صفحه 5 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 119
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سوال الگوی مصرف آب

با سلام مجدد
    آیا از دوستان کسی مطلع هستش که الگوی مصرف آب مغازه های تجاری چقدره؟ اگه قبوض آب خانه های مسکونی رو نگاه کنید روی آن نوشته که هر خانوار یا هر انشعاب آب ، ماهانه چقدر یا چند مترمکعب آب میتونه مصرف کنه
    میخواستم بدونم که مغازه های تجاری ماهانه چقدر و یا چند مترمکعب آب میتونند مصرف کنند و هزینه هر متر مکعب آب مغازه های تجاری چقدر هستش
    دلیل سوالم اینه که من ماهی هم سایز می کنم. حالا یا باید برای ماهی هام رو از طبقه دوم خونه بردارم ببرم به یک مغازه استجیجاری و یا پرنده ها رو !!!!!
    میخواستم حساب کتاب بکنم !!!
    مرسی از شما
    چهارشنبه سوری همه اتون هم مبارک باشه
    مبلغ زیادی نمیشه مصرف اب فقط برا ابدونه و هفته ای یک بار تمیز کاری با کمی شستشو

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    خوبین؟
    دیروز یک کمی بحث داغ شد !!!
    گفتم سوالمو بعدا بپرسم
    بازم در مورد واکسیناسیون
    آخرش بنده متوجه نشدم برای فنچ و مرغ عشق برنامه واکسیناسیون در نظر بگیرم یا نه ؟
    متشکرم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    خوبین؟
    دیروز یک کمی بحث داغ شد !!!
    گفتم سوالمو بعدا بپرسم
    بازم در مورد واکسیناسیون
    آخرش بنده متوجه نشدم برای فنچ و مرغ عشق برنامه واکسیناسیون در نظر بگیرم یا نه ؟
    متشکرم
    یلام
    شما اگه پرنده هات با پرنده های محیط ازاد برخورد ندارن نیاز نیست
    بهترین کار اینه که شما پرنده هارو تحت نظر دامپزشک کار درست بذارید مثلن ماه به ماه بیاد چک کنه اگه علائم بیماری دید قبل اینکه پیشرفت کنه شمارو با خبر کنه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط antilong نمایش پست ها
    سلام
    تو سوال من قناری هم بودا!!!!!
    در مورد قناری که صحبت نشد
    سلام.توی سوال خیلی از چیزهای دیگه هم میشه جا داد اما کسی که میخواد کاری بکنه شرط اولش این هست که هدفش رو مشخص کنه.فنچ و قناری و مرغ عشق هیچ سنخیتی باهم ندارن.
    شما باید اول بشینی ببینی چقدر سرمایه داری و چقدر اطلاعات داری.قناری منبع حساسیت و رسیدگی چطور میخواید کنار فنچ و مرغ عشق تکثیرش کنید که اگر همه ی شرایط هم براشون مهیا باشه در همین حد که دهن قناری های نر رو خراب کنن ضرر هست.
    کسی که میخواد سالن تکثیر بزنه دیگه حداقل باید به مرحله ای رسیده باشه که توی جنسیت و بیماری های اولیه شناخت داشته باشه.ضمن اینکه قناری شاید اندازه فنچ و مرغ عشق باشه اما اگر قرار باشه کسی کار تخصصی انجام بده با دو میلیون شاید بتونه چهار جفت متوسط تهیه کنه و اگر بخواد جفت های خوب مثل جیبر یا رسمی بلند تهیه کنه باید حداقل 20 میلیون سرمایه اولیه بذاره کنار.اون هم با ریسک بالای برگشت پذیر نبودن چون واقعا حساس هستن.شما بهتره با همون فنچ و مرغ عشق شروع کنید.اون هم اول تاپیک های مربوط به هردوتارو خوب بخونید بعد دو جفت دو جفت شروع کنید و وقتی تمام مشکلات رو شناختید تعداد رو بالا ببرید و وقتی هم توی کار تکثیر انقدر حرفه ای شدید که سیستم های تهویه رو تهیه کنید برای سالنتون فنچ و مرغ عشق رو بذارید کنار و بزنید توی کار قناری.

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291

با سلام
    وقتی من ده پونزده جفت فنچ رو تو ی قفس جوجه پرون ریختم ، باید بهشون فرصت بدم ک جفت بخورن .
    سوالم اینه ک اگه ی جفت دیرتر آماده ی لونه سازی شه و ی جفت زودتر ، من از کجا باید متوجه شم ؟؟؟
    باید ب تعداد جفتها ، دوتا بیشتر لونه بذارم و یخورده هم پنبه دونه کف قفس بریزم تا اگه هرجفتی آماده ی تخمگذاری بودن و پنبه دونه برداشتن ، بفهمم ک اون جفت آماده س ؟؟؟
    اینجوری اگه ی جفت همه ی پنبه دونه رو برداره ببره پر کنه تو لونه ش ک همه چی خراب میشه .
    درضمن حتی اگه این کار هم بکنم و همه ی این کارا ب خوبی پیش بره ، اگه چند جفت زودتر از جفتای دیگه تخم کنن و ب دنبال اون زودتر از جفتای دیگه جوجه هاشون دربیاد ، اون جفتایی ک جوجه هاشون زودتر درومده ، ممکنه ب بقیه جفتها و یا حتی ب تخمای جفتها آسیب برسونن ک .
    پس باید چیکار کنم ؟؟؟
    ببخشید ، خودم حس میکنم منظورم رو یخورده گنگ رسوندم .
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنین .
    از استارتر تاپیک هم عذر میخوام ک توی تاپیکشون پست زدم . لازم ندیدم ی تاپیک دیگه باز کنم .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها

با سلام
    وقتی من ده پونزده جفت فنچ رو تو ی قفس جوجه پرون ریختم ، باید بهشون فرصت بدم ک جفت بخورن .
    سوالم اینه ک اگه ی جفت دیرتر آماده ی لونه سازی شه و ی جفت زودتر ، من از کجا باید متوجه شم ؟؟؟
    باید ب تعداد جفتها ، دوتا بیشتر لونه بذارم و یخورده هم پنبه دونه کف قفس بریزم تا اگه هرجفتی آماده ی تخمگذاری بودن و پنبه دونه برداشتن ، بفهمم ک اون جفت آماده س ؟؟؟
    اینجوری اگه ی جفت همه ی پنبه دونه رو برداره ببره پر کنه تو لونه ش ک همه چی خراب میشه .
    درضمن حتی اگه این کار هم بکنم و همه ی این کارا ب خوبی پیش بره ، اگه چند جفت زودتر از جفتای دیگه تخم کنن و ب دنبال اون زودتر از جفتای دیگه جوجه هاشون دربیاد ، اون جفتایی ک جوجه هاشون زودتر درومده ، ممکنه ب بقیه جفتها و یا حتی ب تخمای جفتها آسیب برسونن ک .
    پس باید چیکار کنم ؟؟؟
    ببخشید ، خودم حس میکنم منظورم رو یخورده گنگ رسوندم .
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنین .
    از استارتر تاپیک هم عذر میخوام ک توی تاپیکشون پست زدم . لازم ندیدم ی تاپیک دیگه باز کنم .
    سلام.نیازی به استارت تاپیک های جدید نیست.همین تاپیک کامل باشه بهتره.
    شما به تعداد جفت هات،دو تا لونه بیشتر قرار بده.
    توی ظرف آب تنی قناری هم همیشه تخم پنبه و مقدار کمی چوب جارو قرار بده و زیر نظر داشته باش کدوم جفت ها در حال لانه سازی هستن.اول اینکه خودشون جفت میشن و وقتی آماده ی تکثیر بشن شروع به لانه سازی میکنن.پس مشخص میشه کدوم ها باهم جفت شدن ومشغول لانه سازی هستن.اینطوری بعد مدتی پرنده هایی که جفت نشدن یک جا جمع میشن و کاملا مشخص هستن.
    بعد از تخم گذاری و جوجه دهی شاید به جوجه های همدیگه غذا هم بدن اما کم پیش میاد که به جوجه ها و تخم های همدیگه آسیبی برسونن.ضمن اینکه معمولا لونه ی خودشون رو تا زمانیکه تخم گذاری بخوان بکنن به سادگی از دست نمیدن و همیشه حول محدوده و حریم خودشون می گردن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    سلام رضا جان
    خوش آمدی به تاپیک خودت
    خوشحال میشم بیای و به تاپیک هر دوتامون سر بزنی
    مهم جمع کردن اطلاعات درسته و راهنمایی های درست
    از جناب آقای اسکندری (داداش گلم) تشکر می کنم که این همه محبت دارن به بنده
    جامعه ای پیشرفت می کنه که در آن همکاری و هماهنگی باشه
    چه بهبتر که میای اینجا و سوالات رو با تاپیک هماهنگ می کنی
    خوش امدی عزیز

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    با سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم
    امروز عصر رفتم خونه دوستم که قرار فنچ ها رو از ایشون خریداری بکنم
    با کسب اجازه یک چند تا عکس گرفتم تا خدمت دوستان در سایت نشون بدم
    تا اشکالات احتمالی رو بفرمایید (در مورد چیدمان اجزای داخلی قفس) تا وقتی که من اینا رو به محل پرورش و تکثیر (مغازه یا یک طبقه از خونه ) منتقل کردم ، دچار مشکل نشم
    ممنون که با حسن توجه به عکس های زیر نظرات خودتون رو برای من می نویسید
    متشکرم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    مبلغ زیادی نمیشه مصرف اب فقط برا ابدونه و هفته ای یک بار تمیز کاری با کمی شستشو

با سلام خدمت دوستان
    خودم یک سوال پرسیده بودم !! رفتم جوابش رو هم پیدا کردم / خواستم خدمت دوستان هم عرض کنم
    فقط یک خواهش از همه دسوتان مخصوصا اعضای تیم مدیریت. لطفا به عکسهایی که هم در صفحه قبلی گذاشتم نظر بدید (ممنون میشم)
    سوالم این بود که هزینه هر متر معکب آب چقدره ؟ و الگوی مصرف اش (ماکزیمم مقداری که میتونیم هر ماه آب مصرف کنیم) چطوریه؟

هزینه هر مترمکعب آب برای مغازهای تجاری هزار و صد تومان هستش (البته در شهرهای مختلف فرق می کنه ولی در تبریز این قدره ) . ماکزیم مقدار مصرف رو هم اداره آب منطقه تعیین می کنه
    موفق باشید

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام
    اقا امید اگر دوست شما با این چیدمان (کولونی) مشغول به تکثیر هستش بهتره همین روال رو شما هم ادامه بدید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

صفحه 5 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)