صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193

شما چه بازی یا ترفندی به طوطی یا کاسکوتون یاد دادید؟

سلام

توی این تاپیک بازی ها یا ترفند هایی که به طوطیتون یاد دادین رو بگید

در مورد نحوه و مدت آموزشش هم حتما برامون توضیح بدید

اگر از زمان انجام اون بتونید عکسی تهیه کنید خیلی جالب تر میشه

منتظر مطالبتون هستم

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    خودم استارت تاپیک رو میزنم که بقیه هم روشون بشه بیان

این مودیه ما مثل همه کاکادوها خیلی شیطون و دلقک یا به طور محترمانه تر آکروباتیک هست

کاری که همسرم یادش داده اینه که وقتی سرمونو رو به جلو و عقب یکی دو بار تکون میدیم

ایشون هم شروع میکنه به پرت کردن کلش به جلو عقب و اگه خیلی هیجان زده بشه هم که آخرش بالهاشو باز میکنه و یکم جیغ جیغ میکنه

اینم جیغ آخرش

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام

ممنون نفيسه جان بابت تاپيك

اتفاقا منم قصد داشتم يه تاپيك با همين موضوع باز كنم كه ديگه شما زحتمش رو كشيدي

خب . . .
    من يه عروس هلندي دارم به اسم گلي (كسي هست ندونه آيا؟)

3تا شيرين كاري يادش دادم.
    يكي اينكه تا بهش ميگم گلي بچرخ يه دور دور خودش ميچرخه
    . كليپش هم كه توي تاپيك معرفي پرنده هام گذاشتم.

وقتي اين ترفند رو بهش ياد ميدادم حدودا 2 ماهه بود و حدود يه هفته طول كشيد تا كامل ياد بگيره. الان هم تا يه خوراكي كه خيلي دوست داره رو ميبينه سريع ميچرخه تا بهش بديم. تازگي ها هم كه ياد گرفته هي ميگه "گلي بچرخ"

يه مدته ياد گرفته بهمون دست هم ميده.

انگشتم رو از روبرو ميگرفتم به طرفش و بهش ميگفتم گلي دست بده. تا انگشتشو ميزاشت رو دستم بهش جايزه ميدادم.
    الان ديگه كامل ياد گرفته و دست ميده . چون بطور پيوسته باهاش تمرين نكردم نميدونم دقيق چند روز طول كشيد ولي مممممم
    شايد يه چيزي حدود 10-12 روز شد.

يه كار ديگه هم اينكه وقتي ميگم گلي بوس بده سريع خودشو ميرسونه بهم و بوس ميده بعدشم سرشو ميگيره پايين كه يعني بيكار نشين سرمو بخارون.اگرم بي محليش كنم لپ نارنجيش رو ميچسبونه به انگشنم تا نوازشش كنم

اين ترفند خيلي آسونه و 3-4 روزه ياد گرفت.

عكس هم كه خب من از هيچكدوم روش هاي كه يادش ميدادم عكس ندارم

ولي ايشالا واسه شيرين كاري هاي بعديش عكس ميگيرم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    خودم استارت تاپیک رو میزنم که بقیه هم روشون بشه بیان

این مودیه ما مثل همه کاکادوها خیلی شیطون و دلقک یا به طور محترمانه تر آکروباتیک هست

کاری که همسرم یادش داده اینه که وقتی سرمونو رو به جلو و عقب یکی دو بار تکون میدیم

ایشون هم شروع میکنه به پرت کردن کلش به جلو عقب و اگه خیلی هیجان زده بشه هم که آخرش بالهاشو باز میکنه و یکم جیغ جیغ میکنه

اینم جیغ آخرش

سلام نفیسه خانوم خواهشا از این حرکتش فیلم تهیه کنید خیلی مشتاق دیدن اینجور فیلم ها هستیم

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام

ممنون نفيسه جان بابت تاپيك

اتفاقا منم قصد داشتم يه تاپيك با همين موضوع باز كنم كه ديگه شما زحتمش رو كشيدي

خب . . .
    من يه عروس هلندي دارم به اسم گلي (كسي هست ندونه آيا؟)

3تا شيرين كاري يادش دادم.
    يكي اينكه تا بهش ميگم گلي بچرخ يه دور دور خودش ميچرخه
    . كليپش هم كه توي تاپيك معرفي پرنده هام گذاشتم.

وقتي اين ترفند رو بهش ياد ميدادم حدودا 2 ماهه بود و حدود يه هفته طول كشيد تا كامل ياد بگيره. الان هم تا يه خوراكي كه خيلي دوست داره رو ميبينه سريع ميچرخه تا بهش بديم. تازگي ها هم كه ياد گرفته هي ميگه "گلي بچرخ"

يه مدته ياد گرفته بهمون دست هم ميده.

انگشتم رو از روبرو ميگرفتم به طرفش و بهش ميگفتم گلي دست بده. تا انگشتشو ميزاشت رو دستم بهش جايزه ميدادم.
    الان ديگه كامل ياد گرفته و دست ميده . چون بطور پيوسته باهاش تمرين نكردم نميدونم دقيق چند روز طول كشيد ولي مممممم
    شايد يه چيزي حدود 10-12 روز شد.

يه كار ديگه هم اينكه وقتي ميگم گلي بوس بده سريع خودشو ميرسونه بهم و بوس ميده بعدشم سرشو ميگيره پايين كه يعني بيكار نشين سرمو بخارون.اگرم بي محليش كنم لپ نارنجيش رو ميچسبونه به انگشنم تا نوازشش كنم

اين ترفند خيلي آسونه و 3-4 روزه ياد گرفت.

عكس هم كه خب من از هيچكدوم روش هاي كه يادش ميدادم عكس ندارم

ولي ايشالا واسه شيرين كاري هاي بعديش عكس ميگيرم

ممنونم مهرانه جان

منتظر عکساشم هستم

فقط یه نکته اینکه وقتایی که بدون دستور تو و بخاطر خوراکی گرفتن میچرخه بهش جایزه نده

باید یاد بگیره جایزه ماله اجرای دستوره

اونوقت واسه آموزشای بعدی آماده تر هست

نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام نفیسه خانوم خواهشا از این حرکتش فیلم تهیه کنید خیلی مشتاق دیدن اینجور فیلم ها هستیم
    چشم ایشالا در اولین فرصت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    اين همه كاربر طوطي دارن اونوقت هيچكس به طوطيش ترفند ياد نداده؟ مگه ميشههه؟

تنبل بازي در نيارين. يالا بياين بگين چي يادشون دادين

اينجوري بقيه هم تشويق ميشن فقط به حرف زدن طوطيهاشون اكتفا نكنن و شيرين كاري هم بهشون ياد بدن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir4420 نمایش پست ها
    مهرانه جان اون کلیپ رو پیدا نکردم میتونی بی زحمت اینجا بزاری یا لینک اون پست رو بدی؟ممنون

سلام
    به روي چشم.دوباره اينجا هم ميزارم. البته اين كليپ مال 3 ماه پيشه.اون موقع گلي خيلي كوچولو بود.الان حسابي بزرگ شده

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    اصلا این یادم نبود همچین تاپیکی دارم

خب طوطی منم چندتا بازی و ترفند بلده . اگه تونستم فیلمشم می ذارم

بینشون دو 3 تا بازی فکری هم هست که موقعی یاد گرفته که پرکن بوده . رمز موفقیتشم علاقه زیادش به جایزه مخصوصا پسته ، گردو و تخمه ( به ترتیب علاقه ) هست که به صورت خرد شده براش آماده می کنم قبل از بازی

ترفندهایی که به طوطیم یادم دادم :

چرخیدن : بهش میگم بچرخ یه دور میچرخه ، این ترفند رو با اشاره هم انجام میده وقتی انگشت اشارمو میچرخونم بدون اینکه بگم بچرخ خودش میچرخه . اولین بار با چوب نشانگر یادش دادم وقتی نحوه بازی رو یاد گرفت بدون چوب هم خیلی راحت انجامش داد .

دست دادن : همون روز اول یاد گرفت البته بعد اینکه چندین بار گاز گرفت دستمو . چون نمی دونست منظورم چیه ، ولی خیلی زود یاد گرفت . بهش می گم دست بده ، پاشو میذاره روی دستم . اشاره این ترفند هم اینه که هم دستم رو ببرم سمت پاهاش البته فرمانش هم باید باشه .

بای بای کردن : چون دست دادن رو یاد گرفته بود و میدونست وقتی با دستم پاشو بالا نگه میدارم یه جایزه ای قراره بهش برسه ، برای همین با دقت بیشتری سعی کرد بفهمه که چی ازش میخوام . اینم زود یاد گرفت . ولی کلمه بای بای رو قبلا بهش یاد داده بودم . فرمان این ترفند اینه که بهش میگم بای بای کن ، پاهاشو بالا نگه میداره و میگه بای بای . اگه بای بای رو نگه بهش جایزه نمیدم . خودش میدونه

بزن قدش : اینو یکم با دست دادن و بای بای کردن قاطی میکرد اوایل ولی بعد یاد گرفت . فرمانش هم همینه . مشکل طوطی من اینه که چون یه پاش مشکل داره این 3 ترفند آخری رو با یه پا انجام میده و این ممکنه یکم گیج کننده باشه و بهتره حداقل دوتاشون با پای دیگه انجام بشه .

برگردوندن اشیا : این ترفند جز اولین ترفندایی بود که یادش دادم . خیلی هم دوستش داره . برای جمع کردن اسباب بازی هاش ازش استفاده می کنم گاهی اوقات . اولین بار اسباب بازی هاشو باید دقیقا روی دستم میذاشت . شاید 3 4 روز طول کشیده باشه دقیقا یادم نیست ،بعد سطل کوچیک اسباب بازیشو روی لبه میز یا تخت یا هرجا که باهاش این ترفند رو کار کردم میذاشتم تا اسباب بازیشو بذاره داخلش یا پرت کنه داخل سطل کوچیک . بعد روی میز یا تخت گذاشتمش تا کم کم به وجود سطل عادت کنه . این ترفند تو دوران پرکنی یکی از سرگرم کننده ترین بازی هاش بود .

دو تا رنگ رو هم بهش یاد دادم . آبی و قرمز . اگه هیچ عاملی برای حواسپرتیش وجود نداشته باشه درست میگه ولی بعضی وقتا که حواسش به سر و صداهای بیرونه میخواد تند جواب بده که جایزه بگیره و غلط میشه جوابش . بیشتر اوقات وقتی بهش تقلب برسونم درستشو میگه اول کلمه آبی و قرمز رو یادش دادم بعد رنگ هارو بهش معرفی کردم . شاید یکی دو هفته طول کشید .

دیگه یادم نیست ولی چندتا بازی های فکری هستن که بلده عکشو میذارم حتما . اینم دو تا عکس از ترفند برگردوندن اشیا ( جمع کردن اسباب بازی هاش )

همه اسباب بازی های تو سطل کوچیکش رو خودش جمع کرده . ببینید چقدر تلاش کرده چقدر وقت گذاشته .

عالی میشه اگه دوستان دیگه هم بازی ها و ترفندهایی که به طوطیشون یاد دادن رو اینجا بگن .

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام من به نيكي بازي هاي زيادي ياد داده بودم
    1:دست دادن: بهش ميگفتم دست بده بعد همون موقع انگشت اشارمو ميزاشتم توي مشتش و دستش رو تكون ميدادم
    اينجوري زود ياد گرفت اما يه اشتباهي كردم و اونم اين بود كه يه باركه انگشتمو گرفته بود پاش رو گاز گرفتم (از شدت علاقم بهش)
    از اون موقه به بعد وقتي به هر كسي دست ميداد سريع دست افراد رو گاز ميگرفت

2:اومدن و نشستن بغلم:
    نيكي رو ميوردم بغلم و نازش ميكردم و قبل از اينكه خسته بشه و از اين كار زده بشه خودم سريع ميزاشتم بره
    و بعد از كمي آزاد گذاشتنش به حال خدش دوباره اين كار رو ميكردم:

3:گذاشتن اسباب بازي روي سر نيكي:
    قبل از اينكه اسباب بازي رو سر كاسكو بزارين بايد اول كنارش بشينيد و رفتار خاصي انجام ندين تا فكر نكنه قصد بازي كردن رو دارين
    سعي كنيد كاسكو با چيزي كه ميخواين رو سرش بزارين آشنا بشه اما نزارين باهاش بازي كنه كه در اين صورت نميتونيد اون وسيله رو روي سرش بزارين

4:آموزش پرواز براي اومد روي دستتون:
    بايد كاسكو رو بزاريد روي چوب استند بعدش با فاصله ي بسيار كم از كاسكو روي مچ دستتون اسباب بازي مورد علاقش رو ميزارين
    تا بايد روي دستتون به مرور فاصلتون رو بيشتر كنيد تا پرواز كنه و بياد پيشتون
    كليپش رو بايد پيدا كنم اگز پيدا كردم براتون پرواز نيكي رو ميزارم بينيد
    من انقدر با نيكي كار كردم كه توي خيابون ول بود و تا صداش ميزدم نيكي بيا سريع پرواز ميكرد و ميومد روي دستم

5:باي باي كردن:
    بايد زماني كه با كاسكو باي باي ميكنيد دستتون رو تكون بدين و دفعه ي بعد دست كاسكو رو تكون بدين تا بفهمه
    كليپ باي باي نيكي رو هم دارم براتون ميزارم ببينيد

خيلي چيزاي ديگه بلد بود اما باور كنيد حسش نيست درموردش حرف بزنم آخه

هر موقع اسم كاسكو مياد و يا عكس و فيلم نيكي رو ميبينم 1 ساعت فقط گريه ميكنم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)