صفحه 27 از 38 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 376
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام عزیزان . من امشب نیتراته آبه منزلرو و آب با تی دی اسه صفرو تست کردم که تصویرشو میزارم البته این آبهارو با نمک مخلوط کردم تا تستر .
    این تصویر نتیجه تسته آبه منزل هستش البته نصفش آبه منزله و نصفش آبه تی دی اس صفر یعنی این نیتراترو در 2ضربش کنید نتیجش میشه نیتراته آب منزل

اینم تصویر آب با تی دی اسه صفر . البته آب نمک هستش که با آب تی دی اسه صفر تهیه کردم برایه صیفون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام به دوستانه عزیز . چند روزی بودش که داشتم با سامپ کلنجار میرفتم که در آخر تصمیم به تعویض سامپ گرفتم و دیشب یک سامپه جدید ساختم .
    ابعاد سامپ. :80 / 30 / 45 . که 40 سانتیترش رفرجیوم و الباقی یک خانه واتر پمپ یک خانه کوچک محله مدیا و اولین خانه مختصه اسکیمر هستش . .
    یعنی آب اول وارد خانه اسکیمر وارد میشه و در مرحله بعد آبه خروجیه اسکیمر وارد خانه مدیا میگردد و در انتها وارد خانه پمپ میگردد . در قسمته بعد هم آب مستقیم وارد رف شده و از آنجا وارد خانه واتر پمپ میشود . این ترتب بنظرم بهترین شکله ممنکنه واسه این حجم بودش البته از چندتا از سامپه مختلفم الهام گرفتم . خوشحال میشم دوستان نظرشونو بدن . در مرحله بعد قصد دارم یک ایی دی اس هم قبل از ورودیه رفرجیوم قرار بدم .

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام به دوستانه عزیز . چند روزی بودش که داشتم با سامپ کلنجار میرفتم که در آخر تصمیم به تعویض سامپ گرفتم و دیشب یک سامپه جدید ساختم .
    ابعاد سامپ. :80 / 30 / 45 . که 40 سانتیترش رفرجیوم و الباقی یک خانه واتر پمپ یک خانه کوچک محله مدیا و اولین خانه مختصه اسکیمر هستش . .
    یعنی آب اول وارد خانه اسکیمر وارد میشه و در مرحله بعد آبه خروجیه اسکیمر وارد خانه مدیا میگردد و در انتها وارد خانه پمپ میگردد . در قسمته بعد هم آب مستقیم وارد رف شده و از آنجا وارد خانه واتر پمپ میشود . این ترتب بنظرم بهترین شکله ممنکنه واسه این حجم بودش البته از چندتا از سامپه مختلفم الهام گرفتم . خوشحال میشم دوستان نظرشونو بدن . در مرحله بعد قصد دارم یک ایی دی اس هم قبل از ورودیه رفرجیوم قرار بدم .
    سلام آب رو نباید مستقیم به رف ببری ، یه تیغه تو رف بزار که داخلش پد بزاری و آب رف از روش عبور کنه وگرنه رف بعد شش ماه میشه فاضلاب ، آب هم از اون ارتفاع سر ریر بشه تو خونه واتر پمپ حباب تولید میکنه و پخش میشه تو کل تانک
    اسکیمر رو اندازه گرفتی تو خونه اول جا میشه ؟
    تیغه دوم از طرف ورودی رو هم باید کوتاه تر میگرفتی تا ظرفیت خالی سامپ بیشتر میشد وگرنه موقعی که واترپمپ خاموش بشه آب سر ریز میشه از سامپ

send by Tapatalk
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 29th October 2014 در ساعت 05:05 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام آب رو نباید مستقیم به رف ببری ، یه تیغه تو رف بزار که داخلش پد بزاری و آب رف از روش عبور کنه وگرنه رف بعد شش ماه میشه فاضلاب ، آب هم از اون ارتفاع سر ریر بشه تو خونه واتر پمپ حباب تولید میکنه و پخش میشه تو کل تانک
    اسکیمر رو اندازه گرفتی تو خونه اول جا میشه ؟
    تیغه دوم از طرف ورودی رو هم باید کوتاه تر میگرفتی تا ظرفیت خالی سامپ بیشتر میشد وگرنه موقعی که واترپمپ خاموش بشه آب سر ریز میشه از سامپ

send by Tapatalk
    ممنون داداش لطف کردی ایراداتمو ذکر کردی ، امشب درستشون میکنم . اسکیمرو اول اندازه گرفتم بعد قسمتشو تکمیل کرد . و در مورد آبه ورودی به رف این آب اول همه آشغالاش در اورفلو گرفته میشه و باز یک کیسه که با نوعی پددرست کردم سر لوله قرار میدم تا کمترین آشغالی وارد رف نشه ، در مورد وارد شدنه مستقیم آب از رف به خونه واتر پمپ هم شما در میفرمایید ، بازم ممنون ، حتمن امشب ایراداترو برطرف میکنم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    اینم تصویر سامپ و رف بعد از تکمیل شدن .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام . دوستان من شرایط آبرو تست زدم و شرایط به این ترتیب بود. . آمونیاک 0. نیتریت0 نیترات حدود 20 فسفات کمتر از 0/25 . پی اچ 8/2 . کااچ 10 با این شرایط نباید من در آکواریوم دیاتوم داسته باشم . ولی هنوز این مشکلرو دارم . البته من تسته سیلیکات نداشتم . بنظر دوستان میتونه مشکل از سیلیکات باشه یا مشکله دیگه ایی وجود داره ممنون.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام . دوستان من شرایط آبرو تست زدم و شرایط به این ترتیب بود. . آمونیاک 0. نیتریت0 نیترات حدود 20 فسفات کمتر از 0/25 . پی اچ 8/2 . کااچ 10 با این شرایط نباید من در آکواریوم دیاتوم داسته باشم . ولی هنوز این مشکلرو دارم . البته من تسته سیلیکات نداشتم . بنظر دوستان میتونه مشکل از سیلیکات باشه یا مشکله دیگه ایی وجود داره ممنون.

سلام

نیترات نسبتا بالاست و سیلیکات هم معلوم نیست و تو تانک شما علت اصلیش باید استفاده از نور ال ای دی باید باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلامنیترات نسبتا بالاست و سیلیکات هم معلوم نیست و تو تانک شما علت اصلیش باید استفاده از نور ال ای دی باید باشه
    سلام ، علیرضا جان من اوله راه اندازی کمی دیاتوم رویه شنها داشتم ولی با تغیر جایه موجساز و برداشتنه لنزه ال ای دیها مشکل بر طرف شد و دیاتوم از بین رفتش ، ولی زمانی که آخرین لایوراکهارو اصافه کردم و همون زمان هم من شناور کنترله صطحه آبرو نصب کردم که چند روزی آبه شهری با تی دی اسه 100 وارد آکواریوم شدش ، که داستانرو خودتون میدونید . اون زمان فسفات رسیده بود به 0/5 و نیترات 50 ولی با سیفون و ساخته سامپ و رفرجیومه جدید الان شرایط بهتر شده ولی بازم دیاتوم هستش . البته اگر در این چند وقت دیاتوم برطرف نشه باید یک تسته سیلیکات هم بگیرم . بازم ممنون از راهنماییت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام ، دوستان متعصفانه کمی شرایط بهم ریخته ، بلنیم از چند وقته پیش پیداش نبودش و هرچی دنبالش گشتم پیداش نکردم ، لایهسنگهارم دیدم ولی ازش اثری نبودش ، و با مرگه بلنی شرایط خیلی بهم ریختش ، و امروزم بلوتانگ بعد از یک هفته که سفیدک گرفته بودش تلف شدش ، این آبه شهری چه میکنه با ماهیها ، همه این تلفات و بهم ریختنه آکواریومم بخاطر وارد شدنه آبه شهری با تی دی اسه بالا به آکواریوم بودش که الان بعد چند وقت هنوز موفق نشدم شرایطرو مساعد کنم . پیدا نکردنه لاشه بلنی هم به ایشن شرایط بد دامن زد و شرایط بدتر شدش . حالا نمیدونم این لاشه بلنی کجاست که داره سیستمرو از بین میبره ، بنظرتون تا چند وقت طول میکشه که کلا لاسه این بلنی متلاشی بشه و دیگه اثری ازش نباشه ؟ منم که مدام دارم سیفون میکنم . من تصمیم گرفتم تا زمانی که آکواریومم دوباره مثله. روزایه اول رویه شیشه هاش پادها و آمفی پادها بوجود نیان هیچ ماهیی و ریفی نخرم . البته تستها چیزیرو نشون نمیدن . نیتریت 0 نیترات 20 فسفات کمتر از 0/25 پی اچ 8/2 کا اچ 10 .

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    ماهیه شما در عرض نصف تا یک روز کامل تجزیه میشه و از بین میره توسط باکتری ها با مردن یک بلنی شرایط تانک بهم نمیریزه به نظر من زیاد حساس شدین شما
    تستا که خوبن فقط نیتراتو پایین بیارین

صفحه 27 از 38 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)