صفحه 29 از 41 نخستنخست ... 1011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 281 به 290 از 407
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فعلا ندارم
    شماره عضویت
    10568
    ببخشید از فونت بزرگم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فعلا ندارم
    شماره عضویت
    10568
    دوستان من یه آکواریوم قدیمی دارم میخوام به عنوان سامپ استفادش کنم اندازه اش ۶۸ سانت طول ارتفاع ۵۰ سانت و عرض ۳۵ نظرتون چیه و اینکه چه تقسیم بندی رو پیشنهاد میکنید

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad68 نمایش پست ها
    دوستان من یه آکواریوم قدیمی دارم میخوام به عنوان سامپ استفادش کنم اندازه اش ۶۸ سانت طول ارتفاع ۵۰ سانت و عرض ۳۵ نظرتون چیه و اینکه چه تقسیم بندی رو پیشنهاد میکنید
    ارتفاعش یکمی زیاده ولی اگه می خواید سامپش کنید 3تا خونه برایه اسکیمر واترپمپ و مدیا بزارید و یه خونه هم بزارید برایه رفیجیوم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فعلا ندارم
    شماره عضویت
    10568
    میشه بگید با توجه به طول این آکواریوم برا هر قسمت چند سانت فضا در نظر بگیرم؟و چه ارتفاعی برایگ هر خونه مناسبه؟

همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    شما کجا دادین شیشه رو براتون خم کرده چقدر هزینش شده و اینکه تا چه حدی میتونن خم کنن مثلا میتونن یه شیشه رو 90 درجه خم کنن؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فعلا ندارم
    شماره عضویت
    10568
    سلام دوست عزیز بله تا ۹۰ درجه میتونن خم کنن چیز زیبایی میشه من در شهر خودم ساری این کارو کردم براشیشه ۱۰ میل که از خودشون بود به ارتفاع ۹۰ ازم ۱۰۰ تومن گرفت

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فعلا ندارم
    شماره عضویت
    10568
    دوستان کسی در سامپ کمکم نمیکنه؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    دوستان کسی در سامپ کمکم نمیکنه؟
    خونه اول و دوم اندازش بستگی به اسکیمرت داره و 15سانت اندازه خوبیه 20سانت هم برایه خونه واترپمپ در نظر بگر بقیشم اختصاص بده به رفیجیوم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فعلا ندارم
    شماره عضویت
    10568
    دوستان با توجه به شکل وحجم آکواریومم(۱۵۰ لیتری نیم استوانه) پیشنهادتون در رابطه با میزان موارد زیر رو لطف کنید بگید: ۱-میزان سنگ زنده و نوع آن ۲-پروتئین اسکمیر ۳-مدیاهای دیگر ۴-بخاری ۵-سیستم نور پردازی ۶-آیا یو وی نیازه؟ ۷- عاشق دلقک و جراح و ماندرین و اسب آبی و شقایق ها هستم نظرتونو بگید در انتخابشون ۸- آیا روی اپن آشپزخانه بزارم یا باید براش با قوطی پایه درست کنم اگه اره قوطی چه سایزی بگیرم؟ ۹- آیا میتونم ماهی ها و شقایق ها رو از تهران بگیرم منظورم فاصله ۳۰۰ کیلومتری تهران تا ساری هست

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    دوستان با توجه به شکل وحجم آکواریومم(۱۵۰ لیتری نیم استوانه) پیشنهادتون در رابطه با میزان موارد زیر رو لطف کنید بگید: ۱-میزان سنگ زنده و نوع آن ۲-پروتئین اسکمیر ۳-مدیاهای دیگر ۴-بخاری ۵-سیستم نور پردازی ۶-آیا یو وی نیازه؟ ۷- عاشق دلقک و جراح و ماندرین و اسب آبی و شقایق ها هستم نظرتونو بگید در انتخابشون ۸- آیا روی اپن آشپزخانه بزارم یا باید براش با قوطی پایه درست کنم اگه اره قوطی چه سایزی بگیرم؟ ۹- آیا میتونم ماهی ها و شقایق ها رو از تهران بگیرم منظورم فاصله ۳۰۰ کیلومتری تهران تا ساری هست
    سنگ زنده که یک هشتم حجم اب حداقل یعنی حدود 20 کیلو و البته بیشتر هم بهتر هست در شرایط اب تاثیر مثبت داره به نظرم 25 تا 30 مناسب باشه.نوع سنگ زنده هم تو خالی و کم چگالی یعنی حفره زیاد داشته باشه موجوداتی مثل خرچنگ و میگو و ابتازیا نداشته باشه و رنگش هم هرچه بنفش باشه بهتره .قیمتشون هم به تناسب کیفیت متفاوته. توجه کنید که حتما تصفیه شده باشه و بوی نامناسب و تعفن نده.
    2- اسکیمر مارکهای مختلفی وجود داره که هر مارکی رو میشه با توجه به سایزش بخرید به خود اکواریوم فروشیها بگید سایزتون چی هست و چه مارکی خودشون میگن چی مناسبه ولی روی مارک حتما دقت کنید که چینی و نامرغوب نباشه .تو بخش اسکیمر توضیحاتی در مورد مارکهای مختلف داده شده.
    3-مدیاهای دیگه هم میتونید از چند کیلو نخودی(10-15 کیلو مقدارش دلخواه هست) و مدیاهای دیگه مثل سرامیک و میکرومک و ساب استراتر و ... استفاده کنید البته هرکدوم یه حدی دارن و مثلا دو تا سه کیلو سرامیک و دو تا سه بسته ساب استراتر و یکی دوبسته هم میکرومک یه فیلتراسیون خوبه .پد هم در جریان اب ورودی قرار میدید و اگر اورفلو هست یکی دو کیلو هم بیوبال.
    4- بخاری که بسته به سایز یه مارک خوب و غیرچینی تهیه کنید به نظرم 100 تا 150 واتی کفایت میکنه.
    5-سیستم نور برای شما به نظرم مهتابی بتونه کفایت کنه و راحتتر باشه ولی برای ریف به صورت حرفه ای یه متال 14000 و یه مهتابی اکتینیک مناسبه .یا led هم که میتونید در حد 50 وات کار کنید .
    6- یو وی به نظر من چندان ضرورتی نداره ولی به پیشگیری بیماری های ماهی ها کمک میکنه .دلخواه هست
    7- جراح ها در اکواریوم شما تقریبا نمیشه نگهداری کرد ولی با اغماز به نظرم جراح زرد رو بتونید سایز کوچیک نگه دارید.اسب مناسب داخل اکواریوم نیست چون غذادهی و سطح نگهداری و شرایط جریان ابش در اکواریوم فراهم نمیشه.دلقک و شقایق هم میتونید از انواع دلقکها تهیه کنید ولی من اسلاریس رو به دلیل ارام و بی ازار بودن شخصا ترجیح میدم و شقایق لانگ یا حبابی سطح نگهداری متوسط دارن و بیشتر توصیه میشن.ماندرین هم با توجه به حجم سنگ فعلا تا 6-7 ماهی نمیتونید نگه دارید. در اینده موجودات داخل سنگها زیاد شد امکانش هست یه ماندرین هم اضافه کنید.
    8-اکواریوم رو میشه روی پایه یا اپن بذارید باتوجه به اینکه سامپش رو متصل کنید فرقی نمیکنه کجا باشه. قوطی پایه هم تبعا سایز خود کف اکواریوم باید باشه و ارتفاعش هم سلیقه ای هست حدود 60 تا 70
    9 ماهیرو میتونید از تهران تهیه کنید ولی باید اصولی و با هواپیما انتقال پیدا کنه و از فروشنده هم مطمئن باشید . امکانش هست و برخی دوستان دیگه هم اینکارو میکنن.
    9-

صفحه 29 از 41 نخستنخست ... 1011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)