صفحه 20 از 48 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 474
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    دوستان عزیز یعنی کسی نیست من رو راهنمایی کنه ؟ درختچه ام داره خشک می شه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ...
    شماره عضویت
    9615
    سلام

خب شما چرا از گلفروشیها یا گلخونه هایی که درختای میوه دار میفروشن سوال نمی کنید؟حیفه که خشک شه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    دوستان عزیز یعنی کسی نیست من رو راهنمایی کنه ؟ درختچه ام داره خشک می شه

سلام

من تجربه ای در نگهداری از گیاهان آپارتمانی ندارم ولی یه سرچی کردم در زمینه ریزش برگ های گیاه کامکوات و به این سوال و جواب ها رسیدم که فکر میکنم مفید باشه براتون :
    kumquat dropping leaves

My kumquat has been slowly defoliating from the bottom up. It's probably lost over 30 leaves by now. They are just falling off, still green; I've checked a couple times by gently pushing on the petioles, and the lowest couple leaves on many branches will fall off. I've seen this attributed to roots being too cold, but that seems unlikely in this case: I bring my plants inside when it freezes and kumquats are a bit cold-hardier than other citrus.
    If anything, it seems to drop more leaves when it's inside. This suggests that it doesn't like it inside, possibly because it's not as humid as outside. I've suspected this and have tried misting the leaves, but it's messy with my current setup. I also have two lemons and an orange, and they don't mind it inside a bit. The kumquat and one of the lemons were recently transplanted into gritty mix, but the lemon (Meyer) got the rougher treatment, complete with some root pruning, and it's happy as can be. What gives?

Answer1

Did you thoroughly check for insect issues - scale in particular, but mites, too?
    Did you leave most of the old soil on the roots when you repotted?

Plants often defoliate with light changes - particularly when light levels diminish - a possible issue. Are there new buds emerging where old foliage was shed?

Answer2

stropharia, When a plant drops GREEN leaves it is saying, "I am upset!" (The Horticultural Gospel according to Charlie Bingaman). That these leaves are on the lower branches suggests that the problem is not associated with some occurrence at the roots. If it is not internal, then it must be related to the (external) re-potting and/or the change from outside to inside. Another related spp., a Meyer lemon, similarly treated, did not display the same symptom.
    I am left to conclude that the re-potted kumquat probably got too much water, maybe during the re-potting process.
    I suggest that you give it every condition to allow the potting medium to dry out.
    ویرایش توسط بابک آژیده : 25th January 2014 در ساعت 09:50 PM

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

من تجربه ای در نگهداری از گیاهان آپارتمانی ندارم ولی یه سرچی کردم در زمینه ریزش برگ های گیاه کامکوات و به این سوال و جواب ها رسیدم که فکر میکنم مفید باشه براتون :
    kumquat dropping leaves

My kumquat has been slowly defoliating from the bottom up. It's probably lost over 30 leaves by now. They are just falling off, still green; I've checked a couple times by gently pushing on the petioles, and the lowest couple leaves on many branches will fall off. I've seen this attributed to roots being too cold, but that seems unlikely in this case: I bring my plants inside when it freezes and kumquats are a bit cold-hardier than other citrus.
    If anything, it seems to drop more leaves when it's inside. This suggests that it doesn't like it inside, possibly because it's not as humid as outside. I've suspected this and have tried misting the leaves, but it's messy with my current setup. I also have two lemons and an orange, and they don't mind it inside a bit. The kumquat and one of the lemons were recently transplanted into gritty mix, but the lemon (Meyer) got the rougher treatment, complete with some root pruning, and it's happy as can be. What gives?

Answer1

Did you thoroughly check for insect issues - scale in particular, but mites, too?
    Did you leave most of the old soil on the roots when you repotted?

Plants often defoliate with light changes - particularly when light levels diminish - a possible issue. Are there new buds emerging where old foliage was shed?

Answer2

stropharia, When a plant drops GREEN leaves it is saying, "I am upset!" (The Horticultural Gospel according to Charlie Bingaman). That these leaves are on the lower branches suggests that the problem is not associated with some occurrence at the roots. If it is not internal, then it must be related to the (external) re-potting and/or the change from outside to inside. Another related spp., a Meyer lemon, similarly treated, did not display the same symptom.
    I am left to conclude that the re-potted kumquat probably got too much water, maybe during the re-potting process.
    I suggest that you give it every condition to allow the potting medium to dry out.

دوست عزیز چکیده ی مطلبی که بابک قرار داد این نکته میگه:

1- سوال اول اینه که: آیا حشرات ریز یا کنه بر روی گیاه یا در گلدان و اطراف گیاه مشاهده می کنید یا خیر؟
    2- آیا جدیداً تعویض گلدان داشتید یا خیر؟ اگر داشتید از خاک گلدان قبلی استفاده کردید یا خاک جدید ریختید؟
    3- وقتی برگهای پایینی میریزن از نوک شاخه ها جوانه جدید میزنه یا خیر؟
    4- برگهایی که ریزش می کنند سبز هستند یا زرد میشن و میریزن؟

بعد در نهایت گفته شده که احتمالاً بدلیل تعویض گلدان، گیاه آب زیادی دریافت کرده. و توصیه شده که مجدداً گیاه به گلدان با یک سایز کوچکتر منتقل بشه و خاک زهکشی مناسبی داشته باشه.

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    سلام دوستان عزیز.من 3 هفته هست که یک درختچه پرتقال کامکوات 3 ساله خریدم .از 10 روز پیش برگهاش شروع به ریزش کرده ولی میوه هاش روی درختچه مونده.از چند نفر که سوال کردم گفتن باید رطوبت خونه رو بالا ببری بالا و روزی چند بار برگ ها و ساقه هاش رو اسپری آب بزنی که من هم دائما بالای بخاری ظرف آب هستش .الته شاید 80 درصد برگ ها ریخته شده و لی احساس می کنم از وقتی که آب روی بخاری گزاشتم بهتر شده و کمتر ریزش داره . اگر راه دیگری هم هست که دوستان تجربه اون رو داند من رو راهنمایی کنند.ممنون
    سلام.تنش دمایی و گرم و خشک بودن محیط و نور کم و آبیاری نامنظم از علل ریزش برگها میباشند.سعی کنید فواصل آبیاری را رعایت کنید و همچنین در زمستان در محل خنک و پرنور نگهداری کنید

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام درباره شرایط نگهداری این گل هم راهنمایی کنید لطفا
    مال یکی از آشناهاس

جاش نور غیر مستقیم داره،دما معمولیه،روزی نصف فنجون آب برای هر گلدان میدن

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    ممنون دوستان عزیز.در حال حاضر همه میوه هاش ریخته و 5 یا 6 تا برگ بیشتر نداره .ساقش هم از بالا داره خشک می شه.گلدان رو عوض کردم برای رطوبتش هم روزی چندین بار آب اسپری می کنم و همیشه بالای بخاری آب وجود داره از چند تا گلخونه هم سوال کردم ولی راهنمایی زیادی نکردن هر کدوم چیزی می گفتن .ولی از ترسم که دیگه بد تر نشه امروز آوورم گلخانه محل کارم تا عید بزارم اونجا باشه تا انشاا... حالش خوب بشه. راستی 1 لیندا هم داشتم که داشت خشک می شد اونم آووردم گلخونه.

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    ممنون دوستان عزیز.در حال حاضر همه میوه هاش ریخته و 5 یا 6 تا برگ بیشتر نداره .ساقش هم از بالا داره خشک می شه.گلدان رو عوض کردم برای رطوبتش هم روزی چندین بار آب اسپری می کنم و همیشه بالای بخاری آب وجود داره از چند تا گلخونه هم سوال کردم ولی راهنمایی زیادی نکردن هر کدوم چیزی می گفتن .ولی از ترسم که دیگه بد تر نشه امروز آوورم گلخانه محل کارم تا عید بزارم اونجا باشه تا انشاا... حالش خوب بشه. راستی 1 لیندا هم داشتم که داشت خشک می شد اونم آووردم گلخونه.
    سلام دوست عزیز.الان زمستونه نباید جابجا بشه.تنش دمایی و رطوبتی بیشتر صدمه میزنه.من فلفل زینتی پرتقالی داشتم تنش دمایی و رطوبتی بهش وارد شد در اثر جابجایی از گلفروشی تا خونه.بعد یک هفته تمام برگهاش ریخت و بعدشم میوه هاش و خشک شد.پرتقال نور شدید میخواد.نورشو تامین کنید.یک روش هم به شما یاد میدم داخل خونه از بذر پرتقال بکارید.همش سبز میشه.فقط جای گرم باشه.من کاشتم همشون مثل علف رشد کردند.تازه همسایمون تو گلخونه نارنج داشت میوه هم میداد.یک مشت بذر پرتقال جمع کنید.داخل یک ظرف کوچیک آب گرم بریزیزد و بذرها رو داخلش.24 ساعت بزارید خوب خیس بخورن.بعدش داخل یک گلدان با خاک باغچه بکارید.بعد یک تا دوماه همش سبز میشه.وقتی بزرگتر بشن میشه به عنوان درخت زینتی نگهداری کنید.هر نوعی از پرتقال و لیمو رو بکارید سبز میشه.میوه های همون پرتقال کامکوات رو جمع آوری کنید و به همین روش بذرها شونو بکارید.همش سبز میشه.موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام درباره شرایط نگهداری این گل هم راهنمایی کنید لطفا
    مال یکی از آشناهاس

جاش نور غیر مستقیم داره،دما معمولیه،روزی نصف فنجون آب برای هر گلدان میدن

Sent from my LT26i using Tapatalk 2
    اسم گل رو نمیدونید جناب مدیر؟؟ نمیتونم تشخیص بدم چه گلی هست.شبیه بنفشه آفریقاییه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ...
    شماره عضویت
    9615
    بله خیلی شبیه بنفشه آفریقایی هست.شرایط نگهداری و خاکش هم ایناس:

نور متوسط، حرارت زیاد، خاک همیشه خیس، رطوبت ۷۰ تا ۹۰ درصد

خاک جنگلی نرم و قابل نفوذ با کمی خاک برگ

صفحه 20 از 48 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)