فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,280
لایک لایک:  1,709
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 274 از 642 نخستنخست ... 174224264272273274275276284324374 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,731 به 2,740 از 6416

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر میهن پت Mahdi_m آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهدی
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    7941
    میانگین پست در روز
    0.06
    راستی دوستان نمیشه یکاری کرد این پانسمان پاشو کاری نداشته باشه؟

کاربر فعال میهن پت hoopak آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    hoopak
    علایق
    all of animals
    حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    8810
    میانگین پست در روز
    0.12
    سلام دوستان
    کسی میدونه تعیین جنسیت تو بچه خرگوش چه جوریاس؟ منظورم خرگوش 3 هفته ای هست. رفتار خاصی دارن ؟ از کجا بفهمم؟ بچه خرگوشا از چند ماهگی باید جدا شن که تولید مل نکنن یه وقت؟ آخه من از کجابدونم کدومشون نرن کدوم ماده؟
    راستی تراس پر از مورچه سیاه شده نمیدونم به خاطر ادرار خرگوشاس یا به خاطر غذاهاشون که هی میریزن و گاهی میزارم تو تراس. چیکار کنم؟ مورچه سیاه به خرگوش آسیب نمیرسونه؟ میترسم سم بریزم خرگوشا بخورن. چه جوری از بین ببرمشون؟خیلی زیاد شدن تو خونه هم راه پیدا کردن. کسی میتونه راهنماییم کنه؟ کسی چنین مشکلی داشته تا حالا؟

کاربر فعال apam آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پريچهر طهماسبي
    علایق
    پرورش گل و گياه، سبزيجات
    تخصص
    حسابدار
    حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    8075
    میانگین پست در روز
    0.27
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_m نمایش پست ها
    دوستان من امروز دخترمو بردم دامپزشکی گفتش چیزی که تو پاش نرفته،گفت یکمی هم عفونت کرده یه پماد زد و پاشو بست
    گفتش اگه باز نکرد نبستی هم عیب نداره فقط باید جایی که نگهداری میشه کامل تمیز باشه و از همون پماد گفت روزی دوبار بمالم به پاش(تریامسینولون ان ان)
    حالا میخواستم بدونم یعنی روی فرش هم نمیشه گذاشتش؟
    جاش هم که قبلا گفتم همون کارتن پلاسته اگه مرتب تمیز شه همون براش ضرری نداری؟
    ممنون از همگی دوستان
    سلام، خوشحالم كه خرگوشتون مشكلي نداره. اين سوالات رو از خود دكتر هم بپرسيد اگه ميخواهيد تحت درمان اون دكتر باشه.

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    دوستان من امروز دخترمو بردم دامپزشکی گفتش چیزی که تو پاش نرفته،گفت یکمی هم عفونت کرده یه پماد زد و پاشو بست
    گفتش اگه باز نکرد نبستی هم عیب نداره فقط باید جایی که نگهداری میشه کامل تمیز باشه و از همون پماد گفت روزی دوبار بمالم به پاش(تریامسینولون ان ان)
    حالا میخواستم بدونم یعنی روی فرش هم نمیشه گذاشتش؟
    جاش هم که قبلا گفتم همون کارتن پلاسته اگه مرتب تمیز شه همون براش ضرری نداری؟
    ممنون از همگی دوستان
    مرتب تمیز کنی پاش رو روی ادرارش نزاره نه مشکلی نداره
    راستی دوستان نمیشه یکاری کرد این پانسمان پاشو کاری نداشته باشه؟
    دائم کنارش باش سرش رو گرم کن

نقل قول نوشته اصلی توسط hoopak نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه تعیین جنسیت تو بچه خرگوش چه جوریاس؟ منظورم خرگوش 3 هفته ای هست. رفتار خاصی دارن ؟ از کجا بفهمم؟ بچه خرگوشا از چند ماهگی باید جدا شن که تولید مل نکنن یه وقت؟ آخه من از کجابدونم کدومشون نرن کدوم ماده؟
    راستی تراس پر از مورچه سیاه شده نمیدونم به خاطر ادرار خرگوشاس یا به خاطر غذاهاشون که هی میریزن و گاهی میزارم تو تراس. چیکار کنم؟ مورچه سیاه به خرگوش آسیب نمیرسونه؟ میترسم سم بریزم خرگوشا بخورن. چه جوری از بین ببرمشون؟خیلی زیاد شدن تو خونه هم راه پیدا کردن. کسی میتونه راهنماییم کنه؟ کسی چنین مشکلی داشته تا حالا؟

تعیین جنسیت سخت هست گاهی دامپزشکا هم اشتباه می کنن مثل ارقم قرار بود خانم باشه آقا شد

واسه مورچه ها

اتفاقا برای خرگوشات مخصوصا بچه خرگوشات خطرناک

مخصوصا اگر به غذاشون بچسبن و غذا رو بخورن باعث نفخ و مرگشون می شه

یا وقت بی حال میرن بدنشون نیش میزنن و خیلی اذیتشون می کنن

هوپک هیچ سمی نزن هیچ سمی یا آفت کشی

تنها راه علاج مورچه ها

اول : نظافت

دوم :نظافت

سوم :نظافت

و در
    آخر سوراخ مورچه ها رو پیدا می کنی با سرنگ توش سم میریزی و با کمی گچ مسدودش می کنی

نام و نام خانوادگی
    hoopak
    علایق
    all of animals
    حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    8810
    میانگین پست در روز
    0.12
    نقل قول نوشته اصلی توسط berti bani نمایش پست ها
    تعیین جنسیت سخت هست گاهی دامپزشکا هم اشتباه می کنن مثل ارقم قرار بود خانم باشه آقا شد

واسه مورچه ها
    اتفاقا برای خرگوشات مخصوصا بچه خرگوشات خطرناک

مخصوصا اگر به غذاشون بچسبن و غذا رو بخورن باعث نفخ و مرگشون می شه

یا وقت بی حال میرن بدنشون نیش میزنن و خیلی اذیتشون می کنن

هوپک هیچ سمی نزن هیچ سمی یا آفت کشی

تنها راه علاج مورچه ها

اول : نظافت

دوم :نظافت

سوم :نظافت

و در
    آخر سوراخ مورچه ها رو پیدا می کنی با سرنگ توش سم میریزی و با کمی گچ مسدودش می کنی
    والا هر روز ممیشورم. یه دفعه زیادشدن. من نمیدونم چرا! حمله کردن به تراس و ورودیش! سیاه و برترکیبن !
    خب دلمواسه مورچه ها هم میسوزه ولی واقعا اعصاب خورد کن شدن! منم سر بچهبچه ها جاشون جداست ولی کم کم به اونجا همسرایت می کنن و مورچه ها رو جلوشونونگیری همه خونه رو میگیرن.
    سم چی تزریق کنم؟ یه نوع سم پودری داریم که رو مورچه خیلی موثره .باید با اب حل کنم یا سم مایع باید بگیرم؟

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    والا هر روز ممیشورم. یه دفعه زیادشدن. من نمیدونم چرا! حمله کردن به تراس و ورودیش! سیاه و برترکیبن !
    خب دلمواسه مورچه ها هم میسوزه ولی واقعا اعصاب خورد کن شدن! منم سر بچهبچه ها جاشون جداست ولی کم کم به اونجا همسرایت می کنن و مورچه ها رو جلوشونونگیری همه خونه رو میگیرن.
    سم چی تزریق کنم؟ یه نوع سم پودری داریم که رو مورچه خیلی موثره .باید با اب حل کنم یا سم مایع باید بگیرم؟
    هر سمی تزریق می کنی خرگوشات نرن اونجا یه وقت کندو کاو

پوپک دور بر قفس برتی مورچه اومده بود من شب تا صبح می نشستم جارو شارژی می کشیدم

لازم شد روزی ده بار بشور

یا روزی یک ساعت خرگوشا و متعلقات و غذا و وسایلشون رو از بالکن خارج کن پیف پاف بزن نیم ساعت بزار

مورچه ها از بین رفتن خوب و تمیز بشور که رد پیف پاف نمونه بعد خرگوشها و وسایلشون رو بر گردون

نام و نام خانوادگی
    hoopak
    علایق
    all of animals
    حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    8810
    میانگین پست در روز
    0.12
    نقل قول نوشته اصلی توسط berti bani نمایش پست ها
    هر سمی تزریق می کنی خرگوشات نرن اونجا یه وقت کندو کاو

پوپک دور بر قفس برتی مورچه اومده بود من شب تا صبح می نشستم جارو شارژی می کشیدم

لازم شد روزی ده بار بشور

یا روزی یک ساعت خرگوشا و متعلقات و غذا و وسایلشون رو از بالکن خارج کن پیف پاف بزن نیم ساعت بزار

مورچه ها از بین رفتن خوب و تمیز بشور که رد پیف پاف نمونه بعد خرگوشها و وسایلشون رو بر گردون
    خب آخه فقط واسه هوا خوری میرن تراس بیشتر ماده دوس داره بره. چون خیلی هم خرابکاری میکنه منم بیشتر دوس دارم بیرون باشه. و هم اینکه از نر جداش میکنم. نوبتی میذارم برن تراس که باهم نباشن
    باشه سم میریزم امروز میشورم. اما این مورچه ها انگار نسلشون منقرض نمیشه . خیلی زیادن. امیدوارم درس عبرت شه واسشون
    راستی
    میگم کسی میدونه بعد از زایمان ماده خرگوش کی قدرت باروری داره در صورت جفت گیری؟ میتونه بلافاصله باردار بشه یا تا زمانیکه شیر میده باردار نمیشه؟
    معمولا بچه خرگوشا تا چه مدت شیر میخورن؟البته تو مطالب نوشته از دو هفته تا 2 ماه!
    راستی برتی دختره یا پسر؟

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    بلافاصله میتونن باردار بشه یعنی یک دقیقه بعد از زایمان
    برتی پسر قند عسل عشق و نفس هست

کاربر فعال apam آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پريچهر طهماسبي
    علایق
    پرورش گل و گياه، سبزيجات
    تخصص
    حسابدار
    حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    8075
    میانگین پست در روز
    0.27
    سلام دوستان
    سلام، مي توني از قلم سوسك استفاده كني دو رو بر لونه مورچه ها بكشي كمي هم داخل لونه فرو كني همشون از بين ميرن ولي بايد حتما (يادتون نره حتما) اون قسمت را با وسيله اي مسدود كني كه خرگوش هاتون به هيچ عنوان نتونند به اونجا برن

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    8655
    میانگین پست در روز
    0.05
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezafakhri نمایش پست ها
    سلام اقا مهدی در این مورد بغیر از گاز گرفته شدن با توجه به اینکه همش میگی اونجارو گاز میگیره احتمال فرو رفتن چیزی مثل تیغ که توی پوشال و یونجه زیاده و تیکه های بدنه قفسش و خیلی چیزهای دیگه باشه حتی گزیدگی حشرات یا نزاع با خرگوشهای دیگه مثلا همین چند وقت پیش دوتا از خرگوشام دعوا کرده بودن(شیرین و دارسی) که ناخن دست شیرین توی صورت دارسی جا مونده بود!!!! اما یک مورد دیگه که دیدم خودشون رو گاز میگیرن وقتی هستش که حوالی پا یا دمشون بخاطر ادرار بهم سفت میچسبه و موهاشون گلوله گلوله میشه تو این مواقع وقتی با لیس زدن نتونن خودشون رو خلاص کنن از این حالت شروع میکنن به کندن موهای اون نواحی که بعضی وقتها بخاطر سفت بودن تن خودشون رو هم زخمی میکنن. بهرحال الان شما زیاد نگران نباشید فقط باید مواظب باشید عفونت نکنه و فردا ببرید پیش دامپزشک که چک کنه چیزی داخل پاش نباشه، الان بهترین کار اینه که محل زخم رو ضدعفونی کنید ایده ال ترین ماده محلول یدورگلیسیرینه هستش که میتونید باهاش محل زخم رو تمیز کنید و نکته خوبش اینه که اگر هم لیس بزنه یا وارد دهنش بشه خطری نداره اما اگر پیدا نکردی میتونی بتادین رو رقیق کنی با اب به این صورت که بین 5 تا ده واحد اب رو با یک واحد بتادین قاطی کن و محل زخم رو تمیز کن و ضمننا تا شب زیر نظر داشته باشش و اجازه نده که زیاد ورجه وورجه بره باز اگر مساله ای بود مارو در جریان بزار
    سلام. خرگوشاتون نر و ماده بودن؟ سر چی دعواشون شده بود(یا کلا سر چه یزهایی دعواشون می شه)؟
    خرگوش عزیزمو سه شنبه عقیم کردن. استرسش زیاد بود ولی نه به اون وحشتناکی که فکر می کردم. البته می ارزید طفلی همیشه احساس تنهایی میکرد. قفس خرگوش ماده مو آوردم پیشش خرگوش نرم همیشه تو خونه آزاده الان می ره پیش مادهه و بوش می کنه و گاهی از پشت قفس با هم بازی می کنن و خیلی خوشحالتره.
    یعد عمل تا شب کم به هوش اومد اول سرش بعد دستش بعد پاهاش شب هنوز یکی از چمشاش نیمه باز یود. تنها مشکل عجیبی که پیدا کرده اینکه بعد دو روز کف یکی از پاهاش هنوز بی حسه و موقع را رفتن رو زمین می کشه و اگه دست بزنی اصلا چیزی حس نمی کنه. شنبه دوباره می برمش دکتر ببینم چی میگه. فقط تلفنی که زنگ زدمو پرسیدم ممکنه از عوارض بیهوشی باشه گفت نه ما تا حالا یه همچین موردی نداشتیم. اگر کسی بعد از عمل تجربه یه همچین مشکلاتی داشته لطفا بهم بگه که بعدش چه درمانی کرده و آیا اصلا خوب شده؟
    ممنون

صفحه 274 از 642 نخستنخست ... 174224264272273274275276284324374 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)