صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 55
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط rosha1387 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    امیر هستم و تقریبا" یه 8 روزی میشه یه طوطی ملنگو سبز نر خریدم . روزهای اول رامتر بود و میومد رو دستم و اشتباهی که کردم اینه که از 4 روز پیش در قفسشو باز گذاشتم و میمد بیرون و برای غذا خوردن بر میگشت اما دیگه مثل روزهای اول نمیاد رودستم و دیشب هم دست منو گاز گرفتو سریع رفت رو قفسش . لطفا" بگید چیکار کنم که رامتر شه و بهترین غذایی که مورد علاقه طوطی هستش چیه.
    ممنونم

سلام دوست گرامی
    به پارسی پت خوش آمدید . برای بیرون اوردن زود اقدام کردین . طوطی تازه وارد باید 10-15 روز توی قفس باشه تا با محیط و شما اشنا بشه!
    جواب سوال شما دقیقا همان هست که فرمودین ملنگو ها به خاطر بازیگوشی زیاد و طبیعتشان خیلی زود از حالت دستی در می ایند چند روزی بیرون نیاریدش و باطوطی فقط صحبت کنید !بعد از 4/5 روز بیاریش بیرون ( به شرطی که مطمئن بشید که زا شما و محیط دیگر ترس نداره)و با تشویقی بیاریدش روی دیت این کار را بارها تکرار کنید و بعد از تمرین بلافاصله بگذاریدش تو قفس!

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا طوطی
    شماره عضویت
    7863

بیماری طوطی

سلام باتوجه به تحقیقاتی که بین دوستام داشتم متوجه شدم از بین10 تا جوجه طوطی سبز 1 زنده میمونه از بین اونهایی که زنده موندن هر با یکتنوع غذایی خاص تغذیه شدن بنابراین نوع تغذیه حرف اول و اخر نمیزنه حتی طوطی میشناسم با خمیر نون خالی بزرگشده فکر کنم مشکل اصلی تو باکتریهای مضرچیندان باشه بعد هم سرما خوردگی مزید بر علت میشه سوالم اینه ایا دارویی برای این باکتریها چه طبیعی یا شیمیایی کسی میشناسه ودوم اینکه چراتاوقتیکه دست پرنده فروش هستند حتی تا جنوب ایران که میرسن مشکل ندارن متشکرم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    تغذیه قطعا بسیار مهم و تاثیر گذار است ولی اکثر جوجه ملنگو ها و جوجه شاه طوطی ها در اثر بیماری های عفونی با منشاء قارچی و باکتریایی و حتی بیماری های ویروسی از بین میروند
    عفونت قارچی و باکتریایی در چینه دان بسیار شایع است و معمولا درمان ناشدنی است مگر آنکه در مراحل ابتدایی بیماری متوجه وجود آن شوید
    تجویز دارو کار من و شما و هیچ کس دیگری به جز دامپزشک نیست
    در ضمن دست فروشندگان نیز به وفور میمیرند و ربطی به محل نگهداریشون نداره.اگر شهرستان هستید این طبیعیه که طوطی کم سن پس از طی مسافت طولانی مریض بشه و سرما بخوره یا از بی غذایی ضعیف بشه

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوتی
    شماره عضویت
    8464
    با سلام از چند ماهگی باید باهاشون کار کرد واسه ی حرف زدن؟؟؟؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    شاه طوطی از 5-6 ماهگی و منلگو در حدود یک سالگی توانایی سخن گو شدن رو به دست میارن ولی این معنیش این نیست که برای آموزش سخن گفتن به طوطیتون تا 1 سالگی صبر کنید و هیچ تمرینی نکنید
    طوطی کلمه رو تو ذهنش به خاطر میسپره و حفظش میکنه فقط نمیتونه تا اون سن با حنجرش تقلیدش کنه...به محض اینکه حنجرش به این توانایی رسید شروع میکنه هر چی که یاد گرفته و حفظ کرده رو تکرار میکنه
    مهم اینه که طوطی رو از جوجگی به یاد گیری و گوش دادن عادت بدید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    سلام دوستان

ببخشید ملنگوی من الان 1 سال و سه ماهشه قسمتی از پرهای پشتش و جلوی سینش ریخته. خیلی وقته البته و مربوط به پرریزی نیست طبیعتا چون به جاش پر هم در نیاورده همش پشتش جوونه میزنه ولی رشد نمیکنه.جلوی سینش هم که هیچی. بردمش پیش دامپزشک بهش پودر ویتامین و ارزن غنی شده داد ولی طوطیم نمیخوره. خواستم ببینم میتونم ارزن ها رو پودر کنم و با آب مخلوط کنم و با سرنگ به زور بهش بدم؟ مشکلی پیش نمیاد؟

ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

به زور دادن خطرناکه
    باید سرنگ رو تو چینه دانش کنید و مستقیما اونجا پمپ کنید که اگر اشتباه کنید وارد ریه و نای میشه و تو کمتر از 1 دقیقه از خفگی میمیره
    اگر نگران ویتامین و مواد معدنیش هستید از تابرنیل یا محصولا ورسل لاگا استفاده کنید

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    طوطی و قناری
    شماره عضویت
    10682
    با سلام به دوستان طوطی من هنوز یک سالش نشده ولی شروع کرده به حرف زدن اولین کلمه ای که گفت این بود(خدا جون).الانم یاد گرفته میگه(چیکار کنم خدایا).در ملنگو طبیعیه یا این زود به حرف افتاده؟؟؟اخه شما فرمودید تا یک سالگی توانایی سخنگویی نداره؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    طوطی و قناری
    شماره عضویت
    10682
    اینم از عکس عسل شیرین زبون که یاد گرفته بوس هم میده.http://up.parsipet.ir/uploads/135280...3528089301.jpg

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط arsham 2 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان طوطی من هنوز یک سالش نشده ولی شروع کرده به حرف زدن اولین کلمه ای که گفت این بود(خدا جون).الانم یاد گرفته میگه(چیکار کنم خدایا).در ملنگو طبیعیه یا این زود به حرف افتاده؟؟؟اخه شما فرمودید تا یک سالگی توانایی سخنگویی نداره؟؟؟

سلام

چه کلمه هایی هم میگه

هنوز شروع نکرده رفته تو جمله سازی

این که خوبه که.

هیچ چیزی قطعی و صد در صد نیست. همه چیز ممکنه

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)