فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,268
لایک لایک:  1,701
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 215 از 639 نخستنخست ... 115165205213214215216217225265315 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,141 به 2,150 از 6389

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    فیلم،موزیک،کتاب و همستر کوچولوم
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.85
    سوال منتقل شده ی mehrsan عزیز

سلام.چند تا سوال داشتم.ممنون میشم جواب بدید
    دوتا خرگوش کوچیک دارم،جنسیت هردوشون نره،عکساشونو میزارم
    1- کسی میدونه چند ماهشونه؟
    2-من خرگوشامو توی خونه نگه میدارم،براشون مشکلی ایجاد نمیشه(دوست ندارم زندانی باشن تو قفس نگهشون نمیدارم)
    3-الان که باهم خیلی خوبن ،وقتی بزرگ بشن دعواشون نمیشه؟(چون شنیدم خرگوشا باهم دعوا میکنن!)
    4-حتما باید یونجه بهشون بدم ،کسی میدونه از کجا میتونم تهیه کنم (اگه سایتی هست که میتونم سفارش بدم ممنون میشم معرفی کنید) و اینکه هرروز چقدر لازم دارن؟(فعلا بهشون گشنیز و جعفری و میوه میدم و خیلی نگران وضعیت دندونا و سلامتیشونم)
    5-بهشون بیسکویت ساقه طلایی میدم چون خوششون میاد،این براشون مشکل ساز نمیشه؟
    6-آدرس یه دکتر خوب هم براشون میخواستم.
    ممنون

جواب کاربر berti bani
    مدیر فروش: خانم هارونیان
    .....................................

شماره های تماس:

02122181105

572 77 76 0919

ساعت کاری همه روزه بجز شنبه ها از 10 صبح تا 10 شب
    .................................................. ............................

جمعه ها تا 4.5 بعدازظهر
    .................................................. ............................

با خانم هارونیان تماس بگیر

یونجه

پلت

و سنگ معدنی

و پودر کلسیم واسه خرگوشت سفارش بده چون لازم داره

خرگوشت باید شیر بخوره از امروز شروع کن

بیسکوییت رو قطع کن کلا

(نحوه شیر دادن : 3-4 تا قاشق شیر رو ولرم رو به خنک می کنی با نوک قاشق چایخوری عسل

قاطی می کنی انگشتت رو آغشته می کنی با حوصله می کشی به لبش تا به طعم شیر عادت

کنه .این کار زمان بر هست و حوصله می خواد اما باید انجام بشه تا خرگوشت نرمی استخوان

نگیره)

سبزیجات رو شب بده

اما نکته مهم باید بچه خرگوشت یه جای محصور مثل قفس داشته باشن

روزی دو یا سه بار تحت نظارت خودت بیان بیرون بازی کنن یه نیم ساعت دوباره برگردن

تو لونشون جایی که نتونن خودشون بیان بیرون تا 5-6 ماه رو رد کنن

اینکار اونقدر مهم هست که به زندگی خرگوشات بستگی داره

اگر دلیلش رو خواستی تو پست بعد واست توضیح میدم

و یه مورد دیگه که مهم هست

خرگوش ها تا نوزادن از صدای بلند می ترسن

مثل دزدگیر اتومبیل

آبمیوه گیری

جارو برقی

سگ و گربه هم خیلی می ترسوننشون

اگر خرگوشات شک بشن در عرض 3-4 روز میمیرن

این نکات ر و داشته باش چیزی یادم اومد میام واست می نویسم

جواب کاربر
    zahrarezaei
    سلام ممکنه فروشنده اشتباه گفته باشه و دوتاشون نر نباشن پس مواظب باش بالغ شدن کلی نی نی نیارن برات... قبل بالغ شدن ببریشون دامپزشک تایید کنه به نظر من که بهتره
    خرگوشا علاقه به جویدن دارنو خطرناکه چون سیما برق رو میجوئن و الانم که کوچیکن برا خودشون دردسر درس میکننو تازه خرگوشا باهات دوست شن همش میان میچسبن به پاتو یهو دیدی لهش کردی!!!! روزی چند ساعت خودت بودی ازادشون کن بگردن اما قفسشون هم کوچیک نباشه ها
    خرگوشا نر سر قلمرو باهم دعوا میکنن
    ینجه رو باید صد درصد بهشون بدی...80 درصد غذاش باید ینجه باشه صبا فقط براش ینجه بذار شبا کنارش سبزیجاتو... بده بهشون
    بیسکوییت فک نکنم خوب باشه!!!!! خرگوشا بستنیم خیلی دوس دارن عاشق قندن اما براشون خیلییییییییییی مضره و هیچ وقت نده...بیسکوییتم فک نکنم خوب باشه
    کودوم شهری که دامپزشک همون شهرو بهت بگن بچه ها
    من خودم اطلاعات زیادی ندارم اما حدس میزنم بیشتر از 2 ماهش نباشه!! بازم نمیدونم
    دامپزشکی تهران...من خرگوشمو دو ساله میبرم دامپزشکی دانشگاه تهران.... همون کنار دانشگاهشه
    چهارشنبه ها...دکی رستمی
    من ینجه رو خودم خشک میکنم خانومی....

کاربر میهن پت هیرسا آواتار ها
    حیوان خانگی
    خرگوش،همستر
    شماره عضویت
    7324
    میانگین پست در روز
    0.07
    سلام دوستان
    خرگوشای من الان تو سه ماهگی هستن
    تو بالکن نگهشون میدارم فقط ظهرها که گرمه چند ساعت میارمشون تو قفس تو اتاق
    حالا سوالم اینه با توجه به اینکه پائیز نزدیکه و هوا سرد میشه
    میشه بازم تو بالکن نگهشون دارم؟؟؟تحمل سرماشون چقدره ؟؟
    خودم آلرژی دارم نمیتونم زیاد تو اتاق نگه دارم

راستی جفت گیریشون چه زمانیه؟

کاربر ارزشمند zahrarezaei آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    زهرا رضایی
    شماره عضویت
    5586
    میانگین پست در روز
    1.51
    تحمل سرما رو راحتتر دارن تا گرما اما نه اینکه سرما اذیتشون نکنه
    دما مناسب 16 درجه هست
    بالکن که حتما باید سقف داشته باشه بارونو برف نیاد...

مهم نیست چقدر بالایی
    مهم اینه که اون بالا لاشخوری یا عقاب؟!

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    باید خیلی مواظب باشی که افتاب مستقیم رو سرشون نخوره همین الان هم و توی ساعتهای دیگه ...گرما خیلی زود خرگوش رو زمینگیر میکنه اما در مقابل سرما مقاومترن اما در صورتی که امکان پناه گرفتن در مقابل وزش باد و بارش برف و بارون رو داشته باشه و حتما حتما شرایطش طوری باشه که اگر خواست بدوه بتونهیعنی کلا جا برای بدوبدو داشته باشه وگرنه اگر توی قفس محصور باشه احتمال یخ زدنش خیلی زیاده.....اما از همه اینا مهمتر اینه که کم کم از یکماه دیگه اینا رو از هم جدا کنی نهایتا اگر میخای دلشون تنگ نشه مثلا با توری مرغی یا یه همچین چیزی از هم جداشون کن چون با اولین زایمان این زبون بسته ها قبر خودشون رو میکنن( بعد یه مدت بخاطر تعداد زیاد خودت و خانوادت کلافه میشید و تصمیم به بیرون کردنشون میگیرید و این زبون بسته ها هرکدوم یه گوشه ای میافتن)

کاربر میهن پت Mahdi_m آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهدی
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    7941
    میانگین پست در روز
    0.06
    سلام به همگی دوستان
    بنده یکی از اقواممون دیروز یه خرگوش برای بچه هاش خریده بود،من دیروز رفتم خونشون دیدم با بیچاره بدتا میکنن،خلاصه خیلی دلم سوخت هرجور شده ازش خرگوشه رو گرفتم که از دست اون بچه های به امان باشه
    تا حالا فقط تجربه بزرگ کردن مرغ و خروس داشتم و گربه و تو زمینه خرگوش اطلاعات کم که نه هیچی ندارم،تا جایی که وقت میکرد چند تا از تاپیک هارو خوندم فهمیدم این خرگوش ها هم خرابکاریشون رو توی خاک انجام میدن(خونه ما حیاط داره ولی باغچه نداره که اونجا ولشون کنم)،خلاصه راه افتادم کلی جاهارو گشتم ولی خاک آماده براش پیدا نکردم،از یه دکتر مشورت گرفتم گفت میتونی بری شن برداری با آب قاطی کنی،یکبار آبشو خالی کن بعد دوباره آبش کن و یه اسپری ضد عفونی کننده نانوسیل نوشت گفت از این بزن تو خاک و بعدش بذار 15 دقیقه بمونه و آبشو خالی کن و باز دوباره تو خاک خشک از این اسپری بزن،میخواستم بدونم این کار به نظرتون توصیه میشه؟
    یکی دیگه اینکه این خرگوش ما مثل اینکه یک ماه داره(پرسیدم ازشون گفتن فروشنده بهشون گفته)،از اونجایی که به این فروشنده ها نمیشه اعتماد داشت نمیشه هیچجوری سن این خرگوش رو حدس زد؟آخه شنیدم اگه زیادی بچه باشه باید بهش شیر داد(اندازه نسبیش هم تقریبا اندازه کف دست هست،حالا فردا عکساشو میذارم)
    یه سوال دیگه هم،این خرگوش با توجه به اینکه حیاط ما باغچه ای نداره و زیادی هم بزرگ نیست تصمیم دارم تو خونه نگهداریش کنم میخواستم بدونم چند ساعت تو روز باید آزاد باشه و اینکه تو خونه باشه برای خودش ضرری نداره؟(حتی با آزاد موندنش تو خونه 24 ساعته به شرط اینکه زیاد خرابکاری نکنه مشکلی نیست)
    یه سوال دیگه اینکه این الان از من میترسه یعنی ولش میکنم تو خونه(حالا بماند 3 بارم رو فرش شاشید که نذاشتم کسی بفهمه) هی میره اینجا و اونجا قایم میشه و طرفم نمیاد میخواستم بدونم این عادت کنه درست میشه این رفتارش دیگه نه؟
    سوال آخری هم اینکه برای اینکه مشخص بشه ماده هست یا نر باید ببرمش پیش دامپزشک؟
    آقا ببخشید سوالا زیاد شد،دیگه بی تجربگی هستش
    ممنون از همگی

کاربر فعال saeedeh1992 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    سعیده
    علایق
    خانواده-سوارکاری-سودوکو-طبیعت-موبایل
    تخصص
    دانشجو
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    7489
    میانگین پست در روز
    0.32
    سلام شبتون بخیر
    اولا که صبر کنید تا آقای فخری یا شادی خانوم یا مری جون یا زهرا خانوم بیان جوابتونو بدن چون تجریبه این دوستان بیشتره.
    من خودم انقدر اطلاع دارم که خرگوش وقتی وارد یه محیط جدید میشه احساس امنیت نداره و وظیفه ی شما اینه که بهش حس امنیت بدی.پس زیاد بلندش نکنید.نکته بعدی اینکه بچه خرگوش رو زیاد نباید آزاد بذارید چون ممکنه دیده نشه و خدایی نکرده بره زیر دست و پا.آقای فخری به من گفتن رابین کوچولوم رو روزی سه تا نیمساعت از قفس بیارم بیرون.
    بهتره جای ادرارش رو تمیز کنید چون به هرحال آلودگی داره و خرگوشتون اگه آزاد باشه بیشتر مواقع میره همونجا کارشو میکنه.اون وقت دیگه نمیتونی از بقیه قایم کنید.
    این تاپیک اطلاعات خیلی خوبی داره .وقت بذارید بخونید خیلی کمک میکنه
    دوستای خوبی هم اینجا هستن که کمک میکنن

نام و نام خانوادگی
    مهدی
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    7941
    میانگین پست در روز
    0.06
    ممنون از جوابتون
    اگه مشکل فقط زیر پا و دست رفتنه که مشکلی نیستش بیشتر وقتا خودم تنها خونه ام و همیشه هم مواظب هستم
    الان که ماشالا از خجالتی بودن در اومده و دور تا دور خونه میدوه و همه چی رو بو میکنه،ماشالا چقدرم شیطونه

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_m نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون
    اگه مشکل فقط زیر پا و دست رفتنه که مشکلی نیستش بیشتر وقتا خودم تنها خونه ام و همیشه هم مواظب هستم
    الان که ماشالا از خجالتی بودن در اومده و دور تا دور خونه میدوه و همه چی رو بو میکنه،ماشالا چقدرم شیطونه
    والا ما بستر مخصوص واسه ادرارش از پت شاپ می گیریم

فقط توصیه می کنم این تاپیک ها رو با دقت مطالعه کن

Mihanpet_Brochure-rabbit.pdf

با سایت دائم در ارتباط باش

یه قفس مناسب و بزرگ واسه خرگوشت آماده کن

سه بار در روز هر وعده نیم ساعت میاریش بیرون تحت نظارت کامل خودت بازی کنه بچه خرگوش ها تحت هر شرایطی

از ساده ترین چیزها واسه خودشون یه قاتل می سازن

پس راز زنده موندن بجه خرگوشت اینه که تو یه قفس مناسب و بزرگ باشه و غذاش تحت کنترل و منظم

تحت هیچ شرایطی بهش استرس نده

از صدای بلند استرس می گیره

الان هم خیلی زود که تو حیاط رها بشه

من که اصلا توصیه نمی کنم

نام و نام خانوادگی
    مهدی
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    7941
    میانگین پست در روز
    0.06
    ممنون از شما
    الان که تو یه قفس تقریبا متوسط نگهداریش میکنم،حالا فردا میرم براش یه قفس دیگه هم میگیرم این دوتا رو باهم یکی میکنم که خونش بزرگ شه(فعلا توان مالی برای خریدن یه باکس متاسفانه ندارم)
    ته قفس هم فعلا روزنامه گذاشتم تا فردا که برم کفی مخصوص قفس بگیرم براش و توش پوشال بذارم که راحت باشه
    اما در مورد جایی که ادرار میکنه،میشه یه گلدون با ارتفاع کم با خاک گذاشت یه گوشه بره تو همون کارش رو بکنه؟
    نگرانیم فعلا در مورد همین سنشه که بدونم باید بهش شیر بدم یا نه،غذا هم که باید بردا برم کلی دنبال یونجه بگردم امروز که هرچی گشتم پیدا نکردم(مشهدم)
    یه مورد دیگه اینکه خرگوشا معمولا از چی خوششون میاد بذارم تو جاش باهاش بازی کنه
    بازم ممنون از همگی

کاربر فعال saeedeh1992 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    سعیده
    علایق
    خانواده-سوارکاری-سودوکو-طبیعت-موبایل
    تخصص
    دانشجو
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    7489
    میانگین پست در روز
    0.32
    روزنامه بخهطر سربی کا داره درآینده براش مشکل ایجاد میکنه اگه میخوای کاغذ بذاری بدون سرب باشه.من دیدم کاغذ بی خط میذارن..یونجه توی پارکا پیدا میشه اما برای من که خیلی سخت بود.مری جون شماره ی خانوم هارونیان رو داد از اونجا یونجا گرفتم تو هم اگه خواستی بگو شمارشو بهت میدیم.توا ول همین صفحه شمارشون هست.چون بچه است باید بهش شیر بدی اما خیلی کم درحد دو یا سه قاشق غذا خوری.شیر ولرم ک نه خیلی سرد باشه نه خیلی گرم ترجیحا وبهتراینکه بدون لاکتوز باشه.بمال نوک انگشتت آروم آروم بمال روی لبش تا لیس بزنه.خیلی حوصله میخواد.رابین اوایل فراری بود الانم یذره فراری هست.میتونی یه کوچولو عسل هم باهاش قاطی کنی این رو یکی از بچه ها به من گفته بود.
    اگه شیر نخوره بزرگ تر که بشه نرمی استخون میگیره که در نهایت اتفاق بدی میفته وامکان داره خدایی نکرده بمیره.اگه شیر نخورد پودر کلسیم بهش بده.

صفحه 215 از 639 نخستنخست ... 115165205213214215216217225265315 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)