کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14997
    دمای اتاق روی 29 هست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط lp_793 نمایش پست ها
    دمای اتاق روی 29 هست
    سلام.دمارو بالاتر ببرید و سرلاکش رو غلیظ تر کنید.فردا صبح هم حتما به یک کلینیک مجهز مراجعه کنید.فرصت رو از دست ندید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام بچه ها علت خس خس کردن کردن کاسکو و دستشویی زرد رنگ چیه ؟؟؟؟ کسی میتونه کمک کنه؟
    در ضمن بیحال و حالت پف کردن داره
    دمای اتاق روی 29 هست

همونطور که دوستانم گفتند بی درنگ به دامپزشک مراجعه کنید .مسئله جدی هست و باید زود جلوش گرفته بشه . موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    سلام دوستان این باد پنکه رو که میگم پنکه سقفی هست و باد رو همه جای اتاق پخش میکنه اینم مشکل داره اگه رو دور کم یا همون 5 بذارم میدونم اگه باد مستقیم بخوره برا کاسکو خوب نیس میخوام بدونم اینم باد مستقیم محسوب میشه پنکه سقفی ؟اگه رو دور کم باشه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    سلام دوستان این باد پنکه رو که میگم پنکه سقفی هست و باد رو همه جای اتاق پخش میکنه اینم مشکل داره اگه رو دور کم یا همون 5 بذارم میدونم اگه باد مستقیم بخوره برا کاسکو خوب نیس میخوام بدونم اینم باد مستقیم محسوب میشه پنکه سقفی ؟اگه رو دور کم باشه ؟
    سلام دوست عزیز
    برای کاسکو مشکلی ایجاد نمیکنه اما قبلا هم گفتم کاسکو از جریان باد خوششون نمیاد و علاقه به جای بدون باد داره البته تمام پرنده ها اینطوری هستن . پرنده شما ممکنه توی روز با روشن بودن پنکه هی جابجا بشه و احساس نا امنی کنه و در ضمن ممکنه توی روز خیلی زیاد عطسه بزنه مثلا ده بیست بار که بخاطر رفتن جریان باد درون بینیش هست و طبیعی هست . از نظر سلامتی هم مشکلی براش ایجاد نمیکنه ولی باید جریانش خیلی کم باشه که هم نترسه هم سلامتیش به خطر نیفته .
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14451
    اره موقع نفس کشیدن خس خس میکنه
    نه فقط میری کنارش دمشو تکون میده
    بهش سرلاک میدم 5 غله 2 روز پیش بهش هندونه دادم
    دو دفعهخ هم داخل سرلاکش مولتی ویتامین ا + دی ریختم
    از صبحی پف کرده اره سفیدی مدفوع میره به زردی
    چکارش کنم ؟
    دوست عزیز منظورم از تکان دادن دم این بود که وقتی نفس می کشد به جای اینکه فقط شکمش با هوا پر و خالی شود دم و زیر دمش هم بالا و پایین شود. این حالت را اگر داشته باشد نشانه مشکل تتفسی است. مشکل تنفسی به دو دلیل ایجاد می شود. اول مشکلات سیستم تنفسی مثل عفونت سیستم تنفسی و سرماخوردگی شدید و دوم بیماری کبد چرب.
    هندوانه برای طوطی سانان چه سرلاکی چه بزرگ توصیه نمی شود. مولتی ویتامین و هر نوع مکمل دیگری هم برای جوجه توصیه نمی شود، چون به کبد فشار می آورد و قدرت جذب بدن جوجه پایین است.
    طوطی شما چند ماهه است که سرلاک می خورد؟ اگر می توانید یک عکس از طوطی بگذارید.
    همانطور که دوستان فرمودند دما را بالا ببرید به حدود 32 درجه. اکسیژن بیشتر برای طوطی فراهم کنید.
    به دامپزشک مراجعه کنید چون باید نوع بیماری طوطی مشخص شود همینطوری نمی شود درمان تجویز کرد. دقت کنید نزد دامپزشک مجرب بروید و حتما کشت مدفوع و در وصرت نیاز تست خون از طوطی گرفته شود.
    پاینده باشید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

سلام دوست عزیز
    برای کاسکو مشکلی ایجاد نمیکنه اما قبلا هم گفتم کاسکو از جریان باد خوششون نمیاد و علاقه به جای بدون باد داره البته تمام پرنده ها اینطوری هستن . پرنده شما ممکنه توی روز با روشن بودن پنکه هی جابجا بشه و احساس نا امنی کنه و در ضمن ممکنه توی روز خیلی زیاد عطسه بزنه مثلا ده بیست بار که بخاطر رفتن جریان باد درون بینیش هست و طبیعی هست . از نظر سلامتی هم مشکلی براش ایجاد نمیکنه ولی باید جریانش خیلی کم باشه که هم نترسه هم سلامتیش به خطر نیفته .
    موفق باشید

نه جریان هوا زیاد نیست فقط در حدی که احساس کنی مثلا باد داره بهت برخورد میکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    با عرض سلام و درود خدمت شما دوستان عزیز

امروز به موفقیت زیادی دست پیدا کردم ! میخواستم شما هم بهم مشاوره بدید تا کار رو بهتر جلو ببرم .

امروز دقیقا 16 روزه که ما این کاسکو رو خریدیم و به خونه آوردیم .

در هفته اول تونستیم از دست بهش غذا بدیم .

در هفته دوم از روی لب من هم تخمرو گرفت و خورد و با دستم با نوکش بازی میکنه .

الان در روز 16هم در قفس رو باز کردم (کامل بازه باز ) البته از دیروز همینجوری کم کم باز کردم تا الان که کامل باز کردم

پیتر از رو دستم به صورتی که غذارو گذاشتم کف دستم غذارو خورد این کارو حدود 1 ساعت انجام دادم و تو کل این یک ساعت راحت غذا خورد .

اینم بگم اولش نمیگرفت و میلرزید اما بعد از حدود 10 دقیقه اومد و نوک زد و رفت و این کارو چند بار انجام داد تا اینکه آخرش اومد خورد و راحت بود .

تو همین هین من با انگشتم روی نوک و پرهای زیر سینشم ناز کردم که البته با واکنش شدید دستم و گاز گرفت و هی پرهای سینش رو تمیز میکرد .!!!

میخواستم بدونم مرحله بعدی چیه ؟؟ این کارو فعلا ادامه بدم ؟ یا برم سراغ مرحله بعدی ؟

الان دیگه حس میکنم از دستم نمیترسه و سریع میاد غذاشو میگیره حتی باهاش بازی میکنم و غذاشو نمیدم میاد و غذاشو دنبال میکنه تا ازم بگیره و نمیترسه .

ممنون از راهنماییتون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    با عرض سلام و درود خدمت شما دوستان عزیز

امروز به موفقیت زیادی دست پیدا کردم ! میخواستم شما هم بهم مشاوره بدید تا کار رو بهتر جلو ببرم .

امروز دقیقا 16 روزه که ما این کاسکو رو خریدیم و به خونه آوردیم .

در هفته اول تونستیم از دست بهش غذا بدیم .

در هفته دوم از روی لب من هم تخمرو گرفت و خورد و با دستم با نوکش بازی میکنه .

الان در روز 16هم در قفس رو باز کردم (کامل بازه باز ) البته از دیروز همینجوری کم کم باز کردم تا الان که کامل باز کردم

پیتر از رو دستم به صورتی که غذارو گذاشتم کف دستم غذارو خورد این کارو حدود 1 ساعت انجام دادم و تو کل این یک ساعت راحت غذا خورد .

اینم بگم اولش نمیگرفت و میلرزید اما بعد از حدود 10 دقیقه اومد و نوک زد و رفت و این کارو چند بار انجام داد تا اینکه آخرش اومد خورد و راحت بود .

تو همین هین من با انگشتم روی نوک و پرهای زیر سینشم ناز کردم که البته با واکنش شدید دستم و گاز گرفت و هی پرهای سینش رو تمیز میکرد .!!!

میخواستم بدونم مرحله بعدی چیه ؟؟ این کارو فعلا ادامه بدم ؟ یا برم سراغ مرحله بعدی ؟

الان دیگه حس میکنم از دستم نمیترسه و سریع میاد غذاشو میگیره حتی باهاش بازی میکنم و غذاشو نمیدم میاد و غذاشو دنبال میکنه تا ازم بگیره و نمیترسه .

ممنون از راهنماییتون
    تبریک خیلی زیاد بابت پیشرفت چشم گیرش . اما یه اشتباه کوچولو بود اون هم نوازش کردن بی موقع هست . کاسکو بیشتر از هر نقطه بدون داشون میخواد پر ها ناحیه سرشون نوازش بشه . پس شما خیلی راه مونده تا بتونی بدن پرنده رو لمس کنی .حالا که این مراحل هم به خوبی طی شد وقت خاروندن سرش هست البته با برنامه ای قبلا بهتون گفتم . دست راست رو تصور کنید از انشگشصت به سمت انگشت کوچیک شماره گذاری میکنیم (اینطور میگم برای فهم راحت تر ) تخمه یا دانه تشویقی رو بین انگشت اول و سوم میگیریم در نتیجه انگشن دوم (انگشت اشاره ) آزاد هست .پرنده وقتی میاد تخمه رو بگیره آروم با انگشت دوم منقارش رو ناز کن . بعدش دیدی نمیترسه دستت رو جلو تر ببر تا پوست بینی . خیلی آروم نوازش کن وقتی اومد تخمه رو بگیره . عقب میره و وانکش نشون میده ولی شما هیچ وانکشی نشون نده و دوباره تلاش کن تا از نوازش پوست بین دوتا بینیش هم نترسه بعد کم کم دستت رو به طرف بالا یعنی پر ها ببر و همین روش تخمه دادن و ناز کردن رو ادامه بده . همنیکه دیدی میتونی بدون ترس نوازشش کنی پر های سرش رو دیگه سعی کن یکی در میون تخمه بدی و نوبت بدی با دست خالی سعی کنی همون نواحی رو نوازش کنی . بعد از این طی هر نوازش میتونی کمی پیش روی کنی تا کم کم عادت کنه ووسعت منطقه نوازش کردنت رو بیشتر کنی . این نوازش کردن خیلی طول میکشه و باید صبر داشته باشیدو رعایت کنید مثل قبل که نترسه . وقتی دیدن میترسه پیش روی نکنید توی نوازش کردن . و مدت نوازش هم زیاد نکنید که مثلا توی یه روز بخوایید سریع همه جاشو ناز کنید . این عمل باید برای پرنده هیجان ایجاد کنه تا دفعه بعد با شوق اینکارو بکنه ...
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

تبریک خیلی زیاد بابت پیشرفت چشم گیرش . اما یه اشتباه کوچولو بود اون هم نوازش کردن بی موقع هست . کاسکو بیشتر از هر نقطه بدون داشون میخواد پر ها ناحیه سرشون نوازش بشه . پس شما خیلی راه مونده تا بتونی بدن پرنده رو لمس کنی .حالا که این مراحل هم به خوبی طی شد وقت خاروندن سرش هست البته با برنامه ای قبلا بهتون گفتم . دست راست رو تصور کنید از انشگشصت به سمت انگشت کوچیک شماره گذاری میکنیم (اینطور میگم برای فهم راحت تر ) تخمه یا دانه تشویقی رو بین انگشت اول و سوم میگیریم در نتیجه انگشن دوم (انگشت اشاره ) آزاد هست .پرنده وقتی میاد تخمه رو بگیره آروم با انگشت دوم منقارش رو ناز کن . بعدش دیدی نمیترسه دستت رو جلو تر ببر تا پوست بینی . خیلی آروم نوازش کن وقتی اومد تخمه رو بگیره . عقب میره و وانکش نشون میده ولی شما هیچ وانکشی نشون نده و دوباره تلاش کن تا از نوازش پوست بین دوتا بینیش هم نترسه بعد کم کم دستت رو به طرف بالا یعنی پر ها ببر و همین روش تخمه دادن و ناز کردن رو ادامه بده . همنیکه دیدی میتونی بدون ترس نوازشش کنی پر های سرش رو دیگه سعی کن یکی در میون تخمه بدی و نوبت بدی با دست خالی سعی کنی همون نواحی رو نوازش کنی . بعد از این طی هر نوازش میتونی کمی پیش روی کنی تا کم کم عادت کنه ووسعت منطقه نوازش کردنت رو بیشتر کنی . این نوازش کردن خیلی طول میکشه و باید صبر داشته باشیدو رعایت کنید مثل قبل که نترسه . وقتی دیدن میترسه پیش روی نکنید توی نوازش کردن . و مدت نوازش هم زیاد نکنید که مثلا توی یه روز بخوایید سریع همه جاشو ناز کنید . این عمل باید برای پرنده هیجان ایجاد کنه تا دفعه بعد با شوق اینکارو بکنه ...
    موفق باشید
    دست شما درد نکنه ممنون از راهنماییهاتون !!

فک کنم باید یه چند روزی رو همینجوری در رو باز بزارم و بهش غذا بدم چون الان که خواستم این کارو بکنم باز مثل دفه اول ترسید منم دیگه کشش ندادم و گذاشتم برای فردا
    شایدم خسته باشه و شایدم سیر !

امروز خیلی کار کرده بچم خسته شده !!

صفحه 804 از 1238 نخستنخست ... 304704754785786787788789790791792793794795796797798799800801802803804805806807808809810811812813814815816817818819820821822823854904 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)