صفحه 39 از 1238 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758891395391039 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 381 به 390 از 12376
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_137077 نمایش پست ها
    سلام دوستان من اومدم.سرم خیلی شاوغ بود.کاسکو داره می حرفه.همون صدای ربات رو درمیاره.معلومه داره سعی میکنه.فکر کنم تا دو سه هفته مثل بچه ادم بحرفه

سلام.دوست عزیز تبریک می گم....دعا کن آرام هم به حرف بیاد...راستی چند ماه هست که طوطی رو داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    آقا من همه مراحلي رو كه گفته شده رفتم ولي نتيجه نديدم.
    حالا شما هم ميگيد كه عوضش كنم يا نه؟؟
    بازم ممنون
    اگه عکس بزارید بهتر دوستان و بنده میتونیم بهتون کمک کنیم
    اما با جزییاتی که گفتید احتمال اول سن پرندتونه
    حامد جان تبریک میگم که پرندت داره سخن گو میشه
    خوب اگه ممکنه برای دوستان هم بگو که چطور برای سخن گو کردنش کار کردی!
    موفق باشی
    [/quote]

دوربينو كه ميبينه ميخواد سكته كنه.بعدشم اينقد از قفس بالا ميره كه نميذاره ازش عكس بگيرم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    موفق باشی
    دوربينو كه ميبينه ميخواد سكته كنه.بعدشم اينقد از قفس بالا ميره كه نميذاره ازش عكس بگيرم.[/quote]

یعنی کلا تحرکش زیاده؟ یا این که تا شما رو می بینه از قفس بالا پایین می ره؟

خوب اگه کسی تجربه ای داره بگه لطفا معلومه دوستمون کلافه شده.....

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    370

بالاخره یه کاسکو خریدم.

سلام.من 3 روزه که یه کاسکوی دم قرمز خریدم.
    بالاخره بعد از دوماه و راهی که طی کردم تا بالاخره شد این کاسکوی خوشگل این بود:اول قرار بود سنجاب بخرم که نشد.بعد ملنگوی جوجه که با مشورت آقا عزیز منصرف شدم و قرار شد یه کاسکوی دم شکلاتی بخرم و در طول بیش از یکماه هرچه گشتم کمتر نتیجه گرفتم و البته به یه چیزی هم رسیدم(با معذرت از همۀ پرنده فروشان) ولی اینو بگم پرنده فروش ها بدقول ترینها هستند.
    حالا بگذریم که سنجاب و ملنگو و دو شکلاتی تبدیل شدن به دم قرمز .
    حالا این وضعیت کاسکوی منه بعد از 3روز:
    1-خیلی کم قار می کشه و بیشتر شبیه قل قله!
    2-از بین میله ها که دستمون رو داخل می کنیم اصلا گاز نمی گیره و فقط زبونش رو میزنه به انگشتمون.
    فروشنده گفت وقتی میخوای دستت رو جلوش بگیری به حالت نشگون بگیر دو تا انگشتت رو که نوکش از روی ناخنات لیز بخوره و نتونه گاز بگیره.ولی اصلا تاحالا گاز نگرفته.{گرچه بگم هنوز دستم رو تو قفس نگرفتم جلوش}
    3-دیروز می خواستم حمومش کنم که دیم یه صداهایی مثل عطسه درمیاره و خیلی ترسیدم مبادا سرما خورده باشه.بعد که دقت کردم دیدم هر وقت میریم نزدیکش انگار که بخواد ما رو بتسون این صدای شبیه عطسه رو درمیاره!
    4-امروز صبح بردمش حمام ،خیلی کم قُل قُل کرد و به دیواره های قفس بالا می رفت.خلاصه من تونستم با نصف آب پاش بهش آب بپاشم.هنوز معلوم نیست آروم شده یا نه.می خام طبق گفته آقا دو روز دیگه هم ببرمش.
    5-گذاشتیمش توی پذیرایی و چون همه بهش علاقه دارن همیشه 3نفر ثابت سر قفسش هستند و اون هم چون می خاد همه رو چک کنه فکر کنم کمی می ترسه ولی اعضای خانواده رو هر چی بهشون میگم مگه گوش می کنن!!!
    6-غذاش رو (که فعلا بیشتر تخمه و کمی سیب هست )رو مواقعی می خوره که یا ما خیلی دوریم و یا توی پذیرایی نیستیم.از صبح تا حدود 4 بعدازظهر تو این سه روز هیچی نخورده و به جاش عصرها می خوره.که مقدارش هر روز بهتر شده.
    7-صبح ها و عصرها یه صداهایی مثل جیک و جیغ و سوت (قاز نیستند) در میاره.
    8-از غذاهایی که از لای میله ها بهش میدیم فقط اونایی که ابدار هستند رو مزمزه می کنه(مثل سیب،آلبالو،گرمک،زردآلو و... و خشکهایی مثل بادام،گردم ،پسته،بلال رو با نوکش پرت می کنه ته قفس و اونایی که ته قفس هستند رو سرشون نمیره که بخوره.
    9-من می خواستم برای تمرین از قار انداختن-سردادن کاسکو که تو نیک...گفته بودید (خدا رو شکر بعد از رفتن شما فی*لتر شد!!!)اقدام کنم.به نظر شما وقت مناسبیه.

این بود وضعیت کاسکوی من که با توجه به تیرگی پایین دمش جوجه است.حالا اگه توضیحی لازمه بدید و ما رو مثل همیشه شرمندۀ اخلاقتون کنید.ای کاش همه مثل شما بدون چشمداشت برای همدیگه کاری می کردن.
    موفق باشید و سرحال

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    سلام
    اینجا دوستان باسواد زیادن و (باادب) ..من فهمیدم چی گفتم شما را نمیدونم! اینجا فروم هست و کسی کلام صحبتش با شخص خاصی نیست و همه حق نطر دارن!
    من همین جا یکبار برای آخرین بار میگم ((اگه صحبت دیگه موند در پیام خصوصی)) شما کمی به حیوانتوت عشق بورز عزیزم! اینجا فروم ارامی بود اگه شما بیاین و بخواین نظم و آرامش اینجا را با صحبت های نا مربوط و بعضا توهین آمیز بهم بزنید مدیران شرمندتون میشن . ((اگر من زیاده روی کردم از دوستان گلم عذر میخوام امیدوارم دیگه کسی باعث اختلال آرامش نشه))

با تشکر ا.م
    نقل قول نوشته اصلی توسط EMPEROR نمایش پست ها
    عزیز تو سوت زدن زیاده روی نکن ممکنه از روند صحبت کلامی دورت کنه به دلیل نزدیک بودن فرکانس به صدای اصلی پرنده اون به سمت صحبت کلمات نمیاد و به صوت بیشتر علاقه مند میشه صوت در ابتدا برای نزدیک شدن و دوستی با پرندست که شمارو هم گونه و دوست تلقی کنه و اعتماد رو برای جلو رفتم به وجود بیاره

دوستان و مدیران برای به وجود آوردن این فضا جدا تلاش های زیادی کردن پس بیاید سعی کنیم به بهترین شکل جلو بریم و از بحث اصلی و هدف منحرف نشیم!!
    با آرزوی موفقیت برای همگی دوستان عزیزم
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

دوستان لطف کنید و خودتون ملاحظه کنید....بچه نیستید و نیازی نیست تکرار کنم.....اینجا تاپیک طوطیه آفریقاییه....نه محل کل کل و دعوا
    هر کسی نظری داره ... چه غلط و چه صحیح حق نداریم بی احترامی کنیم

موفق باشید
    بابک آژیده
    دوستان من همینجا از همه عذر میخواهم که کمی زیاده روی کردم و رعایت نکردم از دوست خوبم chiko هم عذر میخوام ......

دوستدار همه ی، شما انشاالله تا فرومی قدرتمند .

ا.م
    سلام به همه دوستان
    من به نوبه خودم دوباره از همه دوستان عذر خواهی میکنم

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    سلام
    اين طوطيم ديگه منو كلافه كرده.اولا كه بعد از تقريبا سه هفته هنوز ازم ميترسه و وقتي نزديكش ميشم از فاصله يك متري شروع ميكنه به قفس نوردي.ولي جيغ نميزنه.
    2-هر روشي كه دوستان و آقا گفتند رو امتحان كردم ولي هنوز از دستم غذا نميگيره.حتي اگه 12ساعت گرسنه بمونه!!!لطفا منو راهنمايي كنيد.
    بعضي وقتا به سرم ميزنه ببرم عوضش كنم ولي پشيمون ميشم
    خيلي ممنون.

سلام دوست عزيز
    شما ميتوني بترسونيش تا صداش در بياد.(شوخي كردم)
    تا اونجايي كه من ميدونم خاكستريا موجودات تقريبا آرام و ساكتي هستند و فقط دو بار در روز (اغلب اول صبح و شب)سر و صدا ميكنند.براي نمونه مال خود من فقط از ساعت10-11شب سرو صدا ميكنه.
    ولي وقتي مادرم باهاش حرف ميزنه جواب مادرمو ميده ويا وقتي غذاش تموم ميشه هي سوت ميزنه.
    البته طلا عاشق فوتباله وبين اون هر چند دقيقه يه سوت ميزنه.[/color][/size]

سلام
    دوست عزیز طوطی ها بنا به خاطراتی که از اسارت یا در جاهای دیگه دارن از انسان ها دل خوشی ندارن و رفتار هاشون متفاوته اما شما سه هفته رو زیاد میدونی؟

من چند سوال دارم توضیحی جواب بده
    راجع به ارتفاع قفس و طوطی بگو؟ آیا حمام بردی؟ اونطور که گفتم هم تخمه دادی؟
    یعنی بردی طرف نوکش و تقریبا برخورد دادی؟
    کنگو یا تیمنه؟
    در کجای منزل نگه داری میشه؟
    شرایط رفاهی رو براش فراهم کردی؟
    اگه بتونی از دست بهش غذا بدی خیلی زود بقیه قدم هارو میری
    و لطف کن از طوطی عکس بزار با قفس و موقعیت قفس !
    موفق باشی

سلام
    دوست عزیز طوطی ها بنا به خاطراتی که از اسارت یا در جاهای دیگه دارن از انسان ها دل خوشی ندارن و رفتار هاشون متفاوته اما شما سه هفته رو زیاد میدونی؟

من چند سوال دارم توضیحی جواب بده
    راجع به ارتفاع قفس و طوطی بگو؟ آیا حمام بردی؟ اونطور که گفتم هم تخمه دادی؟
    یعنی بردی طرف نوکش و تقریبا برخورد دادی؟
    کنگو یا تیمنه؟
    در کجای منزل نگه داری میشه؟
    شرایط رفاهی رو براش فراهم کردی؟
    اگه بتونی از دست بهش غذا بدی خیلی زود بقیه قدم هارو میری
    و لطف کن از طوطی عکس بزار با قفس و موقعیت قفس !
    موفق باشی
    [/q

سلام
    1-ارتفاعش حدود 50سانتيمتره.شايدم بيشتر.
    2-بله تاحالا2بار حمام بردمش.تخمه رو بهش نزديك كردم ولي نگرفت.در ضمن طوطي من رو چوبش نمي ايسته و همش از قفس بالا ميره به خاطر همين نمي تونم به نوكش بچسبونم.
    3-من يه كنگو دارم
    4-در گوشه پذيرايي كنار آكواريوم و دو سمت قفس هم ديوار است
    5-قفسش از همين بزرگاست كه آقا گفتن و براش از هايپر استار از اين اسباب بازي بزرگا و مارك تريكس گرفتم.
    آقا اين اصلا با ما راه نمياد.و3هفته شايد براي از دست غذا گرفتن زياد نباشه ولي اين هنوزم از من ميترسه
    ممنونم
    [b][color="olive"]باور بفرمایید سه هفته برای از غار افتادن یه کنگو زمان زیادی نیست!
    اگه مراحل رو از ایتدا خوانده باسید میدونید سه هفته خیلی زود و ایده آله
    اگه همه این مراحل رو رفتید اما بازم غاار داره
    فکر میکنم طوطی شما سه سالو گذرونده باشه
    اما لطفا عکس بزارید.[/col

بازم ممنون
    بازم ممنون
    موفق باشی
    موفق باشی
    دوربينو كه ميبينه ميخواد سكته كنه.بعدشم اينقد از قفس بالا ميره كه نميذاره ازش عكس بگيرم.
    سلام دوست عزیز
    این طوطی ها به دلیل شرایط بدی که میگذرونن زمان میبره تا ترسشون بریزه اطمینان کنن اون داره از یچیزی میترسه یا مربوط به قبله یا الان شما کاری نکردید که باعث ترسش بشه لباست تیره نباشه با بقیه افراد چطوره سه هفته دو بار حموم کم بوده هفته اول دو سه بار تو رام شدن ماثره واسه سنش به یه خبره نشون بده از نزدیک چشم زرد و کرم کرم به راحتی بدون شک قابل تشخیصه غیر این مشکوک به طوسی کرم عسلی سفید سنه پایینه خطای دیده ماست بازم نظر یه متخصص از نزدیک شرطه هم شما هم اون دوست گلم سنه طوطی اگه زیاد باشه نمیترسه فرار کنه وای میسه حالت حمله میگیره شدید غار میزنه ولی ماله شما فرار میکنه غارم نمیزنه که به نظر من سنش پایینه از چیزی میترسه شما فعلا باعث تشدید استرسش نشو با دست غذا نده چی کار کن همش پیشش باش نزدیکش روبرو چشم تو چشم ارتباط عشقی سوت بزن قربون صدقش برو حرف بزن تا زمانی که دیگه وقتی جلوشی در نره بهت عادت کنه اونوقت با دست بهش غذا بده سنه بالا هم رام میشه حرف میزنه فقط زمان میبره سه هفته زوده نا امید بشیواسه عکس از دور بگیر یا زوم کن یا رو سه پایه اتومات بگیر اگه نتونستیم مهم نیست باهاش کار کن فقط کامل توضیح بده
    موفق باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    دوستان عزیز کسی می دونه چطور می شه کاری کرد که طوطی بیشتر سرصدا کنه؟
    سلام دوست عزیز
    همه از خداشونه طوطیشون آروم باشه ولی حرف بزنه شما الان تمرین حرف زدن کن که حرف زن خوبی بشه بدون صدای اضافه ولی اگه میخوای شلوغ باشه بقیه افراد خونه هم مشکلی ندارن بعدنم پشیمون نمیشی که دیگه کاریشم نمیشه کرد میتونی براش سوت بزنی اهنگ شاد بزاری راز بقا که صدای جنگلو حیوونات توشه یا صدای پرنده و طوطی حتی صدای خودش جواب میده ولی بعدا حرف و سرو صدای اضافه تحویلت میده که من این راهو پیشنهاد نمیکنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام برای اینکه چوبها را بهم وصل کنیم میشه از چسب چوب استفاده کرد یا خیر؟(برای درست کردن وسیله ای مانند نردبان)
    نه اصلا بدونه هیچی فقط زنجیر نخ کنفی بدون مواد راهه حل دو تیکه چوبی که میخوای به هم وصل کنی تیکه بزرگه یه سوراخ کوچیکتر از اون یکی تیکه بعد تیکه کوچیکو به زور جا بزن محکم میشه
    باور بفرمایید سه هفته برای از غار افتادن یه کنگو زمان زیادی نیست!
    اگه مراحل رو از ایتدا خوانده باسید میدونید سه هفته خیلی زود و ایده آله
    اگه همه این مراحل رو رفتید اما بازم غاار داره
    فکر میکنم طوطی شما سه سالو گذرونده باشه
    اما لطفا عکس بزارید.
    دوست گلم با نقل قول بگو دوستان متوجه قضیه بشن
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز تبریک می گم....دعا کن آرام هم به حرف بیاد...راستی چند ماه هست که طوطی رو داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ما دعا میکنیم شما تمرین کن حتما 100% حرف میزنه نگران نباش زوده حالا

سلام حامد جان
    ممنون
    راستش آروم آروم جلو اومدم که این حیوونی هم فشاری حس نکنه واسه سر خاروندن هم عجله نکردم تا اول خودمو به عنوان دوست باور کنه
    به لطف تجربیات همگی منم راهیو انتخاب کردم و جلو اومدم
    الان کاملا آروم شده و سر هم میده دارم رو حرف زدنش کار میکنم.
    دوست عزیز لطفا تمام مراحلی که طی کردی با زمانشو کامل برای ما توضیح بده و چطوری سر دادنشو

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط sareban2500rest نمایش پست ها
    سلام.من 3 روزه که یه کاسکوی دم قرمز خریدم.
    بالاخره بعد از دوماه و راهی که طی کردم تا بالاخره شد این کاسکوی خوشگل این بود:اول قرار بود سنجاب بخرم که نشد.بعد ملنگوی جوجه که با مشورت آقا عزیز منصرف شدم و قرار شد یه کاسکوی دم شکلاتی بخرم و در طول بیش از یکماه هرچه گشتم کمتر نتیجه گرفتم و البته به یه چیزی هم رسیدم(با معذرت از همۀ پرنده فروشان) ولی اینو بگم پرنده فروش ها بدقول ترینها هستند.
    حالا بگذریم که سنجاب و ملنگو و دو شکلاتی تبدیل شدن به دم قرمز .
    حالا این وضعیت کاسکوی منه بعد از 3روز:
    1-خیلی کم قار می کشه و بیشتر شبیه قل قله!
    2-از بین میله ها که دستمون رو داخل می کنیم اصلا گاز نمی گیره و فقط زبونش رو میزنه به انگشتمون.
    فروشنده گفت وقتی میخوای دستت رو جلوش بگیری به حالت نشگون بگیر دو تا انگشتت رو که نوکش از روی ناخنات لیز بخوره و نتونه گاز بگیره.ولی اصلا تاحالا گاز نگرفته.{گرچه بگم هنوز دستم رو تو قفس نگرفتم جلوش}
    3-دیروز می خواستم حمومش کنم که دیم یه صداهایی مثل عطسه درمیاره و خیلی ترسیدم مبادا سرما خورده باشه.بعد که دقت کردم دیدم هر وقت میریم نزدیکش انگار که بخواد ما رو بتسون این صدای شبیه عطسه رو درمیاره!
    4-امروز صبح بردمش حمام ،خیلی کم قُل قُل کرد و به دیواره های قفس بالا می رفت.خلاصه من تونستم با نصف آب پاش بهش آب بپاشم.هنوز معلوم نیست آروم شده یا نه.می خام طبق گفته آقا دو روز دیگه هم ببرمش.
    5-گذاشتیمش توی پذیرایی و چون همه بهش علاقه دارن همیشه 3نفر ثابت سر قفسش هستند و اون هم چون می خاد همه رو چک کنه فکر کنم کمی می ترسه ولی اعضای خانواده رو هر چی بهشون میگم مگه گوش می کنن!!!
    6-غذاش رو (که فعلا بیشتر تخمه و کمی سیب هست )رو مواقعی می خوره که یا ما خیلی دوریم و یا توی پذیرایی نیستیم.از صبح تا حدود 4 بعدازظهر تو این سه روز هیچی نخورده و به جاش عصرها می خوره.که مقدارش هر روز بهتر شده.
    7-صبح ها و عصرها یه صداهایی مثل جیک و جیغ و سوت (قاز نیستند) در میاره.
    8-از غذاهایی که از لای میله ها بهش میدیم فقط اونایی که ابدار هستند رو مزمزه می کنه(مثل سیب،آلبالو،گرمک،زردآلو و... و خشکهایی مثل بادام،گردم ،پسته،بلال رو با نوکش پرت می کنه ته قفس و اونایی که ته قفس هستند رو سرشون نمیره که بخوره.
    9-من می خواستم برای تمرین از قار انداختن-سردادن کاسکو که تو نیک...گفته بودید (خدا رو شکر بعد از رفتن شما فی*لتر شد!!!)اقدام کنم.به نظر شما وقت مناسبیه.

این بود وضعیت کاسکوی من که با توجه به تیرگی پایین دمش جوجه است.حالا اگه توضیحی لازمه بدید و ما رو مثل همیشه شرمندۀ اخلاقتون کنید.ای کاش همه مثل شما بدون چشمداشت برای همدیگه کاری می کردن.
    موفق باشید و سرحال
    سلام دوست عزیز
    مبارکه خوش اومدی به جمع ما
    شما تا ده روز نباید کاری به اون داشته باشید فقط آب غذا تمیز کردن و حموم زیاد دورش جمع نشید باعث استرسش میشه البته اولش بعدش میتونید گرمک خربزه طالبی ممنوع این تاپیکو از اول بخونید اگه فقط وقتی میرین طرفش عطسه میکنه احتمالا یکیتون عطر و ادکلون زده براش بده سیگار ممنوع تا ده روز با دست غذا دادن ممنوع اگه مرتب عطسه کرد اطلاع بده تو آبش عسل خوب چند قطره بریز اون صدا ها هم طبیعیه
    موفق باشی
    ویرایش توسط پرنده ی غریب : 19th June 2010 در ساعت 10:59 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    سلام

من امروز الفی بردم حموم داشتم پرهای سینشو میشستم دیدم یک چیزی شبیه به زخم رو سینشه زخم خشک شده ...نفهمیدم چی بود نظر شما چیه؟؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    سلام

من امروز الفی بردم حموم داشتم پرهای سینشو میشستم دیدم یک چیزی شبیه به زخم رو سینشه زخم خشک شده ...نفهمیدم چی بود نظر شما چیه؟؟
    سلام دوست عزیز
    دفعات قبل نبود یا شما ندیدی شاید مربوط به زمان دستگیری و جابجاییش باشه که الان دیگه خشک شده اگه نه ببین چه کارایی سرش اومده مثل زمان کوتاه کردن پرش . مواظب باش با نوکش نکنه تازه بشه خودت مراقب باش به هر حال خشک شده مشکلی نداره
    ویرایش توسط پرنده ی غریب : 19th June 2010 در ساعت 03:12 PM

صفحه 39 از 1238 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758891395391039 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)