واگذاری فوری، نیاز به یک سرپرست مهربان برای یک بچه گربه زیبا و زجر کشیده

واگذاری بچه گربه ۴ ماهه زیبا و دوست داشتنی

فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  492
لایک لایک:  6
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 54

موضوع: فعاليت هاي حمايتي ميهن پت

کاربر ارزشمند شيما آواتار ها
    علایق
    حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
    تخصص
    كارمند دانشگاه،روانشناسي
    حیوان خانگی
    خرگوش،مينا ،سگ و گربه
    شماره عضویت
    20
    میانگین پست در روز
    1.12
    به روي چشم
    من براي هر كسي كه بخواد حاضرم بفرستم
    توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.

کاربر عادی MAHBUBE آواتار ها
    علایق
    عاشق حیوانات مخصوصا گربه
    تخصص
    ارایشگر،مترجم
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    13
    میانگین پست در روز
    0.66
    حالا واقعا میفرستن یا سر کاریه؟!;)

کاربر ارزشمند شيما آواتار ها
    علایق
    حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
    تخصص
    كارمند دانشگاه،روانشناسي
    حیوان خانگی
    خرگوش،مينا ،سگ و گربه
    شماره عضویت
    20
    میانگین پست در روز
    1.12
    نقل قول نوشته اصلی توسط MAHBUBE نمایش پست ها
    حالا واقعا میفرستن یا سر کاریه؟!;)
    دست شما درد نكنه
    من برا دوستان و آشنايان كارت پستال ميفرستم و هميشه همراهش ماهي شيشه اي هست
    از اونجا كه شما هم جزو دوستان من هستيد اگر بخواهيد برايتان خواهم فرستاد
    توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.

کاربر عادی MAHBUBE آواتار ها
    علایق
    عاشق حیوانات مخصوصا گربه
    تخصص
    ارایشگر،مترجم
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    13
    میانگین پست در روز
    0.66
    نقل قول نوشته اصلی توسط شيما نمایش پست ها
    دست شما درد نكنه
    من برا دوستان و آشنايان كارت پستال ميفرستم و هميشه همراهش ماهي شيشه اي هست
    از اونجا كه شما هم جزو دوستان من هستيد اگر بخواهيد برايتان خواهم فرستاد
    قربونت بشم عزیزم.خیلی کار قشنگیه.اگه هر کسی به دوست و اشناهاش ماهی شیشه ای بده کم کم این فرهنگ رواج پیدا میکنه.
    خیلی کار جالبیه.منم حتما این کارو میکنم.
    کارت پستالی که میفرستین هم مربوط به ماهی هاست یا نه؟

موسس میهن پت Pars آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محمد
    علایق
    حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
    تخصص
    بهداشت مواد غذایی
    حیوان خانگی
    ماهی زینتی
    شماره عضویت
    1
    میانگین پست در روز
    1.73
    معلومه که میفرستن اما به جای فرستاندنش برای کسایی که این موضوعات رو درک می کنند بهتره برای افراد دیگه بفرستیم تا بتونیم روشون تاثیر بگذاریم

اینجا ما هم باید از خانم ابراهیمی یاد بگیریم و مثل ایشون عمل کنیم. ایده خوبی هست

به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir

کاربر ارزشمند arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    1.66
    من برای همه ماهی فایتر نخریدم و برای کسانی هم که خردیم هنوز ماهی هاشون را دارند و سعی کردن شرایط خوبی براش فراهم کنند تا جایی هم که تونستم شرایط نگهداری را توضیج دادم. فکر کنم وجود یه موجود زنده تو زندگی ماشینی امروز ما میتونه کمک به حفظ روح انسانی ما بکنه. شاید به کسانی که میدونم نمیتونند از پس شرایط نگهداری ماهی های زنده بر بیاند بکنم ولی دوست دارم به اون کسانی که میدونم تا حدی میتونند شرایط مناسب برای ماهی فراهم کنند ادامه زندگی در کنار موجودات زنده را یاداوری کنم.

موسس میهن پت Pars آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محمد
    علایق
    حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
    تخصص
    بهداشت مواد غذایی
    حیوان خانگی
    ماهی زینتی
    شماره عضویت
    1
    میانگین پست در روز
    1.73
    کارت پستالی که میفرستین هم مربوط به ماهی هاست یا نه؟
    بله مثل پارسال تو صفحات قبل لینک تاپیکش رو ببینید کارت ها هست اونجا

به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir

کاربر فعال mSafdel آواتار ها
    علایق
    طبیعت، عکاسی، دوچرخه سواری، شنا، موزیک، سینما،مطالعه،
    تخصص
    مهندس نرم افزار
    حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    114
    میانگین پست در روز
    0.17
    نقل قول نوشته اصلی توسط arezoo505 نمایش پست ها
    من برای همه ماهی فایتر نخریدم و برای کسانی هم که خردیم هنوز ماهی هاشون را دارند و سعی کردن شرایط خوبی براش فراهم کنند تا جایی هم که تونستم شرایط نگهداری را توضیج دادم. فکر کنم وجود یه موجود زنده تو زندگی ماشینی امروز ما میتونه کمک به حفظ روح انسانی ما بکنه. شاید به کسانی که میدونم نمیتونند از پس شرایط نگهداری ماهی های زنده بر بیاند بکنم ولی دوست دارم به اون کسانی که میدونم تا حدی میتونند شرایط مناسب برای ماهی فراهم کنند ادامه زندگی در کنار موجودات زنده را یاداوری کنم.
    آرزو جان هدف شما هدف بسیار زیبا و خوبیه ولی این کار باید با برنامه ریزی باشه و هماهنگ.
    هدف ما این نیست که مردم را از داشتن حیوانات خانگی محروم کنیم. ما می خوایم در وهله اول هر وقت که احساس کردن توانایی نگهداریشو دارن خرید کنن. دوم یاد بگیرن چطور خرید کنن و سوم هم چطور نگهداری کنن.
    خرید ماهی برای سفره هفت سین یه سنت غلطه توی کشور ما به خاطر اینکه توی یه زمان مشخص مردم همه تصمیم میگیرن ماهی قرمز بخرن نه به خاطر داشتن حیوان خانگی، فقط به خاطر اینکه لحظه سال تحویل روی سفره عید بذارن. بعد از اون هم برای اغلب مردم مهم نیست چه بلایی سر اون ماهی ها میاد.
    این در مورد همه حیوانات صدق می کنه. فایتر هم همینطور. اگه مردم یاد بگیرن که فایتر را جایگزین کنن بازم فرقی نکرده. چون فصل بهار که شد میلیون ها فایتر توی بازار میریزن و مردم میخرن و بعد از سال تحویل هم دیگه مهم نیست که چی میشه.
    تازه یه فایتر هم حق داره که توی آکواریوم زندگی کنه نه توی تنگ ماهی.
    به هر حال میدونم هدف همه ما که توی این تاپیک هستیم یکیه و فقط روشهامون باهم فرق داره. در این مورد هم اگه هماهنگ عمل کنیم مطمئنا تاثیر بیشتری داره.

کاربر عادی pulad آواتار ها
    علایق
    حیوانات - کامپیوتر
    تخصص
    کامپیوتر
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    26
    میانگین پست در روز
    0.94
    شیما جان لطف کن توش دوتا ماهی بزار که ما دعوامون نشه!!

کاربر میهن پت m.en آواتار ها
    تخصص
    دانشجوی دامپزشکی
    شماره عضویت
    966
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط شيما نمایش پست ها
    مرسي پدرام جان
    آرزو جان درسته وقتي آدم يه موجود زنده رو هديه ميده در قبالش احساس مسئوليت ميكنه و يه كم مشكله من باشم كه هر روز نگرانشم براي همين ماهيهاي شيشه اي بهشون ميدم
    هم خشگلن هم مراقبت نميخوان

به نظر من، این بهترین شیوه هست . چون ماهی شیشه ای افراد نا آشنا به نگهداری صحیح از ماهی ها رو به هدفشون یعنی "زیباسازی" می رسونه و در کنارش بهشون یاداوری می کنیم که در تابلوی
    نوروز، اثر استاد حسين شيخ ، از شاگردان استاد كمال الملك هم ماهی قرمزی به چشم نمی خوره ! : :)

http://7sin90.ichto.ir/LinkClick.asp...%3d&tabid=1421

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoo505 نمایش پست ها
    فقط یه چیزی دادن اون ماهی شیشه ای تضمین میکنه که دیگه ماهی عید نخرند؟؟ فکر کنم فایتر تا حد زیادی خرید ماهی عید را منتفی میکنه

دوست خوبم ،شاید این شیوه زود بازده هست اما در نهایت، به نظر من خیلی نمی تونه دقیق و صحیح باشه . به دلایل مختلف که بهشون اشاره می کنم :

1.ماهی بتا یا فایتینگ فیش ، یکی از ماهی هایی هست که نگهداری نسبتا ساده ای داره ولی متاسفانه صحنه هایی داریم میبینیم که آدم رو ناراحت میکنه (رجوع شود به فروشگاه های ماهیان تزئینی و منازل بعضی از آشنایان). خیلی از افراد اصولا نمی دونند ماهی چه جور موجودی هست و چه ویژگی های ساده ای داره ! و اصلا حتی نمی دونند که ماهی جنگجو هم غذا می خوره !!! (البته متوجه حسن نیت شما هستم و یادم هست که شما اشاره کردید فایتینگ فیش رو فقط به افرادی هدیه میدید که آشنایی دارند و این خیلی خوبه اما اگر بخوایم رو این مسئله تمرکز کنیم ، به خیلی از افراد مجبوریم بی توجهی کنیم و دیگه فرهنگ سازی جنبه ی همه گانی خودش رو از دست میده ضمن اینکه همون دسته که علاقمند هستند هم ممکنه ده ها نکته رو ندونند در مورد این حیوان و فقط علاقمند باشند اما در عمل توانایی نگهداری نداشته باشند و به مشکل می خوره حیوان بیچاره.)

2.فایتینگ فیش ، در طبیعت از حشرات و لارو هاشون یا بعضی از سخت پوستان و ... تغذیه می کنه ، در نتیجه غذا های پولکی و غذا های یخ زده یا فشرده براش ایده آل نیستند با اینکه بهشون عادت می کنه ! از اونجایی که نگهداری حیواناتی که غذای زنده می خورند از دیدگاه حقوق حیوانات ، مشکلدار هست ، از این جهت هم یا باید ماهی بیچاره در تنگنا قرار بگیره یا اینکه غذای زنده بخوره که در خونه برای پرورش حشرات مشکلاتی وجود داره و از نظر حقوق حیوانات هم این مسئله صحیح نیست چون در طبیعت هر حیوانی فرصت فرار از شکارچی خودش رو داره و الگو های منطقی وجود داره اما در اسارت انسان یک موجود رو وادار می کنه که بدون داشتن فرصت فرار ، خوراک یک موجود دیگه بشه که حتی اگر این سیستم اخلاقی هم بود ، که نیست ، بازم تقریبا هیچ کسی حاضر نمی شه که در منزلش حشره پرورش بده !!!

3. به خاطر یکی از ویژگی هایی که این ماهی داره که جای بحثش اینجا نیست ، خیلی ها فکر می کنند باید این ماهی رو تمام عمرش در یک لیوان نگهداری کنند !!! یا نهایتا در یک تنگ کوچک !!! در حالی که تانک مورد استفاده برای این ماهی ها ، حداقل ، توجه داشته باشید ، حداقل بین 2-5 لیتری هست ! نه یک لیوان با حجم 250 سی سی !!!!!!!!!!!!

4.این ماهی ها چیزی بیش از 3 سال باید عمر کنند در اسارت که حتی تا 5 سال هم گزارش شده (غیر رسمی) ، شما تا به حال دیدید در ایران نزد یک فرد عادی یک فایتینگ فیش این میزان عمر کنه ؟؟؟؟ من از 1 هفته تا 9 ماه دیدم و بیشتر سراغ ندارم !!!!! همونطور که گفتم ،حتی عده ای بر این باورند که فایتینگ فیش ، غذا نمی خوره !!!!

5.فرصت تولید مثلی به این حیوان داده نمیشه که اون هم نتیجه ی عدم آگاهی کامل از رفتار های این حیوان و عدم آگاهی از شیوه ها و اطلاعات مربوط به تولید مثل این ماهی در اسارت هست، می دونید که یکی از ساده ترین نیاز های یک حیوان در زمان اسارت ، تولید مثل هست . اصولا حیوانی که توانایی تکثیر در اسارت رو نداشته باشه ، پت به حساب نمیاد و یکی از شرایط پت بودن حیوانات ، توانایی تولید مثل در اسارت هست. البته در مورد فایتینگ فیش شدنی هست ولی سخته و نیاز به دانش مناسب داره که از یک نگهدارنده توقع میره که چهار تا نکته درمورد حیوان خودش بدونه و حداقل تلاشی بکنه اما در ایران متاسفانه دریغ از یک صفحه مطالعه که انجام بشه در مورد نگهداری صحیح ...به خصوص اگر هدف از نگهداری ماهی یا هر حیوانی ، صرفا به خاطر زیبا بودنش سر سفره ی هفت سین باشه که دیگه فاجعه به بار میاد !!! (البته دوستداران حیوانات معمولا مطالعه می کنند در مورد حیوان خانگی خودشون اما خیلی از اوقات مطالعاتشون خیلی کم هست. اگر این حس وجود داشته باشه که حیوان -حالا هر نوعی که می خواد باشه- به اندازه ی یک بچه نیاز به مراقبت داره ، شاید خیلی از مشکلات حل بشه .)

6.نداشتن آمادگی و دانسته های قبلی پیش از خرید حیوان، ریشه ی همه ی مشکلات هست. چراکه شما دارید حیوان رو کادو میدید و حتی اگر توضیحاتی رو هم ارائه بدید باز هم نمی تونید در یک یا حتی چند نوبت ، تمام اطلاعات رو به صورت کاربردی به شخص نگهدارنده ارائه بدید .فایده ای نداره . شخص باید خودش مطالعه کنه و باید بره دنبال دانستن روش نگهداری که معمولا این اتفاق وقتی یک حیوان به کسی کادو داده میشه نمیفته. چون احساس مسئولیتی به وجود نمیاد معمولا ... به هر حال تمام این ها به علاوه عدم توجه به بیماری های ماهی های زینتی و توجه نکردن به نیاز به دامپزشک وارد به آبزیان و بسیاری از موارد دیگه ، مشکلات فراوانی هستند که نگهداری فایتینگ فیش داره و جایگزین کردن این ماهی با ماهی طلایی به نظر من به دلایل بالا کار خیلی نمی تونه منطقی باشه و نمی تونه جزو برنامه ی فرهنگ سازی برای "نخریدن گلدفیش برای هفت سین" باشه چون موضوع رو پیچیده می کنه و به قول دوستمون باید علاوه بر کار های قبلی ، دغدغه ی درست نگهداشتن این ماهی رو هم داشته باشیم و دائم یاداوری کنیم و آموزش بدیم که این ماهی چه نیاز هایی داره و اغلب با بی توجهی رو به رو خواهیم شد ... .

با سپاس ،
    مجید.
    ویرایش توسط m.en : 28th January 2012 در ساعت 11:55 PM

صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)