صفحه 49 از 102 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676899 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 481 به 490 از 1017
    همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_hapali نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اقا این خزه پشمکیا پدر منو در اورده
    به نظرتون علت نوره؟
    تانک من tl550 برداشتم بجای مهتابیش از 27 ال ای دی بیست هزار کلوین به نسبت ابی سفید یک به سه (یعنی 18تا سفید 9تا ابی) استفاده کردم دیدم خزه میزنه برداشتم نسبت ابی و سفیدو برابر کردم دیدم بازم میزنه اما یکم کمتر اما خیلی نورم ابی میزد بازم کردمش مثل قبل
    الانم سینه اکواریومم داره کم کم سبز و قرمز میشه این خزه پشمکیای رو صخره ها هم رشدشون بیشتر شده
    خستم کردن
    کفتم شاید بخاطر فسفاته رفتم اکسترا فوس برایت ول گرفتم اما بازم همونه
    سلام دلایل رشد جلبک ها ی مزاحم خیلی چیزا میتونه باشه فسفات , نیترات و سیلیکات بالا, نور شدید یا نور کم, جریان پایین و...
    اما به نظرم نورتون برا این حجم زیاده 3 تا از ال ای دی هارو کم کنید فسفات و نیترات رو هم تست بزنین که در صورت بالا بودن سیفون کنید.
    زمان نوردهی رو هم کم کنید تا کم کم جلبک ها از بین برن!

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    سلام دوستان
    اقا این خزه پشمکیا پدر منو در اورده
    به نظرتون علت نوره؟
    تانک من tl550 برداشتم بجای مهتابیش از 27 ال ای دی بیست هزار کلوین به نسبت ابی سفید یک به سه (یعنی 18تا سفید 9تا ابی) استفاده کردم دیدم خزه میزنه برداشتم نسبت ابی و سفیدو برابر کردم دیدم بازم میزنه اما یکم کمتر اما خیلی نورم ابی میزد بازم کردمش مثل قبل
    الانم سینه اکواریومم داره کم کم سبز و قرمز میشه این خزه پشمکیای رو صخره ها هم رشدشون بیشتر شده
    خستم کردن
    کفتم شاید بخاطر فسفاته رفتم اکسترا فوس برایت ول گرفتم اما بازم همونه
    دلایل رشد جلبکها و گیاهان مزاحم رو دوستون در پست قبل توضیح دادن ولی من یه سوال داشتم این خزه ی پشمکی رو یه عکس ازش بذارید چون بسته به اینکه چه نوع جلبک مزاحمی باشه شرایط مقابله باهاش میتونه فرق داشته باشه.اگه سیانو باکتری داخل اکواریوم ایجاد شده باشه به تنهایی با کاهش فسفات و نور و تصحیح جریان ممکنه مشکل حل نشه و نیاز به قرنطینه ی نوری اکواریوم برای یه مدت باشه.
    گاهی هم بعضی گیاهان مزاحم به طور اتفاقی وارد اکواریوم میشن که باید از تکثیرشون جلوگیری کرد .
    در نهایت شما اگه عکسی از نوع این جلبکها بذارید دقیق تر میشه راهنمایی کرد.
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی شور وشیرین
    شماره عضویت
    10471
    دوستان میشه کمک کنید قاب متال دایمکس 120 یکی از متالاش روشن نمیشه فکر کنم ترانسش سوخته جایی میشناسید تعمییرش کنن؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Abn2a نمایش پست ها
    دوستان میشه کمک کنید قاب متال دایمکس 120 یکی از متالاش روشن نمیشه فکر کنم ترانسش سوخته جایی میشناسید تعمییرش کنن؟
    دوست عزیز ، قاب متال چیز پیچیده ای نداره و شما میتونید به مغازه الکتریکی که ازش مطمئن هستی نشونش بدی

کاربر ساده

شماره عضویت
    7198
    این عکس تانکمه نیترات و فسفات ندارم نور خورشیدم اصلا بهش نمیخوره نورمم اولش 18تا ال ای دی سفید یک وات بیست هزار کلوینی و 9تا ابی بود منم دیدم خزه میزنه دوتا سفید و یدونه ابی کم کردم اما بازم این خزه بدمصب ول کن نیست دقت کنید میبینید هنوز ابی میزنه خودم حدس میزنم نور ابی باعث خزه میشه قدیما که مهتابی داشتم همه چیز خوش و خرم بود برداشتیم نورو کردیم ال ای دی که بهتر بشه بدتر شد دقت کنید پلیپ دکمه ای هم از بین رفته نمیدونم بخاطر نوره یا چیز دیگه
    تانکای نواب همه ال ای دی هستن همه خوشگل و میزونن ازشونم راهنمایی میخوای میگن دادیم واسمون درست کردن
    [IMG][/IMG]

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    این عکس تانکمه نیترات و فسفات ندارم نور خورشیدم اصلا بهش نمیخوره نورمم اولش 18تا ال ای دی سفید یک وات بیست هزار کلوینی و 9تا ابی بود منم دیدم خزه میزنه دوتا سفید و یدونه ابی کم کردم اما بازم این خزه بدمصب ول کن نیست دقت کنید میبینید هنوز ابی میزنه خودم حدس میزنم نور ابی باعث خزه میشه قدیما که مهتابی داشتم همه چیز خوش و خرم بود برداشتیم نورو کردیم ال ای دی که بهتر بشه بدتر شد دقت کنید پلیپ دکمه ای هم از بین رفته نمیدونم بخاطر نوره یا چیز دیگه
    تانکای نواب همه ال ای دی هستن همه خوشگل و میزونن ازشونم راهنمایی میخوای میگن دادیم واسمون درست کردن
    [IMG][/IMG]
    این خزه از نور نیستش از سختی بالا هستش این دو تا رو تست بزن ببین چنده؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    14130
    با سلام

چه نوری برای آکواریوم 70*50*120 (ریف و ماهی) مناسب هست؟ حدود هزینه چقدر میشه؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط sysman نمایش پست ها
    با سلام

چه نوری برای آکواریوم 70*50*120 (ریف و ماهی) مناسب هست؟ حدود هزینه چقدر میشه؟
    سلام
    دوست عزیز
    ارتفاع کدوم عدد هستش ؟
    70 یا 50؟
    اگه ارتفاع 50 هست میتونید فقط از مهتابی استفاده کنید
    اگر هم ارتفاع 70 هست باید در کنارش متال هم استفاده کنید
    led هم که بحثش جداس!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    14130
    ارتفاع 70 هست.
    اگر بخواهم led بخرم چند میشه؟ متال چند میشه؟ کدوم بهتر جواب میده؟ در طولانی مدت led به صرفه تر هست؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10992
    نقل قول نوشته اصلی توسط sysman نمایش پست ها
    ارتفاع 70 هست.
    اگر بخواهم led بخرم چند میشه؟ متال چند میشه؟ کدوم بهتر جواب میده؟ در طولانی مدت led به صرفه تر هست؟
    led که خیلی بهتره هم نورش بهتره هم اینکه گرما تولید نمیکنه اما خب گرون تره ....من تانکم 1 متره میخواستم led بخرم بهم گفت 250 تومن .....متال قیمتش مناسب ترا اما یه مشکلی که داره خیلی زیاد داغ میکنه باید از سطح اب حداقل 30 سانتی فاصله داشته باشه

ب

صفحه 49 از 102 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676899 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)