دیده بان حقوق حیوانات: سرشماری زمستانه پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در استان خوزستان آغاز شد معاون محیط زیست طبیعی اداره کل محیط زیست خوزستان از سرشماری زمستانه پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در استان خوزستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان، عادل مولا معاون محیط زیست طبیعی اداره کل محیط زیست خوزستان با بیان این مطلب که برنامه سرشماری همگام با سراسر کشور از ۱۱ دی ماه لغایت ۵ بهمن ماه در استان خوزستان انجام خواهد شد افزود، در این سرشماری بیش از ۴۰۰ هزار هکتار از تالاب ها و آبگیرهای استان، با استفاده از نیروهای کارشناسی اداره کل و واحدهای تابعه مورد سرشماری قرار خواهند گرفت.
وی افزود: این سرشماری با استفاده از تجهیزاتی مانند دوربین های چشمی و انواع تلسکوپ انجام، و تالاب های شادگان، هورالعظیم ، بامدژ و میانگران مورد بررسی قرار می گیرند.
. ایشان در بخش پایانی سخنان خود گفت: در سرشماری سال گذشته بیش از ۱۱۱ هزار قطعه پرنده در سطح استان سرشماری شده است، ولی با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و کاهش آبگیرهای استان انتظار می رود که جمعیت کمتری نسبت به سال گذشته در استان سرشماری شود. گفتنی است، عمده ترین و شاخص ترین پرندگانی که در سرشماری های قبلی انجام شده بیشترین درصد تنوع گونه ای استان را شامل شده است، گونه هایی نظیر حواصیل، اکراس آفریقایی، باکلان مارگردن و انواع پرندگان دریازی بوده است.