فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,275
لایک لایک:  1,703
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 113 از 641 نخستنخست ... 1363103111112113114115123163213613 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,121 به 1,130 از 6404

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر میهن پت Sajad آواتار ها
    حیوان خانگی
    Rabbit
    شماره عضویت
    918
    میانگین پست در روز
    0.14
    این عکس خرگوش خودم بود ولی 3-4 ماه پیش به رحمت خدا رفت...

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sajad نمایش پست ها
    این عکس خرگوش خودم بود ولی 3-4 ماه پیش به رحمت خدا رفت...
    آخی خودت رو ناراحت نکن سجاد

راستی خرگوش نگرفتی دیگه؟

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiamehr نمایش پست ها
    برای ضد عفونی یا از بین بردن بوی قفس خرگوشام چیکار باید بکنم؟ البته بهشون یاد دادم تو دستشوییشون کارشونو میکنن اما قفس یکم بو گرفته چون کفش پوشاله و آفتاب نمیخوره. قفسشون بزرگه توی اتاقمه نمیشه ببرم بشورمش. یه دامپزشک بهم گفت از تنتور ید استفاده کنم. چیکار کنم کمک کنین!

بهترین کار نوعی ماده هستش که اتفاقا خیلی شبیه پلت هستش و دونه دونه هستش و به این روش کار میشه مثلا خود من یدونه از این صندوقهای پلاستیکیه میوه رو چپه میکردم و دور تا دورش رو میبستم و زیرش تا 3 یا چهار انگشت ارتفاع از اون ماده میریختم هربار ریختن نزدیک به 200 تا 250 گرم ماده مصرف میشد ولی حدودا دو هفته دستشوی دوتا خرگوشه جیشو رو تو تابستون جواب میداد و با این کاری که کرده بودم میرفتن روی سبد دستشوی میکردن و از سوراخاش میریخت پایین و بدنشون الوده نمیشدو به محض تماس ادرار یا مدفوع با اون ماده فورا تمام رطوبت رو جذب میکرد و کاملا خشک میشد و خود ماده پودر میشد باور کنید بعد از دو هفته دماغتون رو اگر هم میچسبوندین به سبد بازم بو نمی اومد . این ماده رو من قبلا کیسه ده کیلوی رو 18 هزار تومن خریدم و حداقل برای 7 یا 8 ماه دو یا سه خرگوش کافیه . اگر یکزمان خواستید بگید تا اطلاعاتش رو براتون بفرستم

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    برای ضد عفونی یا از بین بردن بوی قفس خرگوشام چیکار باید بکنم؟ البته بهشون یاد دادم تو دستشوییشون کارشونو میکنن اما قفس یکم بو گرفته چون کفش پوشاله و آفتاب نمیخوره. قفسشون بزرگه توی اتاقمه نمیشه ببرم بشورمش. یه دامپزشک بهم گفت از تنتور ید استفاده کنم. چیکار کنم کمک کنین!
    لطفا از تنتور ید اصلا استفاده نکن نهایتا با توجه به اینکه ادرار خرگوش قلیای هستش و حاوی مقدار ناچیزی ترکیبات امونیاک شما میتونید بعد از اینکه کار شستشوتون با اب تموم شد با سرکه خیلی رقیق مثلا یک بطری 1.5 لیتری نوشابه رو با یک لیوان سرکه قاطی کنید و دوباره اون محل ها رو باهاش بشورید و بزارید یه 5 دقیقه بمونه و بعد بخوبی دوباره با اب سرد بشورید بو به طور کامل خنثی میشه

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    هر روز 2 بار دستشوییشونو خالی میکنم اما بازم هرکی میاد تو اتاقم میگه بو میاد. اسپری آنتی باکتریال رایحه دار استفاده بکنم؟ آخه از پوشالش بو نمیاد . بعد نمیشه قفس به این بزرگیو هر روز پوشالشو عوض کنم.
    ببینید شما با کمی ابتکار و خلاقیت خودتون میتونین بهترین وسیله رو بسازین ، او ظرف دستشوی خرگوشاتون احتمالا تند تند پر ادرار میشه و همونطور که گفتم ادرار خرگوش مقدار کمی امونیاک داره که تا حدی فررار هستش در نتیجه همه چیز هم که مرتب باشه باز برای کسی که تازه در اتقت رو باز میکنه و میاد تو و به این بو عادت نداره واقعا ازار دهنده هستش ، من و پریسا نزدیک 20 تا خرگوش از بالغ و بچه رو توی یک بالکن تقریبا 2 در 4 متر یه مدت نگه میداشتیم ولی نزاشتیم از لحاظ بو کسی صداش در بیاد . خرگوشای شما همینطور که بالغتر بشن بوی ادرارشو خیلی شدیدتر میشه . یه مسئله دیگه من ظرف شما رو ندیدم ولی گر طوری هست که خرگوشاتون موقع ادرار کردن مجبورن برن توش و پاشون الوده بشه هم باعث اذیتشون میشه و هم ایجاد بوی بیشتر شما محل قفس رو اگر بتونید جای از اتاق قرار بدید که تهویه بهتری داره و با ابتکار ظرف ادرارشون رو طوری بسازید مثلا همون سبد مشبکی که قبلا خودم توضیح دادم روی اون ظرف قرار بدید و داخل اون رو یا از اون موادی که گفتم بریزید و یا با ابتکار میتونید کاری کنید که با یک شیلنگ خیلی کوچیک ادرار تو ظرف نمونه و مثلا به یک بطری یا ظرف سربسته ریخته بشه از پراکندگی بو جلوگیری کردید.

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    این قضیه شیلنگ رو من با یک قفس دو طبقه انجام داده بودم چون قفس شما سه ظبقه هستش میتونید این کار رو هم بکنید من ظرف ادرار خرگوش توی طبقه دوم رو جوری گذاشته بودم که ادرار کنج اون جمع بشه بعد اون کنج رو یه سوراخ کرده بودم و از اون سوراخ دوتا شیلنگ سرم رو که به خوبی بهم چسبونده بودم اونجا تعبیه کرده بودم و کاملا از پشت با چسب دوقلو و بعد با چسب اکواریم اب بندی کرده بودم ، شیلنگها رو توی یدونه بطری مثل این بطری نوشابه ها گذاشته بودم و توی اون به اندازه یک استکان اب و سرکه ریخته بودم ، بعضی وقتا حتی یک هفته هم جواب میداد تا بخوام خالیش کنم اون بطری بخاطر ماهیت دهانه تنگش اجازه تبخیر و بو پراکنی رو به ادرار نمیده فقط روزی یکبار یک نصف استکان اب یا اب با سرکه رو توی ظرف ادرار میریزید که ادرار اغشته به ظرف بره پایین مثل سیفون

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezafakhri نمایش پست ها

بهترین کار نوعی ماده هستش که اتفاقا خیلی شبیه پلت هستش و دونه دونه هستش و به این روش کار میشه مثلا خود من یدونه از این صندوقهای پلاستیکیه میوه رو چپه میکردم و دور تا دورش رو میبستم و زیرش تا 3 یا چهار انگشت ارتفاع از اون ماده میریختم هربار ریختن نزدیک به 200 تا 250 گرم ماده مصرف میشد ولی حدودا دو هفته دستشوی دوتا خرگوشه جیشو رو تو تابستون جواب میداد و با این کاری که کرده بودم میرفتن روی سبد دستشوی میکردن و از سوراخاش میریخت پایین و بدنشون الوده نمیشدو به محض تماس ادرار یا مدفوع با اون ماده فورا تمام رطوبت رو جذب میکرد و کاملا خشک میشد و خود ماده پودر میشد باور کنید بعد از دو هفته دماغتون رو اگر هم میچسبوندین به سبد بازم بو نمی اومد . این ماده رو من قبلا کیسه ده کیلوی رو 18 هزار تومن خریدم و حداقل برای 7 یا 8 ماه دو یا سه خرگوش کافیه . اگر یکزمان خواستید بگید تا اطلاعاتش رو براتون بفرستم
    این ماده اسمش چی هست چه جالبه می شه لطفا بیشتر توضیح بدید؟

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    فردا رو پاکتش رو میخونم براتون مینویسم

کاربر میهن پت Sajad آواتار ها
    حیوان خانگی
    Rabbit
    شماره عضویت
    918
    میانگین پست در روز
    0.14
    نههنوز نگرفتم خرگوش..................

همکار قدیمی Shadi H آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    شادی حسن پور
    علایق
    حیوانات - موسیقی - اینترنت!
    تخصص
    تدریس و ترجمه انگلیسی و فرانسه
    حیوان خانگی
    دو تا گربه: دیزی و دُرسا
    شماره عضویت
    964
    میانگین پست در روز
    2.14
    سجاد خرگوش کوچیک میخوای بگیری؟ اگه بزرگ میخوای و تهران هستی از من بگیر دیگه

صفحه 113 از 641 نخستنخست ... 1363103111112113114115123163213613 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 3 مهمان ها)

1. Pink_Floyd

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)