صفحه 72 از 107 نخستنخست ... 22535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 711 به 720 از 1069

موضوع: فایتر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام آب که کلاعوض نکردم آب اکواریم زیاد بود اونو ریختم تو شیشه شب تو اکواریوم میندارم ----------------------------- یک سوال دوستانی که میگن این مخزن براش کوچیکه مثلا اگر من 15-20 تا ماده داشته باشم اینا یک جا بزارم چه اکواریومی نیاز هست (یدونه بخاری بزارم و یک پمپ هوا برای همشون کافیه ) 30 تا هم نر داشته باشم (نر ها رو اگر هر کدام رو تو یک تانک 8 لیتری بریزم که تو اتاق برای خودم هم جا نمیشه اونا رو چیکار بکنم)

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها

میزان غذادهی و نوع غذا , نحوه آب به آب کردن و دپو آب برای از بین رفتن کلر نگفتید؟!!

فایتر شما تحت استرس شدید قرار داره و هونطور که امید عزیز فرمودن این شیشه اصلا مناسب فایتر نیست
    دو بار بهش غذا دادم اولی دیشب بود 3 تا بیومار دادم صبح هم 2 تا بهش غذا دادم در مورد شیشه هم اکواریوم رو نصف میکنم میزارم داخل اون 20*20*30 میشه که فکر کنم مناسب باشه

آب هم ماهی فروش زیاد اب ریخته بود که تو همون اب گذاشتم بمونه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط afsoongar نمایش پست ها
    دو بار بهش غذا دادم اولی دیشب بود 3 تا بیومار دادم صبح هم 2 تا بهش غذا دادم در مورد شیشه هم اکواریوم رو نصف میکنم میزارم داخل اون 20*20*30 میشه که فکر کنم مناسب باشه

آب هم ماهی فروش زیاد اب ریخته بود که تو همون اب گذاشتم بمونه

اگه از آب آکواریومی استفاده کردین مشکل از همون جا منشا می گیره
    آب دارای نیترات و یا آمونیاک بالایی هستش
    آبش رو لطفا عوض کنید
    از آب مونده (48 ساعت) استفاده بفرمایید
    اندازه بیومار هم بستگی به دهن ماهی داره باید کوچیک باشن
    برای جلوگیری از نفخ بهتره که بیومار رو قببل از دادن به ماهی خیس بکنید (سه دقیقه داخل یک نعلبکی حاوی آب بدون کلر بمونه کافیه)
    اگه دوست داشتید میتونید غذای مخصوص فایتر بدید (شرکت jbl)
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام
    مرسی از راهنمایی های که کردید برای آب 48 ساعته فکر کنم این ماهی بمیره آب خوردنی که تو یخجال بود رو گذاشتم بیرون گرم بشه همون آب گرم بشه تو اون بزارم مشکلی نیست

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    سلام آب که کلاعوض نکردم آب اکواریم زیاد بود اونو ریختم تو شیشه شب تو اکواریوم میندارم ----------------------------- یک سوال دوستانی که میگن این مخزن براش کوچیکه مثلا اگر من 15-20 تا ماده داشته باشم اینا یک جا بزارم چه اکواریومی نیاز هست (یدونه بخاری بزارم و یک پمپ هوا برای همشون کافیه ) 30 تا هم نر داشته باشم (نر ها رو اگر هر کدام رو تو یک تانک 8 لیتری بریزم که تو اتاق برای خودم هم جا نمیشه اونا رو چیکار بکنم)

سلام منشاء اصلی این مشکل آبی هست که مورد استفاده قرار دادین و با توجه به حجم کم این شیشه سریعا تاثیر روی ماهی گذاشت . ناگفته نمونه توی این حجم شیشه میزان غذادهیتون بی تاثیر در تغییر پارامترها و آلودگی آب نبود.

در خصوص مخازن برای سالن دار که این ماهی در تعداد بالا تکثیر میکنه مطمئنا نمیصرفه از مخازن شیشه ای 8 لیتری استفاده کنه به همین خاطر بصرفه ترین مورد استفاده از لیوان یا شیشه های کوچک هست
    اما در تکثیر خونگی و زمانی که تعداد فایترها زیاد نیستن حداقل تنها برای مولدین مخازن مناسب شیشه ای نیازه حجم 8 لیتر . مقدار حجم ایده آله اما شما در حجم های 3 لیتر هم به شرایط رعایت غذادهی . حفظ دما و کنترل کیفیت آب میتونید نگهداری کنید

سلام
    مرسی از راهنمایی های که کردید برای آب 48 ساعته فکر کنم این ماهی بمیره آب خوردنی که تو یخجال بود رو گذاشتم بیرون گرم بشه همون آب گرم بشه تو اون بزارم مشکلی نیست
    آب یخچال تا به دمای مناسب برسه زمان میبره و باز هم از دمای ثابتی برخوردار نمیشه . تنها دمای 26 الی 28 نیاز نیست ثبات دما و کم زیاد شدن های متدوال هم روی فایترتون تاثیر میزاره بخصوص الان که تحت استرس شدید قرار داره.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام

مرسی از راهنمایی های که دوستان کردن دیدم اگر تو اون آب بمونه بهتر نمیشه مجبور شدم اب رو عوض بکنم

یک سوال اگر این ماهی چند روز پیش تخم ریزی داشته میشه فهمید چون هنوز هم به صورت افقی شنا میکنه میره هوا میگیره بعد میاد پایین

برای یه مغزن 8 لیتری فکر کنم 20*20*20 کافی باشه من اگر یک اکواریوم بزرگ داشته باشم مثلا 80*20*20 به نظر دوستان منطقی هست همین اکواریوم رو به 4 یا 5 قسمت تقسیم بکنم و داخل هر کدام یه نر بزارم

فقط سوال های که پیش میاد تو این روش بخاری رو باید کجا بزارم چون 100 درصد دمای جای که بخاری هست با اون جای که بخاری نیست احتمالا تفاوت داشته باشه

برای 10-15 تا ماده یه تانک 20*20*30 یا 20*20*40 کدام خوبه

یه سوالی که تو این روش نگهداری به ذهنم رسید بیماری هست فایتر ها بیمار واگیر داری دارن که تو این روش احتمالا بیماری افزایش پیدا بکنه و باعث تلف شدن ما هی ها بشه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    سلام

مرسی از راهنمایی های که دوستان کردن دیدم اگر تو اون آب بمونه بهتر نمیشه مجبور شدم اب رو عوض بکنم

یک سوال اگر این ماهی چند روز پیش تخم ریزی داشته میشه فهمید چون هنوز هم به صورت افقی شنا میکنه میره هوا میگیره بعد میاد پایین

برای یه مغزن 8 لیتری فکر کنم 20*20*20 کافی باشه من اگر یک اکواریوم بزرگ داشته باشم مثلا 80*20*20 به نظر دوستان منطقی هست همین اکواریوم رو به 4 یا 5 قسمت تقسیم بکنم و داخل هر کدام یه نر بزارم

فقط سوال های که پیش میاد تو این روش بخاری رو باید کجا بزارم چون 100 درصد دمای جای که بخاری هست با اون جای که بخاری نیست احتمالا تفاوت داشته باشه

یه سوالی که تو این روش نگهداری به ذهنم رسید بیماری هست فایتر ها بیمار واگیر داری دارن که تو این روش احتمالا بیماری افزایش پیدا بکنه و باعث تلف شدن ما هی ها بشه

سلام
    باید نرها همدیگه رو نبینن . حتی از سایه همدیگه رو !
    چون اون وقت گارد حمله میگیرن و به لانه ساری فکر نخواهند کرد
    به نظر من بهتره که برای هر فایتر تانک 20 در 20 در 20 در نظر بگیرین
    هزینه زیادی هم نخواهد داشت در ابتدای کار .

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    سلام

مخزن پارتیشن بندی گزینه خوبیه و برای حفظ دما آب یا باید با گرم کردن محیط دمای آب کنترل کرد یا بخاری قرار داد که در یکی از قسمت های تانک بخاری قرار بدی و جریان توی تمام بخش ها وجود داشته باشه که این مورد هم ریسک بیماری و انتقال به سایر فایترها داره ونیاز به مراقبت و حساسیت در حفظ شرایط داره و نکته دیگه همونطور که امید عزیز فرمودن دیواره های جدا کننده حتما باید مات باشن و نرها همدیگرو نتونن مشاهده کنن در غیر اینصورت باعث ضعیف شدن نرها میشه

راه دیگه مخزن 80 سانتی پر کنید و بخری قرار بدین و بعد مخازن حداقل 3 لیتری فایتر داخل تانک قرار بدین

برای نگهداری ماده ها مخزن 40 سانتی مناسبه مشکل نگرانی از بیماری هم با خرید ماده های سالم و مطمئن رفع میشه

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    مرسی از دوستانی که راهنمایی کردید حال ماهی خوب نشده ولی امیدوارم بهتر بشه چند تا سوال داشتم خرید این ماده ماهی باعث شده چند تا سوال به ذهنم برسه

1.تو دو مورد نوشته بودن وقتی شکم ماهی باد میکنه اگر ماده باشه یا اماده تخم ریزی هست یا اینکه بیماری چیزی داره ( از کجا میشه تفاوت اینا رو فهمید )
    2.منی که مثلا فایتر رو از یه شهر دیگه خرید با اتوبوس امده نزدیک 7-8 ساعت ماهی تو اتوبوس بوه چیکار باید بکنم وقتی ماهی به دستم رسید
    3.کدام موارد باعث میشه به ماهی استرس وارد بشه (مثلا وقتی خودم میرم نزدیک ماهی ها نر حالت تهاجمی میگیرن)
    4.آب رو 48 ساعت باید بزارم بمونه اگر مشکلی بود و من نتونستم آب رو این مدت بزارم کلرش بره راه حل سریعتری هم هست (آب چاه مورد مناسبی هست)
    5.این ماده که الان حرکت میکنه مثلا اینطوری به نظر میرسه که کمرش شکسته و به ظور میاد سطح آب استرس و یا بعد بود شرایط نگهداری باعث شده
    6.در کل وقتی ماهی رو میخریم چطوری باید به تانک های خودمون انتقال بدیم که به اینا استرس وارد نشه رنگشون میپره
    7.دوستان گفتن هر کدام رو تو یه تانک 20*20*20 بزارم حدودا هزینه هر تانک چقدر میشه منظورم ساختش هست (تا حالا تانک نساختم ولی فکر نکنم 20*20 خیلی سخت باشه) هزینه شیشه و چسب که باید استفاده بکنم حدودا چقدر میشه
    8.اگر تانک 20*20 گیاهی هم هست که مقاومت خوبی داشته باشه تا یک شاخه تو هر تانک بزارم
    9.این بیوماری که من گرفتم نه مارکی داره نه تاریخ مصرفی (غذایی که قیمت بالای نداشته باشه ولی شرکتی باشه چی معرفی می کنید )

شرمنده که زیاد سوال میکنم

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    مرسی از دوستانی که راهنمایی کردید حال ماهی خوب نشده ولی امیدوارم بهتر بشه چند تا سوال داشتم خرید این ماده ماهی باعث شده چند تا سوال به ذهنم برسه

1.تو دو مورد نوشته بودن وقتی شکم ماهی باد میکنه اگر ماده باشه یا اماده تخم ریزی هست یا اینکه بیماری چیزی داره ( از کجا میشه تفاوت اینا رو فهمید )
    2.منی که مثلا فایتر رو از یه شهر دیگه خرید با اتوبوس امده نزدیک 7-8 ساعت ماهی تو اتوبوس بوه چیکار باید بکنم وقتی ماهی به دستم رسید
    3.کدام موارد باعث میشه به ماهی استرس وارد بشه (مثلا وقتی خودم میرم نزدیک ماهی ها نر حالت تهاجمی میگیرن)
    4.آب رو 48 ساعت باید بزارم بمونه اگر مشکلی بود و من نتونستم آب رو این مدت بزارم کلرش بره راه حل سریعتری هم هست (آب چاه مورد مناسبی هست)
    5.این ماده که الان حرکت میکنه مثلا اینطوری به نظر میرسه که کمرش شکسته و به ظور میاد سطح آب استرس و یا بعد بود شرایط نگهداری باعث شده
    6.در کل وقتی ماهی رو میخریم چطوری باید به تانک های خودمون انتقال بدیم که به اینا استرس وارد نشه رنگشون میپره
    7.دوستان گفتن هر کدام رو تو یه تانک 20*20*20 بزارم حدودا هزینه هر تانک چقدر میشه منظورم ساختش هست (تا حالا تانک نساختم ولی فکر نکنم 20*20 خیلی سخت باشه) هزینه شیشه و چسب که باید استفاده بکنم حدودا چقدر میشه
    8.اگر تانک 20*20 گیاهی هم هست که مقاومت خوبی داشته باشه تا یک شاخه تو هر تانک بزارم
    9.این بیوماری که من گرفتم نه مارکی داره نه تاریخ مصرفی (غذایی که قیمت بالای نداشته باشه ولی شرکتی باشه چی معرفی می کنید )

شرمنده که زیاد سوال میکنم
    سلام

1 - فایتر بیمار از حالات و ظاهر میشه تشخیص داد » رنگ پریدگی / نمایان شدن خط های افقی بر روی بدن که عکس نمونه در صفحات قبل موجوده / جمع شدن باله ها / بی حرکتی و کم تحرکی /

2 و 6 - ماهی به محض ورود به مخزن جدید و باز کردن بسته بندی و حتی در خود بسته بندی استرس داره و کاملا طبیعیه و این استرس تا ساعات بعد از خارج کردن از بسته بندی پار برجاست اما دائمی نباید بشه
    شما باید به هم دما بودن آب ها دقت کنید ماهی در ظرف خالی کنید و مقداری از آب مخزنی که قرار هست فایترتون قرار بدین داخل ظرف به آرامی بریزید تا ماهی به تدریج به دمای جدید عادت کنه 20 دقیقه به همین روال بزارید باشه بعد ماهی وارد مخزن کنید تغذیه تا 24 ساعت بعد نیازی نیست

3 - دمای نا مناسب / کیفیت نا مطلوب آب / خاموش و روشن شدن های مداوم چراغ / شوک وارد کردن در هنگام تعویض آب ( هم دما نبودن آبها ) / و ...

4 - راه حلش استفاده از داروهای ضد کلر معتبر و با کیفیت

5 - ماهی شما مسموم شده بر اثر کیفیت نا مطلوب آب : روزانه آب مخزن تصفیه کنید و از آب سبک و تمیز و هم دما استفاده کنید . اکسیژن دهی خیلی ملایم هم انجام دهید در یکظرف حداقل 5 لیتری

6 - بستگی داره خودتون بسازید یا براتون بسازن . من تانک 18 لیتری با شیشه 4 میل در ابعاد 20 * 20 *30 فقط شیشه خالی حدودا 4 در اومد چسب هم بستگی به نوع چسب داره که جنس خوب حدودا 10 الی 12 قیمتشه

7 - در صورت استفاده از گیاه . گیاهان رو آبی مناسب ترین هستن برای ماهیان لابیرنت دار که در صفحات قبل اسم گیاهان قرار داده شده

8 - غذاهای شرکتی مارک تترا . جی بی ال خوب هستن دوستانی که تجربه استفاده دارن میتونن کمکتون کنن.

موفق باشید

صفحه 72 از 107 نخستنخست ... 22535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)