کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    اوه اوه بچه ها الان یه فیلم دیدم توی یوتیوب نامردا لایو راک رو رنگ بنفش میکنن.واله خوبم در اومده!!!

اینم لینکش!!!میخوام بزارم تو برنامم یه تستس بکنم

diy purple live rock - YouTube

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    دوستان ماهی های من خیلی ترسو هستن.کسی دلیلش رو میدونه؟
    استرس عامل ترس ماهی های شماست شما باید این عامل رو در تانکتون پیدا و برطرف کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان من دارم تانک جدید راه میاندازم سایزش اینه 119 طول 49 عرض و ارتفاع 65 تا که 60 تا آبگیری میشه تقریبا ساخت تانک و کمدش تموم شده
    میخواستم بپرسم برای اتصالات لوله 2.5 و 5 چیا باید بگیرم؟لوله از جنسه UPVC باید باشه یا PVC ?در ضمن چقدر نیاز دارم سایز میزم اینه 120 طول 50 عرض و ارتفاع کلی 80 تا که 10 سانت پایه از کفه.
    همچنین چه سامپی نیاز دارم برای این تانک؟اندازه رفیجیوم باید چقدر باشه؟من یدونه ساختم سایزش اینه 115 طول 36 عرض و ارتفاع 35 که رفیجیوم 40 هست 5 سانت بالاتر از سامپه.قوطی میزم هم 4 در2 هستش.
    و یه سوال دیگه ای که داشتم اینه که من میخوام این تانکو با تانک قدیمی که از این بزرگ تر هستش جا به جا کنم؟ماهیارو چی کار کنم؟آیا سیکل بهم نمیریزه ؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان من دارم تانک جدید راه میاندازم سایزش اینه 119 طول 49 عرض و ارتفاع 65 تا که 60 تا آبگیری میشه تقریبا ساخت تانک و کمدش تموم شده
    میخواستم بپرسم برای اتصالات لوله 2.5 و 5 چیا باید بگیرم؟لوله از جنسه UPVC باید باشه یا PVC ?در ضمن چقدر نیاز دارم سایز میزم اینه 120 طول 50 عرض و ارتفاع کلی 80 تا که 10 سانت پایه از کفه.
    همچنین چه سامپی نیاز دارم برای این تانک؟اندازه رفیجیوم باید چقدر باشه؟من یدونه ساختم سایزش اینه 115 طول 36 عرض و ارتفاع 35 که رفیجیوم 40 هست 5 سانت بالاتر از سامپه.قوطی میزم هم 4 در2 هستش.
    و یه سوال دیگه ای که داشتم اینه که من میخوام این تانکو با تانک قدیمی که از این بزرگ تر هستش جا به جا کنم؟ماهیارو چی کار کنم؟آیا سیکل بهم نمیریزه ؟
    هم میتونین از pvc هم u-pvc(پلیکا) و هم از لوله های پلی اتیلن استفاده کنین اما پلی اتیلن رو یادتون باشه باید داغ کنین و به هم بچسبونین!
    سایز سامپ باید حداقل 30% تانک اصلی باشه و ترجیحا تعداد خونه ها فرد باشه و حجم رف هم حداقل باید 20 % تانک اصلی باشه!
    برا اینکه جابه جا کنین ماهیاتون رو بهترین راه اینه که آکواریوم جدید رو آب گیری کنین و سیکلش رو طی کنین بعدا ماهی هارو انتقال بدین چون اگه بخواین آب این تانک رو کامل به تانک جدید انتفال بدین ماهیاتون استرس شدیدی میگیرن اما میتونین برا استارت تانک جدید از بخشی از آب تانک قدیمی استفاده کنین به شرط اینکه از سلامت آب مطمئن باشین!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط afro.samurai نمایش پست ها
    هم میتونین از pvc هم u-pvc(پلیکا) و هم از لوله های پلی اتیلن استفاده کنین اما پلی اتیلن رو یادتون باشه باید داغ کنین و به هم بچسبونین!
    سایز سامپ باید حداقل 30% تانک اصلی باشه و ترجیحا تعداد خونه ها فرد باشه و حجم رف هم حداقل باید 20 % تانک اصلی باشه!
    برا اینکه جابه جا کنین ماهیاتون رو بهترین راه اینه که آکواریوم جدید رو آب گیری کنین و سیکلش رو طی کنین بعدا ماهی هارو انتقال بدین چون اگه بخواین آب این تانک رو کامل به تانک جدید انتفال بدین ماهیاتون استرس شدیدی میگیرن اما میتونین برا استارت تانک جدید از بخشی از آب تانک قدیمی استفاده کنین به شرط اینکه از سلامت آب مطمئن باشین!
    ممنون پس تانک من که حدودا 300 لیتر میشه من به یه سامپ 80 لیتری و یه رف 70 لیتری نیاز دارم؟؟؟؟ الان پس اگه اینطوری باشه من سامپو این سایز گرفتم 65 طول 36 عرض و ارتفاع 35 که 25 تا آبگیری میشه اون موقعه سامپ من که 58 لیتر میشه کم نیست باید چقدر باشه در ضمن هنوز تیغ های سامپو نچسبوندم ؟ رفم که سایزش اینه 50 طول 36 عرض و ارتفاع 40 تا هستش که روی بالاتریتن قسمن ارتفاع رف یه سوراخ زدم برای خروجی رف به خونه آخر سامپ در ضمن من سامپمم به رف چسبیده و جدا از هم نیست و سایز رفم هم با فرض 20 درصد حجم تانک 72 لیتر میشه که مناسبه

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    ممنون پس تانک من که حدودا 300 لیتر میشه من به یه سامپ 80 لیتری و یه رف 70 لیتری نیاز دارم؟؟؟؟ الان پس اگه اینطوری باشه من سامپو این سایز گرفتم 65 طول 36 عرض و ارتفاع 35 که 25 تا آبگیری میشه اون موقعه سامپ من که 58 لیتر میشه کم نیست باید چقدر باشه در ضمن هنوز تیغ های سامپو نچسبوندم ؟ رفم که سایزش اینه 50 طول 36 عرض و ارتفاع 40 تا هستش که روی بالاتریتن قسمن ارتفاع رف یه سوراخ زدم برای خروجی رف به خونه آخر سامپ در ضمن من سامپمم به رف چسبیده و جدا از هم نیست و سایز رفم هم با فرض 20 درصد حجم تانک 72 لیتر میشه که مناسبه

خوبه زیاد سخت گیری نکنید مهم قدرت واتر پمپ هستش که باید حداقل 6تا 10 برابر ظرفیت تانک گردش آب داشته باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    خوبه زیاد سخت گیری نکنید مهم قدرت واتر پمپ هستش که باید حداقل 6تا 10 برابر ظرفیت تانک گردش آب داشته باشید
    ممنون آقای نوروزی از کمکتون.
    فقط یه سوال داشتم من یه مشکلی دارم اینه که میخوام لو له کشی تانکو خودم انجام بدم دقیق نمیدونم چیا لازم دارم و چند متر لوله لازمه و این که لوله ای خروجی و ورودی چجوری میشه در ضمن اورفلو من اینترناله و از کف تانک سوراخ شده.

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    ممنون آقای نوروزی از کمکتون.
    فقط یه سوال داشتم من یه مشکلی دارم اینه که میخوام لو له کشی تانکو خودم انجام بدم دقیق نمیدونم چیا لازم دارم و چند متر لوله لازمه و این که لوله ای خروجی و ورودی چجوری میشه در ضمن اورفلو من اینترناله و از کف تانک سوراخ شده.
    اگه سوراخ های تانک رو زدین کار پیچیده ای نیست دیگه لوله کشی!
    سوراخ کوچیک برای ورودی به تانک بزارین و سوراخ بزرگ برا خروجی اگه میخواین دقیق باشه و به نظرتون لوله کشیش سخته یه نقشه دستی بکشین و تعداد زانویی و شیر ها رو تعیین کنید!
    این عکس ها رو ببنین برا تانک آقای نوروزی هست یه نمونه عالی برا الگو هست!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    انگار کسی به سوال من توجه نکرد
    من یه تانک رو تو این ابعاد گرفتم ساختن واسم 80 50 30 (ارتفاع 50)ابعاد خوبه فقط ماهی های نطیر دلغک ماهی میخام نگه ذارم؟
    سامپ
    چند باشه ابعادش؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    انگار کسی به سوال من توجه نکرد
    من یه تانک رو تو این ابعاد گرفتم ساختن واسم 80 50 30 (ارتفاع 50)ابعاد خوبه فقط ماهی های نطیر دلغک ماهی میخام نگه ذارم؟
    سامپ
    چند باشه ابعادش؟؟
    دوست عزیز این سایز خیلی کوچیکه و کنترل کردنش واقعا سخته و واست مشکل ساز میشه .
    اما باز اگه اصرار دارین 60 در 30 در ارتفاع 40 تا 50 سامپ بزنین .

صفحه 523 از 1093 نخستنخست ... 234234735045055065075085095105115125135145155165175185195205215225235245255265275285295305315325335345355365375385395405415425736231023 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)