فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,269
لایک لایک:  1,702
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 155 از 640 نخستنخست ... 55105145153154155156157165205255 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,541 به 1,550 از 6391

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    ای جاااااان خدا رو صد هزار مرتبه شکر الان که داشتم مطلبتون رو میخوندم یجوری بود که همش منتظر بودم اخر بگی فلان بلا سرش اومد ولی اخرش خوب تموم شد .... باورتون نمیشه این جند روزه اینقدر از لحاظ فکری ذهنم مشغول این فسقلی بود که حد نداره باور کنید همش فکر میکردم این زبون بسته رو دکتر نمیبرین و اونم یواش یواش باید درد بکشه و پاش سیاه بشه تا بمیره......خدا میدونه چقدر خوشحال شدم. واقعا از مادرت هم که گذاشت ببریش دکتر تشکر میکنم و اینشاالله خدا جواب این کار خیرش با سلامتی خودش و خانواده اش بهش برگردونه......حالا از دعا کردن و غر زدن مثل پیرزنها بگذریم..اسم اون داروهای که باید بدی رو میگی چی هست؟ اما در مورد جیغ زدن این زبون بسته موقع شربت دادن باید بهتون بگم اون بخاطر شربت جیغ نکشیده بلکه به احتمال زیاد بخاطر نوع دست گرفتنتون بوده یعنی بد گرفتینش و اذیت شده و حتی ممکنه به اون پای اسیب دیده اش فشاری وارد شده و یکدفعه از درد جیغ کشیده.....موقع دارو دادن خیلی خیلی باید حواست باشه چون نرمی استخوان داره ممکنه حتی پاش بشکنه یا حتی تو دستتون دنده هاش خرد بشه و دیگه کاری هم نمیشه کرد . ترجیحا موقع شربت دادن دو نفری این کارو انجام بدید یک نفر با دقت و احتیاط تمام اونرو نگه داره توی بغلش و نفر دیگه با ملایمت دهنش رو بگیره و شربت رو بده به خرگوش.

همکار قدیمی Shadi H آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    شادی حسن پور
    علایق
    حیوانات - موسیقی - اینترنت!
    تخصص
    تدریس و ترجمه انگلیسی و فرانسه
    حیوان خانگی
    دو تا گربه: دیزی و دُرسا
    شماره عضویت
    964
    میانگین پست در روز
    2.14
    نمیشه یه کم آب میوه طبیعی تو شربتش قاطی کنی؟؟؟ مثلا میگم، یه هلو رو بچلون و یه کم آب هلو بریز تو شربتش که خوشمزه شه.. گناه داره، تلخی دوست ندارن خب

خیلی ممنونم ازت هدا جان که بردیش دکتر، واقعا از نگرانی در اومدیم

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shadi H نمایش پست ها
    نمیشه یه کم آب میوه طبیعی تو شربتش قاطی کنی؟؟؟ مثلا میگم، یه هلو رو بچلون و یه کم آب هلو بریز تو شربتش که خوشمزه شه.. گناه داره، تلخی دوست ندارن خب

خیلی ممنونم ازت هدا جان که بردیش دکتر، واقعا از نگرانی در اومدیم
    شادی خانم من بعید میدونم خوردن شربت باعث جیغ زدن خرگوش بشه به احتمال خیلی زیاد به ناحیه اسیب دیده موقع دارو دادن فشار وارد کردن و اون طفلکی هم جیغ کشیده....

همکار قدیمی Shadi H آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    شادی حسن پور
    علایق
    حیوانات - موسیقی - اینترنت!
    تخصص
    تدریس و ترجمه انگلیسی و فرانسه
    حیوان خانگی
    دو تا گربه: دیزی و دُرسا
    شماره عضویت
    964
    میانگین پست در روز
    2.14
    احتمال اینم هست علیرضا جان، چون واقعا عجیبه که برای خوردن شربت خرگوشی جیغ بزنه..

کاربر ارزشمند zahrarezaei آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    زهرا رضایی
    شماره عضویت
    5586
    میانگین پست در روز
    1.50
    دقیقا این سوال برام پیش اومده بود...چون این جیغ زدن فقط موقع دردو ترس زیاده... خیلی هم توصیه میکنن که خرگوشایی که زخمینو وقتی بغل کردید اگه جیغ کشید شوکه نشیدو ولشون نکنید رو زمین!
    اما خب اطلاعی نداشتم برا تلخ بودن شربت هم بخوان جیغ بزنن یا نه...
    اما شادی راس میگه اگه بشه قاطی اب میوه طبیعی کرد خیلی خوب میشه ها....وای من خودم بچگیام شربت خوردنی عزا میگرفتم چه برسه این کوچولو

مهم نیست چقدر بالایی
    مهم اینه که اون بالا لاشخوری یا عقاب؟!

کاربر ارزشمند zahrarezaei آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    زهرا رضایی
    شماره عضویت
    5586
    میانگین پست در روز
    1.50
    http://mihanpet.ir/thread4353.html#post174497
    جناب فخری میشه به این تاپیکم سر بزنید...مطمئن نیستم درست گفته باشم

مهم نیست چقدر بالایی
    مهم اینه که اون بالا لاشخوری یا عقاب؟!

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.51
    درمورد قاطی کردن دارو و شربت با اب میوه تا اونجای که من تجربه کردم برای ادم شاید جواب بده ولی خرگوش نه ....چون اگر خرگوش اون اب میوه رو دوست داشته باشه و خودش به راحتی بخوره که من تا حالا بندرت دیدم اگر کوچکترین بو یا طعم دیگه ای بده دیگه یک قطره هم نمیخورن اگر هم بخواهید که کاملا رقیقش کنید که بو نده اونوقت با قدرت بویای خرگوش باید هر یک قطره دارو رو با یک پارچ اب میوه قاطی کنید تا بتونه بخوره!!!!!.....حالا اگر هم کلا اب میوه نخوره این خرگوش و فقط بخواهید طعم بد شربت رو تعدیل کنید اونوقت مثلا یک قاشق غذاخوری دارو رو مثلا با دو یا 3 قاشق اب میوه باید قاطی کنید حالا این خروگش با پای اسیب دیده رو توی بغل تصور کنید دادن یک قاشق دارو چه مصیبتی هستش ، حالا بخواین 3 یا 4 قاشق بهش بدین چیکار میکنه....
    بنظر من ترجیحا همون دارو رو با چیزای دیگه ترکیب نکنید اونم مگر با نظر پزشک اینکارو بکنید، و همون شربت رو خیلی با دقت و احتیاط یکبار بهش بدید خیلی بهتره تا اینکه بخواد زجر کش بشه.....

کاربر فعال میهن پت I.Lov.Animal آواتار ها
    علایق
    عاشق تمام حیوانات. داستان نویسی. گیاهخواری
    تخصص
    Painter
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    5030
    میانگین پست در روز
    0.11
    نقل قول نوشته اصلی توسط نیلوفر ج نمایش پست ها
    یه سوال داشتم دوستایی که اپارتمان زندگی میکنن خرگوشاشونو چطوری نگه میدارن؟ تو خونه ازادن؟ یا اگه تو قفسن خوب قفسو کجا میزارن مگه میشه تو اتاق گذاشت؟؟؟؟ پیاده رویشونو چی کار میکنن؟ میبرن پارک؟ خوب بعدن گرفتنش سخته که1 قلاده میبندن؟ خوب مگه نمیگن قلاده دوس ندارن خرگوشا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    البته خوب دوستان عزیز لطف کردند وجوابای کاملی دادن..اما من هم تجربه نگهداری خرگوشای خودمو می گم...همگی که خونشونو دیدین. تو اتاق خودمه. روزی دو بارم خونه و بسترشونو تمیز میکنم. در طول روز دو بار میرن تو خونشون. یکی از 12 تا 5 بعد از ظهره که زمان خواب خرگوشاس. بعدشم میارمشون بیرون تا 12 شب ولن تو اتاقا و بازی میکنن...غذا میخورن...میچرخن و هیچ مشکلی هم ندارن. چیزیم نمیجون. چون انقدر چوب واسباب بازی و یونجه دارن که سمت سیم و اینچیزا نمیرن. خونمون هم طوری نیست که سیم و اینا ول باشه. منم زیاد دنبالشون نیستم. خودشون عاقلن. و یکی شبه که تا 4 صبح خوابن و بعد میارمشون بیرون...شروع میکنن تو اتاقا جفتک انداختن و دویدن و پریدن رو تخت منه بدبخت و رژه رفتن روی من.

البته در کل میگن خرگوشو نباید تو آپارتمان نگه داشت. نیاز به حیاطم داره. چون پاهاشون به مرور زخم میشه روی فرش و اینا. البته فکر میکنم 100 درصد نباشه. بیشتر روی سرامیک اینطوری میشن که خرگوشای من از روی سرامیکا اصن میپرن، اما باورت نمیشه نیلوفر جون از حیاط فرارین. به زور میبرمشون تو حیاط...دو ساعت نشده میان پشت در اتاق در میزنن. در ضمن در مورد پیاده روی ، از من میشنوی نبرش پارک...از فضای باز وحشت زده میشه چون خرگوش خونگی بوده و هیچکس جز خانواده ی تو آپارتمان که شامل تو هم میشه، ندیده...ممکنه فرار کنه و پیداش نکنی. این تجربه ی یکی از دوستامه. مگر اینکه باغ کوچیکی باشه و یه جای خلوت .

اشرف مخلوقات در عمل به وظایفش چه انجام داده؟! نسبت به طبیعت و حیوانات که خودشان آیات خداوند هستند و آنها هم پذیرای دین الهی هستند چه کرده است؟! زمینی ویران و جاندارانی دردمند و شاکی از ظلمهای این جانشین خدا ! حیوانات به مشکلاتی دچارند که توسط انسان متجاوز ایجاد شده و توان و ابزار رفعش را ندارند. آیا جبران مافات یا کمک به مخلوقات بی پناه وظیفه‌ی بشر نیست؟!انسانیت ومهربانی حد ومرزی ندارد، نه تنها با یکدیگر بلکه با دیگرموجودات کره ی زمین.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    امیرعلی کاشی گلهری
    شماره عضویت
    7057
    میانگین پست در روز
    0.02
    دوستان یه سوال
    شاید خیلی مسخره به نظر برسه ولی میخوام بدونم
    به خرگوش میشه بازی کردن یاد داد؟؟؟ ینی مثل سگ و گربه ؟؟؟ وسیله بازی دارن یا نه؟؟؟

کاربر فعال میهن پت I.Lov.Animal آواتار ها
    علایق
    عاشق تمام حیوانات. داستان نویسی. گیاهخواری
    تخصص
    Painter
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    5030
    میانگین پست در روز
    0.11
    الان که پستاتونو خوندم، متوجه شدم که خرگوشتونو بردین تو حیاط. البته چند مورد رو باید دقت کنید. گربه ها ممکنه اذیتش کنن، اگه نخوردش هم ، خرگوشا انقدر ترسو هستن که ممکنه از ترس بمیرن!!! تو باغچه هم مشکلی پیدا نمیکنه معمولا. نگران نباش. من دوستی داشتم که خرگوشش رو توی باغچه گذاشته بود و دور باغچه هم فنس کشیده بود. البته دو تا بودن، یه نر و یه ماده. رفته بودن تونل کنده بودن و زیر خاک بچه دار شده بودن. البته این موارد در مورد خرگوشای سوسول و پاستوریزه ی ماها صدق نمیکنه. مثلا من ، سیاه دونه و خاکی رو که میارم داخل با شامپوی مخصوصشون که مثل پودر بچه س ، تمیزشون میکنم و بعدم شونشون میکنم، اگه اینکار و نکنم، میخوان تا یکساعت گل و خاک رو از روی تنشون لیس بزنن تا تمیز شن. البته یه مورد دیگه ای هم هست و اون اینکه بدن خرگوشا مثل پوست ما حساس نیست، اصلا به این شکل که ما دچار گزش پشه یا مورچه و یا زنبور میشیم، اونا نمیشن. به جز سگ و گربه ها که ممکنه کک و پشه برن توی پشم و موشون. پس نگران مورچه ها نباشید . مشکلی واسشون ایجاد نمیکنن. لازمم نیست اون بیچاره ها رو سم بدید. فقط سعی کنید شبا قبل خواب خونه خرگوشتونو تمیز کنید و که در طول شب مواد غذایی نباشه و باعث جمع شدن مورچه نشه.
    با تشکر
    اشرف مخلوقات در عمل به وظایفش چه انجام داده؟! نسبت به طبیعت و حیوانات که خودشان آیات خداوند هستند و آنها هم پذیرای دین الهی هستند چه کرده است؟! زمینی ویران و جاندارانی دردمند و شاکی از ظلمهای این جانشین خدا ! حیوانات به مشکلاتی دچارند که توسط انسان متجاوز ایجاد شده و توان و ابزار رفعش را ندارند. آیا جبران مافات یا کمک به مخلوقات بی پناه وظیفه‌ی بشر نیست؟!انسانیت ومهربانی حد ومرزی ندارد، نه تنها با یکدیگر بلکه با دیگرموجودات کره ی زمین.

صفحه 155 از 640 نخستنخست ... 55105145153154155156157165205255 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)