صفحه 10 از 529 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960110510 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 5288
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام به همگی

دوستان عزیز یه سوال دارم لطفا اگه کسی جواب سوالم میدونه بی زحمت برام جواب بده

من یه جوجه ملنگو دارم.فکر کنم 20 روزه بوده موقع خریدنش.الان 1 ماه میشه پیش منه.این میدونم که نر و ماده ملنگو و شاه طوطی از طوق گردن مشخص میشه که نرها دور گردنش طوق دارند.ولی این طوق کی می افته اینجاش موندم؟؟؟؟من خیلی سایتها رفتم مطالعه کردم ولی جوابها متفاوت بودند .بعضی ها میگن 1.5 سالگی بعضی ها میگن 9 ماهگی و .... حالا اگه از دوستا تا حالا جوجه بزرگ کرده که به این مرحله رسیده و جنسیتش مشخص شده براش یا کاملا اطلاع داره واسم بگه دقیقا چند ماهگی طوق می افته؟؟؟؟؟

2.سوال دوما اینه که حدودا اگه ملنگو بخواد حرف بزنه از چه زمانی شروع میکنه(منطورم سنشه)؟؟؟؟؟

من که از الان هر روز کلمات تکرار میکنم واسش (البته فقط سلام).اونم بدقت گوش میکنه این متوجه شدم.

این هم عکسش.در مورد سنش اگه کسی نظر بده خوشحال میشم.خیلی طوطی مهربونیه.رو دستم میاد .رو شونم میره میاد رو پام.از هیچ کس هم نمیترسه.از دستم هم غذا میگیره.

[IMG]http://up.********.com/images/daeuf1yyg6otoot7ib4g.jpg[/IMG]
    سلام دوست عزیز
    لطفا از این سایت برای اپلود عکس استفاده کنید
    http://www.parsishare.ir/

طوطی ها ملنگو بعد از یکسالگی شروع می کنند به طوق انداختن حالا ممکنه این زمان بسته به ژنتیک پرنده کم و زیاد بشه بنابراین این زمان از نه الی ده ماهی تا 15 ماهگی می تونه متفاوت باشه استثنا هم داریم من ملنگو دیدم که در سه سالگی طوق انداخته
    اما در مورد حرف زدن شما از همین الان باهاش تمرین کن ولی انتظار نداشته باشه که الان حرف بزنه ... از یکسالی به بعد کم کم سعی میکنه کلمات را تکرار کنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    خیلی ممنون که به این زودی جواب دادین.

فکر کنم مشکل عکس برطرف شد یه نگاه بندازین ببنید سنش میتونید بفهمید.من که فکر نکنم بیشتر از 2 ماهه باشه.خیلی نازه مثل بچه ام دوسش دارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320

خانم شقایق عزیز حرف های من رو جدی نگیرید.... باید منو درک کنید، من خودم هم اول هاش مثل شما بودم و چیزی نمیدونستم و فرقم با شما این بود که دنبالشم نبودم، این شد که چند تا طوطی رو هم از دست دادم.... باید درک کنید چه سختی ای رو تحمل کردم که نمیخوام شما هم به اون گرفتار بشید.... ازتون خواهش میکنم به فکر طوطیتون باشید و در سایت هم بیاید چون یکی از راه هاش همینه

در دجه اول من منظورم این نبود که نباید اینجا فعالیت کنید فقط بخاطر اینکه اطلاعاتتون کمه، منظورم این بود که نباید وقتی مسئول جون یه طوطی هستین به حرف فروشنده ها اعتماد کنید و باید برید سراغ منابع معتبر.... و همونطور هم که گفتم علت تندی لحنم هم گذشته ی خودم بود نه شما، پس ازتون خواهش میکنم منو ببخشید و بازم در سایت حضور داشته باشید

با سپاس

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    بابا ایول به خودم . تشخیص را حال کردید . تا دیدم سر مقارش سفیده فهمیدم کمبود کلسیم هست . تشکر از ardi1234 عزیز .

من توی تاپیک تغذیه دیدم گفته بود پوست تخم مرغ هم کلسیم داره . میشه پوست تخم مرغ پخته را همراه با یک ذره کف دریا آسیاب کنم و پودرش را بریزم توی یک نمک پاش . هر بار یه ذره بریزم روی سیب (که خیلی دوست داره ) بهش بدم . به نظر شما فکر خوبیه ؟ بعد کلسیم احتمالا زیادش هم خوب نیست دیگه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام به همه دوستان گلم

میشه سن طوطی من تشخیص بدید بی زحمت.البته اگه زحمتی نباشه.

ممنون از همگی

اینم عکسش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    در مورد حرفاتون حق با شماست و نیازی به عذر خواهی نیست...
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام tabriz10 طوطي شما خيلي خوشگله من يكي داشتم كه خدا بيامرز شد مال شما فكر نكنم بيشتر از 2 ماه باشه چون هنوز خوب پرهاش تكميل نشده راستي اسمش چييه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    چند وقته كه آورديش خونه خيلي ملوسه اسم ملنگوي من صفا بود كلي براش غصه خوردم :smile (165):آهاي اونجايي ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    سلام چرا جوجتون خدا بیامرز شد؟:smile (120):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

در ابتدا به دوستانی که به خاطر جریان دیشب از دستم ناراحت بودن اعتماد میدم که شخصا با شقایق خانم صحبت کردم و ضمن گرفتن رضایت ایشون، قول گرفتم تا در سایت بازم بیان....
    از خود ایشون هم دوباره تشکر میکنم که اینقد بزرگوارانه و صبورانه بهم میگن نیازی به عذر خواهی نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان گلم

میشه سن طوطی من تشخیص بدید بی زحمت.البته اگه زحمتی نباشه.

ممنون از همگی

اینم عکسش

دوست عزیز من تو دو صفحه قبل سیر بزرگشدن جوجه رو به صورت مصور گذاشتم....همون طور که "ardi1234" و "Roham" گفتن با توجه به اونا طوطیا شما بین 6 هفته تا دو ماه داره، البته دمشم باید بذارید تا دقیق تر بشه ولی چیزی که میخواستم بگم اینه که سنشو برای چی میخوای؟ شناسنامه که نمیخوای بگیری؟ چون اگه بگردی میبینی تو ایران هیچی سر جای خودش نیست و شناسنامه و واکسن بیشتر از اینکه مفید باشن تا حالا جون گرفتن

نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    سلام

دیشب بردمش مغازه پرهاش را کوتاه کرد . به مدت 2 دقیقه به طور پیوسته جیغ میکشید . اول که گرفتش گفتم ولش کن نمیخوام کوتاه کنی انگار مار گرفته . سرش را محکم با دستش فشار میداد . بچم داشت سکته میزد

فروشنده دید من طاقت ندارم پشتش را به من کرد . منم از مغازه رفتم بیرون . دیگه نمیذارم کسی پرش را کوتاه کنه . دوست نداره خب .

یه سوال : سر منقارش اون قسمت تیزش تازگی سفید شده . دیشب با ناخن گیر یکم براش کوتاه کرد ولی من حس میکنم داره پیشروی میکنه . نمیتونم ازش عکس بندازم . هی تکون میخوره . نکنه کمبود ویتامین یا کلسیم داره . تازه آفتاب هم نمیخوره . کف دریا هم براش گذاشتم اصلا بهش نوک نمیزنه . تخم مرغ هم نمیخوره . خیلی بد غذاست . تازه مغازه دار میگفت هیچی غیر سیب و تخمه بهش نده . هی روی این تاکید میکرد . چرا ؟؟؟؟

به نظر شما سفیدی سر منقارش به خاطر کمبود کلسیم نیست ؟

پی نوشت :

شقایق خانم من فهمیدم به حرف این مغازه دار ها نمیشه اعتماد کرد . وقتی میگه سالار یک سالشه دیگه خودت حساب کن . وودی شما هم حتما هنوز به دنیا نیومده . شما هم یه عکس از اون خوشگل بذار دیگه .
    دوست گلم یه چنتا چیز بذار بگم:

در مورد کوتاه کردن پر من خودم یه تجربه بد دارم، یکی از دوستام که تو هند زندگی میکنه هم مثل شما معتقد بود نباید حالت طبیعی طوطیش رو بگیره، بعد تو یه روز خوب طوطیش هوس پرواز کردن به سرش زد و خواست که بره روی پنکه ی سقفی بشینه!... خلاصه نتیجش این شد که تیکه تیکه شدن جوجه ای که از بچگی بزرگ کرده بود رو به وحشتناک ترین شکل ممکن تماشا کرد.... شما هم مطمئن باشید این دردی که طوطیت میکشه ارزشش رو داره، نهایتش تا چند روز عصبانیه ولی لااقل جونش بیمه میشه.... البته احتمالا این فروشنده هم یکم کم تجربه بوده و بهتره از این به بعد برید پیش یکی دیگه، دامپزشک های با تجربه بهترین گزینه اند

اما درباره نک، اولا که نک اینجور منقار کج ها خیلی حساسه و چیدنش خطرناکه، بهترین چیز کف دریاست که به راحتی از عطاری قابل تهیه هست.... اگر نمیخوره یه جوری که انگار دارید باهش بازی میکنید هی بهش نزدیک کنید تا یکم حالت دفاعی بگیره و بهش نک بزنه اما نه خیلی شدید که بترسه، یه چند بار که گازش بگیره از نرمیش خوشش میاد و دیگه ولش نمیکنه.... اما در مورد پودر کردنش که خوب از لحاظ ساییدن نک، کمک نمیکنه ولی یک منبع معتبر بهم گفت کف دریا برای تامین کلسیم کافی نیست و شاید همش ده درصد نیاز رو برطرف کنه، پس فقط به کف دریا بسنده نکنید و با یک غذایی کامل و مغذی تامینش کنید، یا اینکه میتونید از قطره های مواد معدنی و مولتی ویتامین ها استفاده کنید

حالا از این ها گذشته در مورد این سفیدی که میگید با تمام احترام یکم با حرف "ardi1234"ی عزیز مخالفم و زیاد مطمئن نیستم از کلسیم باشه، البته این نظر منه و کاملا ممکنه اشتباه کرده باشم ولی به هر حال تا یکی دوستان بیاد یا خود "ardi1234" تاییدش کنه بذارید منم چیزی که شنیدم رو بگم: ساختمان نک پرندگان و نحوه رشدشون خیلی به ساختمان ناخن ما شبیه هست، و خوب هر وقت هم که میریم پیش دکتر که این سفیدی چیه روی ناخنم؟ میگه کمبود کلسیم، اما در پرندگان یکی از ویتامین هاست که نقش حیاتی تری رو در این مورد بازی میکنه و اون ویتامین آ هست، مشکلات متعددی در اثر کمبودش
    ¹ پیش میاد که بعضی ها جبران ناپذیرن، بهترین راه تشخیص کمبودش هم اینه که ببینید سقف نکش (سطح فک بالایی از سمت داخل دهان) آیا لکه سفید داره؟ (مثلا موقع خمیازه کشیدن).... راه درمان و پیش گیریش هم مغذی و سرشار از میوه ها و سبزی ها و حبوبات تازست، البته مولتی ویتامین هم کامل نیازش رو برطرف میکنه اما باید توجه کنید که میزان مصرفش باید دقیق باشه، چون گرچه در حالت عادی هر چقدر هم ویتامین مصرف بشه مازادش دفع خواهد شد ولی در حالت فشرده ی مولتی ویتامین، این طور نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    شما به حرف این مغازه دارا زیاد اعتماد نکن......... به نظر من اگه یاد بگیری خودت پراشو کوتاه کنی خیلی بهتره.....
    اون سفیدی سره منقارش به احتمال زیاد کمبود کلسیم هستش که با دادن گردو و تخم مرغ رفع میشه.........حتما ساعاتی در طول روز بهش حمام آفتاب بده ...... کف در یا رو هم اگه نمیخوره میتونی پودر کنی .....و خیلی کم روی غذاش بپاشی .
    جسارتا، در مورد گردو و تاثیر حموم آفتاب مطمئنی؟

1.کمبود این ویتامین یه سری مشکلات اولیه و بعدش بیماری های ثانویه به دنبال داره که بعضی ها مثل سینوزیت و آبسه واقعا خطرناکن بیماری های ثانویه هم که فراوان، پس بهتره ازش پیش گیری بشه، برای اطلاعات دقیق تر به ایــنــجــا مراجعه کنید (البته من از مناسب بودن همه غذاهایی که گفته مطمئن نیستم)

صفحه 10 از 529 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960110510 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)