صفحه 6 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 147
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    هنوز هيچي ندارم بايد تهيه كنم
    ابعاد كمدش حدود 70 طول و ارتفاع 60 و عمق 27 تقريبا هست
    حالا چطوري بايد درست كنم راهنمايي كنيد كه لوله رو چطور و از چه لوله هايي استفاده كنم

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط malekli نمایش پست ها
    هنوز هيچي ندارم بايد تهيه كنم
    ابعاد كمدش حدود 70 طول و ارتفاع 60 و عمق 27 تقريبا هست
    حالا چطوري بايد درست كنم راهنمايي كنيد كه لوله رو چطور و از چه لوله هايي استفاده كنم
    کمدش کوچک هست مخصوصا اگه بخواید رف هم درست کنید ,اسکیمرتون چه اندازه ای دارد یا مدلش را بگید,
    یک طرف اک ١۵سانت جای خالی دارید که اورفلور را بشه گذاشت
    اینها را بگید تا بتونم اندازه ها را به شما بدم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    بله جای خالی دارم
    مدل اسکیمر ویپرو 2012 هست.تلبته شاید عوضش کنم چون پمپش اتصالی داره و اب برق داره
    امروز ی دو کیلو نمک مانستر sea salt گرفتم و تقریبا یک سوم اب رو سیفون کردم
    حالا تا فردا چی بشه ایا نیتریتم پایین میاد یانه

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    بله جای خالی دارم
    مدل اسکیمر ویپرو 2012 هست.تلبته شاید عوضش کنم چون پمپش اتصالی داره و اب برق داره
    امروز ی دو کیلو نمک مانستر sea salt گرفتم و تقریبا یک سوم اب رو سیفون کردم
    حالا تا فردا چی بشه ایا نیتریتم پایین میاد یانه
    دوست عزیز شرمندم که دارم دیر جواب میدم یه مشکلی داشتم که وقت ازادم را صفر کرده بود
    شما برای ساخت اورفلو اکسترنال اول یه عکس ازش پیدا کنید تا متوجه بشید من چی میگم.این اورفلو دو قسمت داره,قسمت داخلی را به اندازه١٢×١۵درارتفاع١٢بگیر ید,فقط یه طرف طولی را ارتفاعش را١۶کنید پلکسی را به شکل شونه کنید وبزنیدبه سه لبه کوتاه اورفلو
    قسمت خارجی را به اندازه١۵×١۶وارتفاع ٢٠بگرید یه شیشه به ارتفاع ١٠سانت بزارید داخلش ,که عرض١۶سانت را از کف به دو قسمت۵و١١سانت تبدیل کنه,یه فیتینگ بگیرید که لوله٣یا٣.۵بخوره ومتناسب با فیتینگ قسمت ١١سانتی را کفش را سوراخ کنید
    یه جسم ۴سانتی را بزارید زیر قسمت داخلی ,قسمت خارجی را هم بزارید کنار قسمت داخلی ,سمت ۵سانتی قسمت خارجی بایدطرف داخل باشد, جوری که موازی با قسمت داخلی که شیشه اش بلندتر بود این دو قسمت باید١.۵سانت ار هم فاصله داشته باشد
    وبا یک شیشه٣×١۵سانتی لبه های داخلی هر دو قسمت را به هم بچسبانید
    دو عدد لوله٢.۵را جوری خم یا درست کنید که یک سمتش دوسانتی کف قسمت داخلی باشه ویک سمتش دو سانتی کف قسمت ۵سانتی خارجی باشه
    وقتی اورفلو درست کردید باید به لبه اک بزارید
    اون فیتینگ را هم یه لوله سرش کنید تا به سامپ خانه فیلتر ساکس یا پد برسه
    سامپ را هم ١٣سانتش را خانه پدیافیلتر ساکس کنید ٢٧ برای اسکیمر و٣٠سانت هم برای واتر پمپ,بین خانه اسکیمر و واتر پمپ دو یا سه شیشه بزارید که از حبابها کم کنه
    لوله خروجی سامپ را حتما یه انشعاب ازش بگیرید ویه شیر بزارید به انشعابش ,تا اگه لازم شد از قدرت واتر پمپ کم کنید ویا استفاده های دیگری هم دارد
    اسکیمر را هم حتما خوب بگیرید
    نمک مانستر را چند خریدید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام جناب ماهیدوست و دوستان عزیز
    ممنونم از راهنمایی بسیار خوبتون
    من چون شرایطم و وقتم کم بود فعلا ب طور موقت با راهنمایی یکی از دوستان نیمی از اب رو سیفون زدم و نیتریتم پایین اومد و از بیو دایجست و استارت اپ استفاده کردم و از میکرو باکتر سون برایت ول
    از محلوا اهن اویسا هم پنج میلی لیتر استفاده کردم ک تانک اماده ورود گیاه بشه
    ب طور موقت یک جفت دلقک کلارکی صبا هم تو اک انداختم ک خوشبختانه تالان شرایطشون مناسب بوده و اتفاقی نیافتاده
    نمک هم کیلویی 18 خریدم
    موج سازم فکر میکنم قدرتش زیاد بود و ماهیا استرس داشتن و غذا نمیخوردن ک موقتا خاموشش کردم ببین شرایط چطور میشه مدل سوبو wp 200 هست
    برای فردا و پس فردا هم احتمالا گیاه اصافه کنم ب خود اک تا شرایط میزون بشه و بعد برم سراغ ساخت یک اور فلو و سامپ و پایه حرفه ای برای اکواریومم
    دلیل این هم ک گفتم شرایط خودم مناسب نیست چند روز دیگه جشن عروسیمه و فرصت درست کردن تو این شرایط رو نداشتم فعلا موقتا اینمدلی راه اندازی کردن تا ایشالا با راهنمایی دوستان ی اکواریوم شیک و اصولی و حرفه ای بشه
    برای ساخت اور فلو هم طرح ها رو گرفتم از نت البته با پلکسی هستن اونو باید بدم لیزرر کنن برام بعد از اندازه هایی ک جناب ماهیدوست فرمودن و شروع ب ساخت بشه لوله و فیتینگم ب یکی از دوستانم گفتن تهیه کنه ک ایشالا ردیف بشه
    یک نوار پاور ال ای دی یک وات ک تو پنجا هسانت حدود18 ال ای دی هست رو درست کردم با ترکیب یک سفید یخی و یک ابی با لنز واید 90-120 ک انشالله اونم سر فرصت نصب میکنم
    تایمر هم گرفتم برای ال ای دی ها و وصل کردم روزانه از ساعت 13 تا20 روشن میشن
    امروزم تست کردم میزان نیتریت یکمی بالا رفته بود
    دوستان خوبم باتوجه ب این شرایطی ک عرص کردم ممنون میشم راهنماییم کنید
    با تشکر

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز اول از همه بهتون تبریک میگم و امیدوارم صد سال بتونید با هم با خوبی وخوشی زندگی کنید
    اره موجساز قدرتش اگه اشتباه نکنم۵٠٠٠لیتر در ساعت هست واین برای اک شما زیاده بهتره تبدلش کنید به دوتا کوچکتر
    استفاده ال ای دی باید اصولی باشه وپارامترهای خودش را باید داشته باشه و اینکه نور سفید یا ابی هست درست نیست وقاعدتا نور مناسبی نخواهد داشت
    در مورد استفاده از محلول اهن ,من زیاد بهش اعتقاد ندارم چندتا از دوستانی هم که تو این سایت دیدم استفاده کردند اکشون جلبک مویی زده.من خودم چند ساله رفم پر از گیاه هست وتا حالا به صد نفر دادم و چندین بار هم مقداریش را ریختم داخل اک تا ماهیها بخورند بازهم پر از گیاه هست ولی تا حالا یه قطره اهن هم استفاده نکردم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام.ممنونم از لطف شما ایشالا قسمت همه مجردها بشه
    ی سوال داشتم و اوتم اینکه الان من گیاه رو ب خود اکواریوم اصافه کنم مشکلی نداره? ماهی دیگه چیا میتونم اصافه کنم?
    در مورد نور هم کلی تحقیق کردم و ب این نتیجه رسیدم چون خودم درست کردم همه شرایط لامپ رو در نطر گرفتم و بهترین رو تهیه کردم
    راستی اسکیمرم ویپرو 2012 بود ک متاسفانه نزدیک بود ب کشتن بده منو پمپش نمیدونم چرا تولید برق میکرد دست ب اب اکواریوم زدم یهو برق گرفت منو از اک خارجش کردم ی مینی اسکسمر ماکرو گذاشتم فعلا
    میخولستم ببینم چ پمپی میتونم استفاده کنم براش?
    ماهی هام فکر کنم استرس دارن همش پشت لایوراکا قایم شدن تاالانم فکر نکنم غذایی خورده باشن چون غذا میریزم تمایلی نشون نمیدن لطفا راهنماییمدکنید چکارکنم تا غذا خور بشن و شرایط اکواریوم مناسب بشه??
    اب رو هم اون مقداری ک تبخیر شده رو میخوام با اب نمک از قبل اماده شده اصافه کنم اگر نکته و مطلب خاصی هست خوشحال میشم راهنماییم کنید
    واقعا اگر راهنمایی شما دوستان خوبم نبود نمیدونم الان سرنوشت این اکواریومم چی میشد
    با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    سلام.ممنونم از لطف شما ایشالا قسمت همه مجردها بشه
    ی سوال داشتم و اوتم اینکه الان من گیاه رو ب خود اکواریوم اصافه کنم مشکلی نداره? ماهی دیگه چیا میتونم اصافه کنم?
    در مورد نور هم کلی تحقیق کردم و ب این نتیجه رسیدم چون خودم درست کردم همه شرایط لامپ رو در نطر گرفتم و بهترین رو تهیه کردم
    راستی اسکیمرم ویپرو 2012 بود ک متاسفانه نزدیک بود ب کشتن بده منو پمپش نمیدونم چرا تولید برق میکرد دست ب اب اکواریوم زدم یهو برق گرفت منو از اک خارجش کردم ی مینی اسکسمر ماکرو گذاشتم فعلا
    میخولستم ببینم چ پمپی میتونم استفاده کنم براش?
    ماهی هام فکر کنم استرس دارن همش پشت لایوراکا قایم شدن تاالانم فکر نکنم غذایی خورده باشن چون غذا میریزم تمایلی نشون نمیدن لطفا راهنماییمدکنید چکارکنم تا غذا خور بشن و شرایط اکواریوم مناسب بشه??
    اب رو هم اون مقداری ک تبخیر شده رو میخوام با اب نمک از قبل اماده شده اصافه کنم اگر نکته و مطلب خاصی هست خوشحال میشم راهنماییم کنید
    واقعا اگر راهنمایی شما دوستان خوبم نبود نمیدونم الان سرنوشت این اکواریومم چی میشد
    با تشکر
    با سلام اب که تبخیر میشه نمکش تبخیر نمیشه شما باید اب ro اضافه کنید

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام.ممنونم از لطف شما ایشالا قسمت همه مجردها بشهی سوال داشتم و اوتم اینکه الان من گیاه رو ب خود اکواریوم اصافه کنم مشکلی نداره? ماهی دیگه چیا میتونم اصافه کنم?در مورد نور هم کلی تحقیق کردم و ب این نتیجه رسیدم چون خودم درست کردم همه شرایط لامپ رو در نطر گرفتم و بهترین رو تهیه کردمراستی اسکیمرم ویپرو 2012 بود ک متاسفانه نزدیک بود ب کشتن بده منو پمپش نمیدونم چرا تولید برق میکرد دست ب اب اکواریوم زدم یهو برق گرفت منو از اک خارجش کردم ی مینی اسکسمر ماکرو گذاشتم فعلا میخولستم ببینم چ پمپی میتونم استفاده کنم براش?ماهی هام فکر کنم استرس دارن همش پشت لایوراکا قایم شدن تاالانم فکر نکنم غذایی خورده باشن چون غذا میریزم تمایلی نشون نمیدن لطفا راهنماییمدکنید چکارکنم تا غذا خور بشن و شرایط اکواریوم مناسب بشه??اب رو هم اون مقداری ک تبخیر شده رو میخوام با اب نمک از قبل اماده شده اصافه کنم اگر نکته و مطلب خاصی هست خوشحال میشم راهنماییم کنیدواقعا اگر راهنمایی شما دوستان خوبم نبود نمیدونم الان سرنوشت این اکواریومم چی میشدبا تشکر
    الان مشکلی نیست ولی اولین ماهی گیاه خوار مخصوصا جراح داخل اکتون بیاندازید تویه نگاه ترتیبشون را میدهشما فعلا ماهی اضافه نکنید تا این ماهیها غذا خور بشن وبه اک عادت کنند واگه اک مشکلی داره برطرف بشهاگه نوری که گرفتید تمام پارامترها را در نظر گرفتید که خوبه اسکیمرهای ویپرو قابل اعتماد نیستند فکر هم نمیکنم بدنه خوبی هم داشته باشه که واتر پمپ براش بخرید فعلا همین اسکیمر باشه تا یه اسکیمر خوب بخرید غذایی که به ماهیها میدید حتما پولکی باشه تا در اب معلق بشن اگه باز هم نمیخورند از ارتمیا استفاده کنیدواینک میترسند چندتا احتمال داره میتونه بخاطر تازه وارد بودن واسترس ناشی از حمل ونقل باشه یه احتما ل دیگه ای که من میدم اینه که امونیاک داخل اک شما زیاد باشه بهتره یه تست بزنیددر مورد اب هم که دوستمون گفتند واگه تا حالا اب نمک به جای اب تبخیر شده اضافه میکردید حتما شوری اب را جک کنید
    ویرایش توسط شادکامی : 4th May 2015 در ساعت 12:42 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام
    آب رو چك كردم شوري اب روي 1.25 يكم بالاتر هست
    تستر هم فعلا ندارم همون نيتريت هست كه مناسب هست
    يكم گياه انگوري فكر كنم به اب اضافه كردم
    يك شقايش موكتي براي دلقك كلاركي ها اضافه كردم كه خوشبختانه تا امروز مشكلي نداشته فقط ماهيا با دمشون شناي كف اكواريوم رو كه كنار شقايق هست كنار ميزنن و همش دور شقايقه هستن
    هنوز كم وبيش غذا ميخورن البته غذاي من گرانولي هست كه امروز ميخوام غذاي پولكي و ارتميا هم بگيرم ببينم فرقي ميكنه يا نه
    ضمنا ميخواستم بدونم چه نوع ماهي ديگه اي ميشه اضافه كرد به اك در حال حاضر
    مطلب بعدي اينكه يه فيلم از خاك بازي ماهيا گرفم كه حجمشو ميارم پايين و ميزارم دوستان ببيند و هم راجع به اكواريوم هم ماهيا و ... نظر بدن
    يه تشكر خيلي ويژه هم از تمامي دوستان گلم در اين سايت دارم كه منو با راهنمايي هاي خودشون كمك كردن
    ايشالا عكسها و فيلم رو به زودي ميزارم

صفحه 6 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)