فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,280
لایک لایک:  1,708
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 337 از 642 نخستنخست ... 237287327335336337338339347387437 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,361 به 3,370 از 6416

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر اخراج شده
    تخصص
    کارشناس بهداشت
    حیوان خانگی
    خرگوش ، لاک پشت
    شماره عضویت
    10426
    میانگین پست در روز
    0.37
    سلام من یه بچه خرگوش ناز دارم خیلی شیطونه وهمش داره بازی میکنه فقط مشکلی که داره اینه که خیلی میخوره هرچیزی که واسش میزارم در عرض نیم ساعت میخوردش بهش بیشتر یونجه میدم میترسم یه بلایی سرش بیاد یه مشکل دیگه هم که داره هر کس پیشش باشه رو لیس میزنه هر چقدرم که مانع میشیم فایده نداره میشه راهنماییم کنید لطفا؟

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط mitra tz نمایش پست ها
    سلام من یه بچه خرگوش ناز دارم خیلی شیطونه وهمش داره بازی میکنه فقط مشکلی که داره اینه که خیلی میخوره هرچیزی که واسش میزارم در عرض نیم ساعت میخوردش بهش بیشتر یونجه میدم میترسم یه بلایی سرش بیاد یه مشکل دیگه هم که داره هر کس پیشش باشه رو لیس میزنه هر چقدرم که مانع میشیم فایده نداره میشه راهنماییم کنید لطفا؟

به نظر من این فرشته های کوچولو هر وقت خودشون سیر بشن دست از غذا میکشن مثل آدما طماع نیستن هی بخورن از حرصشون ، خب ولی این دلیل نمیشه شما هی بدی ... نمیگم غذا رو از دسترس ش بردار ولی به اندازه بریز مثلا بهش یاد بده هر ۲ساعت جیره غذایی اش آماده اس یونجه در اختیارش باشه مثلا اگه یک مشت بزرگ میریختی اون مشت و تقسیم کن ذره ذره بریز ... تا حیوون عادت کنه به شرایط غذایی و محیطش .... به نظر من همه چیز باید برای یک پت دارای قواعد بشه تا اون جیگر هم یاد بگیره زود مثل جای دستشوئی کردنش ... و در مورد لیس زدن منم بچه هام همینن ولی اشکال مختلف صحبتشون و میرسونن ، معمولا خرگوش با لیس زدن محبتش رو نشون میده اما مفهوم های دیگه ای داره ، بتی من اگه آروم لیس بزنه یعنی بهم میگه دوستم داره و نازش کنم ، اگه خیلی تند لیس بزنه یعنی جیش داره و باید برگرده تو قفسش ... اما مگی کوچولو تره و با لیس زدن خیلی زیاد میفهمونه که گشنس پس شما با کمی دقت و طی کردن راه های مختلف میتونی زبونش و بفهمی ... مثلا ناز کنی ببینی آروم میشه غذا بدی ، بازی کنی باهاش و و ...

کاربر فعال دسي آواتار ها
    شماره عضویت
    9988
    میانگین پست در روز
    0.27
    دامپزشك خرگوشه منم گفت تا وقتي خرگوش زير ٨ماهه پلت و يونجه دائم بايد در اختيارش باشه،ولي بعد از اون پلت رو به اندازه مشخص و در ساعت مشخص بزارم واسش،ولي يونجه تا هميشه به اندازه كافي جلوش باشه به خاطره دندوناش...

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    دوستان سلام ...

من تازه به جیره غذایی یکی از خرگوشام یونجه اضافه کردم البته یواش یواش مثلا روز اول یک وعده خیلی کم و کم کم اضافه میکنم تا معده فسقلیش هنگ نکنه ، اما نمیدونم چرا بتی جونم از وقتی خورده انگار دوپینگ کرده هی بالا پایین میپره بیخودی ، آب زیادتر میخوره .... همش شیطونی میکنه ... اینا طبیعی نیستن چون قبل همه چیزش خوب بود و طبیعی تر و چون همه ساعات پیشش هستم حرکاتش مشکوک شده ، به نظرتون اتفاقی افتاده یا مشکلی هست یا این طبیعیه ؟

کاربر فعال دسي آواتار ها
    شماره عضویت
    9988
    میانگین پست در روز
    0.27
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    دوستان سلام ...

من تازه به جیره غذایی یکی از خرگوشام یونجه اضافه کردم البته یواش یواش مثلا روز اول یک وعده خیلی کم و کم کم اضافه میکنم تا معده فسقلیش هنگ نکنه ، اما نمیدونم چرا بتی جونم از وقتی خورده انگار دوپینگ کرده هی بالا پایین میپره بیخودی ، آب زیادتر میخوره .... همش شیطونی میکنه ... اینا طبیعی نیستن چون قبل همه چیزش خوب بود و طبیعی تر و چون همه ساعات پیشش هستم حرکاتش مشکوک شده ، به نظرتون اتفاقی افتاده یا مشکلی هست یا این طبیعیه ؟
    پرنيان جونم اينكه خيلي خوبه،اخه به چي مشكوكي؟جست و خيز و بالا پايين پريدنش از خوشحاليش نيست؟؟؟اب خوردن زياد ميدونم كه يكي به خاطره يونجس كه خيلي تشنشون ميكنه و يكي واسه گرماست ديگه،اين بچه هم يونجه ميخوره هم بپر بپر ميكنه،تشنه ميشه ديگه...اگه پوپش طبيعيه كه اصلا نگران نباش

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط دسي نمایش پست ها
    پرنيان جونم اينكه خيلي خوبه،اخه به چي مشكوكي؟جست و خيز و بالا پايين پريدنش از خوشحاليش نيست؟؟؟اب خوردن زياد ميدونم كه يكي به خاطره يونجس كه خيلي تشنشون ميكنه و يكي واسه گرماست ديگه،اين بچه هم يونجه ميخوره هم بپر بپر ميكنه،تشنه ميشه ديگه...اگه پوپش طبيعيه كه اصلا نگران نباش

آخه دیدم بچه انگار بهش تقویتی زدن گفتم نکنه دلش درد گرفته باشه اما پیکش طبیعیه و مشکلی نداره ...

کاربر میهن پت هیرسا آواتار ها
    حیوان خانگی
    خرگوش،همستر
    شماره عضویت
    7324
    میانگین پست در روز
    0.07
    سلام ما یه خرگوش نر و ماده داشتیم که تو حیاط نگهداری میشن و برای خودشون تو باغچه تونل زدن

امروز متوجه شدیم که برامون چند تا خرگوش کوچولو آوردن ، خیلی کوچولوئن و فقط تا جلوی تونل میان و میرن داخل ، نمیدونم کی زایمان کرده

الان برای خرگوش ماده چی فراهم کنیم تا ضعیفتر نشه و کی میتونم خرگوشای کوچولو رو جدا کنم؟

کلا یکم راهنمائی میخوام ممنون

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط هیرسا نمایش پست ها
    سلام ما یه خرگوش نر و ماده داشتیم که تو حیاط نگهداری میشن و برای خودشون تو باغچه تونل زدن

امروز متوجه شدیم که برامون چند تا خرگوش کوچولو آوردن ، خیلی کوچولوئن و فقط تا جلوی تونل میان و میرن داخل ، نمیدونم کی زایمان کرده

الان برای خرگوش ماده چی فراهم کنیم تا ضعیفتر نشه و کی میتونم خرگوشای کوچولو رو جدا کنم؟

کلا یکم راهنمائی میخوام ممنون
    خب عزیزم بسلامتی فکر کنم اگر خرگوش نر و مادت کنار هم هستن الان دوباره باردار هست خرگوش ماده ، احتمالا موقع زایمان مجدد بچه ها رو بیرون می کنه از خونه
    الان باید به خرگوش مادتشیر بدونلاکتوز و یه نوک قاشق چایخوری عسل قاطی کنی بدی
    سیب بده
    هلو و گلابی و هویج و گیشنیز بده
    هویج
    یونجه خشک
    جعفری
    و پرک

هر کدام از اینا رو که خواستی بدی ذره ذره به جیره غذاییش اضافه می کنید
    یعنی امروز شیر دو سه روز بعدسیب یا پرک دو یا سه روز بعد گیشنیز
    مبادا همش رو با هم بدی

بعد خیلی مهم هست که بعد از زایمان فورا نر و ماده رو جدا کنی و بزاری ماده دو ماه بچه هاش رو شیر بده بعد ببرش عقیمش کن چون مرتب بچه آوردن می کشش
    هواست به بچه خرگوشات هم باشه یونجه خشک حتمن در اختیارشون بزار و سیب و هویج رنده شده بعلاوه جعفری ریز شده

اما عقیم سازی خرگوش ماده خیلی مهم هست و رسیدگی به غذاش

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    دوستان سلام ...

آره دقیقن یونجه خرگوش ها رو اکتیو تر می کنه چون هم سالم هم فیبر بالایی داره هم خوب سیرشون می کنه و انرژی بالایی بهشون میده
    خیلی عالی هست واسشون واسه دندوناشون هم که دیگه لازم و ضروری
    کلسیم هم داره

کاربر میهن پت هیرسا آواتار ها
    حیوان خانگی
    خرگوش،همستر
    شماره عضویت
    7324
    میانگین پست در روز
    0.07
    نقل قول نوشته اصلی توسط berti bani نمایش پست ها
    خب عزیزم بسلامتی فکر کنم اگر خرگوش نر و مادت کنار هم هستن الان دوباره باردار هست خرگوش ماده ، احتمالا موقع زایمان مجدد بچه ها رو بیرون می کنه از خونه
    الان باید به خرگوش مادتشیر بدونلاکتوز و یه نوک قاشق چایخوری عسل قاطی کنی بدی
    سیب بده
    هلو و گلابی و هویج و گیشنیز بده
    هویج
    یونجه خشک
    جعفری
    و پرک

هر کدام از اینا رو که خواستی بدی ذره ذره به جیره غذاییش اضافه می کنید
    یعنی امروز شیر دو سه روز بعدسیب یا پرک دو یا سه روز بعد گیشنیز
    مبادا همش رو با هم بدی

بعد خیلی مهم هست که بعد از زایمان فورا نر و ماده رو جدا کنی و بزاری ماده دو ماه بچه هاش رو شیر بده بعد ببرش عقیمش کن چون مرتب بچه آوردن می کشش
    هواست به بچه خرگوشات هم باشه یونجه خشک حتمن در اختیارشون بزار و سیب و هویج رنده شده بعلاوه جعفری ریز شده

اما عقیم سازی خرگوش ماده خیلی مهم هست و رسیدگی به غذاش

مرسی عزیزم از راهمائیت

خوب خرگوشام تو خونه خودمون نیستن و خونه پدر همسرم هستن و من نمیدونستم باردارن

بچه خرگوشا موهاشون کاملا در اومده و چشماشونم بازه و از سوراخ میان بیرون بنظرت چند وقتشونه؟

یعنی الان خرگوش مادر دوباره بارداره؟ از کجا بدونم و الان نر و از مادرو بچه ها جدا کنم؟

امروز به خرگوش مادر کاهو و هویج دادم ، دو روز دیگه بهش از مواد غذائی که گفتی بدم مثلا یونجه خشک و سیب؟

ببخشید خیلی سوال میکنم امروز خرگوش مادر خیلی ضعیف بود ؟

ما وارد محطه شدیم و خواستیم بچه ها رو بگیریم اما خرگوش مادر بلافاصله واکنش نشون داد و برای محافظت از بچه ها وارد تونل شد ، چیکار کنیم ؟ سعی کنیم بچه ها رو بگیریم؟

صفحه 337 از 642 نخستنخست ... 237287327335336337338339347387437 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)