دیده بان حقوق حیوانات: از ماه ها قبل و به دنبال انتشار فراخوان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک، عکاسان مستقلی از سرتاسر دنیا به تکاپو افتادند تا در رقابت معتبر این سایت معروف که به معرفی ویژگی های طبیعی، فرهنگ و هنر جوامع مختلف می پردازد شرکت کنند تا از این رهگذر استعداد خود را در یک رقابت جهانی و معتبر به نمایش بگذارند.
زمان ارسال آثار ماه پیش به پایان رسیده بود و داوران یک ماه گذشته را مشغول بررسی تصاویر ارسال شده به این سایت بودند. علی رغم ارسال بیش از ۲۰,۰۰۰ تصویر به این رقابت تنها یک عکس و عکاس این اقبال را دارد تا فرد برگزیده این رقابت باشد و این بار عکاسی از اندونزی به نام Shikhei Goh با ثبت تصویر یک سنجاقک در لحظات بند آمدن باران سیل آسا، برنده جایزه ۱۰,۰۰۰ دلاری این رقابت ها به همراه یک سفر رایگان برای شرکت در سمینار عکاسی سال آینده نشنال جئوگرافیک شد.
برنده اصلی مسابقه:

“ایزابل نوردفل” از سوئد با تصویر یک پدر و پسر که به شکار گووزن رفته اند تقدیر شده این مسابقه در بخش “مردم” است.

“هانگ شایو شی” از تایپه با عکسی با عنوان “مهمانی سولفوریکی” یکی دیگر از تصاویر قابل تقدیر در بخش “سرزمینی” این مسابقه بود.

تصویری که در پارک ملی تانزانیا ثبت شده و “ماریوس کوئتزی” عکاس این عکس قصد القای وحشت و اضطراب را در این عکس دارد، عکس در بخش “طبیعت” این مسابقات قابل تقدیر شناخته شده است.


“آنجل فیترو” با تصویری از ساحل “مورسیای” اسپانیا ثبت کرده در بخش “طبیعت” این رقابت ها قابل تقدیر شناخته شده است.

“استفانو پرسلی” با تصویری که از لحظه شکار در کنیا ثبت کرده در بخش “طبیعت” این رقابت ها قابل تقدیر شناخته شده است.

“دافنا بن نون” با ثبت این تصویر از نهنگ بولگا در قطب شما در بخش “طبیعت” این رقابت ها قابل تقدیر شناخته شد.