فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,280
لایک لایک:  1,709
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 2 از 642 نخستنخست 12341252102502 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 6416

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر میهن پت ghazal00 آواتار ها
    شماره عضویت
    3422
    میانگین پست در روز
    0.08
    ما خرگوشمون رو تازه اوردیم خونه هنوز میترسه وقتی بهش نزدیک میشیم و هر بار کمی طول میکشه تا به حضورم عادت کنه
    رفته زیر میز قایم شده
    چه کار کنم تا زودتر عادت کنه بهمون؟

یه سوال دیگه ممکنه قفس مناسب برای نگهداری خرگوش رو شرایطش رو بهم بگید؟
    ایا بهتره قفسش وضعیتی مثل فضای باز در طبیعت داشته باشه یامثل قفس همستر سبیه به تونل ها و چاله های زیر زمینی باشه؟
    از دوستانی که خرگوش دارن برای استفاده از تجربیاتشون میشه خواهش کنم راجع به وضعیت قفس خودشون توضیح بدن؟

من قبلا یه اکواریوم داشتم که به طور موقت کفشو پارچه پهن کردم و ظرف غذا و ابشم گذاشتم اونجا
    اما قصد داشتم از درختا کمی برگ و شاخه بیارم به جای پارچه پهن کنم کفش اما میترسم برگایی که خوب نیستن رو بخوره و مریض شه
    و چوب هم با توجه به سن کمش برای جویدن مناسبه؟
    ویرایش توسط بهاره مظلومی : 4th August 2013 در ساعت 12:15 PM

کاربر ارزشمند
    شماره عضویت
    41
    میانگین پست در روز
    1.08
    من اطلاعاتم رو راجع به همه حیوونا میگم..خب با توجه به اینکه الان اومده محیط جدید و داره چهره های تازه میبینه حتما استرس داره..پس بهترین کار این ممیتونه باشه که زیاد کسی نزدیکش نشه(زیاد!)منظورم این نیست که اصلا پیشش نرید بهتره اول خوب همه جارو ببینه تا آروم شه..کم کم کنارش برید و براش غذا ببرید و باهاش صحبت کنید..این فعلا خوبه تا وقتی که آرامشش برگرده و بتونید کاملا باهاش دوسا بشید...
    این عکس قفس یه خوکچه هندی هست که شیما عزیز قبلا گفته بودن واسه خرگوش هم ایده آله:
    اطلاعاتم متاسفانه همینقدر بود..امیدوارم دوستانی که خرگوش دارن زودتر بیان و با توجه به اینکه خیلی اطلاعات خوبی دارن بتونن کمکتون کنن..

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    ابولفضل عباسي
    شماره عضویت
    3427
    میانگین پست در روز
    0.00

Post خرگوش

سلام. يه خرگوش دارم كه حدود 35 روز پيش جف گيري كرده ولي تا حالا بچه نكرد.توي قفسي كه هست يه جعبه قرار دادم يك هفته پيش موهاي زير شكم خودشو كند و توي اون جعبه برده وخونه سازي كرده.ميخواستم راهنمايم كنيد.

همکار قدیمی Shadi H آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    شادی حسن پور
    علایق
    حیوانات - موسیقی - اینترنت!
    تخصص
    تدریس و ترجمه انگلیسی و فرانسه
    حیوان خانگی
    دو تا گربه: دیزی و دُرسا
    شماره عضویت
    964
    میانگین پست در روز
    2.13
    نقل قول نوشته اصلی توسط number4660 نمایش پست ها
    سلام. يه خرگوش دارم كه حدود 35 روز پيش جف گيري كرده ولي تا حالا بچه نكرد.توي قفسي كه هست يه جعبه قرار دادم يك هفته پيش موهاي زير شكم خودشو كند و توي اون جعبه برده وخونه سازي كرده.ميخواستم راهنمايم كنيد.
    سلام. معمولا خرگوش شب قبل از زایمانش موهای زیر شکمشو و حتی بقیه جاهای بدنشو میکنه برای این ک روی بچه هاشو بپوشونه..
    خرگوشای من همیشه همین طورن، همیشه فردای مو کندنشون لاغر میشن و من میفهمم بچه دار شدن.. البته خرگوشای من خونه شون تو یه لونه ی زیرزمینی تو باغچه س...

خرگوشتون وزن کم نکرده؟

همکار قدیمی Shadi H آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    شادی حسن پور
    علایق
    حیوانات - موسیقی - اینترنت!
    تخصص
    تدریس و ترجمه انگلیسی و فرانسه
    حیوان خانگی
    دو تا گربه: دیزی و دُرسا
    شماره عضویت
    964
    میانگین پست در روز
    2.13
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal00 نمایش پست ها
    خیلی ممنون
    من فعلا یه اکواریوم داشتم که به طور موقت کفشو پارچه پهن کردم و ظرف غذا و ابشم گذاشتم اونجا
    اما قصد داشتم از درختا کمی برگ و شاخه بیارم به جای پارچه پهن کنم کفش اما میترسم برگایی که خوب نیستن رو بخوره و مریض شه
    و چوب هم با توجه به سن کمش برای جویدن مناسبه؟
    سلام. خرگوش باید تحرک داشته باشه، تو آکواریوم سعی کن زیاد نگهش نداری.. بعدم جاش باید جوری باشه که ادرارش زیر پاش نره که داغون میکنه پاش و سلامتیشو...
    من نمیدونم بستر مناسب برای خرگوش چیه، چون خرگوشام همیشه تو باغچه ن، شاید خاک مناسب تر باشه... به نظر من نصف آکواریوم رو با خاک بپوشون که اگه دلش خواست بره تو خاک

چوب الان بهش نده، سنش چقده؟؟ اگه زیر یه ماهه ( حدودا اندازه کف دست) حتما حتما حتما شیر بهش بده... شیر کم چرب و بدون لاکتوز.. اگر بدون لاکتوز گیر نیاوردید کم چرب بهش بدید.. یه کم گرمش کنید و یه نوک انگشت هم شکر بزنید.. عاشقش میشه... باید بخوره، واسه بدنش فوق العاده لازمه..

یونجه فراموش نشه دوست عزیز... حدود 70 درصد از جیره ی غذایی خرگوش بالغ باید یونجه باشه...
    یکی از مشکلات هم تشکیل توده مو درون دستگاه گوارشیه که موجب به مرگ میشه،همینطور بلند شدن دندون که درمان نداره.
    ویرایش توسط بهاره مظلومی : 4th August 2013 در ساعت 01:19 PM

کاربر ارزشمند
    شماره عضویت
    41
    میانگین پست در روز
    1.08
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi h نمایش پست ها
    من نمیدونم بستر مناسب برای خرگوش چیه
    میتونن برای خرگوششون از بسترهایه مخصوص که تجاری توی بازار هست استفاده کنن :)

شماره عضویت
    3422
    میانگین پست در روز
    0.08
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi h نمایش پست ها
    سلام. خرگوش باید تحرک داشته باشه، تو آکواریوم سعی کن زیاد نگهش نداری.. بعدم جاش باید جوری باشه که ادرارش زیر پاش نره که داغون میکنه پاش و سلامتیشو...
    من نمیدونم بستر مناسب برای خرگوش چیه، چون خرگوشام همیشه تو باغچه ن، شاید خاک مناسب تر باشه... به نظر من نصف آکواریوم رو با خاک بپوشون که اگه دلش خواست بره تو خاک

چوب الان بهش نده، سنش چقده؟؟ اگه زیر یه ماهه ( حدودا اندازه کف دست) حتما حتما حتما شیر بهش بده... شیر کم چرب و بدون لاکتوز.. اگر بدون لاکتوز گیر نیاوردید کم چرب بهش بدید.. یه کم گرمش کنید و یه نوک انگشت هم شکر بزنید.. عاشقش میشه... باید بخوره، واسه بدنش فوق العاده لازمه..

یونجه فراموش نشه دوست عزیز... حدود 70 درصد از جیره ی غذایی خرگوش بالغ باید یونجه باشه...
    خیلی ممنون از شما
    خرگوش رو فقط شب توی اکواریوم میزارم بقیه روز توی خونه و یکی دو ساعت هم توی حیاط میگرده اما اینکه این مدت طولانی روی فرش باشه مشکل زاست
    بعد از درست شدن قفس روزانه چند ساعت بودن رو فرش اذیتش نمیکنه؟
    یه بچه خرگوشه تازه خریدمش و همونطور که گفتید قد کف دستمه امروز سعی کردم بهش کمی شیر بدم اما تمام روز داشت جعفری کرفس و هویج می خورد و خیلی کم شیر خورد
    ادرارشم تا وقتی که جای مناسب براش پیدا کنم مدام تمیز میکنم زیر پاشو که اذیت نشه اما یکی از علایقش اینه که بعد از اب خوردن یه دور بره بپره توی ظرف اب بعدشم ادرار میکنه حالا یا توی ظرف یا بیرونش بعدم سریع میاد بیرون خودشو تمیز میکنه منم سریع ابو عوض میکنم اما ممکنه نفهمه که اب رو الوده کرده و قبل از اینکه من بفهممو عوض کنم ابو ازش بخوره؟
    کلا دستگاه گوارشش چقد حساسیت داره؟
    من شیراز هستم و نمیدونم یونجه و بستر مناسب رو از کجا گیر بیارم توی هایپر استار چیزی گیرم میاد؟
    قصد دارم یه قفس شبیه قفس شیوا خانم درست کنم اخه دارم قطعاتشو
    پس اگه شیر کم چرب با کمی شکر بهش یدم اسیب نمیبینه؟ چند وعده بهش بدم؟ و تا چند وقت؟ دیگر مواد غدایی هم بهش بدم یا فعلا شیر فقط؟
    ویرایش توسط ghazal00 : 4th August 2012 در ساعت 04:10 AM

کاربر میهن پت morteza33 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهم نیست !!!!
    علایق
    بسکت .حیوانات .فوتبال.ماشین سواری
    تخصص
    فعلا الافم نه کلا الافم ..24 ساعته
    حیوان خانگی
    ماهی . خرگوش .خوکچه! بلدرچین الان اینان
    شماره عضویت
    2875
    میانگین پست در روز
    0.67
    تا شادي خانم و اقا علي رضا ج ندادن من يه عرض اندامي بکنم ... شير با قطره چکون بهش بده تا نرمي استخوان نگيره برعکسش کن يواش بريز تو دهنش موازب باش نريزي تو بينيش که خطرناکه
    رو فرش بودنشم اگه کم باشه به نظر من اذيتش نميکنه چون پنجه خرگوشا جوريه که مثل گربه نيست غلاف داشته باشه که بازو بسته بشه واس همين رو فرش راه ميره به مفصلا پاش اثيب ميرسه
    اگه مغازه سله يا همون پرنده فروشي اطرافت بود يه جا ابي واسه قفس پرنده بگير .. بگو مسافرتي ميخواي که سايز بزرگشو بهت بدن اونو بزاري بهتره براش.. خيال خودتم راحت تر ميشه
    دستگاه گوارششم خوب حساسه ...مثلا وعده غذاييشو يهو عوض نکن ممکنه بميره .. غلات بهش نده و...
    شيرم بده .. بهش ...غذا هم بهش بده ...کاهو کمتر بده ....کاهو کرفسو... واسه تشويقي دادن واسش خوبه سعي کن زودتر براش يونجه تهيه کني ...
    در ضمن عادتش بده به يه صدا خاص مثلا صوت يا اواز که تا صداتو شنيد اگه تو خونه ازاد بود بياد پيشت مثلا هميشه قبل غذا صوت بزني وقتي ازاد باشه براش صوت بزني فکر ميکنه وقت غذاست زود مياد....
    در مورد بقيه سوالاتونم يکم صبر کنيد دوستان کامل براتون توضيح ميدن....
    (اين مطالبم از همنشيني با اقا علي رضا بدست اوردم ....)
    اون یکی جا هم گفته بودی همینو برات نوشتم ....
    افرین که به فکرشی

شماره عضویت
    3422
    میانگین پست در روز
    0.08
    بازم سلام به همگی!
    ما قفس خریدیم بلاخره اما چندتا سوال
    خاک باغچه که کود هم داده باشن توش مشکل زا نیست؟گیاه خاک چطور؟
    مخلوطی از چوب وخاک چطور؟
    و یه سوال مهمتر
    پشت گردن خرگوشمون موهاش به یه دستی همه بدنش نیست این طبیعیه؟شبیه فرق سر ادما مثل یه فرق پشت گردنشه

کاربر میهن پت morteza33 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهم نیست !!!!
    علایق
    بسکت .حیوانات .فوتبال.ماشین سواری
    تخصص
    فعلا الافم نه کلا الافم ..24 ساعته
    حیوان خانگی
    ماهی . خرگوش .خوکچه! بلدرچین الان اینان
    شماره عضویت
    2875
    میانگین پست در روز
    0.67
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal00 نمایش پست ها
    بازم سلام به همگی!
    ما قفس خریدیم بلاخره اما چندتا سوال
    خاک باغچه که کود هم داده باشن توش مشکل زا نیست؟گیاه خاک چطور؟
    مخلوطی از چوب وخاک چطور؟
    و یه سوال مهمتر
    پشت گردن خرگوشمون موهاش به یه دستی همه بدنش نیست این طبیعیه؟شبیه فرق سر ادما مثل یه فرق پشت گردنشه
    کود دیگه چیه ..مریض میشه توش هزارتا جکو جونوره نزاری واسش الان چون بچس یا روزنامه یا کاغز سفید بزار که پاشم سیاه نشه ... روزنامه کف پاشو سیاه میکنه

اون از خاک اره بدش میاد
    روزنامه یا کاغذ فعلا همینا از همه تمیز تره اینم بچس مریض میشه
    اگه منظورت دقیقا گردنشه اره گردن خرگوش وقتی جمه موهاش یه دسته وقتی سرشو میکشه یا مثلا میاد رو دوپا انگار لاش خالیه ...اگه منظورتون همین جاش بود که نگران نباشید
    حالا بچس بزار بزرگ بشه .. بهتر میشه موهاش
    راستی افرین که انقدر بهش توجه میکنی
    ویرایش توسط morteza33 : 7th August 2012 در ساعت 06:51 AM

صفحه 2 از 642 نخستنخست 12341252102502 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)