به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود طوسی اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان اهواز در حین انجام ماموریت و گشت و کنترل حوزه استحفاظی با دو نفر متخلف شکار و صید مواجه شدند که بر خلاف ضوابط و مقررات قانونی اقدام به شکار غیر‌مجاز در منطقه می کردند.وی افزود: از این متخلفان تعداد 61 قطعه لاشه پرنده آبزی و کنار آبزی، 12 قطعه پرنده زنده از انواع مرغابی سانان و 524 قطعه ماهی کشف و ضبط شد.

طوسی تصریح کرد: متخلفان به استناد بند الف و ب ماده 10و بند الف ماده 11 قانون شکار و صید و ماده 679 قانون مجازات اسلامی و به استناد مصوبه 260 شورای عالی محیط زیست با برآورد خسارت وارده به مبلغ 23 میلیون و 584 هزار ریال، برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی شهرستان معرفی شدند.


پرندگان در یکی از زیستگاه‌های طبیعی استان رهاسازی شدند.


کشف 9 قطعه هوبره در خرمشهر

همچنین رئیس اداره حفاظت محیط زیست خرمشهر نیز از کشف و ضبط سه بهله پرنده شکاری و لاشه 9 قطعه هوبره از متخلفان شکار و صید در خرمشهر خبر داد.

حسن فقیه با بیان اینکه دو متخلف شکار و صید در شهرستان خرمشهر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند، گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهر در حین انجام ماموریت و گشت و کنترل حوزه استحفاظی با دو نفر متخلف شکار و صید مواجه شدند. از این متخلفان تعداد سه بهله پرنده شکاری از نوع بالابان به همراه لاشه 9 قطعه هوبره و یک دستگاه ردیاب پرنده کشف و ضبط شد.


وی افزود: متخلفان بر اساس قانون با برآورد خسارت وارده به مبلغ 432 میلیون ریال، برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی شهرستان معرفی شدند.