صفحه 58 از 1915 نخستنخست ... 83940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576771081585581058 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 571 به 580 از 19143
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4822
    گسی نیست جواب بده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4821
    نقل قول نوشته اصلی توسط takname نمایش پست ها
    سلام
    من این عـــــــــروس رو از دوستم هدیه گرفتم
    1:بنظر شما این عروس سنش چقدره ؟؟
    2:نر هست یا ماده ؟
    3:میتونم بهش حرف زدن یاد بدم ؟
    4:چرا فقط تخمه و ارزن میخوره ؟ چه کار کنم ش عوض شه ؟
    5:چرا شبها کف قفس میخوابه ؟
    6:زیاد شلوغ نیست و ساکته صداش زیاد در نمییاد (غریبی میکنه?)؟ (دستی هست و تو خونه هم ول میکنمش فرار نمیکنه)
    7: پرهاشو باد میکنه بیشتر اوقات جرا ؟؟
    عکسهای بالا
    1.سن رو نمیشه دقیق گفت . اما به نظر من یا کمی ضعیفه و یا حدود 1 سال داره.
    2.چیزی که من تو عکس می بینم اینه که علائمش داره کم کم محو می شه بنابراین به احتمال 60 درصد نره .اما بیشتر باید به حالات رفتاریش توجه کنید . اما با توجه به تجربه ای که در تعیین جنسیت کاکاتیل دارم ، فکر می کنم نر هستش .
    3.بله اما به سعی و وقت گذاشتن و همینطور آمادگی پرنده بستگی زیادی داره .
    4. غذایی به مرور می تونه تغییر کنه . به هیچ عنوان یکباره رو تغییر ندید . فقط باید کم کم با انواع میوه ها و سبزی های تازه آشناش کنید . ممکنه بار اول و دوم نخوره ولی باید جایی بذارید که دسترسی داشته باشه و بتونه بررسیشون کنه . اگر به مرور بهتر نشد ، از مولتی ویتامین با دوز مشخص می تونید استفاده کنید و در این زمینه آقای دکتر برهانی می تونن راهنماییتون کنند .

5.شاید اینطور عادت کرده و شایدم چوب های نشیمنش نا مناسبه و راحتی لازم رو نداره .
    6.سعی کنید به فقط به خاطر اینکه حس می کنید فرار نمی کنه ، رها نذاریدش ! خیلی دیدم که پرنده یکهو از پنجره رفته بیرون و بر نگشته . اگر میارید بیرون ترجیحا تو اتاق و فضای بسته باشه تا خطر برخورد با وسایل و یا افتادن روی وسایل داغ آشپزخانه و یا فرار و برخورد با پنجره و ...،به حداقل برسه . ضمنا پرنده ای که تو عکس می بینم مقداری ضعیفه ... .

7.علتش می تونه احساس سرما باشه . اگر جاش جلوی کولر و یا در محل جریان باد هست حتما جاش رو عوض کنید تا سرما نخوره و علت دیگرش می تونه احساس ریلکس بودن باشه که غیر طبیعی نیست . اما اگر پف کردن همراه با کم غذا شدن و کم تحرکی باشه ، نشانه ی بیماریه و به دکتر دامپزشک متخصص طیور (دکتر برهانی کیا) نیاز پیدا می کنید .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام
    6:زیاد شلوغ نیست و ساکته صداش زیاد در نمییاد (غریبی میکنه?)؟ (دستی هست و تو خونه هم ول میکنمش فرار نمیکنه)
    عکسهای بالا
    دوست عزیز
    من اول یک سوال دارم
    چشم این پرنده همیشه اینجوری است ؟ اینگار که پرنده یک درد یا مشکلی داره چشماش حالت دارند!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    عروسام سرشونو رو هم میذارن . دلیلش چیه؟؟ چون بیشتر وقتا اخرش میزنن تو سرو کله هم

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    سلام
    عکسهای بالا
    سلام
    منم سوال آقای فائقی نژاد رو دارم چرا چشمش کاملا باز نیست همیشه همینطوره؟
    نر یا ماده بودن عروس رو با قطعیتنمیشه گفت و حتما باید یه فرد با تجربه از نزدیک ببینه اما بین همه راهها بهترین راه خط زیر دم هست که اگر زیر دم عروس خط خطی باشه میگن ماده هست و اگر بدون خط باشه میگن نره اما اینم صددرصد نیست ، مثلا عروس من زیر دمش خط داشت اما با توجه به رفتارهای دیگه ش و آواز خوندنش و ... نشون دادکه نره.
    شما باهاش تمرین سخنگویی کنید حتما ( قسمت اموزش سخنگویی رو بخونید و تمرین کنید.)
    غذاییش باید به مرور عوض شه نه به یکباره ، تو عکسی که گذاشتین یه ظرف تخمه براش گذاشتین من خودم اینکار رو نمیکنم یه طرف اب میذارم یه ظرف ارزن و تخم کتان و .... و خیلی خیلی کم نخمه و یه ظرف هم غذاهای تر مثل میوه و سبزیجات و حبوبات و غلات ، در ضمن ظرف ارزن مناسب طوطی نیست بهتره ظرفهای غذاخوری طوطی رو بگیرید.
    رو قفسش شبها کاور میکشید؟ ( یه مدت عروس منم یاد گرفته بود میرفت رو ظرف ابش میخوابید و ابش رو کثیف میکرد من قبل از خوابش وقتی کاورش رو میخواستم بکشم صداش میکردم میومد رو چوبش و باهاش حرف میزدم و کاور رو میکشیدم اینجوری کم کم یاد گرفت رو ظرف ابش نره بخوابه.
    طوطی ها بعضی اوقات رو در روز به چرت زدن میگذرونن که در اینصورت پف میکنن .
    طوطیتون کم اشتها نیست ؟ زیاد در طول روز میوابه یا نه ؟ زیاد میاد کف قفس؟ یه عکس هم از فضله ش بذارید لطفا.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    [QUOTE=sami_villa;32158]عروسام سرشونو رو هم میذارن . دلیلش چیه؟؟ چون بیشتر وقتا اخرش میزنن تو سرو کله هم

[/QUOTE]
    این حرکتشون مخصوصا با اون حالت خماری چشم عروستون و بسته شدن چشمش من اینجوری برداشت میکنم که خوششون میاد ، اما مطمئنید بعدش میزنن تو سر هم ؟ شاید سر همدیگرو میخارونن؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    خاروندن که اره ولی نوک به نوک دعواشون میشد قبلا.

برام تخم گداشته یه هفته ای هست اونم دوتا.
    حالا که نگاه میکنم یکی از تخم های یطرفش حالت سفید داره و دایره مانند هست. چراغ قوه هم انداختم روش ولی باز مشاهده شد اون دایره سفید. معمولیم که نگاه میکنی یه حالت قرمز رنگی دارن تخما.
    به نظرتون اون دایره سفیده چیه؟؟؟

من کوزه گذاشتم زیاد نمیرفت توش چون وقتی میچرخید گیر میکرد ولی او وسط که زدمشو نخمارو گذاشتم روش بیشتر تو لونه هست. رو تخما رو من ندیدم که بشینه . ولی کنارشون هست بیشتر وقتا که یا داره کوزه رو میخوره یا داره استراحت میکنه.
    مشکلی برای تخما به وجود که نمیاد؟؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    اول که خریدم تو قفس جدا از هم بودن گذاشتمشون جلو هم از اینور قفس به اونور
    انداختم که بقل هم همو زدن ولی الان خیلی کم شده. تخمم گذاشته جدیدا روش کمو بیش میرن میخوابن یا نمیخوابن بقلش میشینن.

ولی هی رفتارشون باهام عوض میشن مقثلا میذاشتن سرشونو ناز کنم ولی حالا نمیذاره
    سلام.الان جداشون کنید و بذاریدشون تو دوتا قفس جدا کنار هم که همو ببینن.هفته ای یکبار جوونه کندم و تخم مرغ آبپز و هفته ای دوبار هم اسفناج و جعفری بدید بهشون.به تغذیشون خیلی توجه کید.وقتی دیدید که نرتون میره کنار قفس و میخونه و بهم غذا میدن میتونید بذاریدشون کنار هم.البته نا گفته نمونه که طوطیا جفتشونو خودشون انتخاب میکنن و ممکنه اصلا جفت نشن.تا حالا جفت گیریشونو دیدید؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    خاروندن که اره ولی نوک به نوک دعواشون میشد قبلا.

برام تخم گداشته یه هفته ای هست اونم دوتا.
    حالا که نگاه میکنم یکی از تخم های یطرفش حالت سفید داره و دایره مانند هست. چراغ قوه هم انداختم روش ولی باز مشاهده شد اون دایره سفید. معمولیم که نگاه میکنی یه حالت قرمز رنگی دارن تخما.
    به نظرتون اون دایره سفیده چیه؟؟؟

من کوزه گذاشتم زیاد نمیرفت توش چون وقتی میچرخید گیر میکرد ولی او وسط که زدمشو نخمارو گذاشتم روش بیشتر تو لونه هست. رو تخما رو من ندیدم که بشینه . ولی کنارشون هست بیشتر وقتا که یا داره کوزه رو میخوره یا داره استراحت میکنه.
    مشکلی برای تخما به وجود که نمیاد؟؟؟
    میشه لطفا یه عکس کلی از قفس و لونه بذارید؟
    چند وقته تخم کردند؟
    ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4822
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها

طوطیتون کم اشتها نیست ؟ زیاد در طول روز میوابه یا نه ؟ زیاد میاد کف قفس؟ یه عکس هم از فضله ش بذارید لطفا.
    کم اشتها که نــه ولی فقط تخمه و ارزن میخوره...
    زیـــاد نه ، ولی کمـــم نــه
    نه فقط وفقط واسه خواب

فکر کنم اون عکسهای قبلی خودم شک کردم که یوقت یکم سرما خورده 2روز تو دمای 30درجه شبها خوابید خوب شده فکر کنم
    شما حالا ببین عکسهارو

این یه ویدئو از عروسم حجمش 3مگ هست.
    اگه ببینید دقیق تر میتونید نظر بدید

http://www.monaco-ir.com/MVI_4261(1).avi
    این هم دو تا عکس

صفحه 58 از 1915 نخستنخست ... 83940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576771081585581058 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)