فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  77
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

موضوع: این داستان واقعیست لطفا همه بخونید

 1. #1
  کاربر عادی MAHBUBE آواتار ها
  محل سکونت
  مشهد
  علایق
  عاشق حیوانات مخصوصا گربه
  تخصص
  ارایشگر،مترجم
  حیوان خانگی
  گربه
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  13
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  Post این داستان واقعیست لطفا همه بخونید


  اواخر بهار بود که دنیا اومدم، اولش که چشمام بسته بود و غیر از آغوش گرم مادرم چیزی رو احساس نمی کردم، شیره گرم وجودش، وجودم رو پر می کرد و به بدنم قوت می بخشید، اولین بار که چشمام رو باز کردم، اطرافم همه جا تاریک بود، یه عالمه خرت و پرت دورو بر من و مامان و برادرام ریخته بود، یادم رفت بگم، دوتا برادر هم داشتم.
  غیر از چند ساعتی که مادر تنهامون می گذاشت، همیشه آغوش گرمش من و برادرام رو احاطه کرده بود. کم کم یاد گرفتم سر پاهام وایسم و یکمی از لونه بیرون برم. مامانم ما رو توی پارکینگ یه خونه، بین خرت و پرتها دنیا آورده بود. چند تا ماشین اونجا بود که هر چند وقت یه بار می رفتن و بر می گشتن، یکی دو ماهی که اونجا بودیم باعث شد خیلی از آدمها نترسم، بهمون مهربونی نمی کردن اما کاری هم نداشتن. تا اینکه مامان ما رو کم کم بیرون برد و دنیای واقعی رو نشونمون داد، پیدا کردن غذا و دفاع از خودمون رو یادمون داد و رفت.
  من موندم و دو تا برادرم که یکیشون لال بود، یعنی هیچ وقت میو میو نمی کرد، دلم به حالش سوخت، گذاشتم با من بمونه و از غذای خودم باهاش شریک می شدم، اما غذا کم بود و نمی تونستم اون یکی برادرم رو نگه دارم.
  پارکینگ راحتی که توش دنیا اومدیم خونه منو برادر لالم شد.
  یه روز گرم تابستون، زن و مردی که ماشینشون توی پارکینگ بود رو دیدم، کنار سطل آشغال بزرگی که تنها منبع تغذیه من و برادرم بود، داشتم توی باغچه بازی می کردم، زنه اومد طرفم
  زن: پیش پیشی، میزاری نازت کنم، وای چقدر نازی، وای وای هادی نگاش کن می زاره نازش کنم، وای چه خرخری می کنه، جونم خرخری، خرخرکی ....
  نازم کرد و منم خودمو براش لوس کردم، انگاری خیلی ازم خوشش می اومد. ولی مرده طرفم نمی اومد، یه جوری نگاهم می کرد انگار که کثیفم. بعد از یکمی بازی هردوشون رفتن و منو تنها گذاشتن، دلم می خواست می بردنم خونشون، بهم غذا می دادن، نازم می کردن، جای خواب نرم و گرم مثل همونهایی که خودشون داشتن به من می دادن، اما رفتن.
  تابستون بود و بچه های آدمیزاد تو کوچه به سر کله هم می زدن و وقتی حوصله اشون سر می رفت، یاد منو برادر بی زبونم می افتادن. چوب و سنگ بود که به سمتمون پرتاب می شد، فرار فرار فرار
  فرار از دست بچه ها، فرار از گربه های بزرگتر، فرار از آدم بزرگهای عجیب و غریبی که انگار بار همه مشکلاتشون رو با لگد توی سر و صورت ما به زمین می گذاشتن، فرار از دخترای جوونی که برای عشوه گری با دیدن ما جیغ می کشیدن و پسرهای جوون همراهشون برای نشان دادن شجاعت ما رو کتک می زدن. انگار خدا ساخته بودمون برای فرار و کتک خوردن.
  خلاصه تابستون هم گذشت و سیلی جدیدی که به گوشمون نواخته شد، از باد سرد پاییز بود، خوب خیالم راحت بود که اگه غذا کمه، پارکینگ و خرت و پرتهاش هست که من و برادرم بتونیم اونجا از سرمای استخوان شکن اولین زمستون زندگیمون نجات پیدا کنیم.
  هرچی به زمستون نزدیک می شدیم از ترس سرما کمتر بیرون می رفتیم و گرسنگی بیشتر بهمون فشار می یاورد، تا اینکه یه شب همون زن و مرد رو دیدم با یه بچه گربه توی سبد رفتن خونشون، بعدا از بین حرفاشون فهمیدم که اون بچه گربه زخمی بوده ....، انگار منم حتما باید مریض می شدم تا می بردنم خونه.
  از اون روز به بعد نگاه اون دو تا به ما تغییر کرد، مخصوصا مرده که هر روز عصر برامون غذا می آورد و باهامون حرف می زد، صدام می کردن خرخری، ترسم ازشون ریخته بود، می رفتم جلو و ازشون غذا می گرفتم اما نمی گذاشتم که نازم کنن، آخه هنوز خاطره کتک هایی که از آدمها خورده بودن از ذهنم پاک نشده بود.
  چند ماهی گذشت، هوا داشت گرم می شد و بوی بهار می اومد. من و برادرم آماده می شدیم که اولین بهار زندگیمون رو جشن بگیریم، هنوز چند ماهی تا اولین سالگرد تولدمون مونده بود. تا اولین تجربه عشقبازی در بهار، تا قبل از اینکه بچه ای به دنیا بیارم و طعم شیر دادن بهش رو حس کنم. ما هم آرزو داشتیم مثل همون آرزوهایی که آدمها دارن.
  چند روزی از زن و مرد خبری نبود، تا اینکه اومدن با ظرف غذای همیشگی، خیلی خوشحال شدیم، اما ظرف رو زمین نمی گذاشتن، از حرفاشون فهمیدم که همسایه هاشون اعتراض کرده بودن و نمی خواستن ما اونجا باشیم و بهمون غذا بدن. زن و مرد می خواستن بیرون از خونه بهمون غذا بدن اما هوا هنوز سرد بود، ما نمی خواستیم بریم بیرون، آخر سر ظرف غذا رو پشت خرت و پرتها قایم کردن تا کسی نبینه، چند وقتی همینجوری گذشت.
  یه روز یه نفر اومد که قبلا دیده بودمش، همیشه از ما بدش می یومد و پیشتمون می کرد، اما این بار با یه ظرف غذا که بوی خوبی می داد اومد، گرسنه بودیم، خوشحال شدم که اون هم دیگه ما رو دوست داره و میخواد بهمون غذا بده. تند تند شروع کردیم به خوردن، تا آخرش خوردیم....
  شب دلم درد می کرد، برادر لالم هم با اشاره چشماش می گفت که دلش درد می کنه، سرم گیج می رفت، داغ شده بودم، حال تحوع داشتم، تمام شب با درد جنگیدیم، صبح اول صبح به بردارم گفتم بریم بیرون، هوای تازه شاید حالمون رو بهتر کنه، اما نکرد، کوچه ها و خیابونها رو بی هدف می گشتیم، اصلا نمی دونستیم کجاییم، نمی تونستم غذا بخورم، نفسم تنگ بود. نمی دونم چند روز گذشت و خونه نرفتیم .
  دیگه رمقی نداشتم، حتی یادم نمی اومد که کجا بود که برادر بی زبونم روی زمین افتاد، بدنش می لرزید و کف از دهنش بیرون می ریخت و بعد مثل سنگ سفت شد و رفت...
  باید می رفتم خونه، مغزم درست کار نمی کرد، راه خونه رو یادم نمی اومد، راهی که شاید هزار بار رفته بودم. اما باید می رفتم تا شاید اون زن و مرد مثل اون پیشی کوچولو من رو هم خوب می کردن، تلوتلو خوران رفتم، تو خیابون بچه هایی که همیشه می زدنم این بار ترقه به سمتم پرت می کردن، با اون حال بد، با صدای ترقه تمام موهای بدنم از ترس سیخ می شد... رسیدم، اون زن روبروی خونه وایساده بود با یه ظرف غذا که داشت می گذاشت توی باغچه چشمش که به من خورد، داد زد:
  - هادی هادی چرا داره تلو تلو می خوره، برو سبد و بیار ببریمش دکتر
  خواست از زمین بلندم کنه، اما هنوز می ترسیدم، در خونه رو باز کرد و بردم به سمت خونه وسط راه افتادم روی زمین، رمق نداشتم، یه ماشین نزدیک بود از روم رد بشه زن داد زد:
  - پاشو حیوون خدا
  یکی از همون بچه های توی کوچه درمیان قهقه گفت: می خواد خود کشی کنه، از این زندگی خسته اس
  گذاشتنم توی سبد داخل ماشین، به چهارشنبه سوری که همیشه دوست داشتند، به خاطر من لعنت می فرستادن که باعث شلوغی خیابون ها شده بود، بردنم به بیمارستان دانشکده دامپزشکی، دکتر جوون بعد از معاینه تشخیص مشکل کلیوی داد و از اونجا که کسی برای سونوگرافی کردن نبود خواست که رادیوگرافی انجام بشه. مسئول رادیوگرافی که زنی جوان بود بعد از نیم ساعت که حاضر نبود به خاطر دیر رفتن به خونه کاری برای من بکنه به اون زن و مرد گفت باید خودتون توی اتاق اشعه ایکس نگهش دارید و من دست نمی زنم، دره سبد رو که باز کردن با دیدن من گفت:
  - اه، اینکه گربه خیابونیه، چقدرم کثیفه
  بعد از رادیو گرافی دکتر جوان گفت نیاز به سونوگرافی دارم و هیچ دکتر متخصصی امشب اینجا نیست. زن و مرد خسته و درمونده من رو توی سبد گذاشتن. با تلفنشون با یکی از دوستان مرد حرف زدن و بعد منو بردن یه جای خیلی دور، پیش یه دکتر مهربون، صداش می کردن دکتر عابدی، اون به من نگفت خیابونی، خیلی خوب معاینه ام کرد و تشخیصش مسمومیت بود، بهم سرم وصل کرد و چند تا آمپول زد، گفت اگه تا فردا دووم بیارم می می مونم اگه نه...گفت دمم و چند تا از دندونام هم شکسته که کهنه است، یادگاری تابستون و بچه ها
  توی راه برگشت به خونه، توی سبد احساس لرز کردم، تمام بدنم بدون کنترل می لرزید، حس خفگی داشتم، احساس تشنج می کردم، از صدای دست و پا زدنم توی سبد زن به سمتم برگشت و سبد رو روی پاش گذاشت، منو می دید که دست و پا می زنم و می لرزم و کف از دهنم بیرون می ریزه. زن جیغ می کشید:
  - نه نه ، خرخری جونم نه نفس بکش تو رو خدا زنده بمون، هادی بردگرد کلینیک، برگرد
  دیگه خیلی صداشون رو واضح نمی شنیدم، روحم داشت آروم آروم جسم نحیفم رو ترک می کرد و از این زندگی نکبت باری که آدمها برام رقم زده بودن، نجات پیدا می کردم.
  ناگهان گرمی هوایی رو توی دهانم احساس کردم که منو وادار به نفس کشیدن می کرد، دکتر عابدی داشت به من تنفس مصنوعی می داد، چند تا آمپول احیا بهم تزریق کرد اما جسم نحیفم بیشتر از اون بیمار بود که بتونه روحم رو توی خودش نگه داره...
  از دور جسم بی جون خودم رو می دیدم که روی میز معاینه افتاده بود وصدای هق هق های نفس بریده اون زن رو در آغوش مرد می شنیدم، اما دیگه راحت شده بودم، رفتم، قبل از دیدن اولین بهار زندگی، قبل از اولین عشق بازی، قبل از اولین در آغوش کشیدن نوزادانم... من رفتم تا دنیا برای آدمها بزرگتر بشه...
  ویرایش توسط MAHBUBE : 31st January 2012 در ساعت 03:39 PM

 2. #2
  کاربر بسیار فعال پلنگ صورتی آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  پانته آ
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  پیشیمو خیلییییییییییی دوس دارم
  تخصص
  برای ارشد میخوام بیوشیمی بخونم پشت کنکوریم
  حیوان خانگی
  پیشی دارم-خرگوش ولاک پشت و جوجه داشتم
  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  شماره عضویت
  726
  میانگین پست در روز
  0.53
  نوشته ها
  941
  خیلی قشنگ بود ولی من دارم زار زار گریه میکنم!

 3. #3
  کاربر میهن پت ssara آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  سفر
  تخصص
  خانه دار
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  843
  میانگین پست در روز
  0.04
  نوشته ها
  72
  ممنون محبوبه جان داستانی غم انگیز ولی آموزنده بود
  ای کاش همه میدونستن که این حیوانات بی گناه دنیا رو برای اونها تنگ نکردن
  شادی سال نو را با مهمانان 4 پای وفا تقسیم کنیم  http://cal.ir/main/ 4. #4
  کاربر عادی MAHBUBE آواتار ها
  محل سکونت
  مشهد
  علایق
  عاشق حیوانات مخصوصا گربه
  تخصص
  ارایشگر،مترجم
  حیوان خانگی
  گربه
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  13
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  منم وقتی خوندم کلی گریه کردم،اینو از صفحه فیس بوک حامیان حیوانات گرفتم

 5. #5
  شيما آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
  تخصص
  كارمند دانشگاه،روانشناسي
  حیوان خانگی
  خرگوش،مينا ،سگ و گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  20
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  اشكمون رو درآوردي
  توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.

 6. #6
  کاربر فعال mSafdel آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  طبیعت، عکاسی، دوچرخه سواری، شنا، موزیک، سینما،مطالعه،
  تخصص
  مهندس نرم افزار
  حیوان خانگی
  گلدفیش
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  114
  میانگین پست در روز
  0.18
  نوشته ها
  354
  من همیشه یه سوالی تو ذهنمه که گفتم شاید بتونید کمکم کنید.
  اگه یه گربه و یا سگ سرگردون دیدم و کمک لازم داشت باید چیکار کنم. خودم شرایط کمک به گربه ها و سگ ها رو ندارم البته اگه در حد غذا دادن باشه حرفی نیست ولی اگه نیاز به کمک بیشتری مثل سرپناه یا درمان داشته باشه چی؟
  چند وقت پیش هم یه گربه روی سر در یه مغازه گیر کرده بود نمیدونستم باید چیکار کنم، به کی خبر بدم. صاحب یکی از مغازه های اطراف به خاطر سر و صدا با چوب اومد بیرون که از خجالتش در بیاد وقتی منو دید که به خاطرش 20 دقیقه اونجا وایسادم بی خیال شد. آخر سر دو تایی به هر زور و ضربی بود آوردیمش پایین ولی 40 دقیقه تاخیر برای رسیدن به جلسه ای که داشتم و حضور در جلسه با لباسای خاکی و ...
  می خوام ببینم توی ایران اگه زنگ بزنیم آتش نشانی میاد برای همچین چیزی (مثل کشورای دیگه)؟ یا ارگانی، شرکتی، ngo یا هر جای دیگه؟ کلا تو همچین شرایطی چیکار باید کرد؟
  ممنون

 7. #7
  arezoo505 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  آرزو
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  84
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  خیلی ممنون محبوبه جان
  اگر دکتر عابدی همون دکتر عابدی جراح باشه واقعا که دکتر قابل و کار بلدی هستند ایشون. تشخیص ها و جراحی هاشون همیشه معرکه بوده.
  نمیدونم اینجا کسی دکتر ستوده خدا بیامورز را میشناخته یا نه ولی دوست دارم اینجا یادی هم از دکتر ستوده بکنم


 8. #8
  همکار قدیمی Shadi H آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  شادی حسن پور
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حیوانات - موسیقی - اینترنت!
  تخصص
  تدریس و ترجمه انگلیسی و فرانسه
  حیوان خانگی
  دو تا گربه: دیزی و دُرسا
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  شماره عضویت
  964
  میانگین پست در روز
  2.19
  نوشته ها
  3,814
  الهی بمیرم... چقدر بعضیا سنگدلن... شما کمک نمیکنی نکن دیگه بدترش نکن... گریه


 9. #9
  کاربر عادی kazo آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  هریس
  محل سکونت
  تهران کثیف
  علایق
  گرافیک و خزندگان
  تخصص
  طراح گرافیک و عکاس
  حیوان خانگی
  ایگوانا
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  6
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  داستان خیلی تکان دهنده ای بود
  واقعا بعضی از از سنگدلی هم کارشون گذشته


 10. #10
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  هیچی نمیگم :(
  بسیبشس

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. این یک ماجرای واقعیست و در مشهد اتفاق افتاده
  توسط AR@SH در انجمن اخبارعمومی
  پاسخ: 14
  آخرين نوشته: 22nd July 2012, 09:25 AM
 2. درفصل زمستان ؛ شهرستان تایباد میزبان درنای خاکستری است
  توسط pulad در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1st March 2012, 07:44 PM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 8th February 2012, 10:47 AM
 4. رهاسازی دو پرنده تیمار شده در مناطق حفاظت شده استان کردستان
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 29th January 2012, 08:59 AM
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 25th June 2011, 05:22 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید