شون میشه

سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    نازنین حسینی
    شماره عضویت
    9870
    میانگین پست در روز
    0.06
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خب اولا پلت رو یک دفعه به رژیم غذایی ش اضافه نکن
    من در کل با غذای صنعتی مخالفم اما مثلا میتونی در روز با چند تا دونه سه چهار دونه شروع کنی هفته اول اگر استقبال شد هفته دوم بکنیش ده تا دونه هر دو روز در میون
    اما اگر از من میشنوی کمتر بده مثلا من خودم گه گاهی میدم بهشون

بله آب همیشه باید در دسترس شون باشه یا از شیشه تیوپی از این آویزها که پت شاپ ها دارن بخر یا از پرنده فروشی ظرف غذای طوطی بگیر پشتش آویز داره براش به دیواره قفس نصب کن اما بذار همیشه در دسترسش باشه ، چون کم کم اما آب خیلی احتیاجش هست ، وقتی یونجه میخورن خیلی تشنه شون میشه
    مرشی عزیزم
    اگر کم بهش بدم هرازگاهی اونوقت موندگاریش چجوریه? فاسد نمیشه?
    روش نوشته در جای خشک و خنگ نگهداری بشه ولی من توو سایت خوندم باید گذاشتش توو یخچال چیکار کنم?
    یه مساله دیگه اینکه براش یونجه هم خربدم از این بسته بندی های خودشون کخ خیلی ام بررگ نیست اقاهه گفت واسه یکی دو ماهش بسته ولی من دفه ی قبل یه بسته از این المانیا خریدم زود تموم شد ینی من زیاد میدم بهش? شماها معمولن چقد مصرفه خرگوشتونه? وعده ای بهش غذا بدم?
    یونجه ی فبلی هم طلایی داشت هم سبز بعد نیکی فقط طلاییارو میهورد بیشتر الان این یکی همش سبزه (خشک البته) من برای اینکه عادت کنه غذای دیگع ای براش نزاشتم تا عادت کنه بخوره کاره درستی کردم?
    بازم ببخشید طولانی شد

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    مرشی عزیزم
    روش نوشته در جای خشک و خنگ نگهداری بشه ولی من توو سایت خوندم باید گذاشتش توو یخچال چیکار کنم?
    یه مساله دیگه اینکه براش یونجه هم خربدم از این بسته بندی های خودشون کخ خیلی ام بررگ نیست اقاهه گفت واسه یکی دو ماهش بسته ولی من دفه ی قبل یه بسته از این المانیا خریدم زود تموم شد ینی من زیاد میدم بهش? شماها معمولن چقد مصرفه خرگوشتونه? وعده ای بهش غذا بدم?
    یونجه ی فبلی هم طلایی داشت هم سبز بعد نیکی فقط طلاییارو میهورد بیشتر الان این یکی همش سبزه (خشک البته) من برای اینکه عادت کنه غذای دیگع ای براش نزاشتم تا عادت کنه بخوره کاره درستی کردم?
    بازم ببخشید طولانی شد

خب یکی یکی پاسخ سوالاتت رو میدم عزیزم
    ۱. حتما باید بگذاری تو یخچال چون زود فاسد میشه ، خودت رو بسته بندی رو بخون که تاریخ انقضاش تموم نشده باشه .. میتونی روزی سه چهار تا دونه بدی ، ولی در کل نظرم و بهت گفتم راجب این غذاهای صنعتی

۲. یونجه که گفتی طلایی و سبز همشون یونجه هست و فرقی نداره ، دقت کن از جایی که میگیری فقط بسته بندی و تمیز باشه

۳. باید همیشه یونجه در اختیارش باشه شما نمیتونی به حرف اون طرف کنی شاید یک ماهه تموم شد شاید بیشتر ولی همیشه جلو دستش بذار بخوره

۴. کار خوبی نکردی که از بقیه غذاها محرومش کردی ، عزیزم خودش عادت میکنه و خیلی خرگوشها به یونجه علاقه دارن ، براش سبزی و هویج و بقیه موارد هم بذار

ای اشرف مخلوقات

کاربر جدید
    شماره عضویت
    11016
    میانگین پست در روز
    0.00
    با سلام...
    دوستان من خرگوشمو تو بالکن خونه نگه میدارم که تقریبا وضع زندگی مناسبی داره...
    سوالم اینه با سرد شدن هوا چه نکاتی رو باید رعایت کنم که تو همون بالکن بتونم نگهش دارم و تا کی میشه اونجا نگهش داشت که اذیت نشه؟؟؟

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط srsh71 نمایش پست ها
    با سلام...
    سوالم اینه با سرد شدن هوا چه نکاتی رو باید رعایت کنم که تو همون بالکن بتونم نگهش دارم و تا کی میشه اونجا نگهش داشت که اذیت نشه؟؟؟

سلام دوست عزیز

اگر بتونی شب ها داخل بیاری بهتره اگر نه این نکات و رعایت کن

حتما فضاش و به قفس سایز بزرگ محدود کن ، توی بالکن رهاش کنی زیر پاش سرامیک سرده و شب ها هم هیچ جوره نمیتونی گرم کنیش

قفس مناسب تهیه کن و زیر پاش و بستر کاه بریز که گرم بمونه

دور قفس رو فوم بزن و یا کاور و پتو که البته راه ورود هوا هم داشته باشه
    به نظر من با سرد شدن هوا و اینکه فقط یکدونه ست فسقلی بیاری تو بهتره شب ها مخصوصا
    برای بقیه روزش هم زیر پاش فوم کلفت بزن که سرد نباشه

ای اشرف مخلوقات

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    مرشی عزیزم
    بازم ببخشید طولانی شد
    البته همونطور که پرنیان خانم گفتن محروم کردن خرگوش از خوردن غذای متنوع کار اشتباهی هستش اما یک استثنا وجود داره و اونم در مورد خرگوشهای که لب به یونجه نمیزنن همونطور که میدونید یونجه برای خرگوش حکم مرگ و زندگی رو داره و غیر از بحث دندون تنظیم شدن دستگاه گوارششون و چیزهای دیگه رو فیبر موجود در یونجه انجام میده با این تفاسیر در اینجور مواقع میشه فقط یک یا دو روز رو و نه بیشتر غذاهای دیگه رو از خرگوش دور کرد و فقط براش یونجه و اب گذاشت که مجبور بشه یونجه بخوره و عموما بعد از اینکه شروع به خوردن کنن دیگه میشه غذاهای دیگه گذاشت و مشکلی نیست اصل مساله همون چشیدن و شروع کردن به خوردن یونجه هستش

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    نقل قول نوشته اصلی توسط srsh71 نمایش پست ها
    با سلام...
    همه موارد رو پرنیان خانم کامل توضیح دادن یک کار دیگه هم علاوه بر اونها میتونی انجام بدی اینه که دورتادور بالکن رو پلاستیک یا کارتن پلاست بکشی که کلا باد و بوران سمت بالکن نیاد

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    نسیم
    علایق
    حیوانات-موسیقی-مطالعه
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10771
    میانگین پست در روز
    0.03
    سلام خواهرمن1خرگوش بالغ داره گاهی میره زیرمیزه ناهارخوری درازمیکشه وباصدادندون قروچه میکنه خواهرم خیلی نگرانشه میشه لطفا اگرکسی دلیلشومیدونه بمن کمک کنه؟

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط nassim نمایش پست ها
    سلام خواهرمن1خرگوش بالغ داره گاهی میره زیرمیزه ناهارخوری درازمیکشه وباصدادندون قروچه میکنه خواهرم خیلی نگرانشه میشه لطفا اگرکسی دلیلشومیدونه بمن کمک کنه؟
    سلام
    دندون قروچه در خرگوشها کار معمولی هستش و عادی
    گاهی موارد که درد دارن دندون قروچه شدید میکنن و با صدا ی بلند
    اگر دامپزشکی دارید در دسترس ببرید چکاپ بشه بهتره
    اما اگر نه ، ببینید دندون قروچه کم صدا میکنه و در تعداد دفعات با طول مدت زیاد و وقتی آسوده میخوابه ، این امری عادیه و مشکلی نیست
    در هر حال چکاپ هر چند مدت توسط دامپزشک برای پت خونگی ضروری هستش

ای اشرف مخلوقات

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    نازنین حسینی
    شماره عضویت
    9870
    میانگین پست در روز
    0.06
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    خب یکی یکی پاسخ سوالاتت رو میدم عزیزم
    ۱. حتما باید بگذاری تو یخچال چون زود فاسد میشه ، خودت رو بسته بندی رو بخون که تاریخ انقضاش تموم نشده باشه .. میتونی روزی سه چهار تا دونه بدی ، ولی در کل نظرم و بهت گفتم راجب این غذاهای صنعتی

۲. یونجه که گفتی طلایی و سبز همشون یونجه هست و فرقی نداره ، دقت کن از جایی که میگیری فقط بسته بندی و تمیز باشه

۳. باید همیشه یونجه در اختیارش باشه شما نمیتونی به حرف اون طرف کنی شاید یک ماهه تموم شد شاید بیشتر ولی همیشه جلو دستش بذار بخوره

۴. کار خوبی نکردی که از بقیه غذاها محرومش کردی ، عزیزم خودش عادت میکنه و خیلی خرگوشها به یونجه علاقه دارن ، براش سبزی و هویج و بقیه موارد هم بذار
    مرسی از جوابت عزیزم
    پلت رو که اصن یه دونه اش ام نخورد
    غذام که بیشتر یونجه بهش میدم میوه و سبزیجاتم گاهی چند بار در هفته میدم بهش ولی خودش عاشقه سبزیجاته ینی اگه سبزیجات بهش بدم اصلن به یونجه نگاه نمیکنه
    من همش یونجه و اب توو قفسش میزارم در قفسشم بازه ولی بازم خیلی نمیره سراغ غذاش بهش که میدمم میخوره خوب البته ولی نمیدونم چرا انقد لاغره نگرانم طبیعی نباشه

صفحه 419 از 639 نخستنخست ... 319369409417418419420421429469519 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 1 مهمان ها)

1. sasa

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)