فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,275
لایک لایک:  1,703
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 267 از 641 نخستنخست ... 167217257265266267268269277317367 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,661 به 2,670 از 6404

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    اين پستتون دقيقا چه ارتباطي با موضوع تاپيك داشت؟

لطفا پست اسپم نگذاريد

مهرانه خانم این دوست عزیز کاملا صحبتهاش مربوط به همین تاپیک هستش و بعضی از بچه ها میدونن داستان از چه قراره این خانم دچار عذاب وجدان شدن که نکنه باعث مرگ خرگوششاشون شده باشند......که امیدوارم اینطور نباشه و همه اونا سالم باشن

همکار قدیمی مهرانه آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهرانه
    علایق
    كتاب، موسيقي، حيوانات و گياهان
    تخصص
    دستيار آزمايشگاه و مسئول IT
    حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنج، عروس هلندي،بلبل خرما،ماهي،سگ
    شماره عضویت
    4004
    میانگین پست در روز
    0.72
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezafakhri نمایش پست ها

مهرانه خانم این دوست عزیز کاملا صحبتهاش مربوط به همین تاپیک هستش و بعضی از بچه ها میدونن داستان از چه قراره این خانم دچار عذاب وجدان شدن که نکنه باعث مرگ خرگوششاشون شده باشند......که امیدوارم اینطور نباشه و همه اونا سالم باشن

سلام جناب فخاري
    منم در جريان كار اشتباهي كه راشين كرده هستم. ولي اين دليل نميشه تو تاپيك پرسش و پاسخ اظهار پشيماني كنن
    يا در تاپيك معرفي خرگوش هاشون يا همون تاپيك خداحافظيشون عنوان ميكردن بهتر بود

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها

سلام جناب فخاري
    منم در جريان كار اشتباهي كه راشين كرده هستم. ولي اين دليل نميشه تو تاپيك پرسش و پاسخ اظهار پشيماني كنن
    يا در تاپيك معرفي خرگوش هاشون يا همون تاپيك خداحافظيشون عنوان ميكردن بهتر بود
    مهرانه جان فخری نه فخاری

خوبه اینجا مطرح بشه که برای بار هزارم بگیم خرگوش های خونگی تو طبیعت دوام نمی یارن

و به خرگوش دارهای سایت توصیه کنیم این کار رو انجام ندن

همکار قدیمی مهرانه آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهرانه
    علایق
    كتاب، موسيقي، حيوانات و گياهان
    تخصص
    دستيار آزمايشگاه و مسئول IT
    حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنج، عروس هلندي،بلبل خرما،ماهي،سگ
    شماره عضویت
    4004
    میانگین پست در روز
    0.72
    نقل قول نوشته اصلی توسط berti bani نمایش پست ها
    مهرانه جان فخری نه فخاری

خوبه اینجا مطرح بشه که برای بار هزارم بگیم خرگوش های خونگی تو طبیعت دوام نمی یارن

و به خرگوش دارهای سایت توصیه کنیم این کار رو انجام ندن
    بابت اسم آقاي فخري ازشون عذر ميخوام

مريم جان تاپيك پرسش و پاسخ فقط در رابطه با پرسش و پاسخ هستش. اين جور مطالب كه خارج از بحث تاپيك هست بهتره كه در تاپيك مناسب خودش عنوان بشه كه اگر احيانا قرار هست در اين مورد صحبت بشه تو همون تاپيك صورت بگيره :)

بعضي از دوستاني هم كه به اين تاپيك سر ميزنن اصلا موضوع راشين و خرگوش هاشون رو نميدونن كه باعث درس و عبرتشون بشه. به هر حال بهترين چيز اينه كه قوانين سايت رو رعايت كنيم

ممنون

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    مهرانه خانم از این لحاظ درست میگن و حق با ایشون هستش اما برای اگاهی همه بچه ها و چون الان کلی صحبت رد و بدل شده در این مورد این توضیحات رو مینویسم که همه در جریان قرار بگیرن......
    این دوست عزیز بدلیل مشکلات عدیده قادر به نگهداری از فکر کنم ده تا خرگوش خودشون نبودن و مجبور بودن واگذار کنن که چون کسی پیدا نشد اونا رو بردن و تو جنگل ولشون کردن.....اهای ایهاالناس خرگوش رو اگر توی طبیعت رها کنید یک روز هم زنده نمیمونه خرگوش رو اگر بدهید به پارک در اون صورت هم مرگش حتمیه چون هر دو یا سه ماه یکبار همه اونا رو جمع میکنن و به باغ وحش میدن برای تغذیه حیواناتشون

کاربر فعال میهن پت hoopak آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    hoopak
    علایق
    all of animals
    حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    8810
    میانگین پست در روز
    0.12
    سلام بچه ها. درجریان مریضی هوپک عزیزم هستید. یه ماهه اینقدر درگیر بیماری هوپک بودم که به کل این ماده خرگوشی که مهمون بودو یادم رفت.
    والا یه ماده خرگوش مال یه آشنا ها آورد چند روزی نگهش دارم رفت و دیگه صداشم در نمیاد. یکی دو بار بهش گفتم نمیشه اینارو با هم نگه داشتو تولید مثل میکنن و ازاین چیزا. به رو خودش نیوورد. تو دستشویی حیاط نگهش میداشت بعدشم من دلم سوخت واسش گفتم سرمای زمستون تو دستشویی ما با یه عالمه لباس و اینا یخ میزنه طفلی یعنی خیلی بیگناهه بیچاره... بیچاره اصلا 5 ماهش بود. نی نی بوده در واقع . حالا بگذریم . همون شب اولی که اوردش هوپک یه کم حالش بهتر بود یا من هنوز متوجه نشده بودم اینا با هم بیشتر حالت دعوا داشتن طوریکه من فکر میکردم نره. شاید 1-2 بار . بعدش جداشون کردم یعنی اصلا طفلی هوپک درگیر بیماری شد و تا الان. هنوز دوران نقاهتشو میگذرونه خیلی هم لاغر و ضعیفه. ولی... مثل اینکه هوپک عزیز من پدر شده!
    پریشب ماده هه عصبی و وحشی تر از قبل شده بود و هی گاز میگرفت به هوپک میخواست حمله کنه و هر چی پارچه و رو مبلی بود میخواست پاره کنه! بعد دیدم داره موهای تنشو میکنه و ... یاد حرفای شما افتادم و دیدم نیپل ها(سینه) برجسته ست و شکمش .. خلاصه همون کارایی که آقای فخری گفتند رو کردم. یه پتو هم روی یه قفس بزرگ انداختم و گذاشتمش کنار بخاری. صبح دیدم صدای کوبیدن پای هوپک میاد و اومدم دیدم یه چیزایی وول میخره تو لونه و بله............. اول فکرکردم 3 تان ولی بعدش دیدم 6 تا!!!!!!!!!!!!
    حالا من چیکار کنم ؟
    هوپک هم خداروشکر داره بهتر میشه ولی مثل اینکه از نظر ج ن س ی هم داره فعالیتشو بدست میاره. من چون تنها بود و خیلی دستی و آموزش داده بودمش عقیمشم نکردم. چمیدونستم اینجوری میشه! میخواستم یه نر دیگه بیارم واسش ولی بیخیال شده بودم یه مدتی هم که مریض بود .
    حالا 2 مشکل هست. من همه ش این دوتارو از هم دور میکنم یعنی نمیزارم هیچ تماسی داشته باشن یکی که بیرونه اون یکی تو قفس یا تراسه. بیچاره هر دوشونم تمایل دارن.
    مشکل 2 اینکه ماده هه کی باید به این بچه ها شیر بده؟ اصل تو لونه بچه ها نمیره. گاهی میاد بهشون سر میزنه اما تو لونه نمیمونه. من که ندیدم شیر بده بهشون. دیشب گذاشتمش تو لونه و درو بستم چون ماده رو اصل نمیشه ازاد گذاشت مثل هوپک نیست. هم مدام ادرار می کنه هم مدفوع و هم کلا خرابکاره. هوپک اصلا اینجوری نیستو مثل بچه ادم پیش خودم میخوابه . حرف گوش میده. اسمشو بلده.. این اصلا هیچی! خیلی متفاوتن! فکر کنم چون این از اول پیشم نبوده! نمی دونم شایدم متفاوتن. فکر می کنم ماده هه از نژاد وحشی و صحرایی باشه ولی قیافه ش که معمولیه. اصلا نمیزاره بغلش کنم . پنجه خیلی می کشه و گاز هم میگیره شدید!!!
    شبا تو لونه بزارمش به بچه ها آسیب نمیزنه؟ اخه دیروز تو ظهر گذاشتمش دلم سوخت گفتم بزار مجبورشه به بچه ها شیر بده تقلا کرد و با چنه میخواست در قفسو باز کنه و بعدشم رفت رو بچه ها و نزدیک بود یه لگدم بهشون بزنه! منم سریع اوردمش بیرون. حالا در قفسو باز گذاشتم که هر وقت خودش میخواد بره ولی اصلا نمیره! هوپک هم وقتی ماده تو تراس بود بردمش بچهها رو نشونش دادم. طفلی اینقدر خوشحال و هیجان زده شد! رفت تو یه کن بو کرد و لیس زد و به صدای خور خور خوشحالی اومد بیرون. 1-2 بار دیگه ه اینکارو کرد امروز وقتی ماده تو تراس مشغول خوردنو دستشویی بود. ولی ماده انگار دوسشون نداره. نمیمونه تو لونه.
    1- مشکل هوپک و تمایلش وقتی هنوز دوران نقاهت رو میگذرونه.من چیکارکنم؟ اصلا دلم نمیخواد عقیمش کنم اول اینکه متخصص جوندگان رو دسترسی ندارم دوما اینکه خیلیا و خود بچه های همین سایت هم موافقش نیستن.
    2- ماده شیر نمیده. من بچه هاشم جابجا میکنم آخه ماده پارچه رو سوراخ کرده بود صبح یکیشون از گردنگیر کرده بود نزدیک بود خفه شه مجبور شدم بیارمش بیرون. البته وقتی من میرم پیش قفس ماده میاد لیسم میزنه به من اعتماد داره ولی خودش کاری نداره! ضمنا نور و صدا و تکوندادن قفس لونه واسه بچه ها مضره؟ اخه ماده دیشب جاشو خیس کرده بود البته سمتی که بچه ها نیستن منم مجبور شدم پارچه هاشو دربیارم بشورم. مشکلی نیست؟
    3- من با 6 تا بچه اگر زنده بمونن و این ماده هه که صاحبش بیخیالش شده چیکار کنم؟ تازه اینا نوه های خودمن. اصلا نمی دونم سرنوشتشون چی میشه دلمم نمی خواد دست هر کسی بدم. تازه اگه زنده بمونن با این کارای ماده خرگوشه.!
    بعضی آدما خیلی کارشون زشته خرگوش میخرن تا یکم بزرگ میشه دلشونو میزه میندازنش بیرون. مگه اینا عاطفه ندارن؟ مگه دل ندارن مگه زنده نیستن؟ فکر میکنن اسباب بازین؟ تا بزرگ میشن دیگه بد شدنو باید آواره شون کرد؟ طفلکی اینقدر منو لیس میزنه یعنی بهم اعتماد داره و دوسم داره ولی خب دوس نداره بغلش کنم! کلا خیلی رو بغل حساسه. ولی نازش که میکنم فوری 4 دست و پاش ولو میشه و میزاره همه جاشو ناز کنم حتی کف پاشو!
    اصلا شاید از تو حیاط صاحب قبلیش سرما خورده که هنوزم عطسه میکنه بیچاره! ولی فقط عطسه. ترشح بینی نداره. شایدم آلرژیه نمیدونم میترسم بچه ها رو هم مریض کنه. ولی یه ماهه اینجوریه هی خوب میشه هی دوباره عطسه هاش برمیگرده!

لطفا هر کی میتونه راهنمایی کنه.

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    هوپک معمولا صبح های زود شیر میده اگر بهشون سر میزنه شیر هم میده

تاپیک گلچین سوالات رو بخون با علیرضا هم تماس بگیر اصلا بیرون نگهداشتن بچه ها الان درست نیست

به علیرضا یه زنگ بزن
    ویرایش توسط berti bani : 10th February 2014 در ساعت 10:04 PM

کاربر عادی sarvenaz آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    sarvenaz azadnia
    تخصص
    محصل
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    8897
    میانگین پست در روز
    0.40
    سلام خرگوشای من عاشق نونن . یعنی هر دفعه که می ریم باغ اگه ته باغ هم باشن با سرعت مدون و میان جلو و نون می خوان. مخصوصا خرگوش ماده که رو پاهاش بلند میشه و دستاش رو می گیره به شلوار و التماس می کنه. من تازه فهمیدم که نون برای این کوچولو ها اصلا خوب نیست. برای همین به عنوان جایگزین چه چیزی رو پیشنهاد می کنید که هم خیلی دوست داشته باشن و هم براشون ضرر نداشته باشه. (من هویج رو امتحان کردم ولی اصلا لب نزدن.)

نام و نام خانوادگی
    hoopak
    علایق
    all of animals
    حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    8810
    میانگین پست در روز
    0.12
    نقل قول نوشته اصلی توسط sarvenaz نمایش پست ها
    سلام خرگوشای من عاشق نونن . یعنی هر دفعه که می ریم باغ اگه ته باغ هم باشن با سرعت مدون و میان جلو و نون می خوان. مخصوصا خرگوش ماده که رو پاهاش بلند میشه و دستاش رو می گیره به شلوار و التماس می کنه. من تازه فهمیدم که نون برای این کوچولو ها اصلا خوب نیست. برای همین به عنوان جایگزین چه چیزی رو پیشنهاد می کنید که هم خیلی دوست داشته باشن و هم براشون ضرر نداشته باشه. (من هویج رو امتحان کردم ولی اصلا لب نزدن.)
    عزیزم همه خرگوشا عاشق نونن! ولی اگر هر روز بهشون بدی عادت می کنن و بازم میخوان! چون واسشون لذیذه! به عنوان تشویقی یه تیکه کوچیک استفاده کن. نه به عنوان غذای اصلی و یا هر وقت میخوان. اینجوری هم خیلی زود چیزی که میخوای یادشون میدی و هم ورم نمیکنن که ز خوردن غذاهای دیگه اجتناب کنن. تا وقتی جلوشون نباشه غذاهای فیبر دار می خورن و وقتی یه تیکه کوچیک به عنوان جایزه بدی بهشون حاضرن هر کاریو یاد بگیرن.

نام و نام خانوادگی
    hoopak
    علایق
    all of animals
    حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    8810
    میانگین پست در روز
    0.12
    نقل قول نوشته اصلی توسط berti bani نمایش پست ها
    هوپک معمولا صبح های زود شیر میده اگر بهشون سر میزنه شیر هم میده

تاپیک گلچین سوالات رو بخون با علیرضا هم تماس بگیر اصلا بیرون نگهداشتن بچه ها الان درست نیست

به علیرضا یه زنگ بزن
    بله ایشون راهنماییم کردند.
    نه بیرون نیستند . اصلا بیرون نمیزارمشون . کنار بخاری خوابیدن. فقط چند دقیقه بهشون غذا میده انگار یکیشون کوچیکتر از بقیه س!

صفحه 267 از 641 نخستنخست ... 167217257265266267268269277317367 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)