همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    ممکنه یه نفر برنامه غذایی درستی واسه کاسکو پیشنهاد بده من خودم یه روز ذرت میدم یه روز کرفیس و یه روز تخمه هویج و یه میوه هم هر روز
    سلام
    نمیشه گفت یک روز به کاسکو یه چیزی بدیدی فردا چیز دیگه و همینطور برنامه روتین بریزید
    بهتره هر روز از چند مدل غذای مجاز براش استفاده کنید و و سعی کنید در دوره های کوتاه مدت مثلا هر چند روز تمامی مواد مورد نیاز بدن به طوطی برسه
    به عنوان مثال بنده هر روز به طوطی هام حبوبات آب پز شده میدم و در کنارش هر روز سیب و هویچ هم میدم و در کنار اینها هر میوه دیگه ای که تو خونه باشه استفاده میکنم

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط derakht نمایش پست ها
    سلام . بله همه کاسکو ها این پرهای ریز رو دارن . مخصوصا موقع پرآرایی هم زیاد تو هوا میبینید . میتونید از فیلتر هوا استفاده کنید . روزنامه کف قفس رو زود به رود عوض کنید . اطراف قفس رو زود به زود تمیز کنید . یکم با آب پاش کف قفس رو مرطوب کنید که دیگه با هر حرکتی تو هوا پخش نشن . برای افرادی که آسم دارن مشکل ایجاد میکنه . دیگه بستگی به خود اون شخص داره که چقدر نکات بهداشتی رو رعایت کنه
    کدامیک از طوطی سانان این پرهای ریز را ندارند یا کمتر دارند؟[/quote]
    در بین طوطی سانان نژاد اکلکتوس کمترین گرده رو داره و به عبارتی اصلا گرده نداره که اذیت کنه
    در بین
    طوطی هایی که در ایران هستند و گرده آنجنان زیادی ندارند هم میشه به ماکائو و یا شاه طوطی و ملنگو اشاره کرد

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    ممنون سپیده خانم. همشهری عزیز. راستش کار خاصی نکردم چون گفته بودن 2هفته بهش کاری نداشته باشین فقط آب و غذاش عوض کنید. مگه باید چیکار کنیم؟ الان تازه میخوام کار باهاش شروع کنم. راستی یک سوال هر روز 30 ثانیه محکم بالاشو تکون میده طوزی که قفس تکون تکون می خوره و یالش میلرزه چرا اینجوری میکنه اتاقشم گرمه. و اینکه الان بعد گذشت دوهفته برای شروع برام کردنش چیکار باید کنم هنوزم وقتی طرف قفسش میری قار میزنه؟
    شما باید شروع کنید با دست بهش غذا بدید تا اعتمادش به شما جلب بشه،برای این کار هم ممکنه نیاز باشه طوطی گرسنه بمونه،چون برای بار اول استرس زیاد اجازه نمیده طوطی به سمت دستتون بیاد ما پیشنهاد میکنیم چند ساعتی گرسنه نگهش دارید تا گرسنگی به ترسش غلبه کنه و بیاد از دست غذا بگیره
    برای این کار هم شب غذاشو بردارید و ظهر فردا با یک غذایی که دوست داره به سمتش برید و غذا رو با انگشتان بگیرید و از لای میله ها ببرید داخل قفس تا بیاد و از دستتون غذا رو بگیره،توجه کنید که ممکنه همون اول کاری نیاد و غذا نخوره و شما باید صبر کنید و کاری نکنید که استرس بهش وارد بشه
    اون لرزاندن خودش هم طبیعیه و جای نگرانی نداره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    سلام خدمت استاد وکیلی ممنون از پاسختون. استاد این کاسکو ما خیلی ساکته و بعد 2هفته هنوز ازش صدایی در نیومده. فقط وقتی طرفش میری قار میزنه. استاد چیکار کنیم بعد اینکه از دست غذا گرفت یکم داد بزنه یا اجتماعی تر شه. چون سالن خونمون کوچیکه الان تو اتاق خودم هست. ممنون آقای وکیلی

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام خدمت استاد وکیلی ممنون از پاسختون. استاد این کاسکو ما خیلی ساکته و بعد 2هفته هنوز ازش صدایی در نیومده. فقط وقتی طرفش میری قار میزنه. استاد چیکار کنیم بعد اینکه از دست غذا گرفت یکم داد بزنه یا اجتماعی تر شه. چون سالن خونمون کوچیکه الان تو اتاق خودم هست. ممنون آقای وکیلی
    کلا کاسکو ها وقتی استرس بهشون وارد میشه وبه جایی بی اعتماد هستند ساکت میمونند و در صورت احساس خطر قار میکشند(همون صدایی که کاسکوی شما در میاره)و وقتی به محیط عادت کردند و احساس امنیت پیدا کردند شروع میکنند به تقلید صداهایی که بلدند پس نگران ساکت بودنش نباشید چون بعد از یک مدت اینقدر سروصدا میکنه که دعا میکنید ساکت بشه
    اجتماعی بودن طوطی هم نیاز به این داره که طوطی تو اجتماع بزرگ بشه،درست مثل یک انسان که اگر مدتی تنها زندگی کنه منزوی میشه،طوطی هم اگر در یک اتاق خلوت که روزی چند بار رفت و آمد بشه زندگی کنه کم کم خجالتی میشه و نسبت به افراد جدید واکنش منفی نشون میده

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    طوطی شما هنوز با نزدیک شدن شما به قفس مشکل داره . اول کم کم به قفس نزدیک شید با همون روشی که گفتم . بعد با دست بهش غذا بدین . اگه قار بکشه و فرار کنه نمیتونید با دست غذا بدین . اول باید به وجود شما کنار قفس عادت کنه .

من تو پست قبل گفتم . دیگه تصمیم با شماست

به موضوع دیگه ،با توجه به قوانین فروم لطفا از واژه استاد استفاده نکنید . ما همه فقط تجربیاتی که داریم رو به اشتراک بذاریم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام ممنون از جوابتون راجب غذا اما من دنبال یه چیزی جامهع و کلی هستم برای برنامه غذایی با جزییات

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام ممنون از جوابتون راجب غذا اما من دنبال یه چیزی جامهع و کلی هستم برای برنامه غذایی با جزییات
    سلام دوست عزیز شما نمیتونید هفتگی یه برنامه غذایی ثابت داشته باشید. طوطی شما ممکنه نخواد اون غذایی که شما برای یک روزش در نظر گرفتین رو بخوره. بهتره به جای اینکه دنبال برنامه غذایی باشید (که کسی نمیتونه برای طوطی شما پیشنهاد کنه) غذای خوب و مناسب رو بشناسید ، بهش معرفی کنید و ببینید کدوم رو دوست داره .اینجوری احتمالا میتونید چند غذای ثابت رو پیدا کنید که طوطی شما بهش علاقه داره و باقی غذای خوب رو هم علاوه بر اون غذاهای مورد علاقه، در اختیارش بذارید

مقالات این بخش بهتون کمک میکنه

اصول تغذیه طوطی سانان

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . برای رام شدنش چه کار کردین تا حالا ؟

طوطی های وحشی معمولا یه خط قرمزی برای خودشون دارن که اگر صاحب جدید از این خط بگذره قار میزنن . شما این فاصله رو پیدا کنید و ببنید طوطی شما تا چه حدی به شما اجاره میده به قفس نزدیک بشید . کمی دورتر از فاصله بشینید و باهاش حرف بزنید یا کار خودتون رو انجام بدین مستقیم بهش نگاه نکنید . هر روز یکم این فاصله رو کمتر کنید به طوریکه طوطی شما متوجه نزدیک شدن شما نشه . اگه متوجه شد و شروع کرد به قفس نوردی ( نه در حدی که قار بزنه ) اصلا بهش توجه نکنید و بهش نگاه نکنید . بذارید فکر کنه شما نمیخواید بهش آسیبی وارد کنید بی حرکت همونجا بشینید. دو هفته زمان زیادی نیست صبر داشته باشید

سلام . بله همه کاسکو ها این پرهای ریز رو دارن . مخصوصا موقع پرآرایی هم زیاد تو هوا میبینید . میتونید از فیلتر هوا استفاده کنید . روزنامه کف قفس رو زود به رود عوض کنید . اطراف قفس رو زود به زود تمیز کنید . یکم با آب پاش کف قفس رو مرطوب کنید که دیگه با هر حرکتی تو هوا پخش نشن . برای افرادی که آسم دارن مشکل ایجاد میکنه . دیگه بستگی به خود اون شخص داره که چقدر نکات بهداشتی رو رعایت کنه
    سپیده خانم ممنون از راهنماییتون
    اینطور که من متوجه شدم باید از خیر این پرنده دوست داشتنی بگذرم ، چون روزنامه کف روزی 3 بار و همیشه رطوبت کفو برای بلند نشدن پرها حفظ میکنیم ، 2بار هم پرهاشو اسپری میکنیم و با انجام این کارها متاسفانه مشکل پا بر جاست
    راستش آسم شخص مورد نظر در فصلهایی که تشدید آلرژیو دارن معمولن اود میکنه و بهداشت خاصی لازمش نیست
    به هر حال ممنون

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سپیده خانم ممنون از راهنماییتون
    اینطور که من متوجه شدم باید از خیر این پرنده دوست داشتنی بگذرم ، چون روزنامه کف روزی 3 بار و همیشه رطوبت کفو برای بلند نشدن پرها حفظ میکنیم ، 2بار هم پرهاشو اسپری میکنیم و با انجام این کارها متاسفانه مشکل پا بر جاست
    راستش آسم شخص مورد نظر در فصلهایی که تشدید آلرژیو دارن معمولن اود میکنه و بهداشت خاصی لازمش نیست
    به هر حال ممنون
    متاسفانه یکی از بزرگترین ایرادهایی که به کاسکو وارده همین گرده های ریزیه که پخش میکنه،بنده روزی 3-4 بار کلا قفس رو تمیز میکردم اما باز هم فایده نداشت و گردش تو خونه پخش میشد،استفاده از دستگاه تصفیه هوا خیلی موثره اما تنها درصدی از گرده رو کاهش میده و همش رو از بین نمیبره
    اگر شخصی تو خونه آسم داره یا به گرده آلرژی داره پیشنهاد میکنم روی سلامتیش ریسک نکنید و کاسکو رو ازش دور کنید

صفحه 630 از 1238 نخستنخست ... 1305305806116126136146156166176186196206216226236246256266276286296306316326336346356366376386396406416426436446456466476486496807301130 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)