همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    آمونیاک و نیتریت هم باعث استرس میشه؟

میشه بگین چجوری باید انگل پوستی رو چک کنیم و پی ببریم؟
    سلام :
    آقا نیما تا حالا نشنیده بودید؟یا تجربه نکردید؟!
    وقتی غلظت و سطح بعضی مواد بالا یا پایین برود در حالات ماهی تغغییراتی بوجود میاورد
    ترکیبات نیتروژنی هم اگر میزانشان از حدی بالاتر رود تغییرات زیر را بوجود میاورد:
    تغییرات رفتاری که یکیش تحریک پذیری و مستعد شدن بیماری و.... میباشد که باعث استرس میشود
    در مورد انگلهای پوستی هم یکسری عوامل هستند که با چشم قابل رویت هستند مثل ایک ویا سایر که قابل دیدن هستند دسته ای از آنها هم از رفتار ماهی میتوان پی برد مثل لرزاندن باله ها و......

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    آقا نیما تا حالا نشنیده بودید؟یا تجربه نکردید؟!
    وقتی غلظت و سطح بعضی مواد بالا یا پایین برود در حالات ماهی تغغییراتی بوجود میاورد
    ترکیبات نیتروژنی هم اگر میزانشان از حدی بالاتر رود تغییرات زیر را بوجود میاورد:
    تغییرات رفتاری که یکیش تحریک پذیری و مستعد شدن بیماری و.... میباشد که باعث استرس میشود
    در مورد انگلهای پوستی هم یکسری عوامل هستند که با چشم قابل رویت هستند مثل ایک ویا سایر که قابل دیدن هستند دسته ای از آنها هم از رفتار ماهی میتوان پی برد مثل لرزاندن باله ها و......
    ببخشید بابک جان من تا حالا نشنیده بودم ولی ماهی هام استرس دارن که چک کردم از نور نیست فقط شاید از کم رفت و امد بودن جلوی اکواریومه یا اینکه شما گفتید

بعنوان مثال اگر یک هفته سیفون نکنیم بعد یک دفعه 70 درصد سیفون کنیم فکر کنم نیتریت و .... رو بشدت تغییر بده این باعث استرس میشه؟
    چون تا اونجا که من شنیدم باید سیفون منظم باشه تا بهترین نتیجه رو بده ولی با کار من برام امکانش نیست !!!!

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    ببخشید بابک جان من تا حالا نشنیده بودم ولی ماهی هام استرس دارن که چک کردم از نور نیست فقط شاید از کم رفت و امد بودن جلوی اکواریومه یا اینکه شما گفتید

بعنوان مثال اگر یک هفته سیفون نکنیم بعد یک دفعه 70 درصد سیفون کنیم فکر کنم نیتریت و .... رو بشدت تغییر بده این باعث استرس میشه؟
    چون تا اونجا که من شنیدم باید سیفون منظم باشه تا بهترین نتیجه رو بده ولی با کار من برام امکانش نیست !!!!
    سلام:
    سیفون منظم بهترین نتیجه را دارد ولی شما احتمال زیاد کمبود رفت وآمد را هم در نظر بگیر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    سلام خدمت اساتید

برای سوالم این بار اول باید مقدمه سازی کنم با عرض پوزش
    تو مشهد 4تا تا اونجا که من فهمیدم مغازه خوب برای خرید دیسکس هست که اسم میبرم برای اینکه بچه های مشهدی بهتر بتونند کمک کنند و درک کنند

نقیب حدود 3 ماه پیش ماهی هاش همه پلیگ زدند
    نیکپور حدود 1 هفته تا 2 هفته پیش پلیگ زدند
    فروتنم امروز رفتم دیدم یک اکواریومش پلیگ زده

حالا سوالات من اینه
    اول اینکه با این وضعیت بچه های مشهدی به نظرتون از کجا خرید کنم
    دوم اینکه اساتید دیگه هم بگن لطفا میشه از این 3تا مغازه خرید کرد(البته همشون میگن میشه و ... ولی اونا مغازه دارن دیگه)
    سومین سوال پلیگ اصلا چجوری بوجود میاد راه های درمانش رو خوندم تو این سایت چگونه بوجود اومدنش برام سواله که البته نگین از ماهی دیگه که اون وقت میپرسم ماهی اول چجوری مبتلا شده
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام خدمت اساتید

تو مشهد 4تا تا اونجا که من فهمیدم مغازه خوب برای خرید دیسکس هست که اسم میبرم برای اینکه بچه های مشهدی بهتر بتونند کمک کنند و درک کنند

حالا سوالات من اینه
    دوم اینکه اساتید دیگه هم بگن لطفا میشه از این 3تا مغازه خرید کرد(البته همشون میگن میشه و ... ولی اونا مغازه دارن دیگه)
    سومین سوال پلیگ اصلا چجوری بوجود میاد راه های درمانش رو خوندم تو این سایت چگونه بوجود اومدنش برام سواله که البته نگین از ماهی دیگه که اون وقت میپرسم ماهی اول چجوری مبتلا شده
    با تشکر
    سلام

اینجوری که شما میگید پلیگ زدند آدم فکر میکنه پلیگ یه چیزی مثل تبخاله! در ضمن آلوده شدن ماهی های وارداتی به ویروس پلیگ در ایران کاملا طبیعیست .

گذشته از همه اینا ، شما فرض کن من یک میکروبیولوژ یا یک پژشک فوق تخصص در سطح جهانی هستم . اگر برات توضیح بدم که این ویروس جچوری به وجود اومده واقعا شما متوجه میشی؟! ؟!

به هر حال نه من و نه هیچ شخصی در ایران وجود نداره که نحوه پیدایش این ویروس رو بدونه . هنوز سر ویروس hiv دعواست و کسی نفهمیده که از میمون اومده یا ساخته دست بشره ، دیگه ویروس پلیگ که جای خود داره

به جای مطرح کردن سوالات عجیب و غریب و بی پاسخ (سوال شما دقیقا اسپمه) فکر راه های پیشگیری و درمانش باشید که تو فروم زیاده و بار ها هم پاسخ داده شده

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    7300
    سلام خدمت اساتید

حالا سوالات من اینه
    با تشکر
    نیما جان در مورد پلیگ بابک جان کامل گفتن.
    اما در مورد خرید از این سه نفر :
    نقیب فعلا بهترین فروشنده اس تو مشهد . یه بار عالی دو هفته پیش اورده بود که پریروز مغازه اش بودم هنوزم چندتاییش مونده بود. نیک پور که کلا گزینه سوخته اس فقط تکثیری خودشو میفروشه که اونم از بچگی بهشون رنگدونه میده و استایلاشون هم افتضاحه.فروتن هم که ماشالا قیمتاش از دوبله گذشته و داره چوبله ماهیاشو میفروشه!!!!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

اینجوری که شما میگید پلیگ زدند آدم فکر میکنه پلیگ یه چیزی مثل تبخاله! در ضمن آلوده شدن ماهی های وارداتی به ویروس پلیگ در ایران کاملا طبیعیست .

گذشته از همه اینا ، شما فرض کن من یک میکروبیولوژ یا یک پژشک فوق تخصص در سطح جهانی هستم . اگر برات توضیح بدم که این ویروس جچوری به وجود اومده واقعا شما متوجه میشی؟! ؟!

به هر حال نه من و نه هیچ شخصی در ایران وجود نداره که نحوه پیدایش این ویروس رو بدونه . هنوز سر ویروس hiv دعواست و کسی نفهمیده که از میمون اومده یا ساخته دست بشره ، دیگه ویروس پلیگ که جای خود داره

به جای مطرح کردن سوالات عجیب و غریب و بی پاسخ (سوال شما دقیقا اسپمه) فکر راه های پیشگیری و درمانش باشید که تو فروم زیاده و بار ها هم پاسخ داده شده

موفق باشید
    فکر کنم سوالم رو درست بیان نکردم وگرنه اسپم مثلا بدم چه سودی برای من داره

منظورم این بود خلاصه و مفید که وقتی مغازه ای پلیگ میزنه ماهیهاش و مطمئنی میتونیم ازش خرید کنیم یا نه چون میگن تا 6 ماه منتقل میکنه و ...

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    فکر کنم سوالم رو درست بیان نکردم وگرنه اسپم مثلا بدم چه سودی برای من داره

منظورم این بود خلاصه و مفید که وقتی مغازه ای پلیگ میزنه ماهیهاش و مطمئنی میتونیم ازش خرید کنیم یا نه چون میگن تا 6 ماه منتقل میکنه و ...
    سلام

شما اگر در سالن یا فروشگاهی پلیگ مشاهده کردین ( در صورت اطمینان از تشخیص پلیگ ) بهتره از آن مکان ماهی خریداری نکنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه پرشین و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    15234
    عذر میخوام اشتباهی سوالم رو در جای دیگه ای هم پرسیدم ولی نتونستم حذفش کنم!

یکی از دیسکسها
    چند روز بود که خودش رو پشت دستگاه ها پنهون میکرد و برخلاف همیشه اصلا رقبتی به غذا نشون نمیداد.
    دیشب که زیر نظر گرفتمش دیدم یک مدفوع سفید کوتاه(تقریبا نیم سانت الی یک سانتی منر) ازش آویزونه ... از اداره که برگشتم، سعی کردم نذارم خودش رو پنهون کنه، که دیدم گاهی خودش رو به چیزی می ماله و دوباره پنهون میشه ... با کمی تلاش تونستم با دست بگیرمش و داخل یک ظرف قرنظینه انداختمش.
    داخل ظرف قرص Sera Baktapour Direct رو که داشتم حل کردم و مقداری هم نمک حل کردم.
    الان که نگاش میکنم یک مدفوع کلفت سفید رنگ ته ظرف افتاده و بازهم یک چیز سفید رنگ کوتاه ازش آویزونه.

چه مشکلی میتونه پیش اومده باشه ؟!

آب RO
    دمای 29-30
    حجم 130 لیتر
    نیتریت صفر
    غذا : سرا و تترا پریما

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط astalavista نمایش پست ها
    عذر میخوام اشتباهی سوالم رو در جای دیگه ای هم پرسیدم ولی نتونستم حذفش کنم!

یکی از دیسکسها
    چند روز بود که خودش رو پشت دستگاه ها پنهون میکرد و برخلاف همیشه اصلا رقبتی به غذا نشون نمیداد.
    دیشب که زیر نظر گرفتمش دیدم یک مدفوع سفید کوتاه(تقریبا نیم سانت الی یک سانتی منر) ازش آویزونه ... از اداره که برگشتم، سعی کردم نذارم خودش رو پنهون کنه، که دیدم گاهی خودش رو به چیزی می ماله و دوباره پنهون میشه ... با کمی تلاش تونستم با دست بگیرمش و داخل یک ظرف قرنظینه انداختمش.
    داخل ظرف قرص Sera Baktapour Direct رو که داشتم حل کردم و مقداری هم نمک حل کردم.
    الان که نگاش میکنم یک مدفوع کلفت سفید رنگ ته ظرف افتاده و بازهم یک چیز سفید رنگ کوتاه ازش آویزونه.

چه مشکلی میتونه پیش اومده باشه ؟!

آب RO
    دمای 29-30
    حجم 130 لیتر
    نیتریت صفر
    غذا : سرا و تترا پریما
    سلام :
    خودتان تشخیص دادید و درمان را شروع کردید
    به تاپیک زیر هم سر بزنید
    http://www.parsipet.ir/thread391.html

صفحه 159 از 269 نخستنخست ... 59109140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178209259 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)