فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  12,270
لایک لایک:  1,702
مخالفت مخالفت:  4
صفحه 109 از 641 نخستنخست ... 95999107108109110111119159209609 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,081 به 1,090 از 6402

موضوع: پرسش و پاسخ کلی در مورد خرگوش شکلان

کاربر میهن پت Sajad آواتار ها
    حیوان خانگی
    Rabbit
    شماره عضویت
    918
    میانگین پست در روز
    0.14
    محمد جان تو کرج هم که هستی.منم کرجم...من که جایی به اون شکل که خرگوشاش سرحال باشن نمیشناسم همون سمت میدون کرج و دانشکده هستش که وضعیت مغازه هاشون خوب نیست ولی چند جاییش فک کنم بری بتونی پیدا کنی.تو خیابون اصلی(همون خیابون که از دانشکده وارد اونجا میشی)تقریبا نزدیک همون خیابان چهارراه دانشکده یک جایی هست طبقه بالاهئه.اگه ازشون بخوای شاید بیاره برات سالمش رو...

کاربر میهن پت Mohammad ZZ آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    MohammaD ZZ
    علایق
    ماهیام و خرگوشم
    حیوان خانگی
    Fish & Rabbit
    شماره عضویت
    5102
    میانگین پست در روز
    0.10
    دوستان ممنون از تمام نظراتتون بخصوص (مری) عزیز,,,مری کاش این چیزا رو زود تر میگفتی,چون من هم جلوش جارو برقی کشیدم هم صدای آهنگ رو تو اتاقم خیلی زیاد کرده بودم,احتمالا میتونه یکی از دلایلش همین باشه,بعدشم من خیلی بهشون غذا میدادم آخه احساس میکردم(با حرکاتشون)خیلی گشنه هستند,شاهی هم زیاد دوست داشتن,این اواخر به سرندی اسفناج هم میدادم,باشه شاهی رو از وعده غذاییه خرگوش جدید حذف میکنم ولی با کاهو زیاد موافق نیستم چون بعضیا میگن زیاد براشون خوب نیست!قفس هم اونی که علیرضا گفت آره ارتفاعش کمه ولی به قول شما یه ردیف بیاد روش خوب میشه,اتفاقا من یکی از این قفسه ها داشتم,دیروز سر همش کردم,طولش 1 متره و عرضش هم نیم متر,فقط باید یه ردیف دیگه بگیرم بیارم روش تا ارتفاعش هم درست بشه,,,میخام قبل خرگوش جدیدم اول امکاناتش رو ردیف کنم بعد بیارمش,,,بعد راستی شما میگی تا بچه هست بذارم تو قفسش اونوقت افسرده و کسل نمیشه؟آخه من وقتی میبینم داره این ور اون ور میره و دست و پا میزنه تا بیاد بیرون خیلی دلم براش میسوزه,قیافشونم یه جوری میکنن که آدم رو مجبور میکنه!1 ساعت کم نیست برای گردش بیرون از قفسش؟راستی اگه میشه اسم اون کاغذ رو از داداشت بپرس تا منم تهیه کنم(راستی منم رشته ام نقشه کشیه!),,,تشکر بابت این همه راهنماییت ولی کاش زود تر بود,حالا بازم اگه چیزی به ذهنت رسید که نگفتی بازم بهم اطلاع بده,مرسی

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    3.03
    خواهش می کنم دوست عزیز

ببین خوب آره تقلا می کنه اما نباید بزاری بیاد بیرون

ببین تو تمام خونه رو هم در اختیار خرگوشت بزار یه در رو ببند میره پشت همون در بسته پس متناسب با بزرگ شدنش کم کم خونه رو ایمن سازی کن و بهش آزادی بده

کنارش بشین باهاش حرف بزن روزی 2-3 بار هر دفعه نیم ساعت تا یک ساعت بیارش بیرون و ازش چشم بر ندار

کم کم به صدای موزیک و ... عادتش بده یک دفعه می ترسن ذره ذره عادتش بده هر چی بگذره بیشتر خودش رو وفق میده

کاغذ رو هم بهش می گن کاغذ وب اما اصلا بصرفه نیست از این کاغذهای ساندویج هم یک تکه و بزرگش گیرت بیاد خوبه اگر کاغذ وب استفاده کنی با توجه به ابعاد قفست باید روزی 10 تا 15 تومن کاغذ مصرف کنی

سعی کن پوشال گندم یا برنج بگیری واسه تو خونه روزی 2 یا 3 بار هم پوشال ها رو تمیز می کنی مدفوع ها رو جمع می کنی اونایی رو که آغشته به ادرارن جدا می کنی

هر صبح هم کل پوشال ها رو عوض می کنی

چون ممکنه سبزیجات لای پوشال ها بمونه مونده بشه بخوره مریض بشه

سبزیجات رو کم کم هر یک ساعت یک بار از یخچال در بیار بزار واسش پر خوری هم واسش بده سبزی یک ساعت قبل رو جمع کن سبزی جدید بزار تا تلنبار نشه له بشه و خرگوشت هم عادت کنه غذای تازه خوردن

اگر غذاش آغشته به ادرار یا مدفوعش شد سریع دورش کن از قفسش تا نخوره (برتی کوچولو بود فقط رو غذاش ادرار می کرد) و تمیز کن غذای تمیز یه گوشه دیگه بزار تا یاد بگیره یه جای خاص کارش رو بکنه

یه آهنگ هم واسش درست کن یه شعر ریتمیک با صدای آهسته واسش بخون وقتی بزرگ شد با این آهنگ هر جا باشه میاد پیشت

هر وقت یه گوشه جمع شد و چشمش بیشتر از همیشه باز شد یعنی ترسیده برو کنارش نوازشش کن آروم و آهنگش رو واسش با صدای ملایم بخون و باهاش حرف بزن تا خودش بدنش رو شل کنه و شروع کنه به حرکت

....

نگران تقلاش واسه بیرون اومدن هم نباش برتی 300یا 400 متر از خونه رو تصاحب کرده ما ایمن سازی کردیم اما دائم پشت درای بسته کمین می کنه صبح ها حتما باید بره یه دور تو سرویس بهداشتی بزنه تا دلش آروم بشه کلا کنجکاو هستند

بازم چیزی به ذهنم رسید می گم نکات حساس تر و مهم تر رو هم امیدوارم پریسا جون و علیرضا بگن بهت .

خودم هم اگر چیزی به ذهنم رسید می گم

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    bebakhshid alan fonte farsi ro in computer nadaram vali emshab hatman miyam makhsosa ba mohamad agha koli harf daram

نام و نام خانوادگی
    MohammaD ZZ
    علایق
    ماهیام و خرگوشم
    حیوان خانگی
    Fish & Rabbit
    شماره عضویت
    5102
    میانگین پست در روز
    0.10
    ممنون مری و علیرضای عزیز,شماها واقعا هوامو خیلی داشتین,من هنوز خرگوشم رو نگرفتم,تو سایت هانی پت یکی سفرش دادم ولی گفت یک هفته دیگه میاد!!!چیکار کنم,از اون سایته بگیرم یا خودم برم بگیرم!؟بازم ممنون

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    mohammad jan hamontor ke goftam agar mitoni felan dast negah dar man emshab to sit barat matalebe kamel ro minevisam alan engilisi neveshtan man khalafe mogharrarate felan...

نام و نام خانوادگی
    MohammaD ZZ
    علایق
    ماهیام و خرگوشم
    حیوان خانگی
    Fish & Rabbit
    شماره عضویت
    5102
    میانگین پست در روز
    0.10
    باشه دادش,پس منتظرم . . .

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    بازم سلام محمد اقا اولا یمقدار در مورد مرگ خرگوشات تحقیق کردم و اگر خرگوشات بدلیل خوردن اشقال و کرک فرش و یا مسمومیت ، گزیدگی حشرات و ضربه نمرده باشن محتمل ترین بیماری و تنها بیماری ممکن با توجه به اینکه میگی قبل از مرگ هیچ علائمی نداشتن و یکدفعه فردا صبح کش اومده و خشک شده بودن میتونه پاستورلوز فوق حاد بوده باشه و با توجه به اینکه مسری و تنفسی هستش کاملا مشخصه که هر دوتا مردن .....عوامل مستعد کننده بیماری شامل کمبود مواد غذای ، مسافرت، الودگی های انگلی هستش ولی مبتلا شدن اونها دست شما نبوده و احتمالا خرگوش دومتون که خریدین الوده بوده و هیچ کاری هم از دست کسی برای حالت فوق حاد بر نمیاد .پس در این قضیه اصلا نباید خودتون رو سرزنش کنید .اما بطور جدی بهتون هشدار میدم اگر از همون قفس و وسایل این دوتا خرگوش اگر برای خرگوش بعدیتون استفاده کنید بطور قطع اونها هم میمیرن چون تمام ترشحات اعم از جاهای که لیس زدن و یا از ادرار و مدفوع اوئنها الوده شده وجود داشته باشه خرگوش بعدی هم مریض میشه پس تا حد امکان یه چند روز دست نگه دارید و تمام وسایل اونا رو یا بریزید دور یا کاملا ضد عفونی کنید حتی اگر بتونید کل وسایل اتاقتون رو از قبل ضدعفونی کنید عالی هستش. که اینشاالله ایندفعه با خرگوشتون سالهای سال خوش و خرم باشید.

نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.50
    اما اینکه میخاین از خرگوشای شادی خانوم بگیرید کار خیلی عالی میکنید چون فوق العاده خرگوشهای سالم و خوبی هستند(بزنم به تخته)و تو سن خوبی هستن هشت ماه رو میشه تربیت کرد و هم اینکه از اب و گل در اومدن و خطر بیماری خیلی در اونها کمتر هستش و دیگه مهمتر از همه خیلی خیلی خوشگلن!!!!!!!!.......اما قبل از گرفتن خرگوشتون باید اطلاعات خودتون رو کامل کنید و با علم کامل این کارو انجام بدید و در این زمینه من و همه بچه های اینجا از هیچ کمکی به شما دریغ نخواهیم کرد......

کاربر میهن پت Sajad آواتار ها
    حیوان خانگی
    Rabbit
    شماره عضویت
    918
    میانگین پست در روز
    0.14
    مثلا فرش رو چجوری باید ضد عفونی کرد؟

صفحه 109 از 641 نخستنخست ... 95999107108109110111119159209609 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)