صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 53
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا نمایش پست ها
    سلام. میشه دوستان محبت کنند بگن برای آکواریوم 125 لیتری (آماده ماهیران) چی بگیرم؟
    1) چه ماهیایی؟؟ حداکثر چند تا؟
    2) چه نوع ریفایی؟( شقایق: مرجان: ماشروم...) ؟
    سلام دوست عزیز به پارسی پت خوش اومدی
    با این حجم اب بیشتر سعی کن ماهی های کوچیک مثل دلقک،نئون،بلنی،کادینال و... بگیری
    برای ریف هم یه شقایق لانگ تانکل یا شقایق خلیج همیشه فارس بگبر که من فکر میکنم نسبتا مقاومه و پلیپ و ماشروم

من اگه جای شما بودم فقط ماهی میریختم توش متاسفانه ما فیش اونلی رو دست کم میگیریم صورتی که به نظر من به خاطر ماهیای زیباش چیزی از ریف کم نداره
    شما چون حجم ابت کمه کنترل پارازیت های ابت هم مشکل میشه و ممکنه یه کم نوسان داشته باشه پس فقط ماهی بنداز حالش رو ببر بعد از جابجایی که فرمودی اون وقت ریف بگیر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    سلام من یک اکواریوم 160لیتری دارم یه دلقک تمیتو هم دارم میتونید یه شقایق خوب معرفی کنید نظرتون در مورد شقایق بابلی چی هست.ماهیهای من یک پروانه اشک یه دامسل زرد ابی تمیتو وماندارین راس ارایش گر
    ممنون

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikm نمایش پست ها
    سلام من یک اکواریوم 160لیتری دارم یه دلقک تمیتو هم دارم میتونید یه شقایق خوب معرفی کنید نظرتون در مورد شقایق بابلی چی هست.ماهیهای من یک پروانه اشک یه دامسل زرد ابی تمیتو وماندارین راس ارایش گر
    ممنون
    شقایق حبابی شقایق خوبیه و نگهداریش هم زیاد سخت نیست دلقک تومیتو هم باهاش همزیست میشه.
    اگر خواستید شقایق لانگ (پایه قرمز) هم گزینه ی خوبی هست .
    فقط در مورد پروانه ی اشک احتمال اسیب زدنش به شقایق وجود داره چون این پروانه از نرمتنان تغذیه میکنه.کلا اگر قصد راه اندازی اکواریوم ریف رو دارید نمیتونید از خانواده ی پروانه ها نگهداری کنید.
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10992
    من تانکم جدود 140 لیتره....میخوام فقط از لایو راک استفاده کنم اونم نه زیاد .... واسه شروع ماهی دلقک خوبه؟؟؟ ماهی اتشین چطور؟؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط loord نمایش پست ها
    من تانکم جدود 140 لیتره....میخوام فقط از لایو راک استفاده کنم اونم نه زیاد .... واسه شروع ماهی دلقک خوبه؟؟؟ ماهی اتشین چطور؟؟
    سلام
    یعنی منظورتون اینه که مرجان و شقایق نمی خواین نگه داری کنین؟
    دلقک ماهی ها گونه های خوب و مقاومین اما حجم شما چون کمه نمیشه چند گونه ازش رو نگه داری کرد مثلا میتونین 2 تا دلقک مارون جفت شده بگیرین!
    اگه منظورتون دارت فیش آتشین هست سطح نگهداریش آسونه!

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10992
    بله شقایق و مرجان نمیخوام نگه دارم.....کلا میخوام با 1.2 تا ماهی شرو کنم چون تا حالا اب شور نداشتم و ففط اب شیرین نگه داشتم میخوام یواش یواش شرو کنم به تجربه کردن ماهیا.... من گفتم یه دلقک نگه دارم و یه دونه دارت فیش اتشین.. این دوتا با هم سازگاری دارن دیگه نه؟؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    بله شقایق و مرجان نمیخوام نگه دارم.....کلا میخوام با 1.2 تا ماهی شرو کنم چون تا حالا اب شور نداشتم و ففط اب شیرین نگه داشتم میخوام یواش یواش شرو کنم به تجربه کردن ماهیا.... من گفتم یه دلقک نگه دارم و یه دونه دارت فیش اتشین.. این دوتا با هم سازگاری دارن دیگه نه؟؟
    آره هر دوشون ماهی های مقاومی هستن کاری هم به هم ندارن
    درستش هم همینه که کم کم ماهی اضافه کنین

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    باسلام:
    دلقک ماهی ها خودشون چندین گونه دارن که البته از نظر نگهداری بیشترشون مقاومن(اسلاریس یکم نگهداریش سختتره) اما به جز مسئله ی نگهداری سازگاری این ماهی ها هم مهمه.بعضی دلقک ماهی ها حالت تهاجمی دارن از جمله دلقک مارون و کلارکی به همین دلیل بهتره اگه ماهی های ارومتری میخواید نگهداری کنید ابتدا سراغ گونه های اروم تر برید.اسلاریس در بین دلقکها رفتار بسیار اروم تری داره.
    دارت فیش ها ماهیهای اسونی هستند اما اگه ماهی های مهاجم تو اکواریوم داشته باشید به احتمال زیاد تو نگهداریشون موفق نخواهید بود علاوه بر اینکه گاهی غذاخورکردنشون هم در بین بقیه ماهی سخته.
    توصیه میکنم ابتدا یه جستجویی انجام بدید و با توجه به سلیقه به صورت کلی ماهی هایی را که در اینده میخواید داشته باشید تعیین کنید تا بتونید با توجه به سازگاری و رفتارشون برای خرید بااطمیان بیشتری اقدام کنید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    11833
    سلام،دوستان من فردا یه آکواریوم میرسه به دستم.
    با 3 نوع ماهی که یه نوعش رو هیچکس نمیدونه چیه!
    این ماهی ها از انواع رامینوس،لوچ دلقک و جودی(!)هستند.
    تا اونجایی که میدونم همشون گیاهخوارند،اما همه میگن بهتر هست که با یه ماهی گوشتخوار آفریقایی شروع کنم.
    اما مادرم از ماهی های گوشتخوار متنفره!
    چی کار کنم؟

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط klick نمایش پست ها
    سلام،دوستان من فردا یه آکواریوم میرسه به دستم.
    با 3 نوع ماهی که یه نوعش رو هیچکس نمیدونه چیه!
    این ماهی ها از انواع رامینوس،لوچ دلقک و جودی(!)هستند.
    تا اونجایی که میدونم همشون گیاهخوارند،اما همه میگن بهتر هست که با یه ماهی گوشتخوار آفریقایی شروع کنم.
    اما مادرم از ماهی های گوشتخوار متنفره!
    چی کار کنم؟
    دوست عزیز فکر میکنم این قسمت مربوط به ماهیان آب شوره ولی اگر اشتباه نکنم سوال شما مربوط به ماهیان آب شیرینه

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)