فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,280
لایک لایک:  1,709
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 214 از 642 نخستنخست ... 114164204212213214215216224264314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,131 به 2,140 از 6416

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر میهن پت ملیا آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    ملیکا
    علایق
    زبان ،اسب سواری ،پشمک،داداشم و ...
    تخصص
    زبان انگلیسی،فوتبال و تا حدودی سوارکاری
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    7798
    میانگین پست در روز
    0.04
    دیگه اینکه خیلی کار خوبی کردی که به زور بغلش نکردیو گوش دادی:) اگه باهاش مثله الان مهربون باشی بهت قول میدم دو هفته بعد انقد باهات دوس شه که شروع کنه دستتو لیس زدن!

کاش پشمک من به جای اینکه همش برگ بخوره یه کمی هم یونجه بخوره.من نگرانشم . برگ های سبز ویتامین دارند؟مثل برگ گل شاهپسند یا برگ توت فرنگی . در ضمن هویج و کاهو نخورد . امید وارم گشنیز و ریحون و سیب رو بخوره.اگه نخورد.....چند وقتشه؟نه خانم زهرا؛ فکر نه کنم هیچ وقتی انقد بام دوست بشه که دستمو لیس بزنه!چون اون اصلا وقتی می زاره من نازش کنم که خودش خسته شده باشه بعد از بازی هاش و ولو بشه روی زمین.از دستم دیگه یونجه نمی خوره . دستمو آروم بردم جلوش و آروم حرف زدم.داد هم نزدم.چی کار کنم؟

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    عزیزم خرگوش ها وقتی میرن جای جدید معمولن تا 48 ساعت نه غذا درست می خورن

نه دفع درستی دارن

خیلی می ترسن

به خرگوشت زمان بده تا باهات دوست بشه حداقل یکی دو هفته

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    فیلم،موزیک،کتاب و همستر کوچولوم
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.85
    سوال منتقل شده ی PENTAGRAM عزیز
    کمک ! خرگوشم بیحاله و میلرزه

سلام
    خرگوشمو شستشو دادم
    از وقتی آوردمش بیرون
    بیحال شده و میلره
    خودشو هم خشک نمیکنه
    کمک کنین لطفا :)
    جواب کاربر zahrarezaei:
    ببین عزیزم نترس...احتمالا ترسیده
    خیلیم ترسیده
    خرگوشا از اب وحشت دارن! سعی کن ارومش کنی اول... اروم بشینو نازش کن بعدم ببین میذاره با یه دستمالی خشکش کنی...نه اینکه حمله کنی بهشا گربه یا سگ نیس! همونجور که نازش میکنی ببین میذاره یا نه
    فقط خیلی وحشت کرده
    ببین عزیز من خرگوشا اگه زیاد از حد بترسن ممکنه بعد چند روز بمیرن
    الانم سعی کن کاری نکنی ترسش بیشتر بشه.... فقط سعی کن ارومش کنی بیشتر
    اگه خیلی بی حال شده و بعد که اروم شد غذاهم نمیخورد ببریش دکتر باید
    برا خشک کردنش سشوار نگیر سمتش چون صد درصد احتمال میدم بترسه
    اینم یادت باشه که خرگوش زیادی بترسه ...ممکنه بعد چند روز میمیره
    پس تو این چند روز اصلا نذار استرس بگیره یا بترسه...ایشالا که چیزیش نمیشه
    الانم برا اطمینان از اقا فخری پرسیدم ایشونم گفت فقط ترسه
    و گفتن برا اطمینان یه ساعت بذارش تو یه کارتن با ابو غذا...یه کارتن که جا تهویه داشته باشه
    بعد یه ساعت حالش خوب میشه
    و دیگه تحت هیییییچ شرایطی نشورش چون انقد میترسه ممکنه حتی از ترس بمیره!

جواب کاربر mehrsan
    من تجربه ی خودمو رو میگم
    خرگوشمو که تازه خریده بودم یه ماهه بود و فروشنده گفت میتونی با شامپو بچه بشوریش و با سشوار خشکش کنی!!!
    منم وقتی آوردمش خونه چون کثیف بود سریع شستمش
    اونم خیلی ترسیده بود وقتی میخواستم با سشوار خشکش کنم فرار میکرد بخاطر همین ادامه ندادم
    چون دیدم خیلی ترسیده فقط گذاشتمش توی کلاه حوله ای و تو بغلم آروم نگهش داشتم توی نور کم و سکوت کامل
    اونم اینطوری خیلی آروم شد و کم کم خودشو خشک کرد و اومد بیرون

نتیجه ی اعلام شده توسط کاربر
    PENTAGRAM
    گذاشتمش تو کارتن آب و غذا هم گذاشتم
    حالش بهتره
    دیگه خیلی بیحال نیس
    گذاشتمش یه جای ساکت
    به حال خودش ولش کردم

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.85
    سوال منتقل شده ی کاربر vampire عزیز
    راهنمایی ام کنید

سلام دوستان خوبم
    امیدوارم حالتان خوب بشاه تازگی ها میخواهم دو تا خرگوش کوتوله بخرم یعنی از اون خرگوش هایی که بچگی شان خیلی کوچک هستند و زیاد بزرگ نمیشن
    یعنی در همون اندازه هستند و بعضی از دست فروش ها میفروشنن

میخواستم بدونم ارزشش را داره بخرم تازگی ها من از خرگوش های بزرگ خوشم نمیاد !
    بعد اون خرگوش ها چه چیز هایی میخورن ؟؟؟؟
    چند سال عمر میکننن؟؟؟
    چه شکلی مشه نر و ماده اش را تشخیص داد و راه های تشخصیص شان را بهم بگید
    اگر این خرکوش های کوتوله را تو جعبه نگه دارم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟؟
    خرگوش باز ها ممنون میشم راهنمایی ام کنید

جواب کاربر Zzahra
    خرگوش مینیاتوری تو ایران نیست اگرم بخواین باید وارداتی بگیرین که قیمتش رو 1 میلیونه اینایی که دست فروشا میفروشن بچه خرگوشه بزرگ بشه همین سایز خرگوشای معمولی میشه فرقی ندارن

جواب کاربر Shadi H
    زهرا خانم درست میگه.. اینا همشون بچه خرگوش معمولی هستند که به اسم مینیاتوری و کوتوله میفروشند. اینا حدود دو هفته دارند و به دلیل کوچک بودن گوش ها و پاهاشون بهشون میگن
    مینیاتوری.. اما اشتباهه. اینا همشون اندازه خرگوش های معمولی میشوند

جواب کاربر alirezafakhri

دوست عزیز همونطور که زهرا خانوم گفتند این مدل خرگوشها تو ایران نیستند و اگرم باشن واقعا گرون هستن ....مثلا یدونه بچه خرگوش لوپ (این خرگوشهای اویخته گوش)رو جند وقت پیش قیمت
    گرفتم به من گفتند 850 هزار تومن اما در مورد خرگوش مینیاتوری یا به قول بعضی ها کوتوله...خرگوش جیبی ...خرگوش فانتزی... خود من تا حالا از نزدیک ندیدم و فقط شنیدم که همچین موجودی هست .ضمنا اکثر دست فروشها برای فروش خرگوششون میگن که خرگوششون مینیاتوریه و بزرگتر هم نمیشه که همش دروغ محضه......
    اما یک مورد مهم رو بهتون بگم شما بهرحال وقتی خرگوش یا هر حیون دیگه ای رو که میخرید اونم تو بچگی ، بالاخره یه روز بزرگ میشه و در نتیجه نیازهاش و بالطبعش مشکلات شما در نگهداری بیشتر میشه...حالا که میگی از خرگوش بزرگ خوشت نمیاد بعد از اینکه خرگوشت بزرگ شد میخای بندازیش بره مثلا پارک؟ یا واگذارش کنی به یکنفر...این وسط اون زبون بسته قربانی میشه اون به جرم اینکه بزرگ شده!!پس من به شما توصیه میکنم قبل از اینکه خرگوش بگیرید تمام شرایط و جوانب رو بررسی کنید اطلاعات لازم برای نگهداریش رو یاد بگیری و بعد اقدام به این کار کنی ......در هرصورت امیدوارم بهترین انتخواب رو بکنی که هم به نفع و خیر خودت باشه و هم اون خرگوش زبون بسته

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.85
    سوال منتقل شده ی Ernika عزیز
    سلام دوستان کسی میدونه برای اینکه موی بدن خرگوش کمتر بریزه باید چکار کرد یا فصلیه و نمیشه کاریش کرد؟راستی اینکه میگن موی گربه بیماری زاست در مورد خرگوش هم صدق میکنه یا نه؟آخه من هروقت خرگوشامو بغل میکنم مامانم هی میگه لباست پر مو شد اگر بره توی دهنت مریض میشی!هر چی هم میگم خرگوش اینجوری نیست راضی نمیشه راهنمایی کنین لطفا

جواب کاربرberti bani
    فصلی هست اگر یکدست باشه و همراه کچلی نباشه
    .هر روز برس بکش خرگوشت رو و دستهات رو مرطوب کن و به بدنش بکش تا موها رو نخوره واسش بد هست به لباس خودت هم نمی چسبه

جواب کاربر zahrarezaei
    من خرگوشم تو تابستون انقد موهاش کم پشت شده بود که کناره های پاش پوستش دیده میشد...اما طبیعی بود... من بردمش دکی قطره داد مسموم شد
    موهاشون خیلی کم میشه و چون فصل جفتگیریه موها شیکمشونو خودشون میکنن... یا دختر من دچار حاملگی کاذب شده بوده!!!موهاشو برس بکشی کمتر میریزه تو طول روز چون یه دفعه میریزه اما بازم ریزش مو داره
    موهاشون دقیقا عین ما ادماس! موهاتو برس بکشی یه دفعه اونایی که باید میریزه اما بازم تو طول روز ریزش داره... کمتر میشه اما قطع نمیشه...مخصوصا الان که تابستونه موهاشون زیاد میریزه گلم

جواب کاربر بهاره.میم
    اگه ریزش موهای کوچولوت زیاده حتما هرروز بدنشو شونه بکش و هفته ای یه بار بهش آناناس بده..چون بچه اینارو با لیس زدن میخوره و توپی مو توی دستگاه گوارشش ایجاد میشه که میتونه انسداد بده..
    آناناس یه آنزیم داره که به شکستن این توپی ها کمک میکنه..راستی آناناس کنسروی نباشه..مواد نگه دارنده داره که برای کوچولوت بده.

جواب کاربر I.Lov.Animal
    دوست عزیز متاسفانه خانواده ها بخاطر سنتی بودن معمولا اطلاعات زیادی از حیوانات خانگی ندارند... موی خرگوش هر سه ماه یکبار ریزش فصلی داره و کاریشم نمیتونی بکنی...مطمئن باش موی خرگوش از موی آدم بدتر نیست!!!! من نزدیک 4 ساله خرگوش داشتم و موهاش هم میریخته...نه کچلی گرفتم نه مریض شدم...فقط تو این مواقع احتیاج به تیمار بیشتری دارند ، آفتاب کافی ، شانه مخصوص خرگوش که از پت شاپ ها میتونی تهیه کنی و قطره های مخصوص ضد ریزش . با همه اینها این ریزش طبیعیه و هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه...در ضمن موی گربه هم مریضی نمیاره!!! اصلا هیچ حیوون خونگی باعث مریضی نمیشه چون در محیط خونه س و نکات بهداشتیش رعایت میشه.همچنین اگر واسش یونجه خشک تهیه کنی از جمع شدن توپ مویی در معده ش جلوگیری میشه.

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.85
    سوال منتقل شده Ernika عزیز:
    خرگوشام باهم نمیسازند!

سلام من دوتا خرگوش 8 ماهه دارم که از بچگی باهم بزرگشون کردم جفتشون ماده اند و الان باهم دعوا میکنن یه صدایی درمیارنو به حالت حمله به سمت هم میدوندو دستاشونو بالا میارنو دعوا میکنن بااینکه من همیشه با محبت بزرگشون کردم نمیدونم چرا اینجوری شدن و این صدا چیه که درمیارن!حتی وقتی یه چیزی مثلا دستمو وارد جاشون میکنم اول همون صدا رو درمیارنو میدون طرف دستم اما تا میبینن دستمه لیس میزنن و وقتی نازشون میکنم آروم میشن هرچند الان وضع دعواشون خیلی حاد نیست اما بدتر میشه چون نسبت به قبل پیشروی داشته کسی میدونه باید چکارکنم برای از بین بردن این عادتشون؟من اصلا طاقت جداکردن یا واگذاریشونو به هیچ وجه ندارم..

جواب کاربر Shadi H
    نیازی ب واگذاری نیست. الان بهاره و به دلیل روحیاتشون (و غریزه جنسی البته) همش به هم حمله میکنند. خرگوشای منم همین طورن. اصلا نیازی نیست واگذارشون کنی. یه ماه دیگه آروم میگیرن.
    کشتن همدیگه رو. کشتن هاااااا. پشم های همدیگه رو میکنن!!! اصلا یه وضعی! این وسط الان دو تاشون هم بارداری کاذب گرفتن پشمای خودشونو کندن مثلا بریزن رو بچه هاشون!! دوتاشون الان عین گوشت خرگوش متحرکن!!

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.85
    سوال منتقل شده ی کاربرکیمیا عزیز
    سلام متاسفانه پای خرگوش برادرم زخم شده کف پاش بخاطر اینکه همش رو سرامیک راه می ره نمی دونم چی کنم .پاشو فعلا تتراساکلین زدم و با باند بستم .چی کار باید بکنم؟؟؟؟؟

جواب کاربر شيما
    كيميا جان بايد ببريش دكتر پماد و شايد هم اگه زياد باشه پانسمان ميخواد
    اينهمه ميگيم خگوش رو سراميك و فرش و ... راه نره گوش نكردي ؟زير پاش بايد كلش يا بستر مخصوص خرگوش بريزي

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.85
    سوال منتقل شده ی کاربرمون2 عزیز
    خرگوشم به بجه هاش غذا نداده 14 روزه ان بچه هاش بچه ها گشنن چیکار کنم ؟؟؟

جواب کاربر alirezafakhri
    مونا خانم خدمتتون عرض کنم که این مشکل شما جای نگرانی نداره و راه دونستن اینکه مادر به بچه هاش شیر میده این نیست که اگر یک لحظه بچه رو پس زد یعنی شیر نمیده ....الان بچه خرگوشای من ده روزشون شده و از روز اول تا الان من هنوز ندیدم به بچه هاش شیر بده ولی ندیدن من دلیل نمیشه ،چون مادر ه معمولا دم صبح و افتاب نزده میره به بچه هاش شیر میده و تیمارشون میکنه...راه دونستن اینکه شیر میخورن هم بعد از اینکه زنده بودنشون مهمترین دلیله ...شما میتونید بچه خرگوش رو نگاه کنید معمولا تو خرگوشهای سفید و رنگ روشن که کلا شیر رو میتونید از تو شکمشون ببینید شکمشون کاملا مثل بادکنک میشه و توی نور که نگاه میکنید سفیدی شیر رو از توی شکم میتونید ببینید اما در مورد رنگ سیاه ها و یا تیره رنگها اگر سفیدی رو نبینید اما از ورم شکمشون میتونید متوجه بشید و حواستون باشه اینکه از قفس پرید بیرون و شیر نداد کاملا طبیعیه تازه شانس اورد که با لگد نزد بکشتش چون خارج از اون یک وعده اگر ما بخوایم بچه رو بزاریم زیر شکمش شیر بده و یا بچه ها سماجت کنن که برن شیر بخورن ممکنه بلای سر بچه ها بیاره . پس هیچوقت خودسر اگر فکر کردید شیر نمیده سعی نکنید با گذاشتن بچه ها زیر شکمش به اونا رو شیر بدید بلکه اگر احیانا روزی دیگه شیر ندادباید خودتون با روشهای که اینجا
    http://mihanpet.ir/thread21828.html
    تو سایت نوشتیم به بچه ها شیر بدید.

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.85
    سوال منتقل شده ی کاربر مون2 عزیز
    خرگوشم 8روز پیش بچه اورد
    چند روزه هی عطسه میکنه و اب ریزش داره
    دکتر کمیلیان گفت ویتامین ث بده دادم ولی خوب نشده احساس کردم تب داره امروز
    و اینکه سبزیجان گرم دادم مثل چعفری دیگه تب نداره
    چیکار کنم ؟؟؟؟ کجا ببرمش احساس میکنم حالش بدتر شده

جواب کاربر berti bani
    عزیزم بهاره جون میگه دو احتمال وجود داره

یکیش همون سرماخوردگی

یکی دیگه بیماری pastorella هست که بارداری و شیر آوری میتونه باعث شروعش می شه

و فقط با نمونه برداری از ترشحات بینی می شه فهمید.که مبتلا شده یا نه

در هر صورت باید به دامپزشک برده بشه

و نوع بیماری تشخیص داده بشه و نوع و مقدار دارو با نظر دامپزشک باشه

(اینها نظرات بهاره جون بود)

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.85
    سوال منتقل شده ی ملیا عزیز
    خرگوش نوزادم,,,,,کمک کنید.

سلام . یه خرگوشه که هنوز چشاش باز نشده .کوچولوه.قراره از دنشگاه بیارمش . توی مین هفته . یکی دوستان گفتن نیارمش بزارم پیش مادرش باشه تا 3,4هفته.ولی من زود تر می خوام بیارمش.ده سالمه از اون بچه هایی هم نیستم که حیوونا رو اذیت کنم .به هیوونا عشق می ورزم ، بهشون علاقه دارم و نهایت سعیمو می کنم که نمیرن و ازشون خوب مراقبت کنم.(خرگوشه از نژاده نیوزلندیه.)

جواب کاربر zahrarezaei
    4هفته دیگه نیاز به شیر خوردن نداره
    عزیزم من گفتم نیارش چون میدونم حیوونا برات مهمن و براشون ارزش قائلی و نمیخوای اذیت بشن
    اگه قصدت اذیت بود که میگفتم پاشو برو بیارش! اذیت میشه خانومی... تازه احتمال مرگش بالاس... من خودم جرئت ندارم تا چشمش باز شد بیارم نگهش دارم چون خیلی حساسن! یه لحظه به این فک کن که بمیره و یه جنازه بچه خرگوش بمونه رو دستت! چقد عذاب وجدان میگیری که کاش 4 هفته صب میکردم؟...
    خیلی دردناکه برات اون موقع
    صد درصد برا اون خرگوشم دردناکه که از مادرش جدا بشه... اینجوری پیش مادرش احساس امنیت میکنه
    اما بعد که نیاز به شیر خوردن نداشت یه خرگوش داری که چون شیر مادرشو خورده خیلی سالمتر از خرگوشاییه که تو فروشگاهها میفروشن!!

صفحه 214 از 642 نخستنخست ... 114164204212213214215216224264314 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)