همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    امکان این هستش که نر و ماده تشخیص بده تخمها نطفه دار نیستش دیگه رو تخم ها نشینن؟
    خیر جفت تا زمانیکه خسته نشن روی تخم های پوچ هم ممکنه چند ماه بشینن.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکتیل
    شماره عضویت
    11662
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    بیماری لاعلاج که توی پرنده ها باشه خیلی سریع از پادرشون میاره.ضمن اینکه پرنده توانایی تمیز کردن خودش رو داره و نیازی نیست که حساسیت زیادی بخرج بدید.با آزمایش خیلی سریع بیماری شناخته میشه و با داروی مناسب ایشالا سلامتیش رو به دست میاره.
    پرنده من غروب خودش چندین بار آب آبخوریشو خورده ، اما باز هم من غذا ها و دارو با اب رو بصورت سرنگی هم بهش می دم .یک مقدار زرنگ شده اما کماکان اشتها نداره. ناگفته نمونه رو زمین دنبال ارزن می گرده و گاهی اوقات می گیره با نوکش اما نمی خوره.
    در ل نسبت به صبح خیلی بهتره و از خودش موقع نزدیک کردن سرنگ دفاع می کنه .گاهی هم به اینور و اونور سرک می کشه.
    اینها نشانه بهبوده؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط محراب نمایش پست ها
    پرنده من غروب خودش چندین بار آب آبخوریشو خورده ، اما باز هم من غذا ها و دارو با اب رو بصورت سرنگی هم بهش می دم .یک مقدار زرنگ شده اما کماکان اشتها نداره. ناگفته نمونه رو زمین دنبال ارزن می گرده و گاهی اوقات می گیره با نوکش اما نمی خوره.
    در ل نسبت به صبح خیلی بهتره و از خودش موقع نزدیک کردن سرنگ دفاع می کنه .گاهی هم به اینور و اونور سرک می کشه.
    اینها نشانه بهبوده؟
    سلام.بله خدارو شکر خیلی بهتر شده ظاهرا ولی تا بهبودی کامل اصلا دارو رو قطع نکنید تا ایشالا بیماری نهفته باقی نمونه تا هر چند وقت یکبار شاهد این اوضاع باشید.ضمن اینکه الان که غذا نمیخوره اگر غذای کمکی رو شما قطع کنید بشدت تضعیف میشه.

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    بیماری لاعلاج که توی پرنده ها باشه خیلی سریع از پادرشون میاره.ضمن اینکه پرنده توانایی تمیز کردن خودش رو داره و نیازی نیست که حساسیت زیادی بخرج بدید.با آزمایش خیلی سریع بیماری شناخته میشه و با داروی مناسب ایشالا سلامتیش رو به دست میاره.
    نمیشه یک دفعه سرلاک رو قطع کرد،شما ارزن و غذای نرم رو از الان تو قفس براش بزارید تا آشنا بشه،بعد از 2-3 روز سرلاک رو کم کنید تا با غذاهای دیگه که در اختیارشه خودش رو سیر کنه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    نمیشه یک دفعه سرلاک رو قطع کرد،شما ارزن و غذای نرم رو از الان تو قفس براش بزارید تا آشنا بشه،بعد از 2-3 روز سرلاک رو کم کنید تا با غذاهای دیگه که در اختیارشه خودش رو سیر کنه
    آقا بهزاد عزیز فکر کنم مخاطب یا نقل قولت رو اشتباه کردی.اگر منظورت آقا محرابه که پرنده ایشون دون خور هست و الان دوره ی بیماری رو طی میکنه که به دلیل بی اشتهایی با سرنگ بهش غذا میدن.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکتیل
    شماره عضویت
    11662
    آقا بهزاد عزیز فکر کنم مخاطب یا نقل قولت رو اشتباه کردی.اگر منظورت آقا محرابه که پرنده ایشون دون خور هست و الان دوره ی بیماری رو طی میکنه که به دلیل بی اشتهایی با سرنگ بهش غذا میدن.
    با تشکر مجدد از شما که با راهنمایی های بجاتون من رو ترسوندید و مجاب کردی که حتما یک دامپزشک پیدا کنم
    خدمت شما بگم که امروط پرنده من نیم ساعت جیغ می زد و من متوجه نشدم چرا سر و صدا می کنه بعدش فهمیدم دنبال دونه می گرده . ده دقیقه ای دونه جلوش گذاشتم خورد. خودشم اب آبخوریشو می خوره گاهی .البته خودمم بهش سرلاکی غذای بیسکوییتی و دارو رو می دم.
    وضعیتش بهتره .دکترش گفته دارو رو حتما باید 5 روز ادامه بدید و قطع نکنید .البته منتظر جواب آزمایش غروب هم هستم.
    ولی باز هم ممنون.توصیه ها ی خوب شما جون اینپرنده بی گناه رو فکر کنم نجات داد. ولی به امید خدا می خوام با پیگیری جواب آزمایشش این بیماریو بصورت کامل ریشه کن کنم ت نهفته نمونه و یک جوجه سالم داشته باشم.
    این جوجه به نظر شما ماده است؟
    چون فعلا که خصوصیات ظاهریش به ماده می خوره .
    البته بعضی ویطگی های نر گونه هم داره.کلینیک گفت برا تشخیص دقیقش باید ازمایش dna بده که فعلا من بیخیال شدم.
    حقیقتش نر یا ماده بودنش برام مهم نیست .همینکه خوب به برام کلی ارزش داره.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    با تشکر مجدد از شما که با راهنمایی های بجاتون من رو ترسوندید و مجاب کردی که حتما یک دامپزشک پیدا کنم
    خدمت شما بگم که امروط پرنده من نیم ساعت جیغ می زد و من متوجه نشدم چرا سر و صدا می کنه بعدش فهمیدم دنبال دونه می گرده . ده دقیقه ای دونه جلوش گذاشتم خورد. خودشم اب آبخوریشو می خوره گاهی .البته خودمم بهش سرلاکی غذای بیسکوییتی و دارو رو می دم.
    وضعیتش بهتره .دکترش گفته دارو رو حتما باید 5 روز ادامه بدید و قطع نکنید .البته منتظر جواب آزمایش غروب هم هستم.
    ولی باز هم ممنون.توصیه ها ی خوب شما جون اینپرنده بی گناه رو فکر کنم نجات داد. ولی به امید خدا می خوام با پیگیری جواب آزمایشش این بیماریو بصورت کامل ریشه کن کنم ت نهفته نمونه و یک جوجه سالم داشته باشم.
    این جوجه به نظر شما ماده است؟
    چون فعلا که خصوصیات ظاهریش به ماده می خوره .
    البته بعضی ویطگی های نر گونه هم داره.کلینیک گفت برا تشخیص دقیقش باید ازمایش dna بده که فعلا من بیخیال شدم.
    حقیقتش نر یا ماده بودنش برام مهم نیست .همینکه خوب به برام کلی ارزش داره.
    خواهش میکنم شمالطف دارید.انجم وظیفس.بله با آزمایش dna جنسیت مشخص میشه ولی اگر صبر کنید چند وقت دیگه مشخص میشه جنسیتش البته اگر تمایلی به آزمایش ندارید که چیز خاصی هم نیستش.دونه ی زیادی در اختیارش قرار ندین چون ممکنه زیاده روی کنه و بازهم نتونه هضم کنه.با عکس نمیشه الان جنسیتش رو قطعی تشخیص داد.ایشالا پیگیری کنید درمان میشه.کسی که پرنده ای میخره در قبالش مسئوله و شما هم وظیفه ای که به دوشتون بود به نحو احسن انجام میدین.ایشالا نتیجش رو هم میگیرد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکتیل
    شماره عضویت
    11662
    یک مساله غیر از درمان بیماریش هست اینه که چون سرنگی بهش غذا میدم گاهی میریزه به سر وصورتش . هم یک مقدار زشتش کرده هم خودش هم فکر کنم شاکیه که غذا یا آب و دارو کرک و پرشو به هم چسبونده .
    راهی برای حل این مشکل هست که پراشو و سر و صورتش تمیز بمونه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    یک مساله غیر از درمان بیماریش هست اینه که چون سرنگی بهش غذا میدم گاهی میریزه به سر وصورتش . هم یک مقدار زشتش کرده هم خودش هم فکر کنم شاکیه که غذا یا آب و دارو کرک و پرشو به هم چسبونده .
    ایشالا وقتی کامل بهبودیش رو به دست آورد میتونی با آب ولرم توی یک جای گرم با آب خیلی کم تمیزش کنی.خودش هم به مرور خودش رو تمیز میکنه.طوطی ها به پرآرایی خیلی اهمیت میدن.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    ببخشید من اصلا به اینجا سر نزدم که سوالتون رو ببینم.میتونید مثل این شکل عمل کنید،این عکس جوجه ی خودمه که اینطوری میکنم.یه خورده سر دستمال کاغذی رو پاره میکنم از کلش رد میکنم.
    در ضمن من هم زیرش روزنامه میندازم هم اینکه زیر روزنامه این زیرسفره ای ها میندازم.برای سرلاک هم سه تا ظرف دارم،یه ظرف مخصوص آب،یه ظرف سرنگ و... ویه ظرف هم که توش سرلاک رو درست میکنم

صفحه 398 از 1915 نخستنخست ... 2983483793803813823833843853863873883893903913923933943953963973983994004014024034044054064074084094104114124134144154164174484988981398 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)