فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,280
لایک لایک:  1,709
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 265 از 642 نخستنخست ... 165215255263264265266267275315365 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,641 به 2,650 از 6416

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    زری
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    8992
    میانگین پست در روز
    0.00

عضو جدیدم

سلام دوستان.من امروز عضو انجمن شدم.میخوام یه کم از رابی خرگوش خوشگلم براتون بگم.سه ماه پیش یه خرگوش سفید و کرم خریدم که فک کنم الان شش ماهش باشه.خونه ای که براش درست کردم چوبیه و واسه بسترش از چند لایه استفاده کردم.زیرین ترین لایه آلمینیومه برای جلوگیری از پوسیدگی چوب.بعد یه مشمای محکم و سفت از این ها که روی کابینت میزارن.روی اون روزنامه و روش موکت و روی موکت پوشال کولر گذاشتم.اما یه تکه موکت کوچولو با یه تکه مقواهم روش انداختم.خوراکش یونجه جعفری هویج گاهی کاهو و کلم وسیب و گاهی نون سنگک خشک .خرگوش من که نژاد نیوزلندی داره اصلا آب خوردن رو دوست نداره.ظرف آب براش میزارم اما هرگز به آب نزدیک نمیشه و از خوردنش بدش میاد.جالبه بدنید که دو سه هفته ای هست که خرگوشم فقط تو حموممون دستشویی میکنه.اینجور عادتش دادم که هر سه ساعت یک بار بردمش حمام و خودم هم داخل شدم.صبر کردم تا کارش رو تموم کنه.بعد از شستن کف حمام وتمیز کردن اون کف پاهای خرگوشم رو هم با آب ولرم شستم و بعد با حوله مخصوصش خشکش کردم البته فقط کف پاشو چون جیشی شده بود.الان هم خودم روزی چهار بار میبرمش حموم برای دستشویی.خرگوشم خیلی تمیزه.من سبزیجات رو تمیز میشورم و بهش میدم.الان یک هفته اس که حتی یه ذره هم تو قفسش دستشویی نمیکنه.حتی شب تا صبح.من از خرگوشم تو خونه نگهداری میکنم وچون هوا سرده گاهی اوقات به باغچه بزرگی که داریم برای گردش میبرمش.من تصمیم دارم از اول بهار یه لونه براش تو حیاط باغچه درست کنم ولی از گربه ها میترسم.البته جثه خرگوشم بزرگ شده اما میترسم داخل باغچه رهاش کنم گربه ها بهش آسیب بزنن.فروشنده گفته خرگوشم نر هستش.دلم میخواد یه خرگوش ماده هم بخرم.تا رابی از تنهایی در بیاد ولی نمیدونم میشه تو یه قفس ازشون نگهداری کرد یا نه؟خواهش میکنم دوستان مطالبم رو بخونن و اگه پیشنهادی دارن بگن.مخصوصا راجع به شستن کف پا و دست رابی با آب ولرم روزی دو یا سه بار.

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    نه نگران نباش توی خونه نمیمیرن و حتما روشهای نگهداری از بچه های تازه بدنه اومده رو از این سایت بخون . اگر شروع به گاز گرفتن خیلی شدید کرده پس زایمانش حدود کمتر از 4 یا 5 روزه دیگه هستش بهتره کم کم جعبه برای لونش رو بزاری

کاربر فعال میهن پت hoopak آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    hoopak
    علایق
    all of animals
    حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    8810
    میانگین پست در روز
    0.12
    سوال داشتم. یکی از دوستان خواست که واسش بپرسم. ممنون میشم راهنماییم کنید
    خرگوش ماده ش 5-6 ماهه جفت گیری کرده ولی چون کوچیکه صاحبش نمیدونه بارداره یا نه. ولی خب گاز میگیره.. میخواد زمینو بکنه و خیلی خیلی شیطونه. تو بغل که نمیاد اگه بغلش کنن گاز میگیره! خیلی زود به زود ببخشیدا جیش میکنه و مقدارش خیلی کمه. غذا خوب میخوره... نیم دونم حالا اینا علائم بارداریه اونم تو این سن یا همه ماده ها همینجورین؟آهان راستی به نره اجازه جفت گیری نمیده. نمیدونم یه همچین چیزی میگن!

کاربر فعال saeedeh1992 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    سعیده
    علایق
    خانواده-سوارکاری-سودوکو-طبیعت-موبایل
    تخصص
    دانشجو
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    7489
    میانگین پست در روز
    0.31
    سلام شبتون به خیر هی از صبح میخوام بیام یه سوال بپرسم ولی درسام نمیذاره.رابین همیشه یونجه داره روزیم یه نصفه میوه میخوره سبزی تازه هم داره اما یه هفته ای میشه که لاغر شده.دیگه تپلی نیست حس میکنم کوچولو شده .ضعیف شده یعنی؟چی بهش بدم دوباره جون بگیره؟شیطنتش و بازیگوشیش سرجاشه

رابین در میهن پت

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    اميد
    شماره عضویت
    8078
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام دوستان
    دوباره سوال درمورد عقيم كردن خرگوش داشتم ، ديگه جديدا خيلي بي تابي ميكنن.
    درمورد دوتا خرگوش نر و ماده ميخاستم ببينم اگر فقط خرگوش ماده رو عقيم كنيم كافيه يا بهتره هردو عقيم بشن؟
    لطفا راهنمايي كنيد.
    ممنون

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoopak نمایش پست ها
    سوال داشتم. یکی از دوستان خواست که واسش بپرسم. ممنون میشم راهنماییم کنید
    خرگوش ماده ش 5-6 ماهه جفت گیری کرده ولی چون کوچیکه صاحبش نمیدونه بارداره یا نه. ولی خب گاز میگیره.. میخواد زمینو بکنه و خیلی خیلی شیطونه. تو بغل که نمیاد اگه بغلش کنن گاز میگیره! خیلی زود به زود ببخشیدا جیش میکنه و مقدارش خیلی کمه. غذا خوب میخوره... نیم دونم حالا اینا علائم بارداریه اونم تو این سن یا همه ماده ها همینجورین؟آهان راستی به نره اجازه جفت گیری نمیده. نمیدونم یه همچین چیزی میگن!
    در مورد خرگوشهای ماده وقتی که حامله میشن تا یکهفته یا ده روز مونده به زایمانشون خیلی خیلی سخته تشخیصش و علنا کار هرکسی نیست اما یکهفته اخر رو از روی رفتارش میشه تشخیص داد که علایمی رو که بیان کردید تماما نشونه های بارداری هستش ....تند تند جیش کردن ، گاز گرفتن الکی ، بداخلاق و سرتق شدن ، شب و روز وسایل رو اینور و اونور پرت میکنه و کاغذ و پارچه دم دستش باشه پاره میکنه و همش روی زمین و در و دیوار چنگ میکشه که لونه درست کنه و دوری کردن از نر و....به احتمال 90 درصد اون خرگوش حامله هستش و کمتر از یکهفته به زایمانش مونده و باید وسایل لونه سازی در اختیارش قرار داده بشه که من خودم عموما یک کارتن خیلی محکم رو توی یک وجهش یک نیم دایره برش میدم و در میارم وروی زمین یه لباس کهنه ولی تمیز رو میزارم و کارتن رو میزارم روی اون و یه چیز یکم سنگین میزارم روی کارتن که یکوقت تکونش نده....و اما به دوستتون گوشزد کن اگر خرگوشش توی حیاط هستش حتما بیارتش توی خونه و یه جای گرم چون برای چندتا از بچه ها هم پیش اومده تو همین چند وقته گذشته ...توی سرما که زایمان میکنن چون بچه ها خیس هستن و مو ندارن و ضعیفن ظرف کمتر از ده دقیقه خشک میشن و میمیرن. نشونه روز زایمان اینه که پشمهای روی شکمش رو میکنه

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeedeh1992 نمایش پست ها
    سلام شبتون به خیر هی از صبح میخوام بیام یه سوال بپرسم ولی درسام نمیذاره.رابین همیشه یونجه داره روزیم یه نصفه میوه میخوره سبزی تازه هم داره اما یه هفته ای میشه که لاغر شده.دیگه تپلی نیست حس میکنم کوچولو شده .ضعیف شده یعنی؟چی بهش بدم دوباره جون بگیره؟شیطنتش و بازیگوشیش سرجاشه
    سعیده خانم بهتره که بدون اینکه اذیتش کنید اول بدنش رو وارسی کنید ببینید که ایا جاییش زخم نشده یا تورم و کبودی ناشی از ضربه و یا اینکه ببین در این مدت دچار ترس شدید نشده؟.....اما یک مساله دیگه که برای برتی هم پیش اومد و فکر میکردن لاغر شده این هستش که خرگوشها تا به رشد نهای میرسن 2 یا سه بار یک رشد طولی و قدی شدید دارن که باعث میشه لاغر به نظر بیان و لی در اصل اگر قبلا وزن کرده باشیم و الان دوباره چک کنیم میبینیم که وزنش بیشتر هم شده. اما کلا اگر میخای خرگوشت تپل تر بشه میتونی به اون جو پرک شده و سویا بدی اما نه زیاد بلکه مثلا برای رابین 3 یا 4 قاشق غذاخوری جو پرک شده و نهایتا دو قاشق سویا و حتما اولین با کمتر بده ببین بهش میسازه یا نه چون بعضی خرگوشها رو اسهال میکنه

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    نقل قول نوشته اصلی توسط OMD نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دوباره سوال درمورد عقيم كردن خرگوش داشتم ، ديگه جديدا خيلي بي تابي ميكنن.
    درمورد دوتا خرگوش نر و ماده ميخاستم ببينم اگر فقط خرگوش ماده رو عقيم كنيم كافيه يا بهتره هردو عقيم بشن؟
    لطفا راهنمايي كنيد.
    ممنون
    شما اگر یکی از خرگوشاتون رو عقیم کنید کفایت میکنه

کاربر فعال saeedeh1992 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    سعیده
    علایق
    خانواده-سوارکاری-سودوکو-طبیعت-موبایل
    تخصص
    دانشجو
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    7489
    میانگین پست در روز
    0.31
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezafakhri نمایش پست ها

سعیده خانم بهتره که بدون اینکه اذیتش کنید اول بدنش رو وارسی کنید ببینید که ایا جاییش زخم نشده یا تورم و کبودی ناشی از ضربه و یا اینکه ببین در این مدت دچار ترس شدید نشده؟.....اما یک مساله دیگه که برای برتی هم پیش اومد و فکر میکردن لاغر شده این هستش که خرگوشها تا به رشد نهای میرسن 2 یا سه بار یک رشد طولی و قدی شدید دارن که باعث میشه لاغر به نظر بیان و لی در اصل اگر قبلا وزن کرده باشیم و الان دوباره چک کنیم میبینیم که وزنش بیشتر هم شده. اما کلا اگر میخای خرگوشت تپل تر بشه میتونی به اون جو پرک شده و سویا بدی اما نه زیاد بلکه مثلا برای رابین 3 یا 4 قاشق غذاخوری جو پرک شده و نهایتا دو قاشق سویا و حتما اولین با کمتر بده ببین بهش میسازه یا نه چون بعضی خرگوشها رو اسهال میکنه

بدنش رو چک کردم مشکلی نداره.ممنون از کم براش شروع میکنم ولی با شناختی که از رابین دارم زود شکمش شل میه برای همین کم بهش میدم.ممنونم

رابین در میهن پت

کاربر فعال MohammaD.Gh آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محمد
    علایق
    حیوانات-طراحی سایت
    تخصص
    دانشجو
    حیوان خانگی
    فنچ.مرغ عشق.ملنگو.سگ.کوتوله برزیلی
    شماره عضویت
    4722
    میانگین پست در روز
    0.19
    دوستان میخواستم یک جفت بچه خروگوش بگیرم ولی نمیدونم از کجا بفهمم نر و ماده هستند یا نه؟؟ دونه ای 15تومن خوبه قیمتش یا گرونه؟
    غذاشون چیه؟؟ کی به بلوغ میرسن؟؟ زایمانشون هر چند مدته؟ لطفا یه سری اطلاعات لازم رو بدید هیچی از خرگوش نمیدونم
    تا چند ماه نیستم.. نت ندارم Beetalk Id: Mohammad75gh شماره تماس تو بیوگرافی هست،مشکلی سوالی داشتید درخدمتم(واتساپ،لاین.وایر و ...)

صفحه 265 از 642 نخستنخست ... 165215255263264265266267275315365 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)