فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,280
لایک لایک:  1,708
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 216 از 642 نخستنخست ... 116166206214215216217218226266316 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,151 به 2,160 از 6416

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر بسیار فعال نیلوفر ج آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    نیلوفر
    علایق
    رقص-ژیمناستیک-حیوانات
    تخصص
    ترغیب و تشویق مردم به گیاهخواری!!!!!!!
    حیوان خانگی
    خرگوش، کفتر،عروس هلندی،ماهی
    شماره عضویت
    5951
    میانگین پست در روز
    0.46
    دیروز خواستم برا پسرم یونجه بگیرم
    دامپزشکه یه مدل یونجه بهم نشون داد که شکل پلت درش اورده بودن
    توش به غیر از یونجه ذرت و یه سری گیاه مفید دیگم بود
    بجای یونجه اونو بگیرم بنظرتون؟
    تاحالا شما استفاده کردین؟
    ویرایش توسط نیلوفر ج : 1st September 2013 در ساعت 11:20 PM

All of my memories keep you near.

In silent moments imagine you here.
    All of my memories keep you near.
    Your silent whispers, silent tears.

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط نیلوفر ج نمایش پست ها
    دیروز خواستم برا پسرم یونجه بگیرم
    دامپزشکه یه مدل یونجه بهم نشون داد که شکل پلت درش اورده بودن
    توش به غیر از یونجه ذرت و یه سری گیاه مفید دیگم بود
    بجای یونجه اونو بگیرم بنظرتون؟
    تاحالا شما استفاده کردین؟
    برتی که به این مدلا لب نمیزنه

اما ارقم با جون و دل میخوره

اما فکر کنم یونجه طبیعی خیلی بهت هست

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    روزانه بیرون بردنش یه ربع برای در معرض آفتاب بودن اشکالی نداره که خوب هم هست.(ویتامین دی تولید میشه توی بدنش).
    فقط اینکه نور باید بدون مانع بهش بتابه(یعنی از پشت شیشه نباشه)
    از طرفی هم نباید مستقیم باشه..چون باعث گرمازدگیش میشه..حوالیه ساعت 9 تا 11 صبح یا عصر کمی قبل از تاریکی هوا که هوا روشنه اما آفتاب مستقیم تو حیاط نیست زمان مناسبیه.

این توصیه بهاره جون دامپزشک تاپیک هستن

کاربر فعال saeedeh1992 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    سعیده
    علایق
    خانواده-سوارکاری-سودوکو-طبیعت-موبایل
    تخصص
    دانشجو
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    7489
    میانگین پست در روز
    0.31
    آره مری جون منم رابین رو حدود همین ساعتا میرم بیرون خیلی خوشحاله.

کاربر ارزشمند zahrarezaei آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    زهرا رضایی
    شماره عضویت
    5586
    میانگین پست در روز
    1.50
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_m نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان
    بنده یکی از اقواممون دیروز یه خرگوش برای بچه هاش خریده بود،من دیروز رفتم خونشون دیدم با بیچاره بدتا میکنن،خلاصه خیلی دلم سوخت هرجور شده ازش خرگوشه رو گرفتم که از دست اون بچه های به امان باشه
    تا حالا فقط تجربه بزرگ کردن مرغ و خروس داشتم و گربه و تو زمینه خرگوش اطلاعات کم که نه هیچی ندارم،تا جایی که وقت میکرد چند تا از تاپیک هارو خوندم فهمیدم این خرگوش ها هم خرابکاریشون رو توی خاک انجام میدن(خونه ما حیاط داره ولی باغچه نداره که اونجا ولشون کنم)،خلاصه راه افتادم کلی جاهارو گشتم ولی خاک آماده براش پیدا نکردم،از یه دکتر مشورت گرفتم گفت میتونی بری شن برداری با آب قاطی کنی،یکبار آبشو خالی کن بعد دوباره آبش کن و یه اسپری ضد عفونی کننده نانوسیل نوشت گفت از این بزن تو خاک و بعدش بذار 15 دقیقه بمونه و آبشو خالی کن و باز دوباره تو خاک خشک از این اسپری بزن،میخواستم بدونم این کار به نظرتون توصیه میشه؟
    یکی دیگه اینکه این خرگوش ما مثل اینکه یک ماه داره(پرسیدم ازشون گفتن فروشنده بهشون گفته)،از اونجایی که به این فروشنده ها نمیشه اعتماد داشت نمیشه هیچجوری سن این خرگوش رو حدس زد؟آخه شنیدم اگه زیادی بچه باشه باید بهش شیر داد(اندازه نسبیش هم تقریبا اندازه کف دست هست،حالا فردا عکساشو میذارم)
    یه سوال دیگه هم،این خرگوش با توجه به اینکه حیاط ما باغچه ای نداره و زیادی هم بزرگ نیست تصمیم دارم تو خونه نگهداریش کنم میخواستم بدونم چند ساعت تو روز باید آزاد باشه و اینکه تو خونه باشه برای خودش ضرری نداره؟(حتی با آزاد موندنش تو خونه 24 ساعته به شرط اینکه زیاد خرابکاری نکنه مشکلی نیست)
    یه سوال دیگه اینکه این الان از من میترسه یعنی ولش میکنم تو خونه(حالا بماند 3 بارم رو فرش شاشید که نذاشتم کسی بفهمه) هی میره اینجا و اونجا قایم میشه و طرفم نمیاد میخواستم بدونم این عادت کنه درست میشه این رفتارش دیگه نه؟
    سوال آخری هم اینکه برای اینکه مشخص بشه ماده هست یا نر باید ببرمش پیش دامپزشک؟
    آقا ببخشید سوالا زیاد شد،دیگه بی تجربگی هستش
    ممنون از همگی
    به جا شن و این همه دردسر به نظرم میتونی از چیزا راحتتریم استفاده کنی....بستر جوندگان میفروشن
    برا اینکه جا خودشو یاد بگیره اونجا باید بوی ادرارش رو بده و اینکه یه کنج باشه نه وسط!
    تشخیص سن از رو دندونشونه... اما از رو اندازش منم فک کنم یه ماهش باشه... براش پودر کلسیم بخر تا دچار نرمی استخونو غیره نشن ینجه خشک هم براشون حتما بذار
    ببین خرگوشت کوچیکه و ازاد کردنش تو حیاط یعنی یا دردسر برا خودش یا خوردنش به دست پیشی!!!!! براش یه لونه درس کن تو حیااط یا تو اتاقت روزی چند ساعت با نظارت خودت بیارش بیرون...بازم میگم حواست باشه گربه نبرتشونا
    ازاد کردن خرگوش تو خونه الان که کوچیکه نه اما بزرگ شد اگه خونه رو ایمن سازی کنی! میشه...البته خرگوشا خیلی به پا ادم میچسبن و صداام ندارنو خطر له شدنشونم هست...اما به نظرم اینکارو نکن... چون راه رفتن رو فرش براشون خوب نیس
    ترسشم عادیه... خرگوشا کلا ترسوان...کاری نکنی که ازت بترسه کم کم عادت میکنه هیچ دیگه ولتم نمیکنه
    چون تا حالا خرگوش نداشتی ببرش دامپزشک برا تشخیص جنسیت! چون مثل مرغ عشقو فنچو اینا نیستو نمیشه از رو قیافه و رنگو اینا تشخیص داد جنسیتشونو
    خوش اومدی به جمع خرگوش دارا سایت:) عکس اون فسقلی رو هم تو تاپیک معرفی خرگوش اعضا بذار ببینیمش

مهم نیست چقدر بالایی
    مهم اینه که اون بالا لاشخوری یا عقاب؟!

کاربر میهن پت Mahdi_m آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهدی
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    7941
    میانگین پست در روز
    0.06
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahrarezaei نمایش پست ها
    به جا شن و این همه دردسر به نظرم میتونی از چیزا راحتتریم استفاده کنی....بستر جوندگان میفروشن
    برا اینکه جا خودشو یاد بگیره اونجا باید بوی ادرارش رو بده و اینکه یه کنج باشه نه وسط!
    تشخیص سن از رو دندونشونه... اما از رو اندازش منم فک کنم یه ماهش باشه... براش پودر کلسیم بخر تا دچار نرمی استخونو غیره نشن ینجه خشک هم براشون حتما بذار
    ببین خرگوشت کوچیکه و ازاد کردنش تو حیاط یعنی یا دردسر برا خودش یا خوردنش به دست پیشی!!!!! براش یه لونه درس کن تو حیااط یا تو اتاقت روزی چند ساعت با نظارت خودت بیارش بیرون...بازم میگم حواست باشه گربه نبرتشونا
    ازاد کردن خرگوش تو خونه الان که کوچیکه نه اما بزرگ شد اگه خونه رو ایمن سازی کنی! میشه...البته خرگوشا خیلی به پا ادم میچسبن و صداام ندارنو خطر له شدنشونم هست...اما به نظرم اینکارو نکن... چون راه رفتن رو فرش براشون خوب نیس
    ترسشم عادیه... خرگوشا کلا ترسوان...کاری نکنی که ازت بترسه کم کم عادت میکنه هیچ دیگه ولتم نمیکنه
    چون تا حالا خرگوش نداشتی ببرش دامپزشک برا تشخیص جنسیت! چون مثل مرغ عشقو فنچو اینا نیستو نمیشه از رو قیافه و رنگو اینا تشخیص داد جنسیتشونو
    خوش اومدی به جمع خرگوش دارا سایت:) عکس اون فسقلی رو هم تو تاپیک معرفی خرگوش اعضا بذار ببینیمش
    متاسفانه تو مشهد پت شاپ خوبی پیدا نمیشه،یا اگرم هست من اطلاع ندارم تمام مغاره هایی که دیدم پرنده فروشی هستن که بعضی هاشون همستر و خرگوش و بعضا دیدم سنجاب میارن که هیچکدوم تجهیزات جوندگان رو نمیفروشن،مثلا همین یونجه که میگین دیروز کلی گشتم پیدا نشد امروز باز باید برم بگردم و یا بسترشون که فکر کنم اینارو باید از اینترنت سفارش بدم.
    یه سوال دفع خرگوش معمولا تو روز در حالت عادی چقدره؟چون من از دیروز ندیدم مدفوع کنه و همش ادرار هستش
    سوال آخرم اینکه دوستان گفتن که چون بچه خرگوشه و بیشتر باید تو قفس باشه،وقتی همون چندساعت بیرون میارمش نگاش میکنم تند تند از اینور خونه میدوه اونور خونه و علاقه خاصی هم داره به جاهای مخفی،میخواستم بپرسم این تند دویدنش از اینور به اونور که یکدفعه ای هم هست مشکلی نداره؟هیچ عامل استرس زایی هم تو خونه نداره
    تا بعد از ظهر هم حتما عکساشو میذارم
    ممنون

نام و نام خانوادگی
    زهرا رضایی
    شماره عضویت
    5586
    میانگین پست در روز
    1.50
    اگه ینجه رو از بیرون سفارش میدید که بسترشون رو میتونید بگید بیارن
    اگه ینجه رو خودتون بچینیدو خشک کنید هم که خوبه....برا بسترشون یه چیزی بذارید که پاهاشون خیس نشه اب رو جذب کنه ولی اذیت نکنه یا ضرر نباشه! حالا خاک یا......
    احتمالا شما ندیدید... چون خرگوشت یه ماهس پشگلاش خیلی کوچیکه اما اینسری دقت کن ببین واقعا پشگل نمیریزه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شاید مشکلی داره اما فک کنم شما دقت نکردی:d
    دو نوع مدفوع دارن یکیش که همون خشکو کوچیکه و راحتم از زمین جمع میشه یه سریشم که نرمتره و میخورن خودشون برا جذب ویتامین
    من الان بچه خرگوش دستمه چون بابام هرروز تو حیاطه و اگرم اون نباشه خودم میرم حیاط...از صب ساعت 6 تا 10 تو حیاطن.. بعد هوا گرمه میارمشون تو تا ساعت 5! 5 تا وقتی هوا تاریک شه هم تو حیاطن... اما یا خودم یا بابام یا مامانم تو حیاط مواظبشونن! با اینکه نصف روزو بیرونن اما ازینکه بیان تو قفس ناراحتو افسرده میشنو همش یه جا کز میکنن.. اینکه بتونی وقت بیشتری بذاری ببریشون حیاط خیلی عالیه
    دلیل دویدنش هم استرس نیستش
    استرس داشته باشه چشماش باز میشه گوشاشو تند تند به اطراف تکون میده یا پاشو محکم میکوبه زمینو غیره
    این دویدنی که تو خونه میبینی برا خوشالیشونه... خب ذوق میکنن ازینکه تو قفس نیستن... میدوئن حین دویدن میپرن..میچرخن سرشونو تکون میدن دوییدنی و خلاصه کلی شنگولی میکنن
    منتظر عکسا فسقلیت هستیم:)
    خواهش میشود
    ویرایش توسط zahrarezaei : 2nd September 2013 در ساعت 12:39 PM

مهم نیست چقدر بالایی

نام و نام خانوادگی
    زهرا رضایی
    شماره عضویت
    5586
    میانگین پست در روز
    1.50
    خرگوشا غریزی جاهایه تنگو تاریکو دوس دارن جایی که حس امنیت کنن
    اگه دوس داری...برا خوشحالی و راحتی خرگوشت میتونی لوله پلیکا بخری... یه تیکه بذاری تو قفسشون یا براشون یه لونه درس کنی که تاریک باشه و وقتی میترسن برن توش قایم بشن...
    و خودتم خیلی دست نکنی تو اون لونشون تا حس مالکیتو امنیت داشته باشن
    اینی که گفتم واقعا برا خرگوش به نظرم نیازه... چون تو ذات و غریزشونه همچین جاهایی رو دوس دارن و تو قفس احساس امنیت رو ندارن خب
    راستی الان بهش غذا چی میدی؟
    ویرایش توسط zahrarezaei : 2nd September 2013 در ساعت 12:42 PM

مهم نیست چقدر بالایی

کاربر میهن پت Mahdi_m آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهدی
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    7941
    میانگین پست در روز
    0.06
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahrarezaei نمایش پست ها
    خرگوشا غریزی جاهایه تنگو تاریکو دوس دارن جایی که حس امنیت کنن
    اگه دوس داری...برا خوشحالی و راحتی خرگوشت میتونی لوله پلیکا بخری... یه تیکه بذاری تو قفسشون یا براشون یه لونه درس کنی که تاریک باشه و وقتی میترسن برن توش قایم بشن...
    و خودتم خیلی دست نکنی تو اون لونشون تا حس مالکیتو امنیت داشته باشن
    اینی که گفتم واقعا برا خرگوش به نظرم نیازه... چون تو ذات و غریزشونه همچین جاهایی رو دوس دارن و تو قفس احساس امنیت رو ندارن خب
    راستی الان بهش غذا چی میدی؟
    غذا بهش از چند نوع سبزی که توی آموزش های سایت مجاز بود براشون رفتم خریدم بهش میدم،مثل جعفری،گشنیز،اسفناج و یه چند تا دیگه که از بین اینا جعفری رو بیشتر از همه دوست داره،الانم دیگه کم کم دارم راه میفتم برم ببینم میشه براش یونجه گیر آورد از این گاوداری ها
    میوه هم یه تیکه سب کوچولو پوست کنده دادم نخوردش
    یه چیز دیگه اینکه این اصلا آب نمیخوره یه زبون میزنه و دیگه اصلا نمیره سمتش،نگران آب نخوردنشم

نام و نام خانوادگی
    زهرا رضایی
    شماره عضویت
    5586
    میانگین پست در روز
    1.50
    اب کلا خرگوشا کم میخورن...خیلی کم... اما براشون بذار
    احتمالا خیلی وقتا اب خوردنشو نبینی اما بعد چند وقت...چند هفته یا چند ماه بالاخره میبینی! همچی تند تند با اون زبون کوچولوشون اب میخورنا
    اره خرگوش منم جعفری خیلی دوس داره ریحونم گاهی مییدم خیلی دوس دارن
    سیب رو نیاز نیس پوست بکنی... اونم سلیقه ایه من خرگوش خودم سیب دوس داره خیلی اما چنتا خرگوش دیدم که سیب دوس نداشتن در عوض هویج زیاد میخوردن!!!!
    امیدوارم بتونی پیدا کنی

مهم نیست چقدر بالایی

صفحه 216 از 642 نخستنخست ... 116166206214215216217218226266316 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)