صفحه 44 از 246 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626394144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 431 به 440 از 2454
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    سلام
    دوستان آکواریوم من 140 لیتر حجمش هست. من دو تا خاک و کود نت لی خریدم و یه فیل.. سطلی aleas 1081 . میخوام آکواریوم گیاهی راه بیاندازم و امیدوارم بتونم از تجربه شما عزیزان استفاده کنم.چند تا سوال دارم ممنون میشم عنایت کنید و جواب بدید:
    1- طول آکواریوم من 100 هستش. رفتم نور مناسب رو تهیه کنم گفتن با طول 120 و 60 موجود هستش. طول 120 واسه آکواریوم من از هر دو طرف 10 سانت بیرون میمونه که فکر کنم حالت زشتی رو بوجود بیاره! آیا همون طول 60 رو یکی سفید و یکی صورتی بخرم جوابگو هستش؟
    2- فیل.. سطلی من هیچ مدیایی نداشت. فروشنده بمن فقط سرامیک (از اون حالت استوانه های ریز ریز) داده و گفتش همین کافیه. میخواستم در این مورد یه توضیحی بدین که آیا لازمه من چیز دیگه ای بهش اضافه کنم؟
    3- من دیشب تازه بستر رو کف آکواریو ریختم و فیلتر رو وصل کردم و آکواریوم رو آب گرفتم.بخاری رو هم نصب کردم. حالا اول باید ماهی بخرم یا گیاه؟ (کلا میخواستم بدونم مرحله بعد چیه؟)
    4- آیا با وجود فیلتر سطلی باید فیلتر های دیگه ای (سیفون) رو هم تهیه کنم؟من راجع به سیفون اطلاعات کمی دارم.
    5- آیا با توجه به اینکه گیاه شب عملکردش برعکس میشه و دی اکسید پس میده، باید پمپ هوا هم بزارم؟(فروشنده گفت نیازی نیستش، تازه آبی که فیلتر سطلی برمیگردونه چون ابشاری بداخل آکواریوم میریزه خودش اکسیژن تولید میکنه!)
    مرسی از همتون

سلام دوست عزیز به انجمن پارسی پت خوش آمدید ..

1-حجم اکواریو رو گفتید اما ابعاد دقیق شیشه رو ذکر نکردید .. عرض شیشه و ارتفاع اون در بحث نور مهم هست لطف کنید بگید ..

2-معمولا به همراه سرامیک از سابستارت هم استفاده میشه که کمک شایانی به باکتری سازیه شما میکنه ..

3-بخاری رو روی 26 تنظیم کنید .. نیازی به گرم کردن آب نیست .. مسلما شما باید مدتی صبر کنید تا باکتری سازی یا دوره سیکل اکواریوم شما طی بشه ..

بعد اول اقدام به کاشت گیاه کنید سپس برای خرید ماهی اقدامات لازم رو انجام بدید .. اضافه کردن ماهی آخرین کار تانک گیاهی هست ..

4-اگر یه فیلتر اینترنال با شدت کم هم تهیه کنید میتونید گردش مناسبی رو در اکواریوم خودتون ایجاد کنید ..

5-بستگی به تعداد ماهی هاتون و گیاهانتون داره .. در 90% موارد توصیه میشه از پمپ هوا استفاده کنید .. زیاد به حرف فروشنده ها دقت نکنید ..

اگه از سیستم co2 هم استفاده میکنید حالت ابشاری خروجی فیلتر سطلیتون رو درست کنید چون باعث هدر رفتن گاز co2 میشه ..

سوالی بود در خدمتم ..

ارادتمند حامد..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    مرسی آقا حامد خیلی خیلی لطف کردی
    آکواریوم من طولش 100 و عرضش 30 و ارتفاعش 50 هست که البته تا ارتفاع 40 آب ریختم.
    من باکتری هم از مارک آزو خریدم. اون رو باید الان که نه ماهی هست نه گیاه به آب اضافه کنم؟اگه نه وقت مناسبش چیه؟
    برای co2 میخوام از روشی که با شکر و جوش شیرین درست میکنن استفاده کنم.یه 10 تایی کلیپ از سایت یوتیوب نگاه کردم. به نظر شما این روش اشکالی داره؟یا چه نکاتی رو باید رعایت کنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    مرسی آقا حامد خیلی خیلی لطف کردی
    آکواریوم من طولش 100 و عرضش 30 و ارتفاعش 50 هست که البته تا ارتفاع 40 آب ریختم.
    من باکتری هم از مارک آزو خریدم. اون رو باید الان که نه ماهی هست نه گیاه به آب اضافه کنم؟اگه نه وقت مناسبش چیه؟
    برای co2 میخوام از روشی که با شکر و جوش شیرین درست میکنن استفاده کنم.یه 10 تایی کلیپ از سایت یوتیوب نگاه کردم. به نظر شما این روش اشکالی داره؟یا چه نکاتی رو باید رعایت کنم؟

خواهش میکنم ..

شما میتونید 4 تا مهتابی 60 سانت بخرید .. 2 تا سفید و 2 تا صورتی ..

از اول طول شیشه مهتابی سفید رو بزارید که میشه 60 سانت شیشه .. بعد از 40 سانت همون مهتابی اول یه صورتی بزارید تا انتهای شیشه ..

متوجه منظورم شدید؟

یعنی اینطوری

--------------------------
    وووووووووووووو---------------------
    --------------------------
    وووووووووووووووو-------------------

حرف و رو فضای خالی حساب کن چون نمیشه اسپیس بدم .. اسپم حساب میشه .. خط چینها رو مهتابی در نظر بگیر ..

اینطوری یه وسط پر نور داری که جون میده برای چمن .. بغلهای متوسط داری که اکثر گیاهان رو شامل میشه ..

برای ردیف دوم رنگ نورها رو برعکس بزارید ..

باکتری ها رو همین الان که نه ماهی هست نه گیاه بریزید .. طبق دوزش ..

اون روش co2 رو من نمیپسندم چون چیزی جز دردسر نیست .. معلوم نیست کی تموم میشه کی شروع میشه .. خطر انفجار بطری رو داره ..

اما تصمیم نهایی با شماست ..

موفق باشید ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    مرسی حامدجان.من یکم دستم خالیه میخواستم کمتر هزینه کنک بنظرت راه حل دیگه ای وجود نداره؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    مرسی حامدجان.من یکم دستم خالیه میخواستم کمتر هزینه کنک بنظرت راه حل دیگه ای وجود نداره؟

داداشم دست همه خالیه .. به نظرم یه سری قیمت کپسول رگلاتور رو بگیر ببینیم چقدر در میاد ..

اگه جور نشد فعلا همون سیستم دستی رو راه بنداز .. ببینیم چی میشه ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    اکی مرسی از توضیحاتت میگم اقا حامد این لامپهای صوص مثل مهتابی نورش پخش نمیشه مگه؟لامپ ۶۰ جواب تانک منو نمیده؟دوتا باشه رو عرض میکنم. ۹۰ وجود نداره؟

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    اکی مرسی از توضیحاتت میگم اقا حامد این لامپهای صوص مثل مهتابی نورش پخش نمیشه مگه؟لامپ ۶۰ جواب تانک منو نمیده؟دوتا باشه رو عرض میکنم. ۹۰ وجود نداره؟

به این اندازه زیر کابینتی میتونی بگیری . طلقش رو هم میتونی دربیاری تا نور بیشتری داشته باشی .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    مرسی حامد جان.اگه لطف کنی راجع ب زیر کابینتی ک گفتی یکم توضیح بدی و حتی الامکان یه عکس بزاری ممنونت میشم.لامپهای مهتابی معمولی توش استفاده میشه یا لامپ مخصوص پلنت؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    مرسی حامد جان.اگه لطف کنی راجع ب زیر کابینتی ک گفتی یکم توضیح بدی و حتی الامکان یه عکس بزاری ممنونت میشم.لامپهای مهتابی معمولی توش استفاده میشه یا لامپ مخصوص پلنت؟

سلام مهدی جان .. سوال شما رو مهدی عزیز .. همکار خوبم پاسخ دادند و بهتره صبر کنید ایشون پاسختون رو بدن ..

نه همون لامپهای داخلش کارت رو راه میندازه ..

یا حق..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    اکی.آقا مهدی خیلی ممنون. چون با موبایلم داشتم چک میکردم متوجه نشدم شما پاسخ دادین، فکر کردم آقا حامد جواب دادن.بازم مرسی. کماکان منتظرم تا پیشنهادات مفید شما رو بشنوم.

صفحه 44 از 246 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626394144 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)