صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 32
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hojjat نمایش پست ها
    سلام دوستان... تصمیم گرفتم عکس هایی از سالن و قناری های خودم رو در این قسمت براتون ارسال کنم...
    من فقط سه ماه هست که شروع به این کار کردم... الان حدودا 100 عدد قناری دارم. و دقیقا 50 جفت. یعنی 50 ماده و 50 تا نر... درضمن همه ی قناری هام حمال و سوپر حمال هستن. سال آینده جیبر و قناری های با نژاد متفاوت هم به قناری هام اضافه میکنم...
    امیدوارم با نظرات ارزشمندتون منو راهنمایی کنید...
    با سلام . تبریگ میگم و امیدوارم همیشه در این راه موفق باشید

یک سوالی همیشه تو ذهنم هست و از تکثیر کنندگان زیادی هم پرسیدم . میخوام بدونم نظر شما به عنوان کسی که حرفه ای داره قناری تکثیر میکنه چیه . حساسیت قناری در مقابل بعضی از بیماری ها مثل آبله ، نیوکاسل و سایر بیماری های ویروسی زیاده . با این اوصاف بعضی از تکثیر کنندگان اعتقادی به واکسن و واکسینه کردن پرندگانشون ندارن . آیا شما قناری هاتون رو واکسینه کردید ؟ اگر پاسخ مثبته لطفا نوع واکسن ها رو هم اعلام کنید و در غیر این صورت دلایل مخالفتتون رو هم بگید تا من و بقیه استفاده کنیم . اگر تجربیات شخصی هم از مواجه با این بیماری ها داشتید خوشحال میشم بشنوم

پیشاپیش از پاسخ شما و البته از وقتی که صرف میکنید سپاسگذارم
    ویرایش توسط بابک آژیده : 30th November 2014 در ساعت 05:53 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    با سلام . تبریگ میگم و امیدوارم همیشه در این راه موفق باشید

یک سوالی همیشه تو ذهنم هست و از تکثیر کنندگان زیادی هم پرسیدم . میخوام بدونم نظر شما به عنوان کسی که حرفه ای داره قناری تکثیر میکنه چیه . حساسیت قناری در مقابل بعضی از بیماری ها مثل آبله ، نیوکاسل و سایر بیماری های ویروسی زیاده . با این اوصاف بعضی از تکثیر کنندگان اعتقادی به واکسن و واکسینه کردن پرندگانشون ندارن . آیا شما قناری هاتون رو واکسینه کردید ؟ اگر پاسخ مثبته لطفا نوع واکسن ها رو هم اعلام کنید و در غیر این صورت دلایل مخالفتتون رو هم بگید تا من و بقیه استفاده کنیم . اگر تجربیات شخصی هم از مواجه با این بیماری ها داشتید خوشحال میشم بشنوم

پیشاپیش از پاسخ شما و البته از وقتی که صرف میکنید سپاسگذارم
    سلام . ممنونم از لطف شما و امیدوارم شما هم موفق باشید.
    سوال خوبیه... من خدا رو شکر تا حالا با رعایت بهداشت و اصول پرورش با بیماریه ویروسی خاصی روبه رو نشدم. و واکسیناسیونی روی قناری هام انجام ندادم.
    رعایت بهداشت رو اگه بیشتر توضیح بدم برای ورود به سالن کفش ها رو با دمپایی های مخصوص سالن عوض میکنم و روپوش مخصوصی که همیشه تو محیط سالن میپوشم رو تنم میکنم و قبل از شروع به هر کاری دستانم رو میشورم...
    هر روز آّب قناری ها رو تعویض میکنم و هفته ای دو بار آبخوری های قناری هام رو با کمک مسواک و فرچه ( ابزاری که برای پاک کردن شیشه ***** هم ازش استفاده میکنند) تمیز میشورم.
    ببینید ما خودمون هم دوس نداریم آب گرم یا کثیف میل کنیم، پس به نظر من تعویض روزانه آب قناری ها واقعا ضروری هستش و خیلی سر حالشون میکنه.
    دومین کارم نظافت روزانه سالن هستش.
    سومین کار هم تعویض کاغذ کف قفس ها به صورت دو روز در میان.
    و درنهایت تمیز کردن لوازم پرورش ماهی یک بار...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hojjat نمایش پست ها
    سلام . ممنونم از لطف شما و امیدوارم شما هم موفق باشید.
    سوال خوبیه... من خدا رو شکر تا حالا با رعایت بهداشت و اصول پرورش با بیماریه ویروسی خاصی روبه رو نشدم. و واکسیناسیونی روی قناری هام انجام ندادم.
    رعایت بهداشت رو اگه بیشتر توضیح بدم برای ورود به سالن کفش ها رو با دمپایی های مخصوص سالن عوض میکنم و روپوش مخصوصی که همیشه تو محیط سالن میپوشم رو تنم میکنم و قبل از شروع به هر کاری دستانم رو میشورم...
    هر روز آّب قناری ها رو تعویض میکنم و هفته ای دو بار آبخوری های قناری هام رو با کمک مسواک و فرچه ( ابزاری که برای پاک کردن شیشه ***** هم ازش استفاده میکنند) تمیز میشورم.
    ببینید ما خودمون هم دوس نداریم آب گرم یا کثیف میل کنیم، پس به نظر من تعویض روزانه آب قناری ها واقعا ضروری هستش و خیلی سر حالشون میکنه.
    دومین کارم نظافت روزانه سالن هستش.
    سومین کار هم تعویض کاغذ کف قفس ها به صورت دو روز در میان.
    و درنهایت تمیز کردن لوازم پرورش ماهی یک بار...

سلام . ممنون از پاسخ دقیق و کاملتون . آخه مسئله اینجاست که بعضی وقتا قناری جدیدی که به سالن اضافه میکنید ممکنه ناقل ویروس باشه . اگر سیستم ایمنی بعد پرنده جوان قوی باشه ممکنه تا ماه ها هیچ علائمی از بیماری بروز نده . در این صورت فقط ناقل خواهد بود و بقیه رو الوده میکنه . از طرفی واکسن های قابل اطمینان هم در بازار کمه یا شاید هم گرونه . به هر حال کار پرورش قناری کار پر ریسکیه . از هم ممنون از پاسختون

آژیده

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام
    مبارک باشه بسیار زیباست . نظافت رو یکی از شروط اصلی خودت قرار بده
    موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام . ممنون از پاسخ دقیق و کاملتون . آخه مسئله اینجاست که بعضی وقتا قناری جدیدی که به سالن اضافه میکنید ممکنه ناقل ویروس باشه . اگر سیستم ایمنی بعد پرنده جوان قوی باشه ممکنه تا ماه ها هیچ علائمی از بیماری بروز نده . در این صورت فقط ناقل خواهد بود و بقیه رو الوده میکنه . از طرفی واکسن های قابل اطمینان هم در بازار کمه یا شاید هم گرونه . به هر حال کار پرورش قناری کار پر ریسکیه . از هم ممنون از پاسختون

آژیده
    من تا حالا که قناری جدید به سالن اضافه نکردم، ولی فردا مجبورم که این کار رو بخاطر تعادل بین نر و ماده انجام بدم. به همین خاطر قصد دارم اولا از جای خیلی مطمین قناری خرید کنم، دوما چه بهتر که فروشنده شخص آشنایی باشه. و اینکه قناری های تازه خریداری شده رو بهتره که به دامپزشک مطمین نیز نشون بدم. و اینکه قناری های تازه اضافه شده رو حداقل به مدت یه هفته جداگانه نگهداری کنم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi121 نمایش پست ها
    سلام
    مبارک باشه بسیار زیباست . نظافت رو یکی از شروط اصلی خودت قرار بده
    موفق باشی
    سلام مهدی جان
    ممنونم. زیبا میبینید... چشم حتما... امیدوارم شما هم موفق باشین
    ویرایش توسط hojjat : 30th November 2014 در ساعت 11:29 PM

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام. براتون ارزوی موفقیت دارم.عکسهای بیشتری بزارید. در مورد واکسن فکر کنم همون قناری سالم تکثیر بشه و دست مشتری برسه بهتره تا واکسن خورده.همینجوریش قناری که 5 6 سال پیش 15 تومن بود الان شده 120 تومن حالا واکسن هم بخوره گرون تر هم میشه.شما بیشتر روی چه نژادی وقت میزارید؟سهره هم با قناری جفت میندازید یا نه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام. براتون ارزوی موفقیت دارم.عکسهای بیشتری بزارید. در مورد واکسن فکر کنم همون قناری سالم تکثیر بشه و دست مشتری برسه بهتره تا واکسن خورده.همینجوریش قناری که 5 6 سال پیش 15 تومن بود الان شده 120 تومن حالا واکسن هم بخوره گرون تر هم میشه.شما بیشتر روی چه نژادی وقت میزارید؟سهره هم با قناری جفت میندازید یا نه؟
    سلام، ممنونم. چشم حتما.
    اولین پستم توضیح دادم کامل. سهره رو تصمیم دارم فقط یکی دو تا جفت کنم که خیلی سخت جفت میشن و اگه بچه اشون نر باشه ارزش داره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    لانه ی قناری های تازه جفت شده

لونه سازی و حلاجی پنبه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    دوستان تصمیم گرفتم مطالبی رو که در نگهداری قناری تا به حال از این سایت یا از دوستان و مطالعه کتاب ها یاد گرفتم رو براتون بزارم...

محیط نگهداری:
    در امر نگهداری قناری یکی از مسایل مهم برای شروع کار انتخاب محل نگهداری می باشد. محیط نگهداری باید محیطی تمیز و بهداشتی باشد و از ورود جانوران و حشرات دیگر به محیط جلوگیری گردد. برای مثال اگر قناری ها گربه ببینند و گربه با قفس بازی کند ممکن است سکته کنند.

1- نور:
    نور محیط از دیگر عوامل مهم است. بهتر است محل نگهداری قناری ها پنجره ی نورگیر خوبی داشته باشد.
    باید توجه داشته باشید چراغ اتاق قناری ها نباید بی موقع روشن و خاموش شود. این کار باعث مشکلاتی هم چون تولک رفتن و پرریزی های بی موقع خواهد شد.

2-دما:
    دمای اتاق از دیگر عوامل مهم در نگهداری قناری می باشد که در سردترین فصل سال معمولا بیشترین دما ی اتاق به 26 می رسد. البته این دما به صورت کمی سلیقه ای هم می باشد و یک درجه اختلاف ممکن است وجود داشته باشد. اما باید دقت داشت که بعضی مواقع بالا رفتن تنها 2 درجه دمای اتاق باعث به تولک رفتن قناری می شود.
    اصلی ترین دلیل که باعث می شود قناری هنوز از تولک درنیامده باز هم به تولک می رود تغیر دمای اتاق می باشد.
    بهترین دما برای مست شدن قناری 23 الی 25 می باشد.
    برای فصل استراحت بهتر است دما به 28 برسد تا قناری به تولک برود، همچنین در این فصل بعد از غروب آفتاب قناری نباید زیر نور باشد تا استراحت کند.

3-تهویه هوا:
    از دیگر مسایل نگهداری قناری توجه به تهویه مناسب هوای محیط می باشد. که معمولا از یک فن هواکش استفاده می گردد.

4- رعایت بهداشت:
    بهتر است از دمپایی مخصوص که از محیط بیرون آورده نمی شود در آنجا استفاده کرد و قبل از ورود به محیط نگهداری کفش ها را در آورده و دمپایی های مخصوص را بر پا کنید.
    بهتر است قبل از شروع به هرکاری دست ها کاملا شسته و تمیز باشند.
    بهتر است در صورت امکان روپوش مخصوصی را برای سالن تعبیه کرد و از روی لباس ها روپوش را در هنگام کار در سالن بر تن نمایید.
    کف سالن به صورت روزانه جارو شود.
    برای چلوگیری از وجود حشرات و سوسک و شپش بر کف محیط بهتر است به گوشه های کف محیط پودر ARDAP پاشیده شود.

توجه داشته باشید بهتر است قناری جا به جا نشود.
    ویرایش توسط hojjat : 12th December 2014 در ساعت 04:08 AM

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)